LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Více odvahy, méně železa!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání

Závody
SP Briançon (FRA) (21.08)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)
ČP a MČR U14 (12.09)

Žebříček
Cesty:
25.Nosek 10466
26.Šindel 10462
27.Lachman 10454
Bouldry:
25.Štumpolt 9675
26. 9584
27.Běhounek 9528
Hory:
19.Punčochář 3186
20.Mareček 3182
21.Klimešová 3110

Výsledky
Rock Empire Český pohár v lezení obtížnost dospělých a mládeže (27.06)
Mistrovství Amerik (24.02)
O dřevěného Krakonoše 2020 (25.01)

Deníčky
4982 lezců
845356 cest
Nové přelezy:
Die Unschu 9
Big Boss 9+/10-
Džin Xb
Denk Posit 8+/9-
King Kong 7C
Atypická N 7C
Atypická N 7C
Mentor 7C+
Intensito 8A+/8B
Atypická N 7C

Stěny
Lezecké centrum LezeTop v Písku - Písek
Gekon Boulder bar - Pardubice
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice

Prodejny
HUDYsport - Jablonec nad Nisou
HUDYsport - Praha 9
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Česká repre v Innsbrucku: Adam Ondra atd. - těžké skalní přelezy

Česká lezecká reprezentace se v rámci soustředění v Innsbrucku vydala do okolních skal, kde padly přelezy těžkých cest a bouldrů. Mj. Adam Ondra dal za dva dny 2x 9a a na OS jedno 8c/c+ a k tomu boulder za 8B na flash, jak si zapsal do deníčku na Lezci.

Dařilo se i dalším účastníkům soustředění. V oblasti Thalhofergrat, ve které se část reprezentace zastavila po cestě do Innsbrucku, přelezl Adam Adamovský cestu Zen 8a na OS. Markéta Janošová pak stejnou cestu přelezla stylem flash.

Ve skalní oblasti Zemmschlucht se povedlo
Adamovi Ondrovi - Zwerg buns di  8B flash,
Jakubovi Konečnému - Nihilist 8A+ flash, Zwerg buns di 8B
V oblasti Monkey Island pak tyto cesty:
Adamovi Ondrovi Walk the line 9a a Jáchymu Cinkovi, Markovi Jeligovi a Honzovi Vopatovi rychlý přelez cesty Space 8a.

Další tréninkový den v oblasti Schleier Wasserfall, kam se vydala část naší reprezentace, se opět zadařilo: Adam Ondra Orca 9a, Warme Dusche 8c/c+ OS, Adam Adamovský White Wings 8a+, Markéta Janošová Damen Chaos 8a+ flash. Markéta Janošová se zápisy svých dvou výkonů vyhoupla na první příčku aktuálního skalního žebříčku žen na Lezci.

Druhá část účastníků soustředění absolvovala trénink na stěně, kde využívali potenciálu mnoha těžkých cest vytvořených stavěči s mezinárodní licencí IFSC, se kterými se setkávají na závodech.

Viz zprávy na Facebooku ČHS:A deníčky reprezentantů na Lezci, viz:

Žebříček

Standa Holec   [úpravy] 07:12 17.07.2020Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Jak od Bintera11:59:06 17.07.2020
Teda, to je zase report. Česká repre vyjela na týdenní soustředění, jelo 30 lidí, a veškerý výstup je, že jsme se stavili ve skalách, kde tři lezci přelezli 8a+?? Snad lezci jako Janošová nebo Adamovský tohle lezou normálně, ne? Když to tedy bylo soustředění placené ČHS, kde je shrnut přínos, co se kdo naučil, v čem se posunuli, jak byl využit potenciál stěny v Innsbrucku... Podle fotek to vypadá, jak když jeden něco leze na skále a ostatní posedávají a koukají na něj. Ostatně už jen to, že tam jelo tolik lidí, je divné, to mají synchronizované tréninkové plány, že jim všem zrovna tento týden zapadá do tréninkové fáze? Proč se report chlubí přelezem cesty, která je přitom hluboko pod maximem lezkyně? Četl jsem report tady i na stránkách ČHS, ale jediné, co jsem si z toho odnesl, je, že hromada lidí z ČHS vyrazila na výlet do skal, kam tedy jezdí i normálně, a po cestě se stavili v Innsbrucku, kde něco zkoušeli na umělce. Je někde alespoň shrnut cíl, který soustředění mělo? Nebo to prostě jen výlet s cílem zažít prču, utužit kolektiv a vykázat nějakou činnost?
odpovědět 
 Re: Jak od Bintera12:53:48 17.07.2020
"stráví účastníci 5 dnů (od 13.-18.7.)" píše se na Horosvazu, takže tam ještě jsou a postupně dávají krátké příspěvky a z nich tady na Lezci udělali "článek". Dej jim ještě prostor na kvalitní shrnutí celého soustředění ;)
odpovědět 
  Re: Jak od Bintera13:26:36 17.07.2020
Já vycházel především ze stránek horosvazu a fotek tam :-)
odpovědět 
   Re: Jak od Bintera13:41:39 17.07.2020
No a neni soustředění právě od toho, aby se tužil kolektiv, koukali se na sebe a učili se tak, porovnali síly, upevňovali si motivaci? Tréninkový plány snad jedou individuálně právě mimo společný soustředění, ne? Nominační kritéria na takový soustředění a reprezentaci obecně to je jiná otázka...
Tomodpovědět 
    Re: Jak od Bintera15:41:38 17.07.2020
V pojetí ČHS zřejmě ano, ale jinak má být soustředění především intezivní příprava, v tomto případě bych za dobré využití považoval něco jako dvoufázové tréninky na stěně doplněné o ranní přípravu a večerní fyzio, tedy v tomto období by měli repre trenéři vše směřovat k maximální přípravě na nadcházející ME/MS. Skály a sledování ostatních je fakt jen ten teambuilding, což je u individuálního sportu, kterým lezení je, věc zhola zbytečná. Zatím to, co zveřejnili, považuji jen za další placený výlet do skal :-(
odpovědět 
     Re: Jak od Bintera23:15:32 17.07.2020
Soustředění by mělo mít nějaký cíl. Souhlas dejme tomu s tím, že ten cíl by měl ČHS v rámci info o sousku zveřejnit. Ale nakolik to sousko cíl splnilo se težko dá soudit podle dey-to-day info na FB, ale jednak podle závěrečné zprávy o něm, jednak podle výsledků sezóny, resp. podle progresu ve výkonnosti v sezóně.

Takže klid, až se bude hodnotit sezóna, tak se teprve uvidí, komu k čemu nejen tohle sousko bylo.
MModpovědět 
      Re: Jak od Bintera09:24:30 18.07.2020
Já jen narážel na to, jakou kritiku sklidilo tenkrát to "soustředění" na offu, kde byla videa blbnoucích a tlemících se lezců, ale jinak nic. Jinak běžně soustředění mívají nějaký určitý program, který nebývá tajný, ale u ČHS o programu ani zmínka, mívá definované cíle, zde opět ani zmínka... Třeba tohle je přímo ze stránek ČHS, ale od Španělů https://tinyurl.com/y52jex26 . U ČHS opět jen klasická hláška ve smyslu, že si zajedeme někam zalézt, a po cestě se stavíme ve skalách. V tomto případě je to ovšem nesmysl, protože jen trénovat na stěnu do Innsbrucku, ale zůstat ve skalách... prostě je to blbost, jestli dva tři dny intenzivně trénuješ na stěně, máš pak mít rest, ne že jdeš do skal lámat rekordy a lézt na svém maximu. Namátkou si vzpomínám třeba na https://tinyurl.com/y3l8oypu od rakouské repre, ale to by chtělo trochu jiný přístup :-( Kombinace skály a překližky je nesmyslná a nemá význam, i to znemožňuje maximální využití toho, co ta překližka v Innsbrucku nabízí. Ostatně bychom mohli hovořit i o tom, proč ČHS pořádá výlet do skal pro překližkovou repre.
odpovědět 
       Re: Jak od Bintera16:12:09 18.07.2020
Ale tak treba je to jen baví
Paráda odpovědět 
       Re: Jak od Bintera21:54:40 18.07.2020
Normálně bych ti klidně podepsal, ale letos je přeci jen divnej rok a sezóna, nejen v lezení, nikdo neví co bude a kdy a co nebude vůbec a za takovéhle situace si nemyslím, že i takto pojaté sousko ... takový teambuilding ... musí být nutně špatně.

MModpovědět 
        Re: Jak od Bintera09:30:00 19.07.2020
Nemusí a dokonce se tak soustředění opravdu využívají. Jenže v jiné situaci. Podobné akce se dávají třeba dětem a mládeži na konci prázdnin, aby zařazenído tréninkového procesu pod dlouhé tréninkové pauze bylo co nejhladší. Pod dvou měsících bez lezení bych to podpořil všema deseti. V tomto případě to ale měli udělat po skončení karantény, kdy se téměř všichni začali rozlézat a znovu připravovat na závody. Jenže na to tohle vztáhnout nemůžeš, protože už mezi tím byly dost velké a důležité závody v Jablonci. A že nikdo neví, co bude a nebude? Nevím. Ale závidy vypsané jsou. A nechceš přeci naznačit, že má česká repre přistupovat k přípravě stylem "kašlem na dřinu a trénink, stejně nikdo neví, jestli to vůbec bude, raději si zajedeme zalézt na skály", že ne?

No, uvidíme, co naši předvedou v Permu, zatím odložen nebyl. Třeba se pletu a medaile bude v každé kategorii. Ale také jsem zvědav, jak k tomu nové vedení přistoupí, pokud ty medaile nebudou.
odpovědět 
        Re: Jak od Bintera08:39:49 29.07.2020
Když už by to k ničemu jinému nebylo, tak se alespoň promořovali....
Petrklícodpovědět 
 Re: Jak od Bintera11:18:49 21.07.2020
Já pořád nevím, proč se tohle určitými jednotlivci tak strašně prožívá. Tréninky - netréninky, výjezdy - nevýjezdy, výlety - nevýlety = prostě, pokud někdo nemá vůli jako AO, nikdy jako AO nebude! AO momentálně nastavil laťku a všechny výkony "pod" jsou prostě o bezvýznamném hovně. Skoro bych i diskutoval o tom, že výjezd s účastí AO je důležitější, než pravidelný dvoufázový hobl překližky. Ti mladí češi by měli hlavně trávit čas s mistrem, aby detailně pochopili, jak mistr nad lezením a výkony přemýšlí. Není to snad důležitější než jen hrubé posilování mentálně zasekaného chudáka?
odpovědět 

 Bezpečnost13:35:41 17.07.2020
Až se někdo zraní při lezení tak tu budou krasné komentáře jedině Maky léze s helmou ostatní na to ...Bezpečnost nikde novy styl.
K.Návratodpovědět 
 Re: Bezpečnost13:56:17 17.07.2020
Lezení sportovních cest bez helmy je v této výkonostní kategorii stále ještě celosvětovým neregulovaným standardem. Výhody volnosti pohybu při lezení bez zjevně převažují nad potřebou chránit si hlavu. Podobně se stále ještě docela běžně hraje bez helmy kopaná, kde ke zraněním, včetně zranění hlavy, dochází poměrně často.
Tomodpovědět 
  Re: Bezpečnost17:20:52 17.07.2020
Ale toto je něco jiného, máš tu nezletilé a nějaký dozor, co za ně má odpovědnost. Pokud by z dětí někomu spadl šutr na hlavu, kdopak ponese odpovědnost? Pravda, povinná přilba není, ale udělal dozor maximum, aby předešel úrazu?
odpovědět 
  Re: Bezpečnost18:48:19 18.07.2020
Ojoj, dalsi co jeste nikdy netuk hlavinkou o skalku...jsi zcela mimo.
odpovědět 
   Re: Bezpečnost10:26:20 19.07.2020
Nejde o to ťuknout hlavinkou o skálu, ale když něco spadne z vrchu na tu hlavinkou, stačí malinkej kamínek a je po hlavince
odpovědět 
  Re: Bezpečnost10:08:19 29.07.2020
Co si vzpomínám, tak u hokeje to bylo také tak. Pak byla helma povinná pro děti, pak pro juniory a teď už pro všechny včetně chráničů obličeje. Prostě si na to děti zvykly a v dospělosti si nechtěly zbytečně rozbíjet prostovlasé kebule.

Nějak tak to bylo třeba také u cyklistiky, sjezdového lyžování a určitě i v dalších sportech. Takže je jasné, že to časem čeká i lezení.
Kuba Turekodpovědět 

 Deníček17:23:24 20.07.2020
Zajímalo by mě, zda si Adam Ondra zapsal do deníčku cesty v češtině, nebo (aby sponzoři věděli) v angličtině?
Alešodpovědět 
 Re: Deníček22:47:27 20.07.2020
Alešu, ty jses fakt tupan. Uplne te vidim kdyby byl napr. lezec.cz za penize, jak se hrnes platit jako prvni. Ubohe.
odpovědět 
 Re: Deníček06:29:01 21.07.2020
No tak se na ten denicek podivej. Mozna te i prekvapi jazyk nazvu cest. Jsou totiz v Rakousku.
Tomodpovědět 
 Re: Deníček06:29:05 21.07.2020
No tak se na ten denicek podivej. Mozna te i prekvapi jazyk nazvu cest. Jsou totiz v Rakousku.
Tomodpovědět 
  Re: Deníček11:16:46 21.07.2020
No, ja bych do te Anglictiny uz nerejpal. Mohlo by se stat, ze se Adam na nas vyprdne uplne a na Lezci si denicek vest nebude. Ono staci porovnat ten jeho na 8a.nu s tim zde na Lezci. Osobni vyjadreni k cestam na 8a.nu (a nejsou to jen bomby od 8c na OS a tezsi) je na mile daleko od toho, co je zde na Lezci, a o leccems to vypovida. Trochu ucty a pokory by nekterym zde na Lezci rozhodne prospelo. Howgh.
Nacelnikodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Mini mužík
 Databáze cest:
Všechny cesty (145417)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Peterkaführe 4+ Gesäuse
Zaber, Ty Cihlo! VI Mařeničky
Rezavá Cesta VI Mařeničky
Žitavský žlab III Mařeničky
Potupená V Mařeničky
Nově komentované:
King Kong 7C Bor
King Kong 7C Bor
Turbulence V Ostrov
Subsonica 6c Cadarese
Mechyně 7+ Bechyně

 Nově v diskusi:
Nejlepší horolezecký gym v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Ideální podminka | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze | Re: Bouldering gymy v Praze |

 Nové komentáře:
Re: Diskuzi odstranit | Re: Od Ťéši | Re: Od Ťéši | Re: Od Ťéši | Re: Sleduje to někdo? | :-) | Re: Proč neodstranit | Re: Diskuzi odstranit | Re: prdelka | Proč neodstranit |

 Kde to vře:
Zlomil se slaňák (77)
Chceš se proletět? Nová Montana má křídla (45)
Jana Vincourková zapisuje 2. boulder za 8B (39)
Adam Ondra #77 (28)
Film o výstupu Kláry Kolouchové na K2 je v kinech (24)
Alex Megos oznámil přelez druhého 9c na světě (19)
Vědci: tekuté mágo s 80 % alkoholu zabíjí koronavirus na chytech (12)
HS: Pád lezkyně ze 4metrového bouldru u Děčínského Sněžníku (11)
Film o prvosjezdu K2 na lyžích z roku 2018 celý ke zhlédnutí (8)
Marek Holeček a Zdeněk Hák dostanou Zlatý cepín 2020 (7)

 Nově v inzerci:
Koupím 3 sézonní spacák | 14.8. na stěnu v Praze | Lezačky | Horské kolo | Scarpa tornádo eco | Rock Pillars Pearl QC, velikost 43 (aktuálně 42,5) | Boty La Sportiva Spantik | SCARPA MANTA GTX | Lezecké babí léto na Jižní Moravě | Lezecké babí léto na Jižní Moravě |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 3436 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 1388 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 15580 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 2061 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.