LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Tohle tady lezou i báby s nůší.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
O dřevěného Krakonoše 2021 (30.01)
PETROHRADSKÉ PADÁNÍ (16.04)
Olympiáda (23.07)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13178
2.Trojan 12275
3."Fido" 11950
Bouldry:
1.Ondra 11634
2.Stráník 11575
3.Stráník 10950
Hory:
1.Novák 7454
2.Černý 5898
3.Bloudek 5570

Výsledky
MMČR v drytoolingu (12.12)
Mistrovství Evropy (20.11)
ČP a Mezinárodní MČR (03.10)

Deníčky
5072 lezců
877320 cest
Nové přelezy:
Poker Face 7C+
Fixaret 7C+
Poker Face 7C+
Black And 7C+
Megalodon 8A+
Valium 8a
Strawberry 8b
Negresse V 7c
El Bufa 7c+/8a
Tequila Su 7c+/8a

Stěny
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Black Diamond Drytoolcup 2012

BLACK DIAMOND Drytoolcup 2013Největší drytoolingová párty ve střední Evropě už 8.12.2012.

Když má dítě tři roky, relativně už je s ním sranda, odloží plínky, sem tam se s ním i na něčem domluvíte a tak nějak je to tentokrát i s brněnským drytoolcupem, který letos oslaví své třetí narozeniny. Ty malé dětské nemoci střídají trochu větší, ale snad se nám podařilo na letošní ročník zase několik nedostatků vychytat a posunout tento celodenní lezecký mítink kousek dopředu.

Takže co se na vás letos chystá:

Program pro závodníky
Již tradičně se odtartuje prezentací, při které si vychutnáte kávičku, buchétku, pak omrkneme cesty a po předlezení cest započne lítá kvalifikace.
Pro ženy budou připraveny tři kvalifikační cesty v obtížnosti M4 – M6 a hlavně budou stavěné tak, aby si zalezli i méně zkušené závodnice. Pro muže bude jako již tradičně kvalifikací pět, kdy jednou z nich bude téměř 30 m dlouhá lajna.
Časové limity zůstávají stejné jako minulý rok, tedy 6 min na cestu. Novinkou budou pokus vnést trochu organizace do chaosu kvalifikace, kdy lezci začnou podle rozlosování na jednotlivých cestách a bude dáno jejich pořadí. PUNK style kvaldy z minulých ročníků sice stále uznáváme za nejlepší, ale bohužel při větším počtu závodníků se loni ukázali jeho slabiny. Jinak v tuto chvíli ještě zvažujeme počet finalistů, kdy je možné, že se nakonec rozhodneme do finále pustit až 12 mužů, definitivní rozhodnutí padne v průběhu příštího týdne.
V průběhu dne bude také možný trenink na cestě na rychlost, která je letos o kousek kratší a lehčí. To aby se někteří před finále obtížnosti moc neunavili :)
Následovat bude finále rychlosti, pak finále obtížnosti žen a finále obtížnosti mužů. Myslím, že pokud prozradím, že by se letošního ročníku měl účastnit loňský vítěz Aleksader Mataruga, brněnský Lukáš Pálka, vítěz závodu z roku 2010 Juraj Švingál nebo po dlouhé době český účastník finále závodu IWC Mirek Matějec. To vše slibuje velmi zajímavou a atraktivní formu závodu, kde rozhodně vítěz není znám předem.
Letos poprvé se krom soutěže v rychlosti a obtížnosti uskuteční soutěž národních týmů, kdy vítězem se stane tým s nejlepším průměrným výsledkem nejlepších tří závodníků a obdrží speciální prémii od jednoho z našich partnerů, která se rozhodně bude hodit k využití na následné „Apres Tool Party“.

Nová struktůra ve finálovem sektoru

Nová struktůra ve finálovem sektoru


Poprvé je závod zařazen do Evropského poháru spolu se závody v Kanderstegu a Unken. Finále této série a vyhodnocení nejlepšího závodníka EP proběhne v únoru 2013 na závodech „Glace Glisse“ v Unken.

Jinak závod je spolu s Gutofka drytoolcupem (1.12.2012 v Praze) nominačním pro závody IWC 2013, MSJ 2013 a závody EP 2013. Podpora nominovaným závodníkům není sice ze strany svazu extra vysoká, nicméně mít možnost reprezentovat  jsem osobně vždy chápal spíše jako ocenění, kde ekonomický aspekt je až někde hodně, hodně v pozadí. Největší šance pak mají závodníci do 21 let, kteří se mohou zúčastnit MS juniorů v Saas Fee a stejně tak bude stanovena i reprezentace pro závody Evropského poháru ze závodníků, kteří by v budoucnu mohli startovat v IWC, ale zatím se k tomu potřebují prolézt. Pojďte se zkusit stát členy týmu, za který budou hovořit zajímavé výstupy a akce, nikoli internetové žabomyší války.

nová struktůra v nástupu nejdelší chlapské kvalifikace

Nová struktůra v nástupu nejdelší chlapské kvalifikace


Bohužel jsme letos museli trochu navýšit startovné, každopádně se vám to vynasnažíme nahradit vyšší úrovní servisu v podobě snídaně, dobrého oběda a hlavně, každý ze závodníků obdrží pozornost od našich partnerů a mohu říct, že je to věc, která se na lezení ledů celkem dost hodí. Po celý den vám bude k dispozici vyhřívaný stan, teplý čaj a případné další dobroty z našeho cateringu.

rampouch ve finálovce

Rampouch ve finálovce


Program pro doprovod a diváky
Bez diváků by závod neměl tu správnou kulisu a protože právě za tu kulisu jsme vám velmi vděční, rozhodli jsme se připravit i program a soutěž pro diváky.
Aktivně se můžete zapojit do dění na stěně, kde si na dvou cestách bude možné vyzkoušet drytoolingové lezení, otestovat cepíny a mačky BLACK DIAMOND a hlavně pokud se vám bez pádu podaří vystoupat až do topového chytu získáte možnost vyhrát některou z hodnotných cen ve večerní tombole (v cenách budou například lana TENDON, čelovky BLACK DIAMOND, šrouby SINGING ROCK nebo expresky ROCK EMPIRE).
Druhá soutěž bude určena těm z vás, kteří si na lezení netroufáte, ale máte dobrou pozornost. Moderátor bude v průběhu dne vyhlašovat otázku jejíž odpově´d zjistíte pouze v prostoru závodu. Na kanceláři závodu si vyzvednete soutěžní lístek, vyplníte, odpovíte a pokud odpovíte správně tak proběhne ve 13:00 a pak v 16:00 losování správných odpovědí. Výherce získá batoh BLACK DIAMOND, předání výhry je podmíněno osobní účastí u losování.

spárka od MR holds

Spárka od MR holds


Bezprostředně po finále obtížnosti proběhne ve vyhřívaném stanu vyhlášení vítězů a po něm bude následovat multimediální prezentace jednoho z předních slovenských alpinistů Dodo Kopolda o jeho dvou expedicích do oblasti Great Trango Towers. Zá výstup z roku 2005  byl spolu s Gabo Čmárikem nominován na ocenění Piolet d´Or, výstup z letošního roku spolu s M. Sabovčíkem pak byl oceněn čestným uznáním slovenského horolezeckého spolku James. Takže rozhodně to bude zajímavá podívaná.

No a pak už bude následovat „Apres Tool party“ o jejímž programu i délce trvání se dá poznamenat, že se nedá předpovídat ani obsah ani délka trvání :)

Adi Zvara v kvalifikaci 2011

Adi Zvara v kvalifikaci 2011


Závěrem snad jen několik nezbytných oficialit a formalit

Organizátory závodu jsou Český horolezecký svaz, pořadateli SH Horolezecký oddíl Lokomotiva Brno a Lezecké centrum Klajda.

Generálním partnerem je BLACK DIAMOND

Partnery jsou HUDY sport, TENDON, SINGING ROCK, TILAK, ROCK EMPIRE, Olympia Brno– nákupní a zábavní centrum, TR Walls, Chiempanzee, OeAV Austria a horolezecká škola ClimbOn. O vyhřívání stanu se pak postará firma MEVA a čepovat se bude NOVOPACKÉ pivo

Mediálními partnery jsou ČT sport, HIT rádio MAGIC Brno, horolezecký časopis Montana a www.lezec.cz

Termín závodu: sobota 8.12.2012, venkovní lezecká stěna Olympia Brno

Veškeré propozice a aktuality včetně informací k možnému tréninku na treninkových cestách naleznete na oficiálním webu závodu www. Drytoolcup.eu
Na tomto webu také naleznete přihlášku, kterou je možné on-line vyplnit.
Loni bylo 45 závodníků, takže kolik to bude letos?

Za celý organizační tým HO Lokomotiva Brno a lezecké centrum Klajda
Zoban

Aleksander Mataruga ve finále 2011

Aleksander Mataruga ve finále 2011


Duri Švingál ve finále 2010

Duri Švingál ve finále 2010


Lucka Hrozová ve finále 2011

Lucka Hrozová ve finále 2011


Martina Kratochvílová ve finále 2011

Martina Kratochvílová ve finále 2011


loňské vyhlášení

Loňské vyhlášení


plakát 2012

plakát 2012

Zoban   [úpravy] 11:09 26.11.2012Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 pánská finálovka09:21:15 27.11.2012
Vypadá to slibně, necháte letos přelízt Lucku pánskou finálovku?
drytoolu fandaodpovědět 

 201219:50:52 03.12.2012
este len 2012 ne?
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Monte Cavedale
 Databáze cest:
Všechny cesty (148631)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Zlatej Rejč 7A Práčov
Pražáci Ve Fontáči 7A+ Kralupy Nad Vltavou
Tranka Palanka 6A+ Divoká Šárka
Run Run Run 7a+ Red Wall
Sumo 6A Blansko Sever
Nově komentované:
Rap Hop 7B+ Rusava
Lukostřelba 6C Blanenské Bouldery
Sumo 6A Blansko Sever
Velikonoční Vajíčko 7C Panský Les

 Nově v diskusi:
Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Preťažené prsty | Re: Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Re: Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Re: Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Re: Chytač snu | Re: Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě | Sliezsky dom- Zelené pleso v zimě |

 Nové komentáře:
Appka | Gratulace! | Re: techtle mechtle | a nedaj si pokoj | Re: Kdo za to může???? | Re: Kdo za to může???? | Re: techtle mechtle | Re: techtle mechtle | Re: Podpora | Re: techtle mechtle |

 Kde to vře:
Po pádu laviny v Jeseníkách zahynul skialpinista (122)
Film ZAFION: Hore zdar 2021 (35)
Nirmal Purja: na K2 jsem vylezl bez podpůrného kyslíku (33)
Nepálci oznámili 1. zimní výstup na K2, dosud v zimě nezlezenou (20)
Zemřel lezec a bouldrista, bývalý český reprezentant Jan Chvála (17)
Video: Martin Stráník přelézá nový boulder 8B+ za chumelenice (15)
Kolem Skal! - 15. Adršpach (14)
Video: Mníchove skaly - Čupiaci tvor (11)
Kurz zimního ledolezení ve Vysokých Tatrách (9)
Kolem Skal! - 14. Štramberk (8)

 Nově v inzerci:
Meindl Vakuum GTX 43 | Mikina Columbia, vel. M | ski alp set dynafit tlt | Statická lana | RD v obci Petrohrad za 481.000,- | Fleesová košile Salewa, vel. M | Batoh Ferrino X.M.T. 40+5 | Sněžnice | Prodám Hanwag Alaska | Koupím skitouringové boty |

 Anketa:
Chcete se nechat očkovat proti Covidu?
 Ano, co nejdříve to půjde 
 163 
 Ano, pokud to bude nutné 
 59 
 Ještě jsem se nerozhodl 
 31 
 Rozhodně ne 
 76 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.