LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Vystřízlivim a nelezu.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází
Leonidio, Řecko
Gimme Kraft! AIR: 2. díl populární tréninkové bible pro lezce

Závody
SP Edinburgh (23.09)
SP Wujiang (07.10)
SP Xiamen (14.10)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13922
2.Pail 11600
3.Vopat 11473
Bouldry:
1.Stráník 11450
2.Ondra 10878
3.Stráník 10875
Hory:
1.Zaoral 7062
2.Šuraba 6358
3.Skopec 5620

Výsledky
Rockmaster (26.08)
ČP Rock Point Boulderzávody 2017 (25.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4361 lezců
652109 cest
Nové přelezy:
Weltmeiste 9-
Lustikus 9-
Zeitmaschi 9-
Ročník 195 Xb
Chosé Nepř 7C
FOX Racing 7C
Aix, Zwei, 7B+
Bumerang 7C/7C+
La Muerte 7b+
Łuk Herakl 7C+

Stěny
K2-Žilina - Žilina
Základní škola Horní Čermná - Horní Čermná
ZŠ Dukelská - Příbor

Prodejny
HUDYsport - Mladá Boleslav
HUDYsport - Brno
HUDYsport - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení na Maltě

Aneb lezu celý rok!

smallMoře, pláže, skvělý počasí 320 dní v roce a nespočet skal a útesů na lezení - tak to je Malta a Gozo!
Malé souostroví uprostřed Středozemního moře co by kamenem dohodil od Sicílie se spoustou luxusního vápence a ohromným potenciálem pro skalní lezce.

Proč bych měl jet právě na Maltu když můžu na sto procent jet třeba do Španělska, na Sicílii, Kalymnos, či Malorku? No na to ti odpovím docela jednoduše: Na maltě je i mimo lezení spousta zábavy, ať už budeš chtít vystřídat lezení (jakože ne, ale kdyby sis přece jen chtěl dát den voraz) za cokoliv jinýho! Můžeš se podívat na historická místa, těch je na ostrově mraky! Dál je tu velká spousta aktivit, který tu člověk může dělat jako jsou jízda na horských kolech, potápění, kitesurfing, treking, plachtění a mnoho dalších. No a večer buďto barbecue a nebo dobrý středomořský jídlo někde v restauraci, popřípadě párty v nějakém klubu v Pacevillu (jenž je Maltská variace na Stodolní ulici :-D).

Jak se tam dostat ptáš se? Ideálně skočit ve Vídni (je to nejrychlejší) na letadlo a přímo směr Malta! Jo, co se ceny týká, je lepší si to trošku vychytat a booknout dopředu (pak se dostanete třeba na 100E zpáteční), nebo využít na podzim před koncem sezóny (ale ne na Maltě :-D) Ryanair z Wroclawi (z Brna je to zhruba stejně daleko jak do Vídně).

Dál bych si určitě zabookoval auto, protože dopravovat se po ostrově(ech) autobusem je extrémně zdlouhavý a autobusy Vás nedostanou všude, kam byste chtěli! Navíc za auto dáte kolem 25E na den, takže když to rozhodíte mezi 4 a více, vyjde vás to velmi dobře! No a pak už si jen začít užívat to čupr lezení!

Tak schválně, kolik z vás na Maltě bylo lozit hmm? A víte vlastně, že se tam dá lozit? A nejen tak něco málo, ale je tam mraky sportovního lezení a suprovej vápec různejch tvarů, kterej stojí za to vyzkoušet (a přítelkyni můžete vzít taky nechat se válet u moře pokud neleze :-D)! Já tam žil rok a půl a neskutečně jsem si to užíval. Sice to stále není zas až tak populární destinace, jak by místní komunita lezců chtěla, nicméně čísla jdou rapidně nahoru! Dnes je to tak 20-25 lidí týdně co sem přijedou vyloženě s cílem si zalozit, popřípadě sem přijedou třeba v rámci Erasmu (několik lidí z Brna a podobně :-) ) a z ničeho nic zjistí, že se tady dá lozit a to hodně, a v mžiku už jsou na skále!

Zvěsti se pomalu šíří. Na podzim 2012 navštívili Maltu jedni z předních světových lezců konkrétně Sonnie Trotter a Tommy Caldwell, navíc lidi jako já – lidi, kteří se sem přestěhovali, pracují tu, objevili krásu místního lezení a kohokoliv potkají, tak zahltí informacemi o tom, jak boží to tu vlastně je – „Ó bože jsem v ráji – žiju tady, pracuju a díky skvělýmu počasí skoro celý rok můžu být venku na skalách!“ "Musíš se tam taky podívat!"

No, ale teď už k lezení samotnýmu ne?! Protože to je to proč tu vlastně o tomhle píšu!

Takže, na takového lezce tu vlastně čeká to „tradiční“  lezení s vlastním jištěním, pak jsou tu možnosti toho sportovního, a jelikož Malta je ostrov, tak samozřejmě i DWS (DeepWater Soloing) a je tu toho spousta, jen člověk musí dávat bacha co má pod sebou a jaký je taky přístup z moře zpátky na pevninu. DWS a traverzy nad vodou jsou velmi populární hlavně v létě (který tu je od dubna do listopadu :-D) navíc Malta, nebo respektive materiál na kterém se tu leze, se nazývá „Spodní korálový vápenec” což je nejtvrdší druh skály tady na ostrově a skvěle se hodí pro skalní lezení. Někdy je hodně kapsovitý, s hlubokými oblými spárami a nebo ostrý, s malými hrankami, ale vždy pevný a spolehlivý. Dokonce i tenký „pramen“ skály vyžaduje velké úsilí na to ho zlomit. A pokud člověk zůstane na úrovni této skály, pak se nemusí ničeho obávat a to nejen při DWS. Navíc na této úrovni si s pobřežím často pohrávají vlny a ty také vytváří místy značně ohromující převisy, které bývají v případě DWS často vyhledávány.

A teď Vám trošku přiblížím místa samotná - a začneme DWS!
Počínaje nádhernými útesy (až 30m a výš) Ghar Hasan, kde „sóla“ začínají na obtížnosti 5c a jdou až k 7c/8a. Další jsou útesy St. Pauls Island, konec údolí Wied Babu, který ústí u moře a má krásná sóla a traverzy až k jeskyni Blue Grotto a její části Red Wall a Blue Wall s krásný 50m traverzem skrze jeskyni, další je milý ostrůvek Comino jenž jako Mekka turistů z "Blue lagoon" skrývá neuvěřitelně velkou spoustu DWS, až byste se z toho zbláznili... Vlastně může se to provádět skoro kdekoliv, jelikož 60 % Malty má skalnaté pobřeží. Samozřejmě pokud je skála dostatečně dobrá, máš pod sebou dostatečnou hloubku a samozřejmě dobrý přístup z vody. Protože pokud se nemáš jak dostat ven (nebo pokud jsou velké vlny) tak nejbližší místo na to se dostat z vody, může být taky 4-5 km daleko a to si jo zaplavete! :-)

Dále bych taky měl zmínit bouldrování, který tu je, jen to sem tam vyžaduje trošku úsilí, se k těm místům dostat! Místa jako Mellieha, údolí v Mostě, Ghar Hasan, pobřeží Form- ir Rih či Wied il-Ghasel na Gozu skýtají desítku bouldrů různých obtížností (př. - Sunset Arét 6A - Wied il-Ghasel, Victoria Lines - prakticky 50% cest je kolem 10m takže boulder) a když se člověku poštěstí, sám si může i něco najít, protože skalek s délkou do 10 metrů je tu taky dost a i co se boulrů týká, potenciál je tu opět značný! 

Co se týká toho sportovního lezení, na kterém je z nás spousta závislá (a nebo taky ne:-) ), tak na samotném ostrově Malta určitě člověk musí navštívit fantastický údolí Wied Babu, které je takovou Mekkou sportovního lezení na Maltě. Nachází se tu krásné, 25 m vysoké kolmé stěny, některé zakončeny převislými finálovými metry skály. Východní strana skýtá o něco více sportovních cest, oproti té západní, a zalezou si tu jak začínající lezci tak i profíci – cesty jsou tu od obtížnosti 4c, přes klasiky jako Flying Aréte 6b+ či Katia 6c až k 7a. Západní strana nabízí méně sportovních  cest v obtížnostech od 6a, přes klasiky jako Dirty Rotten Scoundrels 6b+, Gates of Babylon 6a (tady bych byl momentálně trošku obezřetný, jelikož jsem tu při tahání cesty schytal žihadla od místních včel do své mužné hrudi i přesto, že jsem se choval víc než mírumilovně:-) ) a nyní nově osázená jeskyně s názvem Smoothies (kluci byli ten den v baru :-) ) s parádními převislými stěnami a stropem s cestami začínajícími na 6b až k 8a. Pro příznivce spár je tu nádherná „stropní spára“ s velmi příhodným názvem Let it Bleed v obtížnosti 7c s cruxem skoro na konci cesty – velmi výživný.

Jako další místo, které nesmí zůstat bez povšimnutí je Ghar Lapsi, jenž je místo famózních jeskyní s cestami v obtížnostech od 5c až k 8a. Jsou tu cesty, jenž jsou opět „na vlastní jištění“ avšak v rámci Projektu osazování tu bylo spousta cest osázených borháky a slaňáky - cesty jako Scoop and Aret 6b+, Ghengis Can`t 6b, Last on the bus 6a+, 1500 Metres 6c+, Just like Nothing on Earth 7b, a nebo Future is now 8a. Cesty, které zůstaly bez borháků, byly alespoň osázeny slaňáky pro lezce, kteří rádi zakládají vlastní jištění anebo lezou Top Rope. Další co bych určitě zmínil je místo, které je pro místní lezce trošku takovým posvátným, takže je třeba se slušně chovat! :-) - Mellieha Cave – jenž je luxusní jeskyně, schovaná v zemi s cestami začínajícími na 6b+ přes 6c (nejlehčí jsou tyhle 2 :-D) a zbytek 7a,b,c až k 8b November Rain, jenž je jednou z nejtěžších cest na Maltě (skoro 20m lezení ve stropě).

Určitě jedno z dalších míst, která stojí za to navštívit, je Victoria Lines (což je linie vápencových skal táhnoucí se od města Mosta až k Madlieně. Menší nevýhoda je, že místa jako Crazy Horse cave, nebo Crucifix cave, Cikka cave a nebo Wave, mají jen několik sportovních cest, které ale zase stojí za to si vylézt (Manic Maltese 6b+ - CrazyHorse cave, Life of William 6b+, Funky Monkey 6a+, Boxer 7a – Crucifix cave, několik 7a,b – Wave). Místní komunita lezců se docela dost zapojuje a vytváří velkou spoustu nových sportovních cest, popřípadě retro-osazují některé staré tradiční cesty.

Určitě nesmím opomenout fantastické (omluva za ty neustálý superlativy ale prostě je to tak!) lezení na útesech, kterých tu taky není zrovna nejmíň. Jen pár set metrů chůze z údolí Wied Babu se dostanete na nádherný 36 m vysoký útes zvaný Red Wall / Blue wall (z druhé strany) s cestami začínajícími na 5c+ přes několik 6b/c až k 7b (Run Run Run 7a **). Další místa jako Thaiwand wall a Continual wall jsou útesy na druhou stranu od údolí Wied babu a nabízí dlouhé, lehce převislé vytrvalostní cesty (vícedélky i jednodélky) s 3* hodnocením. I přestože sportovních cest je tu jen několik, určitě jsou to absolutní MUST VISIT (nutnost navštívit) místa, kam by jste se určitě měli podívat!

GOZO


A teď malý pohled na sesterský ostrůvek Gozo - jenž co se lezení týká, je i snad mnohem lepší než Malta samotná.
Vlastně skoro určitě! V prvé řadě musím zmínit údolí Mgarr Ix Xinni, jenž je dlouhé táhlé nádherné údolí, které ukrývá alespoň desítky převážně středně obtížných až velmi obtížných cest, tj. od 6c až k 7c: za zmínku stojí třeba Ezy Rider*** 7b+ nebo Chasing the Dream*** či Brilliant Creatures*** obě za 7b.

Další fantastická a nově osázená místa jako Dahlet Qorot , Tower of power, Sopu tower a Chalice of Malice (za tohle vše děkujme místnímu rodákovi a hardcore! lezci Steviemu Hastonovi, který ve svých "přes 50" letech aktivně leze 8b a staví nové a nové cesty) jsou dech beroucí místa s obrovskou škálou sportovních cest od 6a až po 8a. Další z míst bych určitě jmenoval St. Demitri Point, kde je jedna z nejkrásnějších vícedélek (konkrétně 3 délky) - cesta s názvem You Shall not Pass v obtížnosti "pouze" 6b+ se 3mi různými styly lezení je to fantastická cesta!

Další místo, jakožto Mekku těžkého lezení, je místo zvané Underworld jenž je obrovská jeskyně sportovně osázená jak jinak než Stevie Hastonem. Cesty jsou tu od 6c až k jedné z nejtěžších cest na souostroví a to 8b (zatím nejtěžší) jenž pro info je 55 metrů dlouhá stropní cesta! Příznivce lezení po mikrochytech a stupech bych poslal za městečko Kerchem s jejich Black Slabs - je tam pár velmi podařených nově osázených cest v obtížnostech 6b, 6c, 7a,b,c osázené Stevie Hastonem a jeho ženou Laurance.

Pobřeží má obrovský potenciál a MCC (Malta climbing club) v čele se Simonem Aldenem na nich tráví hodně času osazováním nových cest a jejich lezením. Sonnie Trotter a Tommy Cadwell strávili dva týdny na útesech Goza – našli něco o čemž si myslí, že by mohla být nejtěžší stropní spára na světě za 9a (ta zábava na ní je, že místo toho, aby byla převislá nahoru tak je lehce dolů) a tak se bavili celý týden právě na této spáře. Bohužel se jim nepodařilo projekt dokončit, ale mají v plánu přijet zpět, udělat první přelez (a nebo můžete třeba Vy?! :-) ).Stephen Farrugia v cestě Le Droga Le Haxixa 6b+, Ghar Lapsi - místo Terry's caveMCC víkendová session na Kerchem slabsInigo Taylor v cestě 6a, Gozo - místo Chalice of MaliceSmoothies cave - lezec Simon v cestě 7cVerena v cestě Spunky Aréte na Gozo - místo Wied MielahMellieha caveOndřej Petrů v údolí Wied Babu - West side část Smoothies cave - cesta 7cRael Saez v jeskyni Mellieha cave - v cestě November Rain 8bOndřej Petrů v cestě Scoops and Aréte 6b, Ghar Lapsi místo Twin cavesVerena v cestě 7b ?:-) místo The Wave, NaxxarPodzim v jeskyních Ghar lapsi, Terry's cave, lezec v cestě Last on the bus 6a+Takže podtrženo a sečteno – Co se lezení týká, možností je tu spousta, sám za sebe mohu říct, že je tu opravdu co dělat a přijdou si tu na své opravdu zkušení lezci stejně jako ti méně zkušení. V porovnání třeba se Sicílii, Malta přeci jen i přes zimní měsíce má mnohem lepší počasí (18°) a spousta jeskyní poskytne kryté lezení pro případ deště. Navíc komunita lezců z MCC je fantastická banda lidí, se kterýma je potěšení si zalozit a kdykoliv potřebujete, určitě vám rádi pomůžou a poradí, případně vás vezmou na vámi vybraná místa!

A na závěr trocha informací:
pokud byste se rozhodli jet, určitě můžete kontaktovat mě, na mailu: petruondrej@gmail.com a já vám poskytnu víc info, průvodce, popř. kontaky na lidi z Malta Climbing Club.
Ceny jsou na ostrově docela jako u nás - není tam zas tak draho!
Platí se eurem, mluví se anglicky a !zástrčky anglický 3 pinový! joo a jezdí se vlevo! Jídlo určitě nakupujte v menších obchůdcích - většinou je to záruka dobré kvality! ale jsou dražší než supermarkety.
Co se ubytování týká, tak hotely jsou tak kolem 25E na noc (mimo sezónu - pokoj pro jednoho) pokud by jste chtěli kempovat, můžete kdekoliv, není to zas tak problém (v létě ale bacha na komáry, jsou to opravdu upíři!).


Ondřej Petrů   [úpravy] 07:25 05.04.2013Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Paradni clanek10:56:22 05.04.2013
Plny informaci od a-z, diky moc za skvele odvedenou praci.
upmanodpovědět 

 Informacemi nabitý11:29:28 05.04.2013
Taky se přidávám, dokonalý článek pro toho, kdo míří v zimě za teplem. Zdá se, že tam občas z jištění musí bolet za krkem. ;)
 jirkasodpovědět 

 Výborný článok11:38:51 05.04.2013
Mnoho užitočných informácii. Ešte by sa hodilo jednotlivé sektory zaznačiť do googlemapsu a vložiť linky na sprievodcov (elektronických i knižných). Prekvapilo ma, že na Malte nemajú zákony, ktoré by voľné kempovanie zakazovali, ako napr. v Chorvátsku alebo Grécku. Nezmyselná sa mi zdá len informácia, že Brno - Vratislav je zhruba rovnako ďaleko ako Brno - Viedeň - v skutočnosti je to takmer 2-násobná vzdialenosť a viac než 2-násobný čas (ale priznávam, že som "Kopernikovo letisko" využil).
shatterhandodpovědět 
 Re: Výborný článok01:28:29 06.04.2013
Ahoj , je fakt že je Wroclaw je dál( ale není to zas tak strašné , jsou to 3 hoďky cesty no , Vídeň 2 - já to bral od nás což je 50km od Brna takže trochu blíž Wroclawi) ale to co se ti prodlouží na cestě ušetříš na letenkách s Ryan Air...., ohled kempování - malta je ostrov sám pro sebe takže jsou povolnější ! Navíc skauting je hodně propagovaný na ostrově takže kempování v přírodě prosazují i sami malťani a pokud nezakempíš někum na pozemku tak není problém ! Co se TOP týká něco málo máme na : http://www.montana.cz/emontana/664/
případně mohu zaslat já sám na uvedený mail jelikož průvodce by se neměl kopírovat ! ( autorská práva - na těch pár fotek pro magazín povoleno :-) )a navíc se nedá ted koupit jelikož nová verze je ted v přípravě do tisku.
Ondraodpovědět 

 Trochu mě...12:29:13 06.04.2013
...překvapila informace, že na Maltě se jezdí vpravo. Když jsem tam byl před asi osmi lety naposledy, jezdilo se vlevo.
OSodpovědět 
 Re: Trochu mě...18:24:59 06.04.2013
Jo :-D to mi trošku ulítlo :-D :-D ( vlastně jsem chtěl všechny zmást :-D) Ano ! OMLUVA JEZDÍ SE VLEVOOOOO !!!!
Ondra odpovědět 
 Re: Trochu mě...22:34:17 06.04.2013
Jo :-D to mi trošku ulítlo :-D :-D ( vlastně jsem chtěl všechny zmást :-D) Ano ! OMLUVA JEZDÍ SE VLEVOOOOO !!!!
Ondra odpovědět 

 Letenky18:57:30 06.04.2013
Aktuálně za na říjen příštího roku za 4 176 Kč:
http://www.akcniletenky.com
odpovědět 
 Re: Letenky21:13:38 06.04.2013
Aktuálně na říjen tohoto roku... :-)
http://www.akcniletenky.com
odpovědět 
 Re: Letenky12:52:26 07.04.2013
Ok, ale lacnejšou možnosťou je Ryan z Krakova, na október po 208 PLN jeden smer (cca 1250 Kč).
shatterhandodpovědět 
  Re: Letenky20:25:03 07.04.2013
Tak tak ....Wroclaw je blíž nemusí se jezdit až do Krakowa a Ryan air tam lety taky má :-)
ONDRAodpovědět 
   Re: Letenky20:51:03 07.04.2013
Pre Slovákov a Ostravákov je Krakow výrazne bližšie než Wroclaw. Z Brna to bude tak vyrovnane. A keď som pozeral tie letenky, z Wroclawi boli až od 290 PLN.
shatterhandodpovědět 

 krasa09:30:17 03.05.2013
dik za info, vypada to skvele, doletime!
ivanodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Foto dne:

European Youth Bouldering, Slany 2017
 Databáze cest:
Všechny cesty (122030)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Týros 9 Havrania Skala - Necpaly
Mocný Zhyb 8 Havrania Skala - Necpaly
Fermátová Veta 10- Havrania Skala - Necpaly
Opuncia 10 Havrania Skala - Necpaly
Vitae 10/10+ Havrania Skala - Necpaly
Nově komentované:
Siri Birthday Project 8- Geyikbayiri
Zrnka Kmínu VI Anglický Parčík
Kupte Si Křídla VIIa Anglický Parčík
Ein Schlauer Fuchs 7B Hohnstein
Žlutý Lázně 6+ Havraní Skála

 Nově v diskusi:
Re: Hezke cesty Vorarlberg | Re: Hezke cesty Vorarlberg | Re: 3+1 důvodů proč dál | Re: 3+1 důvodů proč dál | Re: 3+1 důvodů proč dál | Re: 3+1 důvodů proč dál | Re: 3+1 důvodů proč dál | Re: 3+1 důvodů proč dál | Re: 3+1 důvodů proč dál | Re: Hezke cesty Vorarlberg |

 Nové komentáře:
Re: to nemá chybu | Vlak odjel bez nas. | popis | Re: Tak nám mainstream dorazil i na Rábl | Re: Tak nám mainstream dorazil i na Rábl | Re: to nemá chybu | Re: to nemá chybu | Re: to nemá chybu | Re: Pěkné! | Re: Pěkné! |

 Kde to vře:
Mistrovství světa juniorů 2017 (191)
Kto sa vlka bojí, nech do lesa nechodí! (22)
Adidas Rockstars 2017: mezi elitou světa Martin Stráník 19. (19)
Koloušci v Alpách (15)
Lezecký outdoorový festival na Rabštejně v Jeseníkách (13)
Adam Ondra - rozhovor se čtenáři Lezce: (5)
Klettergarten Lažánky (4)
ME juniorů v boulderingu ve Slaném - sobota (4)
Iva Vejmolová dala své druhé 8c (4)
Markus Pucher: 1. zimní sólo na Aguja Guillaumet v Patagonii (3)

 Nově v inzerci:
Koupím lezečky | Ocún Rebel LU | Ocun Rebel LU | ICEBREAKER Mens Apex LS Half Zip,PC.3199Kč | Laponsko v rijnu | SALEVA SPANTIK | DZ SWISS 2017 vč.prod.dokladu | Arc´teryx Nozone 55 | spolulezec, lezkyně, parta -- Liberec - Jablonec | vázání Dynafit tlt radical st + 92mm brzda |

 Anketa:
Jaký film na Fesťáku 2017 je nejlepší?
 4 Wheel Bob USA 
 389 
 Afghánské odmítnutí CZE 
 291 
 Alpine Route SVK 
 278 
 Alpine Wall Tour PLN 
 254 
 Annapurna 3 - Unclimbed AUT/DEU 
 328 
 Back to heights CZE 
 242 
 Bijící srdce boulderingu CZE 
 304 
 Dhaulagiri, ascenso a la montana blanca ARG 
 272 
 Expedice Gasherbrum CZE 
 261 
 Go Big or Go home! - in search for the perfect wave DEU 
 274 
 Humla ESP 
 263 
 Chasing Niagara USA 
 255 
 Chris Bonington - Life and Climbs ITA 
 251 
 Into Twin Galaxies - A Greenland epic AUT/DEU 
 259 
 Jugando a Escalar ESP 
 252 
 Lezení na písku - sedmdesátá léta CZE 
 505 
 Linka nad Rájem CZE 
 263 
 Malishan - Taiwan Canyoning Expedition DEU 
 253 
 Mar Álvarez. No Logo ESP 
 252 
 Monte Sarmiento - die weiße Diva DEU 
 237 
 Monviso Mon Amour ITA 
 250 
 Mrazivá poezie na jasankách CZE 
 243 
 Norge Lysefjord CZE 
 250 
 Obsesja PLN 
 235 
 Obyčajní chlapci SVK 
 223 
 Prohibido escalar ESP 
 246 
 REEL ROCK 11: Boys In The Bugs USA 
 231 
 REEL ROCK 11: Brette USA 
 236 
 REEL ROCK 11: Dodos Delight USA 
 240 
 REEL ROCK 11: Young Guns USA 
 220 
 Rock Empire 8a: Dvě holky ve velké stěně CZE 
 310 
 Shifting Dreams GBP/FRA 
 226 
 Smím prosit CZE 
 260 
 Spradventure CZE 
 357 
 The Elements CZE 
 243 
 The Eyes of God DEU 
 236 
 The Unknown GBP 
 232 
 Tupendeo - One Mountain, Two Stories CHE 
 243 
 Utečenci do Afriky CZE 
 245 
 W!nteractivity FRA 
 242 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.