LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Úrazový děj probíhal takto ...
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
Dry Tool Cup 2021 (04.12)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13034
2.Trojan 12275
3.Jungling 11515
Bouldry:
1.Stráník 11550
2.Novák 10950
3.Volf 10928
Hory:
1.Skopec 7956
2.Mrklovský 7289
3.Bloudek 7201

Výsledky
MMČR v lezení na rychlost (17.10)
MMČR v boulderingu (24.09)
MS v lezení (16.09)

Deníčky
5187 lezců
932134 cest
Nové přelezy:
Panychida 9+/10-
Yanap 7b+
Broken Sou 7c
Amores Per 7c+
La Looz 8a
Sevasti 7b
Aurora Ext 8a
Aurora 7b
Brutus 8B
Desperado 9+

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Rock Point OC Olympia - Brno
Lezec-shop.cz - Štěchovice

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Otevřený dopis Janu Bloudkovi, předsedovi ČHS

Vážený pane předsedo,
po dlouhodobé snaze VV ČHS odstoupit od Smlouvy o podpoře provozu systému Skalních oblastí ČR jsem nakonec rezignoval a i proti zájmům členské základny ČHS jsem Dohodu o ukončení spolupráce podepsal.

Připomínám, že z mé strany jsem netrval na tom, aby ČHS smlouvu dle příslušného článku řádně vypověděl a zaplatil jednorázové smluvní vyrovnání za zmařenou investici v řádech několika set tisíc korun. Toto řešení dohodou je můj velký ústupek, protože kdybych trval na plném finančním vyrovnání, tak byste to neplatil Vy, ani členové VV, ale sami lezci ze svých příspěvků a to bych určitě nechtěl! Nedělám to totiž pro peníze, ale z altruismu právě pro onu lezeckou veřejnost, jejíž zájmy máte hájit. Dokonce jsem vám na vaše vyžádání předal kopii databáze skal a cest, kterou jsem s týmem 200 administrátorů po deset let budoval!

Měl jsem vlastně jen jedinou podmínku, aby dosavadní link na Skalní oblasti ČR http://skaly.horosvaz.cz zůstal přesměrován na svou staronovou doménu www.skalnioblasti.cz alespoň do 26.10.2014 (tj. 30 dnů po podpisu smlouvy) tak, aby pravidelní návštěvníci Skalních oblastí ČR měli možnost se průběžně přeorientovat. Tato podmínka je zakotvena i v příslušném článku Dohody, kterou jste osobně podepsal dne 26. září 2014.

Bohužel musím konstatovat, že tento bod Dohody Český horolezecký svaz zcela flagrantně porušil, neboť původní link na Skalní oblasti ČR ode dnešního dne (2.10.2014) nefunguje a místo něj je tam jakési krátké sdělení a nelze se tedy vymlouvat na nějaké nedorozumění webmastera nebo technickou poruchu, jde zcela jistě o záměr.

Nejde mi ani tak o to přesměrování (lezci si to stejně najdou), jako o velmi negativní signál všem stávajícím i budoucím partnerům Českého horolezeckého svazu, kterým tímto říkáte "Podepište co jsme se dohodli ... my si to pak stejně uděláme jinak, pro nás jsou to jen cáry papíru!". Když odhlédnu od všeho, tak i jako řadový člen ČHS mám s tímto chováním problém. Bohužel ani 25 let po revoluci se nám nějak nedaří se chovat mravně, že pane předsedo.

S dokonalou úctou

Zdenek Strnad   [úpravy] 18:18 02.10.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Úcta19:44:14 02.10.2014
Lajk ode mne na ten poslední řádek. Zbytek asi netřeba komentovat...
Rygarodpovědět 
 Re: Úcta14:35:00 20.10.2014
http://www.horosvaz.cz/res/data/085/013754.pdf
odpovědět 
 Kauza Skalní oblasti optikou ČHS14:37:40 20.10.2014
Zde je přehledně a precizně zpracovaná informace o vývoji událostí ohledně webu Skalní oblasti, viděno ze strany ČHS. Pokud se snad někdo chce o téhle záležitosti něco dovědět, stačí otevřít tento link. Kdo preferuje flamewar a spekulace, nechť tento link ignoruje a pokračuje níže vláknem;)

http://www.horosvaz.cz/res/data/085/013754.pdf
honzaodpovědět 
  Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS14:52:05 20.10.2014
Takže pracně budovaná databáze je v troskách. Část dat je nečitelná. Bude třeba mnoho hodin manuální práce abychom nepřišli i o další údaje. Taky je možné, že jsme toho hodně ztratili. Spolupráce a následné odloučení ČHS a ZS (netsystém) skončilo fiaskem. Můžeme si vyčítat kdo za to může víc. Výsledkem je prostě kalamita. A teď nezbývá než nechat usadit prach, uklidit trosky a sehnat nějaké nové altruisty, kteří tu novou a lepší databázi znovu naplní ... tedy až bude existovat.
motákodpovědět 
   Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS15:19:45 20.10.2014
Ahoj, opticky to vypadá špatně, ale pokusím se vysvětlit o co jde. Chybné zápisy jsou ty, kterým chybí u cesty klasifikace, jména autorů, nebo datum, nebo všechno. Tyhle cesty jsou stejně špatně jak na adrese skalnioblasti.cz, tak v předané databázi, se kterou pracuje ČHS. Jenom to teď vyplavalo na povrch, protože se díky tomu nepodařilo automatizovaně rozebrat údaje, které Z. Strnad sesypal do jednoho textu, protože u třetího pokusu export "vylepšil" tak, že místo chybějících údajů nejsou žádné oddělovací znaky.
Ty zápisy, které je třeba ručně rozebrat a opravit, jsou špatně i na jejich původním místě.
Petr Jandíkodpovědět 
    Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS08:11:26 22.10.2014
A to cely prenos neslo vyresit tak, ze by vam dal nejakou zalohu DB ve formatu, ktery je pro jeho DB stroj "nativni", tzn. ze by tam bylo proste vsechno. (Pro me za me tam nemusi byt nejake triggery, constrainty, indexy, funkce, atd...) A vy ze byste si u sebe dany DB stroj nainstalovali (i Oracle nebo MSSQL se da v omezene mire provozovat zdarma) a prekroutili si to do sveho formatu?
jx zeroodpovědět 
     Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS08:29:55 22.10.2014
To by musel chtít...
odpovědět 
     Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS09:27:34 22.10.2014
Ano, to všechno by šlo, kdyby byla vůle.

Jenže vůle byla k tomu, přenos dat co nejvíce zkomplikovat,

Jak jinak se dá interpretovat fakt, že položky název cesty, klasifikace, typ klasifikace, datum, prvovýstupci a popis cesty, které jsou v původní databázi samostatné, byl Z Strnad ochoten předat jen sloučené do jednoho textu, ve kterém je oddělovačem čárka, která se vyskytuje nejen mezi údaji, ale také uvnitř textu, například mezi jmény prvovýstupců? Navíc v případě chybějícího údaje chybí i oddělovače.
Na rozebrání tohoto hrachu a čočky sesypaných na hromádku ukázal Vizus svou kvalitu, položky u kterých nechybí údaje, rozebral téměř stoprocentně správně. Těch zbylých cca 14000, kde nějaký údaj chybí, bude nutné rozebrat a doplnit ručně. Na tom se již intenzivně pracuje, takže kvalita dat bude u ČHS vyšší a chybovost výrazně nižší, než je dnes.

Malá ukázka předaných dat:

Cesta se všemi údaji:

"HONZÍKOVA CESTIČKA, III (JPK), J.Brož, J.Brož, D.Hölzl, 1.7.2013. Nástup z čtyřbokého balvanu středem nebo hranou na jeho vrchol, přepadem k bh. a stěnou n.v."

Cesta s chybějící klasifikací:

"SAMBILIONG, D.Hölzl, F.Křivinka, 31.5.2006. V levé části masivu z kouta stěnou přes převis (K) a podél sokolíka n.v."

Myslím že více se to už v rámci snahy předat data tak, aby byla co nejhůře zpracovatelná, dá těžko zkomplikovat víc.

Uvědom si, co je zájmem Z Strnada: Aby ČHS co nejvíce zkomplikoval vytvoření nového systému a aby začal tento systém fungovat co nejpozději. K provozu svého systému potřebuje vytvořit, nebo udržet síť dobrovolníků, kteří by databázi, kterou vytvořili členové ČHS v domnění, že pracují pro svou komunitu, a která mu nyní díky chybnému smluvnímu zabezpečení projektu na samém začátku vynucené smlouvě zůstala jaksi "za nehty", udržovali a rozšiřovali. V tom si bude s ČHS konkurovat a proto ta úporná snaha zdiskreditovat všechny, kdo nejsou na jeho straně a očernit je v očích veřejnosti jakýmikoliv prostředky.

Zejména po uvedení systému ČHS do provozu se dají předpokládat vystupňované negativní a dezinformační kampaně ve stylu toho, co probíhá v diskuzi zde pod článkem, který je prvním výstřelem v tomto boji. A že to nebude čestná a poctivá soutěž, která posunuje věci pozitivním směrem dopředu, je nyní již více než jasné.
Petr Jandíkodpovědět 
      Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS09:51:22 22.10.2014
Co je v této diskusi nečestné a nepoctivé (až na osobní urážky diskutérů navzájem, které jsou na Lezci koloritem)? Myslím, že obě strany se snaží argumentovat víceméně k věci.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS13:06:29 22.10.2014
Problém stejných obsahů databází, může taky znamenat duplicity. Což se na netu projeví až za nějakou dobu. A co se týká naschválů , ty většinou bývají oboustrané.
K.odpovědět 
      Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS19:42:02 22.10.2014
Jestli i tak trivialni vec, jako je predani dat, nemuze probehnout korektne, tak asi nema cenu dale na moznou spolupraci nahlizet technicky, ale spise politicky/pravnicky. A to neni moje parketa, takze dekuji za vysvetleni z druhe strany a zatim se loucim.
jx zeroodpovědět 
      ad Sambiliong18:20:25 23.10.2014
Čumim na toho Sambilionga a vidim, že u Strnada (http://goo.gl/Vxscm0) taky klasa neni. Se mi nechce věřit tomu, že jí Zdenda vymazal, aby škodil :-) Spíš bych se klonil k tomu, že jí zapisovač zapomněl vyplnit.
Čumim na Lezce a tam Sambiliong je za VII (navíc vode mě blbě zapsanej).
Zbytek je propaganda, která mě to od autora komentáře moc nepřekvapuje :-)
Papoušodpovědět 
       Re: ad Sambiliong19:02:42 23.10.2014
Zdá se, že jsi nepochopil problém, tak se to pokusím napsat více polopatisticky, aby to bylo pochopitelnější. V databázi u Strnada je celkem přes 14 tisíc cest, u kterých chybí klasifikace, prvovýstupci, nebo datum. Určitě nic z toho Strnad schválně nesmazal jen to tam zapisovači nezapsali a jeho systém to umožnil, i když zápis cesty bez klasifikace je k ničemu.
Při exportu dat do excelové veletabulky si dal tu práci, aby sesypal údaje dohromady, aby se s tím nedalo hned tak pracovat. Při tom sesypání to udělal tak, že pokud není klasifikace, datum nebo prvovýstupci vyplnění, prostě nijak neoznačil, že údaj chybí. Takže je v těch 62 tisíci cestách smíchaný bordel, který jde rozseparovat od sebe jen tam, kde žádný údaj v původní databázi nechybí. Tam kde chybí, to jde už jen ručně. Spousta zbytečné práce kvůli hajzlovské schválnosti.

Petr Jandíkodpovědět 
        Re: ad Sambiliong20:04:05 23.10.2014
Aha, čili je v tom trochu bordel, což v může nastat (ne každej má tu disciplínu pořádně zapisovat), ale osobně si myslim, že je lepší mít aspoň kusej zápis, než žádnej. Když je laťka pro vstup do DB moc vysoko (např. zápis není povolen, páč nejsou vyplněna všechna pole), dost zapisovačů to odradí. SiSSSgggh
Papoušodpovědět 
         Re: ad Sambiliong21:24:14 23.10.2014
S tím souhlasím, ale klasifikace by nikdy neměla zůstat prázdná.
Petr Jandíkodpovědět 
        Re: ad Sambiliong20:09:57 23.10.2014
Si to před exportem na HI budeš muset trochu poštelovat, no :-)))) Vcelku mě ale překvapuje, že Ti ten údajnej sajgon vadí a mluvíš vo hajzlech, když jsi byl stavu vyklopit na HI toho prasáckýho průvodce Vejrů, pamatuješ? :-)))
Papoušodpovědět 
         Re: ad Sambiliong21:32:54 23.10.2014
:-)))) Koukám, že tě vejři budou sejřit až do hrobu.

:-))) Z hlediska HI je mi to šumák. Na HI dávám jen cesty, který jsem lezl já,nebo ostatní, co to tam píšou, takže to jsou cesty řekněme ověřený praxí, povětšinou s fotkama a solidním popisem. Je jich daleko míň, ale nevím proč bych si měl tenhle výběr zničit naimportováním nějakýho bordelu, kterej už je na internetu někde jinde.

O hajzlovským podrazu mluvím kvůli tomu, že ČHS teď musí kvůli tomu vyhazovat zbytečně prachy, aby dal tenhle bordel do použitelnýho stavu. Má to ale i pozitivní efekt, že se ví, který cesty to jsou a ten tvůj sambimaplijón je už v databázi na svazu vopravenej. No a vůbec, jestli ti někdo spravoval data pak ti je vrací takhle a mele o morálce...
Petr Jandíkodpovědět 
          Re: ad Sambiliong22:57:47 23.10.2014
Já zas vidim jako sviňárnu, že se Bloudek nedokáže domluvit se Strnadem. Spíš si myslim, že nechce, inteligentní je na to dost. Strnad je patrně svéráz, ale solidní domluva s nim možná je. To jsem si ověřil. Když to zvládne primitiv jako já, jakto že ne zdatný negociátor?
Po kauze Tlouštík další Bloudkův průser, když to mam v nadsázce personifikovat. Nejsem z toho ouplně nadšenej - očekávám od vedení matky Horosvazačky trochu supportu za lezecké zájmy. Ne tiché mlčení, když nám do Tisý podsouvaj národní park, ne bianco šek rozvrtání Tlouštíka, ne rozesrání databáze.
Papoušodpovědět 
           Re: ad Sambiliong23:18:51 23.10.2014
Časem přijdeš na to, že jsi byl vedle, stejně jako na to přišla po šesti letech celá CVK. Ale to je tvůj problém.
Petr Jandíkodpovědět 
      Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS17:58:37 27.10.2014
He he.. Taky ne zrovna nezaujaty vystup. Hlavne, ze se nevaha vsechny nazory z druhe strany oznacit za cilenou propagandu.
S databazi to nastesti nebude takovy problem. Zaprve CHS asi nikam nespecha, kdyz i presto, ze vedelo nekolik mesicu dopredu termin ukonceni spoluprace s SO, nezacala pracovat na svem systemu. A zadruhe, jak sam pises, vitat VIZUS, vivat VIZUS, VIZUS, VIZUS.. Ti polobohove z VIZUSu si s tim jiste hrave poradi ;).
odpovědět 
   Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS15:24:30 20.10.2014
Aha, takže je to jasné - prostě se pohádali lidé ve vedení ČHS (1. a 2. úroveň) mezi sebou, nebyli tedy schopni jasně formulovat zadání pro Skalní oblasti a také ocenit výhody průběžně rozvíjeného veřejného informačního systému.

Teď jsme za to my členové zaplatili ztrátou absolutně nejvýznamnějšího informačního zdroje a přijdeme o velké peníze během několika dalších měsíců.

Zároveň je téměř jisté, že ČHS za tyhle prachy nevybuduje tak dobrý systém, jako byly Skalní oblasti.

Tím neobhajuji Zdeňka Strnada, protože je samozřejmě tak trochu neřízená střela - ale přesně takoví jsou lidé, kteří posunují věci dopředu a dělají je užitečné. S tím ovšem každý manažer počítá a využívá toho.

Takže mi z toho nakonec připadá, že rozhodující lidé v ČHS jsou vlastně spokojeni, že Skalní oblasti nejsou závazné, neinformují oficiálně, a oni si zase mohou dělat co chtějí bez kontroly horolezecké veřejnosti.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS15:57:15 20.10.2014
Neboj, on se už nějaký způsob, jak to zdražit a té spřátelené firmě přihodit více, najde. Nebo že by se Honza Bloudek zavázal, že ne?
odpovědět 
    Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS16:45:20 20.10.2014
Tento příspěvek mi nedává v daném jazyce významový smysl.

1) Z. Strnad nikdy nebyl členem vedení ČHS, ani CVK

2) ČHS tím, že bude databáze provozována na severzu Vizusu, ušetří 72000 ročně, což za necelé dva roky sanuje náklady nutné na vypořádání se Strnadem a tvorbu nové aplikace, jak jest v dokumentu napsáno a není žádný důvod tomu nevěřit.

Petr Jandíkodpovědět 
     Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS16:46:37 20.10.2014
... omlouvám se, za necé TŘI toky...
Petr Jandíkodpovědět 
     Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS17:06:27 20.10.2014
1) Ano.
2) Kolik bude stát vytvoření stejně dobrého a stejně obsažného systému, jako byly dosud Skalní oblasti?

Normálně se takovéhle věci dělají tak, že se koupí celý web i s provozovatelem, toho pak po roce vykopnou a je hotovo. Všichni to od začátku vědí, všichni jsou s tím srozuměni, všechno funguje jak má.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS17:23:35 20.10.2014
Jak sis v dokumentu přečetl, stejně jako já, je kallkulace na systém od Vizusu 120 tisíc. Z doby, kdy jsem měl weby ČHS na starosti vím, že Vizus je firma vstřícná a ochotná a ledacos na webu udělala navíc v rámci paušálu za hosting, který jí ČHS platí.

O kvalitě Strnadova webu máš poněkud zkreslené představy, nespíš jsi tam asi nikdy nic nehledal. Pro mne osobně je web v takovém provedení jako jsou Strnadovy SO zbytečný. Když už jsem ho neměl na starosti, nešel jsem na něj vícekrát, než tak jednou za dva roky.
Petr Jandíkodpovědět 
       Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS19:24:09 20.10.2014
Petře, nejspíš jsem ten web docela používal :-) Samozřejmě má své mouchy (který nemá), ale propojení průvodců, ochrany přírody, jmen provovýstupců a lezecké předpovědi počasí je to nejlepší, co je na českém webu k dispozici (Tvůj seznam vybraných cest a Lezcovy vybrané průvodčíky prominou).
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS19:43:43 20.10.2014
Pokud si ho používal, pak jsi možná spoluodpovědný za to, že pětina cest v databázi má neúplné údaje.

Propojení jmen prvovýstupců a ochrany přírody jsou jen věci na efekt s velkou spoustou chyb. Třeba mně ten jeho srandovní systém přidělil několik prvovýstupů, které jsem nedělal a naopak nepřidělil ty, které jsem dělal. Takhle se to nedělá, pokud to má opravdu k něčemu být.

Pokud jsou data na serveru ČHS, je tu potenciál, udělat mnoho věcí pořádně, ale o tom se s tebou nemá smysl bavit.
Petr Jandíkodpovědět 
         Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS20:09:52 20.10.2014
Tak se o tom se mnou nebav. A udělej něco lepšího. (Bohužel nic lepšího stále není a obávám se, že v příštích letech ani nebude.)
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS20:25:35 20.10.2014
Já se zase obávám, že mi tvůj brácha nezaplatí těch třicet tisíc, co mi dluží. Každej máme něco.
Petr Jandíkodpovědět 
           Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS21:39:37 20.10.2014
Už i ty meleš páté přes deváté? Bavíme se pořád o Skalních oblastech a ČHS, že jo?
Kuba Turekodpovědět 
            Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS22:02:15 20.10.2014
Nemelu páte přes deváté. Bavím se o iracionálním strachu, o kterém jsi začal ty. Dohodněme se, že tvůj bratr je přes všechny mé negativní indicie slušný člověk a své dluhy zaplatí, a že přes všechny tvé negativní indicie ČHS s Vizusem udělá použitelnou aplikaci.
Petr Jandíkodpovědět 
             Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS23:25:05 20.10.2014
Do Tvých obchodních vztahů, byť s mým bratrem, nevidím a nemohu je nijak ovlivnit. Jakou to má souvislost s ČHS a odříznutím Skalních oblastí?
Kuba Turekodpovědět 
              Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS23:42:28 20.10.2014
Aleale, Kubo :-)
Smlouvu jsem podepisoval s firmou Turek Media, kterou jsi s bratrem spoluvlastnil a poté, co jste se rozdělili, přešly všechny povinnosti a práva beze změny na firmu tvého bratra Media House, tak tady nemlž, že do toho nevidíš. Vidíš a dobře.

Do čeho já ale nevidím, jsou tvé vztahy se Z. Strnadem. je dost zvláštní, že zatímco před šesti lety jsi o tom případu psal jakž takž objektivně, dnes píšeš jednostranně pro něj. Jeho argumenty nekriticky přijímáš, argumenty ČHS šmahem odmítáš. Ještě dřív, než je cokoliv hotové, už víš, že to bude špatné :-).Petr Jandíkodpovědět 
               Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS02:55:56 21.10.2014
Nemlžím. Už hezkých pár let nevidím do firmy Media House (která mi nepatří). Když jsme ji v roce 2009 oddělovali od vydavatelství UpDown Media, dříve Turek Media (které teď patří mě), všechny naše obchodní partnery jsme o tom informovali. Taky jsme o tom informovali veřejnost: http://url.googluj.cz/ef2 Je na tom něco nepochopitelného? Kdyby to bylo stále nepochopitelné, tak takhle: Už 6 let pro Tebe nepracuji, dělá to firma, o které vím asi tolik, kolik Ty, protože pro mě částečně pracuje, stejně jako pro Tebe. Tato firma patří Ondřejovi.

Stále mi však není jasné, proč tohle vyjasňování zatahuješ do této zcela nesouvisející debaty.

Kdybys četl celou diskusi a neplácal tady z jedné vody načisto, věděl bys, jaký mám vztah ke Zdeňku Strnadovi a proč s velkou jistotou odhaduji, že produkt ČHS nebude dosahovat kvalit Skalních oblastí ještě hodně dlouhou dobu a kdo ví, zda je někdy dosáhne. Pokud bys to v diskusi nenašel, mohu Ti to na Tvoji žádost shrnout v kostce. Vnímavému čtenáři bych to ovšem musel opakovat, tak se tomu vyhnu, pokud to nebude úplně nutné.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Jandíku, vyřeš si své osobní záležitosti jinde06:40:36 21.10.2014
Text komentáře je pro vulgrání, urážlivý nebo nezákonný obsah skrytý.
Petrodpovědět 
                Tady to šlape!10:10:51 21.10.2014
Jen houšť a větší kapky! Hezky se to čte, pro mě nic novýho, ale pár podrobností není na škodu :-D A kdy se dočkáme nějakého průvodce vydaného Turek Media s využitím dat SO?
Bídaodpovědět 
                 Re: Tady to šlape!10:25:01 21.10.2014
Hned jak ty, Bído, napíšeš knížku o lezeckém tréninku. Jste na tom s Turkem podobně, společné nakladatelství by vám prospělo. A Jandík by vám mohl zajistit grafiku webu, který by vám určitě rád zajistil Bloudek.
odpovědět 
                  Re: Tady to šlape!12:22:34 21.10.2014
Škoda, že už nedělám pro lezce. Rád bych viděl IP adresy, aby se mi pár komentů dalo dohromady :-D
Bídaodpovědět 
                   Re: Tady to šlape!21:34:49 22.10.2014
A nemyslim tím nikoho z vedení ČHS ;-)
Bídaodpovědět 
                 Re: Tady to šlape!10:47:45 21.10.2014
Milý Bído, je to tak, že Skalní oblasti využívají všechna data z průvodců, které kdy vydaly HD. Já sám jsem je už dávno předal Zdeňku Strnadovi, neboli ČHS. Takovou velkorysost např. Lezec nikdy neudělal. Takže bych doporučoval v tomto ohledu se napřed informovat, a pak mlít pantem.

Jen tak mimochodem - data průvodcovského charakteru nejsou nijak chráněna autorským ani jiným právem. Takže kdybych teď zkopíroval veškerá data, o kterých se tady rozjela debata, a vystavil je na HD, byl bych v právu. (Je to něco podobného, jako že není autorsky chráněný obsah žurnalistického zpravodajství.)

To jsou věci, což, milý Bído?
Kuba Turekodpovědět 
                  Re: Tady to šlape!11:02:25 21.10.2014
Aha, takže Kuba nejenom že s bráchou navlíknul fintu na Jandíka jak ho okrást o 30 tis., ale ještě pomocí děr v zákoně chystá velkou datovou loupež. Možná mu už dokonce Strnad ty data dal, výměnou za PR kampaň. Co se tady člověk všechno nedozví.
Lukyodpovědět 
                   Luky, tohle už je za čárou12:07:31 21.10.2014
Aha, takže Kuba nejenom že s bráchou navlíknul fintu na Jandíka jak ho okrást o 30 tis.,

* Cože? Doufám že se mi omluvíš a napíšeš, že to byla hovadina, co jsi tady napsal. Jinak Tě za tohle fakt pošlu k soudu. Nikdy jsem se s nikým nesoudil, ale teď bych to udělal. To si prostě nemůžeš dovolit, takhle veřejně lhát a pomlouvat.

ale ještě pomocí děr v zákoně chystá velkou datovou loupež.

* To není žádná díra v zákoně. Informace popisující realitu nemůžou být předmětem nějakého soukromého vlastnictví. To mj. vyplývá z ústavy, ale odpovídá to i zdravému rozumu. Prostě si nikdo nemůže dělat nárok na informaci typu "strom na rohu Husitské a Katolické ulice v Dolní Lhotě je vysoký 15 metrů" nebo "Stará cesta II, Pitvorná skála, Hruboskalsko. Luky Starý - Petr Mladý 22.10.2013. Podél spáry ze severu na vrchol."

Možná mu už dokonce Strnad ty data dal, výměnou za PR kampaň. Co se tady člověk všechno nedozví.

* Kdybych chtěl, tak si ta data dávno stáhnu z webu a nebudu kohokoliv žádat o jejich předání. Ostatně pár průvodčíků ze Skalních oblastí jsem si už stáhnul a lezl jsem podle nich. Věřím, že jsou lidé, kteří mají Skalní oblasti stažené komplet. Mimochodem, pokusil se o to už před pár lety tajně i Petr Jandík, ale tehdy se mu to nepovedlo :-) A ještě jednou mimochodem: HD jedou v režimu Creative Commons :-)
Kuba Turekodpovědět 
                    Re: Luky, tohle už je za čárou12:11:38 21.10.2014
Luky, jen upřesňuji, že podle Občanského zákoníku po Tobě nebudu chtít žádné peníze, to mi za to nestojí, ale podle Trestního zákoníku to budeš mít dost tvrdé. Možná že vyvázneš s podmínkou:

Pomluva

(1) Kdo o jiném sdělí nepravdivý údaj, který je způsobilý značnou měrou ohrozit jeho vážnost u spoluobčanů, zejména poškodit jej v zaměstnání, narušit jeho rodinné vztahy nebo způsobit mu jinou vážnou újmu, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok.

(2) Odnětím svobody až na dvě léta nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán, spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 tiskem, filmem, rozhlasem, televizí, veřejně přístupnou počítačovou sítí nebo jiným obdobně účinným způsobem.
Kuba Turekodpovědět 
                     Re: Luky, tohle už je za čárou12:45:58 21.10.2014
Ok, někde prý visí Jandíkových 30 tis, ty už s tou firmou formálně nemáš nic společného, zbytek jsou nepodložené dohady. Z mojí strany se jednalo o nadsázku, kterou netřeba brát vážně. Sorry.
Lukyodpovědět 
                      Re: Luky, tohle už je za čárou12:49:09 21.10.2014
OK. Beru zpět. Díky za omluvu.
Kuba Turekodpovědět 
                     Re: Luky, tohle už je za čárou13:11:49 21.10.2014
Turek má nějakou vážnost?
odpovědět 
                    Re: Luky, tohle už je za čárou17:23:22 21.10.2014
Stejně tajně jako ty Kubo. Mně se to povedlo a data jsou od konce roku na DVD na sekretariátu ČHS. Co se nepovedlo, bylo programování SO. Jen lempl si nechá od běžného komerčního readeru uložit do databáze 30000 prázdných záznamů.
Petr Jandíkodpovědět 
                     Re: Luky, tohle už je za čárou17:24:33 21.10.2014
...od konce roku 2008...
Petr Jandíkodpovědět 
                  Re: Tady to šlape!12:35:44 21.10.2014
Turku, HD někdy vydaly nějakého průvodce? Já od tebe neviděl jedinou věc, která by se průvodcem dala nazvat. A to, co zveřejňuješ, je občas v rozporu s OP a zároveň s tvými kecy o OP. Co je v databázi na lezci je mi šumák, ač jsem sem naťukal pár set cest, tady je od začátku jasné, že ty stránky něčí jsou. Dále lezec.cz neparazituje na žádné organizaci a nevydává na ní jakýkoli nátlak se snahou vytřískat víc peněz. A také tu zatím nikdo nevyhrožoval soudem. Ale co od tebe čekat jiného než zupácké manýry z 80. let, že?
Bídaodpovědět 
                   Re: Tady to šlape!13:03:39 21.10.2014
Milý Bído, proč takhle otravuješ? Nemůžeš být trochu milejší, když už nevíš, která bije?

Turku, HD někdy vydaly nějakého průvodce? Já od tebe neviděl jedinou věc, která by se průvodcem dala nazvat.

* Pohrabej se v HD a uvidíš.

A to, co zveřejňuješ, je občas v rozporu s OP a zároveň s tvými kecy o OP.

* OP nemá s průvodci nic společného. Tak co ji sem do debaty taháš?

Co je v databázi na lezci je mi šumák, ač jsem sem naťukal pár set cest, tady je od začátku jasné, že ty stránky něčí jsou. Dále lezec.cz neparazituje na žádné organizaci a nevydává na ní jakýkoli nátlak se snahou vytřískat víc peněz.

* Napsal jsem snad někdy něco takového o Lezci? Kdykoliv dříve či nyní? Tak co to sem do diskuse taháš?

A také tu zatím nikdo nevyhrožoval soudem. Ale co od tebe čekat jiného než zupácké manýry z 80. let, že?

* Nevyhrožoval jsem. Prostě jsem to Lukymu konstatoval. Kdyby se neomluvil a neodvolal své tvrzení, že jsem okradl Petra Jandíka, tak bych ho prostě k soudu dal. Prostě proto, že jsem žádného Petra Jandíka neokradl, nic jsem na něj nenavlékal a firma, se kterou vede jakýsi obchodní spor o údajných třicet tisíc korun, mi nikdy nepatřila a nikdy jsem v ní nepracoval. Kapišto? Viz např. Justice.cz

Zupácké manýry z 80. let? Dobře si z té doby pamatuji, jak mohli vyvolení prohlašovat o nevyvolených cokoliv. Právě proto máme soudy, aby to nebylo možné. Když nejsem zloděj, tak to o mě nesmí nikdo říkat. Chápeš? To už není nějaké kamarádské pošťuchování o lezení ani ostrá diskuse o vedení ČHS, ale normální trestný čin. Podle trestní sazby srovnatelný třeba s ublížením na zdraví nebo autonehodou.
Kuba Turekodpovědět 
                    Nová hra15:58:26 21.10.2014
To se fakt nedá.... Mlha, mlha, mlha... Kdo od teď na cokoli odepíše Jakubu Turkovi, to jako až po tomto komentáři, to jako že tento se nepočítá, jo, tak tomu uhnije jeden článek prstu :-D
Bídaodpovědět 
                     Re: Nová hra17:32:28 21.10.2014
Už fakt nevím, jak bych mohl být konkrétnější. Paragrafy a sazbu za pomluvu jsem zkopíroval, odkazy na průvodčíky sem kvůli technickým omezením dát nemůžu, Lezec.cz jsem měl vždycky ve vážnosti - co by sis ještě přál, abych nemlžil?
Kuba Turekodpovědět 
                   Re: Tady to šlape!18:07:01 27.10.2014
Bido jdi do toho! Udelej aplikaci, zacni vylepsovat a doplnovat databazi a taky z toho muzes na CHS vytriskat prachy v podobe 5000 Kc mesicne ;).
odpovědět 
                Re: Jandíku, vyřeš si své osobní záležitosti jinde01:06:18 22.10.2014
Nebylo tady něco o hnusném logu od paní Jandíkové? Čímž diskutér zdůvodňoval svoji nedůvěru k budoucí grafice ČHS?
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS19:06:00 20.10.2014
Jak jistě tušíš, nákup celého webu i s provozovatelem probíhá v úplně jiném finančním řádu. Pokud nemáš v záloze strýčka Vika s třiceti mega v igelitce, tak jen mlátíš prázdnou slámu.
Možná se zkus podívat do obchodního rejstříku na účetní uzávěrku Netsystem Int a.s. a pak zkus odhadnout, za kolik by takový provozovatel byl cca k mání.
Juraodpovědět 
       Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS19:20:52 20.10.2014
Asi jsem se nevyjádřil dost jasně. Provozovatel = ten kdo se o web stará a kdo zajišťuje jeho chod. Ne celá firma, která ho vlastní. Řekněme že srovnatelný webík jsem takhle kupoval přes pár lety za částku mezi 100 a 200 000 Kč. Pomáhal jsem prodávat něco podobného za 80 000 Kč a nakonec se ukázalo, že to kupoval zprostředkovatel, který koncovému kupci účtoval dvojnásobek (nakonec mu stejně šlo vlastně jen o název domény). Takže takové nějaké jsou reálné ceny.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS20:47:32 20.10.2014
Obávám se, že příklad který popisuješ, je o něčem úplně jiném. Kdo je podle tebe u SO ten provozovatel, co je k mání i s webem za 80-120 tis.?
Juraodpovědět 
         Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS21:42:36 20.10.2014
Zeptal se někdo Zdeňka Strnada, kolik by za web Skalní oblasti chtěl? Zeptal se ho někdo, za jakých podmínek bych chtěl zůstat jeho správcem?
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS22:22:04 20.10.2014
A nebyl on problém spíš v tom, že od začátku odmítal fungovat jako správce, ale choval se spíš jako vrchní velitel všeho? Ptát se ho sice někdo mohl, ale bylo by to jako ptát se parního válce, za kolik by dělal baletního mistra.
Juraodpovědět 
           Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS23:26:16 20.10.2014
Tak jak víš, kolik by to všechno stálo?
Kuba Turekodpovědět 
            Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS00:12:07 21.10.2014
To ty tvrdíš, že by skalní web stál 80 tis i se správcem. Já jen tvrdil, že správcování bylo divný a peníze by to nejspíš těžko změnily.
Juraodpovědět 
             Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS03:00:00 21.10.2014
Hrajeme si slovíčkama. Prostě asi nikoho z vedení nenapadl standardní postup a nepokusil se web Skalní oblasti koupit, než aby se stavěl od základu zcela nový. Bude nás to tedy stát pěkné prachy navíc.
Kuba Turekodpovědět 
              Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS07:43:22 21.10.2014
No protože když web koupíš, tak se peníze dostanou k někomu jinému, než když necháš udělat web nový. Částka i může být stejná, ale příjemce je pokaždé jiný.
odpovědět 
    Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS17:55:06 20.10.2014
A dokud se na Skalních oblastech Strnad za 6 tis./měs. podepisoval jako ČHS, což byl asi tak jediný rozdíl proti dnešnímu stavu, tak to podle tebe pod kontrolou lezecké veřejnosti bylo? V čem to bylo pro členy výhodnější a víc pod kontrolou?
Lubošodpovědět 
     Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS18:13:50 20.10.2014
Výhoda tehdejšího stavu oproti dnešnímu byla taková, že sis nemusel klást otázku kam zapsat prváč a jestli to např. za rok nebude jinak.
honzaodpovědět 
      Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS18:42:47 20.10.2014
Lidé znalí okolností si tuto otázku kladli doteď. Nyní je databáze na serveru ČHS, do konce roku by měla být zprístupněńá a jestli je něde záruka, pak u ČHS že pokud bude existovat, bude jí provozovat v souladu se svými stanlovami a pravidly, která schvaluje Valná hromada.
Soukromé weby mají majitele, který vše řídí a rozhoduje pouze podle svých vlastních zájmů které se nemusí krýt se zájmy horolezectva. Třeba pokud web není komerčně udržitelný a majitel ho nechce dál dotovat, může zmizet jak pára nad hrncem a nemůžeš říct ani popel.
Petr Jandíkodpovědět 
       Bloudek řídí a rozhoduje pouze podle vlastních zájmů06:44:59 21.10.2014
Bloudek také řídí a rozhoduje v ČHS pouze podle svých vlastních zájmů které se nemusí krýt se zájmy horolezectva.
odpovědět 
      Re: Kauza Skalní oblasti optikou ČHS10:21:45 21.10.2014
Jakou otázku? Skály mají správce nebo komisi a jim to posíláš. Nadšenci akorát naplnili Strnadovi data, nedalo se ani objednat materiál ani vykázat výměnu. Ochrana přírody zrovnatak složitá a nepřehledná. Když je Strnad takový altruista, ať předá ČHS v pořádku všechny data v použitelné formě a neořezává je.
kulovývíodpovědět 
  Omluva za komenty týkající se SO, za jiné spekulace zatím nikoli13:21:40 21.10.2014
Škoda,že jste nezveřejnili tehle dokument, který vysvětluje problém kolem SO, současně s oznámením o ukončení spolupráce se ZS. Zbytečně jste dali příčinu ke spekulacím. Tímto komentářem se omlouvám Hoblovi a VV za moje negativní komentáře, který se týkaly webu SO. Za jiné spekulace, který tady ode mě padly se neomlouvám, pač zůstávají zatím nevyvráceny.
Krajsosodpovědět 
   Re: Omluva za komenty týkající se SO, za jiné spekulace zatím ni19:04:22 21.10.2014
Já zas přidávám uznání Tobě za tu omluvu.
Prudičodpovědět 

 co na to druha strana?20:14:50 02.10.2014
Precetl bych si jeste nazor druhe strany a pak se uvidi. Jestli se uvidi....

Nenavazuje to na cca 6 let stary spor?
http://www.lezec.cz/clanky.php?key=7308
jx zeroodpovědět 
 Re: co na to druha strana?20:32:47 02.10.2014
Nemohl jsem to napoprve najit, tady tenkrat byla vyzivnejsi diskuze:
http://www.lezec.cz/clanky.php?xtem=&key=7304
jx zeroodpovědět 
  Re: co na to druha strana?09:53:45 03.10.2014
Oznámení na stránkách ČHS: Ukončení spolupráce s webem Skalní oblasti http://1url.cz/j4TC
odpovědět 
   Re: co na to druha strana?09:57:22 03.10.2014
Informace na stránkách SO: 10. let provozu Skalních oblastí ČR, spuštění 5.verze SO a několik provozních poznámek http://1url.cz/q4TU
odpovědět 
    Re: co na to druha strana?10:02:49 03.10.2014
Tady je vyjasnění, jak se na věc dívají obě strany - ČHS a SO http://1url.cz/O4Tf
Kuba Turekodpovědět 
     Re: co na to druha strana?10:13:24 03.10.2014
To je spíš vyjádření, jak se na věc dívá po svém KT..
Juraodpovědět 

 Že by slabý brejle?23:13:29 02.10.2014
Nechápu ten hysterický povyk. Odkaz na skalnioblasti.cz přece normálně funguje, jen se z té stránky musí prokliknout přes "zde". Že by někomu už přestával sloužit zrak?
Doporučuji navštívit jmoptik.cz, to máte hned za rohem. Nebo přijeďte k nám do Jenny, uděláme cvikr..
Carl Zeissodpovědět 
 Re: Že by slabý brejle?13:40:45 03.10.2014
Ajťák který nenajde proklik na jiný web? Nebo jen hledání záminky k útoku na ČHS?
odpovědět 
  Re: Že by slabý brejle?14:37:10 03.10.2014
To bude spíš flagrantní stařecká vetchozrakost... :)
Juraodpovědět 

 K čemu je 7-megová finanční rezerva?23:21:12 02.10.2014
V době, kdy současný předseda ČHS Bloudek podnikal, úzce spolupracoval s firmou Vizus. Ta se postupně stala tvůrcem a správcem webu ČHS, později vyvíjela i novou verzi  Svazového webu, teď bude dělat nový svazový info systém, viz poslední zápis ze schůze VV a vypadá to, že dostane zakázku i na nový web Skalních oblastí.
Pepaodpovědět 

 SO23:25:38 02.10.2014
Bohužel námi zvolení zástupci ve vedení ČHS si nevidí na špičku nosu a tato volba se nám vůbec nepovedla. Po tragické smrti předsedy, který neměl hlavu jen na klobouk, jsme takto špatně zvolili náhradu z okresního přeboru. Zazdít kvůli žabomyším sporům a osobním vztahům takto perfektně promyšlený a dobře rozjetý projekt, je totální nesmysl. Dříve fungovala defenestrace. Nyní budeme muset počkat, až jim vyprší mandát a pak rozumně zvolit nové a chytré představenstvo. Za sebe mohu říci, že do SO zadávám již 3 roky, za pomoci kamarádů z OVK, GPS skal Jizerských hor a částečně i Lužických hor. Vím jaké je to obrovské úsilí a co to stojí času a peněz. Je tam i vazba na příjezdy sanitek nebo HS ke skalám v systému IZS. Dále tam vkládáme fotky skal a cest. A nyní mě chtějí přesvědčit, že to co jsem 3 roky pomáhal budovat je na prd, že to deletem smázneme a začneme na zelené louce znovu od píky. Nesmysl, nesmysl, nesmysl. Ať je Zdenek Strnad jakej je, tak je za ním vidět obrovský kus práce. Tak si to přeberte. Buď uvažujete jako vedení nebo máte filipa. Tento koment jsem dnes použil i na HD. Karel
karelodpovědět 
 Re: SO09:09:38 03.10.2014
Zajímavé, po podpisu dohody byla spuštěna nová připravená soukromá verze.
horolezecodpovědět 
  Re: SO12:45:15 03.10.2014
co ti přijde nový?
d.odpovědět 

 Konec paskvilu?23:35:56 02.10.2014
No konečně!
Bídaodpovědět 

 Nedá mi nereagovat !!!00:17:49 03.10.2014
Zdeňku Strnade. Jsi nehorázně drzý !!! To snad není ani pravda!!! Fakt jsi mě přesvědčil o tom, co jsi za ... .
"Dokonce jsem vám na vaše vyžádání předal kopii databáze skal a cest, kterou jsem s týmem 200 administrátorů po deset let budoval!"

V této větě bych snad polemizoval s každým slovem.

Marek Rottenborn
Předseda OVK Západní čechy


Azbestodpovědět 
 Re: Nedá mi nereagovat !!!01:56:44 03.10.2014
Tak polemizuj. V čem nemá Zdeněk Strnad pravdu?
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Nedá mi nereagovat !!!07:33:13 03.10.2014
No ono těch 200 administrátorů po 10 let to dělalo zdarma s vědomím, že databáze patří horosvazu. Ti administrátoři jsou lezci, převážně členové ČHS a dělali to pro lezce. Pokud se někomu zdá, že vedení horosvazu využívá databázi nedostatečně ve prospěch lezců, může přijít na chůzi a zvolit jiné. Kdyby na stránkách bylo napsáno, že databáze je majetkem soukromé osoby, která ji může kdykoliv vypnout, smazat, zpoplatnit,... asi by to zdarma nikdo nedělal.
odpovědět 
   Re: Nedá mi nereagovat !!!07:34:22 03.10.2014
Jo zapomel sem se podepdat.
Goboodpovědět 
    Re: Nedá mi nereagovat !!!09:46:59 03.10.2014
Jasně že databáze patří ČHS. Taky ji svaz ihned po rozvázání smlouvy od Zdeňka dostal. (Vzpomínám si, jak jsem všude možně vykřikoval, že by to mělo být vyjasněné od začátku, a jak na to málem ČHS dojel, když to nebylo udělané a Petr Jandík se pokusil stáhnout data bez vědomí administrátora.)

Problém vidím v tom, že Skalní oblasti už běží jako veřejnoprávní, pracují nejen pro ČHS, ale výborně slouží pro všechny lezce jako informační zdroj, nevidím tam nikde žádnou komerci. A teď přijde ČHS, zruší spolupráci, vezme si databázi a kde nic tu nic. Kdyby se na to teď Zdeněk na to vykašlal, nebo to začal prodávat (třeba jako Lezec nebo HD), nikdo by mu nemohlo nic vyčítat. Při tom nic tak dobrého, natožpak lepšího nemá ČHS k dispozici.

Myslím, že v dlouhých debatách s mnoha aktéry jsem pomohl vyjasnit vlastnictví jednotlivých částí a práva k nim (dnes obecně data patří ČHS a jejich struktura a design Netsystemu), protože jsem předvídal situaci, že Zdeněk by nemusel chtít pokračovat s tím co začal, ale netušil jsem, že se na to vykašle ČHS.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Nedá mi nereagovat !!!07:44:34 03.10.2014
OVK Z.Čechy nikdy tento veb neplnila. V době jeho vzniku jsem , jako předseda OVK , navrhl naší OVK distancovat se od tohoto vebu. Všichni jsme se domluvili na tom, že nám připadá zcestné, aby členové ČHS plnili databáze soukromého komerčního vebu. Děkuji p. předsedovi ČHS, že se snaží o normální fungování svazových struktur .
John, Plzeňodpovědět 
   Re: Nedá mi nereagovat !!!08:32:24 03.10.2014
krátkozraký Johne. Tak jste si to užili, že jste nedělali nic. Potlesk. Podívej na Strnadovo SO kolik je tam v evidenci skal a cest. Jsem zvědavej jak bude vaše OVK aktivní nyní a za kolik let se dostane paskvil ČHS na dnešní úroveň SO. Zkrátka je to krok zpátky díky takovému přístupu jako má vaše OVK. Bohužel ale nejste jediní. Je to jen česká ubohost závidět druhému, že něco vymyslel a někam to dotáhl. Vždyť si to mohl ČHS ve smlouvě lépe ošetřit, aby se data od Strnada nedala členům neposkytnout. KT
Karelodpovědět 
    Re: Nedá mi nereagovat !!!09:25:20 03.10.2014
Ctrl C + Ctrl V = cca dva tři dny?
:)odpovědět 
    Re: Nedá mi nereagovat !!!09:26:18 03.10.2014
Bystrozraký Karle, klidně se tady i na HD podepisuj Zdeněk, píšete stejné názory, používáte stejné slovni obraty, za tím těžko budou 2 odlišní lidé. Nejspíš by se vám do klubu schizofrenik & co. hodil i Pepa.
Dlouhý & Širokýodpovědět 
     Re: Nedá mi nereagovat !!!10:23:07 03.10.2014
Taky mi to tak přišlo. :-)
Steveodpovědět 
    Re: Nedá mi nereagovat !!!10:42:09 03.10.2014
Jako západočeská náplava se podepisuji pod to, co napsal Azbest a John. Asi tu jsme blíž k západní civilizaci a hodně věcí vidíme jinak... A na místě pana Strnada bych se o morálce nezmiňoval. Předseda ČHS udělal správný krok, ale jak hodně správný ukáže až budoucnost. Já mu věřím, že to dotáhne do kvalitní finální podoby. A ti, co aktivně z nadšení plnili formuláře, už aspoň nemusí mít pocit, že krmí něčí byznys.
Bídaodpovědět 
     Re: Nedá mi nereagovat !!!13:25:08 03.10.2014
To je fakt. ZS si na tomhle ukrutnym byznysu vydelal neuveritelne penize a to temer bez prace :).
Ted (az teda bude neco od CHS, co ma nahradit SO, fungovat) tim ale budou lide krmit pro zmenu byznys CHS..
odpovědět 
      Re: Nedá mi nereagovat !!!14:41:15 03.10.2014
Za posledních 5 roků 360 tis. Ukrutný prachy to nejsou, ale drobný taky ne.
Skrblíkodpovědět 
       Re: Nedá mi nereagovat !!!15:35:45 03.10.2014
Dovolím si připomenout, že se velmi liší tržba a zisk. Někdy dokonce i znaménkem.
Kuba Turekodpovědět 
        Kubovo účetní okénko16:02:11 03.10.2014
Když už tady tak mudruješ, dovoluji si připomenout, že zisk je teoretická veličina, závislá na zvolené konstrukci nákladů. V našich zeměpisných šířkách se hodí spíš pro výpočet základu daně. Rozhodující jsou prachy ne zisk...
Skrblíkodpovědět 
         Re: Kubovo účetní okénko20:51:07 03.10.2014
No zadna zavratna castka to neni, po zdaneni uz vubec ne. Zkus se podivat, kolik treba svaz stoji vyplacet ruzne cinovniku svazu (divej se na superhrubou mzdu).
Mam pocit, ze skalnimi oblastmi dostal za malo penez hodne muziky a prekvapive si to ani neuvedomuje, dokonce se snad jeste citi ukrivden..
odpovědět 
         Re: Kubovo účetní okénko21:17:08 03.10.2014
To jsi zase napsal blbost, co? Zkus si to po sobě ještě jednou přečíst a pak to můžeš pod tím zkusit napodruhé lépe.
H.odpovědět 
        Kubovo účetní okénko16:02:11 03.10.2014
Když už tady tak mudruješ, dovoluji si připomenout, že zisk je teoretická veličina, závislá na zvolené konstrukci nákladů. V našich zeměpisných šířkách se hodí spíš pro výpočet základu daně. Rozhodující jsou prachy ne zisk...
Skrblíkodpovědět 
         Re: Kubovo účetní okénko17:39:26 03.10.2014
Je jasný, že provoz a rozvoj SO nestál ČHS majlant a že komerční ceny by asi vypadaly jinak. Takže z tohohle pohledu to stálo za to. Na webu SO je vidět kus práce, která k něčemu je (nebo přinejmenším byla).
Problém je neschopnost, možná i neochota OBOU stran normálně se dohodnout.
Zdeněk za málo peněz vybudoval pěknou a funkční věc, která lezcům až doteď docela dobře sloužila a třeba bude i nadále - ale nedokázali se zřejmě s ČHS shodnout na tom, "komu to celé patří", "kdo to řídí" a tak. Takže v zákulisí opravdu trochu kočkopes, jak píše Bída. Spory o to, na co má kdo nárok nebo nakolik ČHS do SO může mluvit, dospěly až k současnému konci.
Při vší (skutečné) úctě ke Zdeňkovi a jeho práci, uměl bych si představit, že čirý altruista by se i v těchhle sporech choval jinak. Čirý altruista je ovšem ideál.
Občas se ke mně už před delší dobou donášelo něco o tom, že Zdeněk třeba Svazu nechce tu databázi dát k dispozici. Rozumím tomu dobře, že ji předal až teď, po definitivním ukončení kontraktu a po řadě let, kdy o to byl žádán? - To asi není úplně standardní, vstřícný postup svědčící o ochotě co nejlíp spolupracovat. Zvlášť bylo-li to zakotveno ve smlouvě. Spíš se za tím dají tušit osobní zájmy či cíle.
A pokud byla databáze předána až teď, po letech, tak je Zdeňkův článek trochu demagogicky manipulativní, když účelově říká jenom kousek pravdy.
Problém byl nejspíš založený už v tom, že se obě strany nedokázaly otevřeně a jasně dohodnout na začátku. ČHS si to neuměl pohlídat, a Zdeněk možná chtěl budovat s využitím prostředků ČHS (spíš než peněz, ty opravdu skoro nestály za řeč, s využitím lidí, znalostí, autority a vlivu ČHS atd.) svoje dílo.
Jsem zvědav, kam se to bude ubírat dál. Možná že současná situace vlastně Zdeňkovi i lépe umožňuje s webem případně nějak komerčně pracovat, ne? Ale třeba jeho cíle opravdu nejsou komerční a jde o prestiž, pozici…?
Situace, kdy nějaký podobný web může být prostředkem určitého nátlaku na ČHS nebo jeho členy, se mi teda taky úplně nelíbí.
P.odpovědět 
          Re: Kubovo účetní okénko17:52:32 03.10.2014
Asi něco takového tam bylo, ale kardinální otázka je pořád stejná: Je lepší aby to bylo ve stavu, jakém to bylo, nebo vůbec žádné? ČHS (v čele s Petrech Reschem a Honzou Bloudkem) zavinil, že to nebude vůbec.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Nedá mi nereagovat !!!08:05:34 03.10.2014
I když jsem rád, že se databáze stane majetkem ČHS, tak se musím zastat Zdeňka, že aspoň v počátcích byl helpdeskem pro všechny adminy, kteří se učili, jak se přihlásit, vyplnit atd. Nevím, zda za tuto službu byl placen či ne, ale podpora tam uričitě byla.
Michalodpovědět 
  Re: Nedá mi nereagovat !!!09:39:09 03.10.2014
Skalní oblasti fungovaly velice dobře pro účely evidence cest a údržby skal. Je tam ohromné množství práce (asi?) stovek dobrovolníků a hlavně unikátní dokumenty (fotky skal s nákresy cest, protokoly o prvovýstupech, mapky, snímky z vrcholových knížek...). Data o cestách i údržbě skal budou mít každý rok vyšší hodnotu třeba pro správce oblastí nebo autory nových cest. Prostředí mi celkem vyhovovalo a admin byl vždycky nápomocný při problémech. Pokud bychom o to množství práce měli třeba i jen částečně přijít díky nějaké konfrontaci nebo nezvládnutému přesunu obsahu byla by to velká škoda nejen na těch ztracených datech ale i ztrátě důvěry k našemu horosvazu. Za sebe si nedovedu představit, že bych ty stovky hodin práce věnované té databázi během uplynulých let měl vynaložit znovu na už jednou udělanou práci. Osobně mi je milejší pokud tu databázi bude spravovat takhle zapálenej soukromník s lezeckýma zkušenostma než aby to domrvil nějakej najmutej ajťák bez vztahu k lezení. Uznávám že je to subjektivní názor. Neznám smluvní pozadí mezi ČHS a provozovatelem Skalních Oblastí. Taky chápu, že špatná smlouva může být zdrojem značných problémů. není ale lepší jednat o změně smlouvy? Doufám, že nám k tak významné věci někdo z činovníků našeho svazu dost rychle řekne (napíše) víc než jen to stručné oznámení na svazových stránkách. Osobně mě zajímá hlavně jaká data se ze Skalních oblastí budou na nový web ČHS předávat a kdy se budou předávat? Májí (z pohledu vedení ČHS) dosavadní editoři pokračovat v rozvíjení skalních oblastí nebo se nově vložená data (po nějakém datu) do zamýšleného nového projektu nedostanou?
motákodpovědět 
   Re: Nedá mi nereagovat !!!09:57:05 03.10.2014
Pokud vím, tak si Honza Bloudek vzal na cédéčku jenom databázi cest. Nic víc nechtěl. Že by ČHS spustilo vlastní Skalní oblasti ode dneška, se mi zdá nepravděpodobné. A zhola nemožné se mi zdá, aby za 5000 Kč měsíčně běžel někdy v budoucnu web aspoň tak kvalitní jako Skalnioblasti.cz Takže tam budu dodávat své znalosti a data i nadále.

Podobná situace vládne třeba u vodáků - Český svaz kanoistů má vlastní oficiální web Kanoe.cz (u nás Horosvaz.cz), ale většina průvodců, map a informací běží na soukromém webu Raft.cz (u nás Skalnioblasti.cz) a zpravodajství běží na Hydromagazin.cz (u nás Lezec.cz). Jenže u vodáků neprobíhají neustálé boje, jako u horolezců, a lidi si tam nehážou klacky pod nohy snad proto, že tam nejsou v turistické sekci skoro žádné prachy.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Nedá mi nereagovat !!!10:35:03 03.10.2014
Pokud se dosavadní informace o krocích ČHS potvrdí je to trochu katastrofa. Např. info o údržbě skal, které třeba mimo jíné umožňovalo kontrolovat kam se poděl materiál určený na údržbu skal ztratíme (?!). Pokud se nepletu je údržba skal jedna z největších kapitol ve svazovém rozpočtu. Ta databáze umožňovala jednoduchou kontrolu co, kdo, kdy a kde opravil. Jak se to vynakládaní peněz na údržbu teda bude teď kontrolovat? Jako za Vlka? Tj. nijak? Ztratíme třeba protokoly o prvovýstupech, které jsme tam vložili? Plánky skal? Vše se teď dostává mimo kontrolu svazu a mimo jeho oficiální struktury. Zdeňek Strnad, který databázi vymyslel a dělal admina za 5tis (!) měsíčně deklaruje, že to bude provozovat v dosavadním duchu dál (BTW: děkuju ti Zdeňku za to kvantum v podstatě neplacené práce). Naše OVK bude muset na příštím zasedání rozhodnout jak se k tomu postavíme. Zatím jedeme s evidencí činnosti na Skalních oblastech....(!). Ty nám nabízejí všechno co potřebujeme. Na druhou stranu nemáme se Zdeňkem teď žádnou smlouvu. OVK nemají právní subjektivitu.... Navíc asi nemá smysl krmit paraelně dvě databáze současně. Je to prostě totálně v prdeli.
motákodpovědět 
     Re: Nedá mi nereagovat !!!10:49:31 03.10.2014
Hele a kdo za vaše OVK byl na loňské schůzi CVK, kde se o tom rozhodovalo? Co jste tam navrhovali a prosazovali? Vzdyť to je hlavně vaše rozhodnutí, ukončení chtěli správci skal, kteří si ho vyžádali přes CVK. A CVK taky nejspíš bude řešit další podporu ne? Ty vážně předpokládáš, že ji CVK bude řešit tady ve fóru pod pamfletem Zdeňka Strnada?
Lubošodpovědět 
     Re: Nedá mi nereagovat !!!10:50:47 03.10.2014
Motáku, ty mi hovoříš z duše ve všech svých příspěvcích zde. To je přesně ono co ta datábaze všechno uměla, proto to byl a sand je unikátní systém. Stačilo doplnit smlouvu o práva a povinnosti a mohlo to fungovat dál. Členové svazu zde pro další členy svazu zdávali obrovské množství informací. Bohužel, ale takto tomu rozumí jen admini, kteří do systému sypali data a pracovali v tom. Měli by se zde vyjádřit i ti další z nás 200 přispěvovatelů do systému. Bohužel běžný člen svazu tyto informace nemá a nemůže plně chápat záběr celého systému. Také si myslím, že je to v pr... nyní začít od píky budovat nový systém, místo toho abychom doladili smlouvu a pokračovali v rozjetém díle. Karel
Karelodpovědět 
    Re: Nedá mi nereagovat !!!09:03:20 04.10.2014
A taky proto, že by jeden druhýho mohl snadno potopit :-)
odpovědět 

 ČHS09:17:50 03.10.2014
Zeptam se jinak.Proc v techto pripadech nerozhoduje referendum tech,kteri plati prispevky?Je me smutno,ze se nedokazete domluvit jak lide,plivete po sobe a hlavne NIKOMU nejdete prikladem.
Ondraodpovědět 
 Re: ČHS09:34:18 03.10.2014
On za ČHS někdo plival? Přečti si pozorněji článek o ukončení na horosvazu...
Lubošodpovědět 
  Re: ČHS09:46:39 03.10.2014
No právě že oznámení na webu ČHS je stručné a vůbec neřeší k jakému datu a jaká data se budou přenášet z dosavadní databáze (soukromé Skalní Oblasti) do nového projektu ČHS. Kdy "nová" databáze bude fungovat? Kam vkládat data pokud zítra jako správce oblasti provedu údržbu skal, dostanu protokoly o prvovýstupu nebo pokud jako lezec udělám novou cestu? Mám si ty papíry zatím syslit ve skříni a fotky ve svém počítači? Jak dlouho? Nemám se na to raději vybodnout a nikam nic nehlásit protože v tom sejně má horosvaz jen čím dál větší guláš a možná moji práci hodí do koše nebo prostě ztratí?
motákodpovědět 
   Re: ČHS10:51:06 03.10.2014
No právě... Nevidím do vztahů uvnitř ČHS, odhaduju že jde nejspíš o nějaké staré osobní animozity a také boj o nějaké peníze a hlavně vliv, ale když už bych něco takového dělal, tak bych měl všechno připravené a jenom bych nalil data do předem připraveného systému, který by byl lepší a levnější, než ten minulý. Teď to vypadá, že nic takového připraveno není.

Jestli to je pravda, tak je to podle mého mínění nejhorší krok ČHS od Skanderova zašantročení svazové chaty v Ostrově.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: ČHS11:34:43 03.10.2014
Motáš tady dvě úplně odlišný věci.
Chata v Ostrově byla kriminální čin jednotlivce s cílem se obohatit.
Ukončení spolupráce je výsledek demokratického rozhodnutí všech lidí, kteří zastupují správce skal. Důsledky toho rozhodnutí nebudou jen samá pozitiva a sociální jistoty a ti lidi si to uvědomovali. Ale vyšlo jim to lepší, než pokračovat dál s neřiditelným a svéhlavým správcem, který si zprivatizoval i rozhodování o tom, jakou jejich zprávu na jejich web umístí a jakou ne.
Máš dojem, že to je úplně špatně, protože jsi chytřejší než všichni předsedové OVK dohromady? Vyměň je, jdi to dělat místo nich atd...
Lubošodpovědět 
     Re: ČHS11:51:17 03.10.2014
Nemotám dvě věci dohromady. Neříkám, že Skandera udělal trestný čin (podle tehdejších zákonů neudělal) anebo že by Bloudek udělal trestný čin (neudělal). "Jenom" říkám, že jsou to dva nejhorší kroky, které ČHS od roku 1989 udělal.

Každý spolek totiž stojí na soudržnosti lidí, informacích a hodnotách, které společně sdílejí. A právě tohle HoBl, Vlk, Petr Jandík, Petr Resch a já nevím kdo ještě, právě bojkotují. ČHS nám nejprve fakticky prodloužilo náhubkovou směrnici (nechtějí odtajnit konkrétní peníze pro jednotlivé závodníky) a teď nám zakazuje se podívat do hospodaření vrcholových komisí (SO mj. obsahuje přesnou evidenci materiálu a údržby skal ).

Zároveň nás členy odřízlo od všech důležitých informací o lezení - kde a kdy se může lézt, kde a kdy je to zakázané, evidence cest a skal. Asi není lehké, aby spolu vyšly tak vyhrocené individuality jako jsou horolezci, ale nechápu, proč je nutné rušit to, co funguje. Kdyby vedle soukromých Skalních oblastí běžela podobná webová stránka na Horosvaz.cz, tak ani nepípnu. Ale takhle je to uražená amatérština: Bloudek a spol. nic neprovozují, a tak aspoň zaříznout to, co se hodí všem.

Já se na věc ovšem dívám obráceně (a myslím že naprostá většina lidí): Vždycky je lepší, když něco funguje, byť s chybami. Protože ty chyby a nedostatky lze vždycky časem odstranit nebo omezit. Kde nic ale není, tam ani čert nebere.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: ČHS12:28:18 03.10.2014
To jsou teda konstrukce a myšlenkový veletoče .. Nedříznul tě někdo i od karotický tepny (Arteriae carotides internae), co zásobuje mozek? :-D
MUDr Urválekodpovědět 
       Re: ČHS12:33:44 03.10.2014
S komoušema se nemluví.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: ČHS13:44:10 03.10.2014
...a proto trpíš samomluvou
Chmuraodpovědět 
        Re: ČHS15:37:34 03.10.2014
Doporučuji chodit do školy a pozorně poslouchat v dějepisu, aby ses nemusel takhle ztrapňovat.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: ČHS 20:24:33 03.10.2014
Tak by mě fakt Kubo zajímalo, co bojkotuji atd., občas jsi pěkný blábolista, napřed by sis mohl ověřit, kolik věcí jsem do SO bezištně zadal,co jsem tam až do poslední chvíle dával za informace či vkládal různá lokální omezení apod. A za to, co jsem pro členstvo tohoto spolku, vynaložil přímo ve financích bych měl dost dobré nové auto vyšší střední třídy a to nemluvím o vynaloženém času, který jsem mohl klidně využít jinak a lépe pro sebe. Takže fakt s tímto spolkem povětšinou neslušně se chovajících individuí opravdu necítím žádnou sounáležitost:-).
Vlkodpovědět 
       Re: ČHS 22:53:55 03.10.2014
Vlku, promiň, ale Ty jsi konkrétně oficiálně požadoval přerušení spolupráce ČHS a SO s poukazem na to, že jsi nedostal administrátorská hesla. Při tom tato hesla používaly nejméně desítky dalších lidí včetně mě. Takže to vidím jako bojkot a ne snahu o zlepšení. Když jsi toho dosáhl, tak jsi odstoupil.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: ČHS 18:23:22 04.10.2014
Vzhledem k tomu, že jsi nebyl na CVK, tak nevíš o čem se diskutovalo a při hlasování má každý pouze jeden hlas. Taktéž si pleteš pojmy s dojmy, nešlo o administrátorská hesla, heslo pro vstup jsem měl, ale o administrátorská práva tak, abych se dostal, kam jsem potřeboval a dle platné smlouvy je měl mít. A abych tě ještě trošku dovzdělal, tak jsem svoji rezignaci oznámil na VV ještě před konáním CVK, protože si myslím, že VV by měl být informován dopředu, když předseda tak důležité komise chce skončit. Takže ani to v tvém příspěvku není správně:-).
Vlkodpovědět 
         O co konkrétně jde?19:34:39 04.10.2014
Já myslel, že administrátorská hesla = administrátorská práva. Omlouvám se, že je to jinak a že se tedy jedná o nějaké nestandardní řešení.

Že jsi to byl Ty, kdo přišel s kategorickým požadavkem odříznutím Skalních oblastí od ČHS, jasně dokazuje zápis z tehdejšího jednání, který jsi podepsal mimo jiných také Ty.

Mohl bys prosím popsat, co Ti konkrétně Zdeněk Strnad bránil dělat a co nešlo vyřešit nějakým technickým opatřením? Abychom viděli, my prostí členové ČHS, jaké strašné věci zabránily pokračovat veskrze užitečnému projektu. Díky předem.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: O co konkrétně jde?09:34:24 06.10.2014
Jedno co me napada, ze chteli fyzicky pristup k serveru a nestacil jim pristup srkz aplikaci. viz drivejsi pokus o zkopirovani cele DB.
S ohledem na to, ze SO jsou pod .NET a Vizus resp. stranky svazu jsou PHP. Tak se pripojuji k tem, co si mysli, ze dlouho nic nebude.
odpovědět 
           Re: O co konkrétně jde?10:27:14 06.10.2014
K čemu může být někomu (mimo nejvyššího admina) fyzický přístup na server? To už může rovnou odnést všechno železo.
Kuba Turekodpovědět 
            Re: O co konkrétně jde?06:57:05 07.10.2014
Promin, nemyslel jsem k zelezu, ale k hostujicimu OS. tj nad ramec web serveru a aplikace. Treba proto aby si mohl stahnout DB primo z disku apod. Samozrejme, taky nechapu, v cem se lisi administratorsky pristup od administratorskych prav. Leda, ze by tam mel bordel v pojmech a spravce oblasti = admin, ale to neni admin celeho systemu.
odpovědět 
             Re: O co konkrétně jde?10:26:11 07.10.2014
Já to tak pochopil, to je jasný, co jsi psal. Ale k čemu by to komu bylo kromě provozovatele aplikace? Databáze byla smluvně ošetřená, ta jasně patří ČHS (a teď se ukázalo, že je to pravda, protože ji ČHS bez proBlémů dostal na cédéčku). Ostatní lidé než hlavní admin nemají "uvnitř" systému co dělat, to je přece základní opatření ve všech solidních systémech.

Kdyby byly puštěni další lidé do systému, tak jsem to srovnával s tím, že někdo odnese hardware. Prostě kdo nemá nejvyšší odpovědnost, nemůže mít ani nejvyšší práva - ať je to kdo je to.
Kuba Turekodpovědět 
              Re: O co konkrétně jde?20:57:45 07.10.2014
Tvoje věta "Ostatní lidé než hlavní admin nemají "uvnitř" systému co dělat, to je přece základní opatření ve všech solidních systémech." je papouškování argumentů Z. Strnada.Chceme mít možnost některé věci měnit sami a ne o vše prosit Z. Strnada a čekat jestli laskavě vyhoví.
odpovědět 
               Re: O co konkrétně jde?22:16:34 07.10.2014
Ne, to není papouškování kohokoliv. To je normální systémové opatření, které platí ve všech normálně fungujících systémech (nejen počítačových).
Kuba Turekodpovědět 
               Re: O co konkrétně jde?14:21:25 08.10.2014
Jenže tady nešlo o vnitřek systému, ale o normální správu obsahu databáze. Vlk neměl přístup k obsahovým položkám, řeči o železu a vnitřku systému jsou mimo mísu.
Alešodpovědět 
                Re: O co konkrétně jde?14:32:01 08.10.2014
Víš, my tady jen tak plkáme... Ale aby nám prostým členům, kteří platí příspěvky, někdo řekl, o co konkrétně šlo, a proč to nešlo vyřešit jinak než odříznutím toho nejlepšího, co ČHS svým členům nabízel, to ne...

Když tedy víš, o co šlo: K čemu konkrétnímu neměl Vlk přístup? Kdo všechno jiný k tomu měl přístup? Proč tomu tak bylo? Kdo a jak se to pokoušel řešit? Šlo o technický problém, nebo se jenom někdo osobně šprajcnul a nekomunikoval s někým jiným? Jaká byla jiná zvažovaná řešení, než odříznutí ČHS od SO?
Kuba Turekodpovědět 
          Re: O co konkrétně jde?21:47:30 07.10.2014
Kubo třeba o to, že když nemůžeš v systému doplňovat jistící prostředky, tak je ti na nic celý sklad, evidence, výdejky, požadavky na SO, takže celý rok jsem to vedl ještě klasicky papírově, abych si udržel pořádek, nebo když nemůžeš ve své vlastní komisi smáznout člověka, který už odešel z CVK a nahradit ho novým atd. Nebaví mě to vypisovat vše. Stejně jako mě nebavilo o samozřejmých věcech, které bych si tam měl měnit sám, žádat milostivě admina, aby mi je udělal a čekat na to, jestli to udělá či nikoliv. Mám to samozřejmě zdokumentované kam jsem mohl a kam nikoliv. Když pošleš někomu oficiální doporučený dopis, aby jednal dle platné smlouvy a on ani neodpoví. Pak samozřejmě i vyjádření soukromé osoby pod některými články, přečti si to třeba z posledních u výjimky na Pálavu. Osobně si vážím toho, co Zdeněk postupně za pomoci lidí z OVKček vybudoval, ale někdy je to s ním opravdu velmi těžké najít nějaký konsensus.
Vlkodpovědět 
           Re: O co konkrétně jde?22:07:53 07.10.2014
Aha. Díky. Tak proč jste to neřekli rovnou? Takže jestli dobře chápu, tak Zdeněk neměl ve Skalních oblastech úroveň zvlášť pro správce oblastí (např. na Tvé úrovni) a zvlášť pro plniče databáze (např. na mé úrovni).

Takže taková malichernost tedy byla důvodem pro zničení pracně budovaného systému s vysokou důvěryhodností pro uživatele?

(To prosím není ironie, ptám se zcela vážně. Protože to opravdu považuji za nejlepší počin ČHS za poslední léta a bohužel také za nehorší prohru.)
Kuba Turekodpovědět 
            Re: O co konkrétně jde?22:11:11 07.10.2014
Jestli je to takhle jasně identifikovaný problém a v podstatě velmi jednoduše vyřešitelný, není ještě cesta k jeho smírnému vyřešení? (S vědomím toho, co jsme psal na začátku - že různé horolezecké individuality je velmi těžké ukočírovat dohromady.)
Kuba Turekodpovědět 
             Re: O co konkrétně jde?22:25:53 07.10.2014
Největší problém bylo vlastnictví dat a ty to dobře víš. Data byla podle smlouvy ČHS, ale ČHS k nim nikdy neměla zaručený přístup, musela se dohadovat a prosit, aby data dostala. A neustále existovalo riziko, že to ZS odstřihne. Toť podstata problému.
Prudičodpovědět 
              Re: O co konkrétně jde?23:35:01 07.10.2014
Aha. Takže je to jinak, než tvrdí Vlk? To byste se chlapci asi měli dohodnout, co vám vlastně vadilo. Data přece dle smlouvy patří ČHS a to nikdo nerozporoval. Nechápu proč by právě tato data nebylo možné celkem jednoduše sdílet. Vzpomínám si, že zpočátku nebylo jasné, komu data patří, protože Zdeněk Strnad (Netsystem) ani Alena Čepelková (odštěpená firma od Netsystem) tehdy moc nevěděli o autorských právech ani právech souvisejících s duševním vlastnictvím, ale to se posléze uklidnilo, sepsala se smlouva a nikdo ji nerozporoval. Tak proč zrovna teď?
Kuba Turekodpovědět 
               Re: O co konkrétně jde?00:38:32 08.10.2014
Nevím jestli vlastnictví dat nikdo nerozporoval, ale někdo data nebyl ochotný sdílet s tím, komu podle smlouvy patřila. Důraz je na slovo ochotný. Jestliže se 6 let řeší, aby někdo data předával vlastníkovi a ten někdo se k tomu nemá a celou dobu hrozí riziko, že někomu šibne a ČHS o data přijde, tak se nelze divit, že to VV odříznul.
Ano, znamená to, že to bude něco stát na vývoji aplikace, ano nová aplikace zpočátku nebude lepší, ano, nová aplikace bude zpočátku mít spoustu chyb, ano správci budou nadávat. Ale mít super aplikaci jejíž vlastník se jednohoho dne rozhodne, že jí stopne a data nikomu nedá, je o dost blbější řešení. A že na to byla smlouva, by bylo k prdu, až by data byla pryč. To bys teprve ječel, jací sedí ve VV blbci.

Ano, dohoda by byla lepší. Kdyby někdo data pravidelně zálohoval a zálohu dával ČHS, tak by to stačilo. Jedna ze stran prostě uzavřít dohodu nechtěla.

Prudičodpovědět 
                Re: O co konkrétně jde?00:42:18 08.10.2014
P.S. Takhle natvrdo si to dovolím napsat já, protože nejsem členem VV ani OVK, nikdy jsem nebyl ve svazové funkci a Zdeňka Strnada neznám a je mi jedno, jestli ho naseru.
Prudičodpovědět 
                 Re: O co konkrétně jde?01:19:47 08.10.2014
Tomu rozumím. A bylo to tak, nebo jsou to jenom Tvé dohady? Já nevím.

Já jenom vím, že když jsem se nechtěl zabývat vývojem Jizvova předpovědníku lezeckých podmínek, který jsme dostali nabídnutý první právě my, tak po tom skočil Zdeněk, udělal z toho použitelný systém, a bez problémů ho už několik let po dohodě s ním používáme jako API pro HD.

Přijde mi proto, že automatická záloha dat nebo dokonce jejich sdílení není nic složitého a asi by stačila jednoduchá dohoda jak to udělat a kdo má jaký přístup ocamcať-pocamcať.

Mám trochu podezření, že když si ČHS není schopen vyjasnit kompetence a hlavně je udržet v jiných oblastech (závody, média...), těžko to dokáže s "cizím" subjektem, kde je potřeba přesně předem stanovit pravidla a povinnosti a tvrdě je vyžadovat.
Kuba Turekodpovědět 
                Re: O co konkrétně jde?09:36:29 09.10.2014
Jakoze by se provozovatel rozhodl ty data nevydat i kdyz by to bylo hrube poruseni smlouvy (vlastnickych prav) a mohl by pak za to nest pravni nasledky? ...
Jasny! Ja vim, ze zabijet se nesmi, ale stejne radeji nevychazim, protoze nechci riskovat, ze me nekdo zabije? Asi i tak lze zit svuj zivot.
odpovědět 
                 Re: O co konkrétně jde?10:07:30 09.10.2014
Úplně stačí, když dělá obstrukce.
Pokud máš s někým spolupracovat, ale když po něm něco vážnějšího, na co máš nárok, chceš (třeba data), musíš mu vyhrožovat právníkem, není to zrovna ideální situace.
odpovědět 
 Re: ČHS10:56:24 03.10.2014
A jsme za se u toho: O tomhle postupu přece rozhodla už Valná hromada. Jiná věc je, že to tam bylo tak nějak nenápadně podstrčené do závěrečného hlasování.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: ČHS10:56:38 03.10.2014
Pokud se dobre vzpominam, tak zrovna SO se zminovaly na VH. Tusim, ze zamer rozvazat smlouvu se soucasnym provozovatelem tam byl. (Muzete si projet 8h nudy ze zanamu, tusim, ze je to nekde spis ze zacatku.)

Muj nazor je, ze je to blbost. V soucasne dobe stalo provozovani webu SO 6000 kc/mesic. Predstava, ze to nekdo zvladne delat komercne levneji je zcestna. Pokud soucasny VV nema domluveneho nejakeho altruistu, co to bude delat zadarmo, pak je soucasne reseni uplna blbost. Logicke by bylo smluvne vyjasnit vztah o vlastnictvi dat a pripadne hledat levnejsiho provozovatele.
Geoodpovědět 

 Zajimavy precedent pro dalsi nadsence..12:15:01 03.10.2014
Jsem zvedavy, jak bude po tomhle ukonceni spoluprace hledat CHS dobrovolniky na dalsi projekty... Dobrovolniky, kteri by za almuznu (5 tis. Kc / mesic) vytvorily a provozovali takhle velky projekt a ani se od CHS nedockali zrovna projevu vdeku a navic meli vidinu, ze gro vytvorene prace pak predaji svazu..
odpovědět 
 Re: Zajimavy precedent pro dalsi nadsence..12:51:33 03.10.2014
Je lepsi masturbovat, nez diskutovat s Kubou Turkem.
don korleonodpovědět 
  Re: Zajimavy precedent pro dalsi nadsence..13:11:09 03.10.2014
Pro mafiány jistě. Ale než si otevřeš pornografický časopis, měl bys vědět, že tohle jsem nepsal já, tak ať ze své masturbace nemáš nějakou újmu, až to zjistíš.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Zajimavy precedent pro dalsi nadsence..15:18:13 03.10.2014
všimli jste si jak často se ten kubík tak pěkně chytá? mlčení je pro někoho holt vyšší dívčí..
odpovědět 
    Re: Zajimavy precedent pro dalsi nadsence..15:38:44 03.10.2014
Jo všimnul. Tak jsme si všimnul, jak anonymové ječí z plných plic.
Kuba Turekodpovědět 

 Čhs příživník12:38:32 03.10.2014
VV Čhs ví, že se na SO Zdenek nevyprdne.A bude je provozovat dál. Takže lezci informace, které na lezení potřebují budou díky Zdenkovi mít.
  Tak proč by mělo Čhs Zdenkovi něco dávat.Jednoduché a primitivní myšlení ze strany vedení Čhs.
      Stejně tak, jako když Čhs Lucce dávalo na reprezentaci méně a méně peněz. Prostě věděli, že když celý rok Lucka trénuje, tak se přece na závody a repre nevyprdne.
    Tak vedení Čhs dosáhlo toho, že  Lucka celoroční závodní přípravu změnila na přípravu lezení v horách a závodit nebude.
    Jedinné řešení, jak se nenechat vydírat. Stejně tak, bych radil Zdenkovi, prostě na nějakou dobu stopnout SO, aby si lidi uvědomili co pro ně vedení svazu připravilo.
    Připadne mi to téměř stejné, jako když někdo leze po jištění placené ze strany Čhs. A příspěvky neplatí. Prostě příživník.
LRHodpovědět 
 LRH už zase kecá13:17:52 03.10.2014
Už si ty Zobanovy tabulky a grafy pamatuju jen matně, ale mám dojem, že v roce 2014 dostala skoro 2 x víc než v roce 2013 ne? Takže jestli jí už to závodění moc nešlo a nebavilo OK, ale nevymlouvej se na prachy a kdovíco. Prostě to začalo být víc o rychlosti než technice, přišly nový a silnější závodnice... normálka, to beru.
Petrodpovědět 
  Re: LRH už zase kecá13:22:08 03.10.2014
Ty si asi moc drytool a vykony Lucky moc nesledoval, co? :)
odpovědět 
  Re: LRH už zase kecá13:38:03 03.10.2014
A bereš i to, že do dnešního dne není ustanoven předseda komise.Že pravděpodobně předseda komise bude někdo z členů VV. Tudíž to bude člověk který o drytoolu ví prd. Že se neví kolik dostanou závodníci finanční podpory? Jak budou probíhat nominace? První závody SP jsou už za dva a půl měsíce.VV se zbavil Zobana a to je dobře.Ale to je tak všechno. Píšeš ,že dostala dvakrát vic než v roce 2013. Ale pořád téměř o polovinu méně než na začátku závodění v drytoolu a než jí Zoban peníze ubírat.
LRHodpovědět 
  Re: LRH už zase kecá09:19:07 04.10.2014
Zas se ozval známý, neznámý Petr. Chytnul LRH za slovo a snaží se odvézt debatu od tématu. Běž někam a tam podrob svoje chování sebereflexi. Dělej svuj byznys trochu férovejc a nevyužívej k němu jen lezení do prdele těm, kteří rozhodují, nebo někdy mohou rozhodovat o rozpočtu Svazu.
Pepaodpovědět 
 Re: Čhs příživník13:17:56 03.10.2014
To se mi líbí
odpovědět 
  Re: Čhs příživník13:52:57 03.10.2014
Taky si vzpomínám, že před pár lety VV chtěl ukončit spolupráci s UIAA a dokonce pozastavil platbu ročních příspěvků do UIAA. To byl pan Bloudek taky ve VV. Až co jsem VV upozornil, na to, že naši reprezentanti tak nebudou moct startovat ve světovém poháru. Od tohoto kroku upustili.
Prostě stejné jako když nepřispíváš na jistící kruhy a pod. ale lezeš po nich.
Ať UIAA vyjednává lezení v Himalájích za své. Ale lézt do Himalájí jezdíš.
LRHodpovědět 
   Re: LRH zachránce zeměkoule14:03:25 03.10.2014
No ještě že tě máme! Nemohl bys taky něco udělat s tím globálním oteplováním? Třeba bys mohl taky někoho upozornit a bylo by vyřešeno. :)
Artušodpovědět 
   Re: Čhs příživník14:54:23 03.10.2014
UIAA ještě pořád vyjednává lezení v Himalájích? Nezamrznul jsi informačně někde v době ledový?
Irwinodpovědět 
   Re: UIAA14:41:53 06.10.2014
Pokud vím z valných hromad, tak tenkrát UIAA zamrznul a nejen Zdeněk Hrubý ale i jiný svazy s nimi jednali ať něco zlepší a ať něco dělají, načež jsme poté setrvali v UIAA. Myslím, že ty úvahy proč to platíme a tlak aby se UIAA zmátořil byly v pořádku.
 martanodpovědět 
 Re: Čhs příživník15:23:02 03.10.2014
Libore nejde jen o informace pro lezce (údaje o cestách, skalních objektech) ale i o údaje pro správce oblastí a OVKčka. Ta databáze obsahuje údaje o tom kdo, kde osadil fixní jištění a kdy tam provedl údržbu. Zároveň jestli to jištění dotoval svaz nebo ne. To usnadňuje jednak v podstatě veřejnou kontrolu vynakládaných prostředků a za druhý je jasný kdo, kdy a kde něco osadil a co v té skále bůbec je. Asi to má mouchy ale je to lepší než nic. Navíc pro mě jako pro správce oblasti je super že pokud kdkoliv nahlásí závadu v jištění (prasklý kruh, vadný slaňák) nebo udělá novou cestu ve mnou spravované oblasti dojde mi o tom automatická hláška. Můžu tak komunikovat s lezcema, který mě neznají (neznali) naplánovat si tu údržbu atp. zdá se mi že teď to spěje k likvidaci této funkce databáze.
motákodpovědět 
  Re: Čhs příživník15:32:33 03.10.2014
Já tomu rozumím. A vím, že SO jsou velice užitečná věc. Bohužel, a s tím mám zkušenost, vedení Čhs nejedná vždy ku prospěchu lezců, ale ku prospěchu svému. Nechci říct, že na a tom bohatnou. To asi ne.I když malá domu se vždycky hodí :-). Ale spíš jsou motivovaní pocity jako jsou pocit důležitosti, moci a pod.
LRHodpovědět 

 Jede se dál?12:41:40 03.10.2014
pokud to dobře chápu, tak skalní oblasti jedou dál, byť už ne pod záštitou a podporou ČHS
A je jen na lezcích a správcích oblastí jak s tím naloží a jestli SO udrží při životě.

Jen se bojim, co zas sočasný vedení ČHS vytvoří za tunel za záminkou nahradit SO
d.odpovědět 

 Koukejte, aby to premávalo13:44:21 03.10.2014
Chlapci, moc mě neserte a koukejte se domluvit, aby Skalní oblasti premávaly. Jejich krmením jsem nějakou tu hodinu strávil, že. Se Zdeňkem Strnadem se mi spolupracuje dobře.
Papoušodpovědět 
 Re: Koukejte, aby to premávalo14:47:53 03.10.2014
Hele a koho jsi si vybral za předsedu Papoušího OVK? Nebrečíš na blbým hrobě?
AGodpovědět 

 Design webu18:05:19 03.10.2014
Když už bude nový web, tak by mohl mít modernější design a mohl by se normálně používat na mobilu/tabletu.
odpovědět 

 kudy dal?19:54:01 03.10.2014
Skalni oblasti znam pouze letmo, nicmene i tak zkusim uvazovat ruzne moznosti:

[1] Ukaze se, ze puvodni SO jsou tak dobre a Z. Strnad tak v pohode, ze se spravcum skal vyplati i nadale aktualizovat data na puvodnich SO. To by me prislo OK, ale zrejme nekterym spravcum skal vadi mit data nekde u nekoho, coz taky trochu chapu.

[2] CHS vyrobi lepsi web. Tomu sam moc neverim, ale byl bych prijemne prekvapen. Bohuzel se obavam, ze jestli ho vyrobi lepsi, tak bude i drazsi. (Jestli ho nebude vyrabet nejaky student dobrovolnik, ale firma, tak bude vyrazne drazsi.)

[3] Preci jenom se obe strany dohodnou na nejake forme spoluprace. To by bylo krasne. Ale tak, jak spoluprace fungovala doted, to uz asi dale nejde. Jako "laicka verejnost" bych chtel vedet, proc to nejde, ale asi se to nedozvim. (?) Ale dovolim si navrhnout jeste jednu formu spoluprace: Data budou na serveru CHS, CHS si je bude sam nekde zalohovat, ale bude se pouzivat stavajici aplikace Z. Strnada, ktera bude na serveru u Z. Strnada, ale data bude brat ze serveru CHS. Ono by to slo vlastne zjednodusit, ze by data byla u Z. Strnada jako dosud, ale CHS by k nim mel i nejaky lepsi primy pristup a prubezne by si je mohl archivovat, kdyby nahodou zase spoluprace "klopytala". Tohle reseni ma jednu teoretickou vyhodu, ze si CHS muze bokem nad daty postupne budovat novou aplikaci a az bude pouzitelna, tak se na ni preklopit. (Pokud tedy tvurce nove aplikace nebude remcat, ze struktura stavajici DB je navrzena naprosto nesmyslne, ze se to musi cele predelat, atd... Ale to je otazka zkusenosti programatoru a jejich vedoucich.)
jx zeroodpovědět 
 Re: kudy dal?20:27:20 03.10.2014
ČHS nevyrobí nic. ČHS si může nechat vyrobit. A to je něco úplně jiného. A kdyby nic jiného, doporučuji velmi dobře ohlídat zadání a vypsání veřejné soutěže a prosazení transparentnosti, tedy zveřejnění nákladů na nový IS a web včetně detailního rozpisu nákladů na provoz. Jinak by se také mohlo stát, že všechny změny jsou podnikány jen za účelem dohození nového kšeftu pro spřátelenou firmu a že se jedná o další ze způsobů, kudy se dají bez kontroly vyvádět peníze. Zjistit, kolik se vyvádí ze svazu přes závodníky, je zablokováno náhubkovou směrnicí, náklady na IS se utají s odkazem na obchodní tajemství a neveřejné smlouvy... A teď už jen zvýšit poplatky :-) Ještě že nejsem člen.
odpovědět 
  Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk09:45:55 04.10.2014
Někdy v roce 2009 s nástupem předchozího VV se na základě ankety zvýšily příspěvky o 100 Kč. Od té doby se zvýšila rezerva Svazu na něco přes 7 mil Kč.
To je v přepočtu na 10 tis členů za 5 let asi 100-150Kč ušetřených na příspěvcích.

Současné vedení řídí Svaz asi jako firmu, kde je hlavním motivem navyšování zisku a minimalizace nákladů. Za náklady, které je nutné snižovat, je však považována téměř jakákoli fin. podpora členské základny.
Krajsosodpovědět 
   Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk11:36:20 04.10.2014
Honzo máš v tom nepřesnosti. Zvýšení příspěvků se schvalovalo už v roce 2008 za předminulého VV a hospodaření stejně skončilo s pořádnou sekerou, i proto, že se o něj nikdo moc nestaral.
Od té doby se končilo vždycky s plusem, ale ne kvůli maximalizaci "zisku", ale protože se víc hlídá utrácení a o kus narostly ostatní příjmy. Ideální by bylo končit s nulou, ale přitom neutrácet za ptákoviny. Vždycky ale dojde k tomu, že se část naplánovaných akcí neuskuteční, živelné utracení zbylých peněz se nekoná a tím pak vzniká ten plus.
Navyšování příspěvků za dnešní situace nedává smysl, pokud nějak dramaticky neklesnou zbývající příjmy. Dočasně se pokles příjmů dá pokrýt i tou rezervou, pravidla se u státu mění z roku na rok a nikdo netuší, co se komu povede/nepovede vylobbovat.
Petrodpovědět 
    Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk13:20:58 04.10.2014
K poslednímu zvýšení příspěvků ( o 100Kč) došlo po zvolení Zd. Hrubého předsedou Svazu v roce 2009. Navýšení platilo od roku 2010. V té době byla rezerva něco přes milion. Takže za posledních pět let se zvýšila rezerva o 6 mega. To je přes milion za rok. Při 10tis. členech to je přes stovku na člena za rok. Jinak řečeno, za pět let nashromáždil Svaz 600,- Kč od každého člena a schoval si je do rezervy. Jak s nimi naloží je , vzhledem k nemožnosti poskytovat bližší info o hospodaření, nekontrolovatelný. Nemusí s nimi tedy podporovat sportovní činnost svých členů , ale může je v tichosti defraudovat.
Krajsosodpovědět 
     Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk13:46:37 04.10.2014
Honzo opravdu se pleteš, podívej se do usneseni z Valných hromad, jsou na webu od roku 2004. Příspěvky se naposled měnily na VH v roce 2008 za Aleny Čepelkové.
A v tichosti se nic defraudovat nedá, na každé VH se vedle vyúčtování rozpočtu předkládá i vývoj rozvahy od roku 2009 - tam je průběžně vidět vývoj celkového stavu peněz a majetku.
Petrodpovědět 
      Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk14:27:25 04.10.2014
Máš pravdu, že k navýšení došlo už za AČ v roce 2008, o rok později byla snaha zvednout příspěvek na 500,- , ale v anketě to neprošlo. To ale nemění nic na tom, že v roce 2009 byla rezerva rozpočtu něco přes milion a teď je přes 7 mil. Takže člen dává asi čtvrtinu z příspěvků do kasy Svazu, aniž má naději, že z nich někdy něco uvidí. místo toho aby se např. víc podporovalo lezení, nebo třeba fungujíci web Skalní oblasti, tak se ruší fungující a vymejšlí inovace informačního systému svazu. Což nakonec bude nekontrolovatelně odčerpávat peníze z rozpočtu.
Krajsosodpovědět 
       Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk16:19:46 04.10.2014
Honzo, zase to motáš a vaříš z vody. V roce 2009 byla rezerva 3.67 M - stačí se podívat do kteréhokoliv bulletinu, kde je vývoj rozvahy. A tvorbu té rezervy taky schválila VH, aby se dal pokrýt výpadek příjmů, protože dotace od státu jsou krajně nejisté.
Třeba v začátku roku 2009 při předání Čepelková-Hruby byl "zisk" mínus 2,2 M - díky tomu, že předchozí VV nereagoval na výpadek příjmů ze Sazky. Pak se to houpalo jednou plus 120 tis. pak mínus 380 tis. a největší nárust přišel v roce 2012 (plus 2,4 M), kdy jsme dostali od státu nečekaně velkou dotaci, která ale v takové výši už vícekrát nepřišla a zase klesá.
To nemá s příspěvky nic společného.
Koukni do vyúčtování pro VH, srovnej si čísla a až pak něco usuzuj.
Petrodpovědět 
        Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk16:53:13 04.10.2014
Nevím co je v bulletinu, ale v Roce 2009 jsem byl osobně přítomen na schůzi VV, kde jsem za komisi Alpinismu obhajoval její rozpočet. Tam tehdy Hrubý s Bloudkem ukazovali na rozpočtu, jak se snižuje rezerva Svazu až na tehdy aktuálních asi 1,2 mil a že je potřeba požadavky jednotlivých komisí podle toho usměrnit.Pokud tedy nebalamutili, což je klidně možný. Zapoměli totiž dodat, že se do té doby snižovala rezerva cíleně, na pokyn Jirky Nováka , kterej po Bloudkově předchozím šetření zas začal vracet peníze do rozpočtu.
Krajsosodpovědět 
         Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk18:41:47 04.10.2014
To je nějaký divný.. Údajům z bulletinu bych věřil víc než nějakým dávným vzpomínkám. Teoreticky ta rezerva mohla krátkodobě poklesnout, třeba když se zdržely nějaké příjmy, což se ale nedá brát jako stav pro porovnávání v průběhu víc roků.
A Jirka Novák byl s Bloudkem v jednom VV, pak ho sice zvolili za ekonoma, ale hned odstoupil, takže mohl těžko nějak zahýbat s rezervou.
Petrodpovědět 
          Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk21:07:55 04.10.2014
No , já raději věřím tomu co jsem ve skutečnosti viděl a slyšel, než virtuální realitě někde popsaný, třeba v bulletinu. Jirku Nováka jsem totiž tehdy zastihl na sekretariátu Svazu, když se o využití peněz z přebujelé rezervy bavil s ůčetní. Zmiňoval se o tom, že by se nadbytečné peníze z rezervy měly rozdat lezcům. Což se i stalo.
Jirka Novák je jedním z největších lezeckých altruistů co se v českém lezení kdy vyskytoval. Clověk , který dokázal pro druhý dělat mnoho pozitivního.
Nestalo se, že by za něj Svaz uvažoval například o koupi vily jako svého sídla, protože mu kancl na Strahově už nestačí, nebo že by peníze z rezervy investoval do jakýchsi fondů, místo toho aby je použil pro podporu lezení. Holt , velikost člověka je dána i jeho schopností nemyslet jen na sebe.
Honza( Krajsos)odpovědět 
           Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk09:27:11 05.10.2014
Jak romantická představa :) Jirka zajde za účetní a rozdá svazové peníze lezcům jako dobrý král Ječmínek. Z hlediska práce s rozpočtem, který musí odsouhlasit VH a pak schvaluje i vyúčtování to je ale neskutečná blbost. Ale věř si klidně na čerta s Mikulášem, to je tvoje svatý právo.
Petrodpovědět 
            Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk12:16:25 05.10.2014
Věřím raději Čertovi s Mikulášem než rádoby svatýmu Petrovi.
Můžeš se na Jirky zeptat sám.
Krajsosodpovědět 
             Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk12:30:43 05.10.2014
Na jedný straně máš rozpočet na nový rok , který schvaluje VV
a na druhý straně přebytek z předchozích let, který tvoří rezervu . A z té se bere v okamžiku, když např. vypadnou předpokládaný příjmy v novém období, nebo se VV rozhodne část peněz z rezervy dát třeba na granty, atp....Aktuální výše peněz v rezervě nemá žádný zásadní vliv na čerpáni fin. prostředků ze schváleného rozpočtu v daném roce. Jsou to peníze navíc.
Proto mi přijde vcelku pochopitelný, že místopř. pro ekonomiku , jako člen VV uvolní v průběhu roku část peněz z rezervy a dá je třeba na granty, nebo je přida horskýmu repre mančaftu, ke kterýmu měl Jirka Novák vždy blízko.
Krajsosodpovědět 
              Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk19:12:25 05.10.2014
Shrnuto. Dříve za Jirky Nováka se z přebytkových peněz podporovalo lezení. Za současnýho vedení se ušetřený peníze utrácej za informační systém. Navíc, za jeho části, který jsou zaběhnutý a fungujou. A není třeba dodávat, že bez výběrovýho řízení vše dělá stále firma Vizus.
K.odpovědět 
               Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk09:09:17 06.10.2014
A kde jsi vzal informaci, že se utrácejí peníze za informační systém?
Petrodpovědět 
                Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk09:46:44 06.10.2014
No fyzicky mozna jeste ne. Ale je tam jasne napsano na horsvazu, ze bude vybudovan novy IS firmou VIZUS.cz, ktera na nem jiz udajne pracuje. A jelikoz je to komercni firma, tak pochybuji ze by to delali cele gratis nebo za baksis, nebo ze by se to schovalo do pausalu za web.
odpovědět 
                 Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk10:18:02 06.10.2014
V posledním zápisu z jednání VV je uvedeno, že se má ještě předělávat systém na evidenci členství v ČHS. S novejma skalníma oblastma to bude oboje tak za mega, když k tomu připočtu provizi pro zadavatele.
odpovědět 
                  Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk13:17:31 06.10.2014
To, že starý způsob evidence členů už nevyhovuje, ještě zdaleka neznamená, že se za úpravu musí utrácet nějaké horentní sumy. To už jsou jen dohady, jejichž cílem je anonymně kydat špínu.
Lubošodpovědět 
                   Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk13:42:24 06.10.2014
To není pravda. Problémem není kydání špíny nebo dohady, ale podmínky, které k tomu dávají příležitost. Otevřené výběrové řízení a přístupná smlouva s přesným plněním a transparentním účetnictvím, by jakémukoliv kydání špíny zabránili. Ale když se ukáže, že nějaká firma na něčem pracuje ještě před tím, než je oficiálně schváleno, že se to bude předělávat, je více než jasné, že to je o zákulisních domluvách a kamarádíčkování. To samo o sobě ještě nemusí být špatné. Někdo to dělat musí a je možné, že firma kamaráda to udělá za stejno nebo levněji, než firma jiná, takže jde jen o to, u koho zůstane zisk, který je oprávněný za dobře odvedenou práci. A to mne netrápí. Ale když situace začne připomínat přípravu tunelu, kterým se dají bez kontroly vyvádět peníze, které pak chybí jinde, mělo by se zbystřit. Protože se může jednat o zbytečnou práci (předělávat něco, co funguje, nebo dělat něco, co není potřeba) nebo o práci předraženou, mělo by to zajímat každého člena. Tedy pokud není ovce a když mu řeknou, že je to tajné, tak zmlkne a vesele platí dál...
odpovědět 
                    Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk10:14:23 07.10.2014
Na čem se podle tebe pracuje, aniž by to bylo schváleno?
Lubošodpovědět 
   Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk11:40:36 04.10.2014
Kde se podle tebe snižují náklady na podporu členské základny? Buď konkrétnější, tohle jsou všeobecné řeči.
Lubošodpovědět 
    Re: Svaz je řízen jako firma, která maximalizuje zisk15:17:19 06.10.2014
No ja jsem treba minuly rok dostal odmenu 250000 Kc za to, ze s predsedsou chodim na pivo a ze vyslechnu jeho problemy se svazem. A tenhle rok uz dostanu jen 100000, coz me jako radneho clena teda mrzi.. :(
odpovědět 
 Re: kudy dal?20:27:20 03.10.2014
ČHS nevyrobí nic. ČHS si může nechat vyrobit. A to je něco úplně jiného. A kdyby nic jiného, doporučuji velmi dobře ohlídat zadání a vypsání veřejné soutěže a prosazení transparentnosti, tedy zveřejnění nákladů na nový IS a web včetně detailního rozpisu nákladů na provoz. Jinak by se také mohlo stát, že všechny změny jsou podnikány jen za účelem dohození nového kšeftu pro spřátelenou firmu a že se jedná o další ze způsobů, kudy se dají bez kontroly vyvádět peníze. Zjistit, kolik se vyvádí ze svazu přes závodníky, je zablokováno náhubkovou směrnicí, náklady na IS se utají s odkazem na obchodní tajemství a neveřejné smlouvy... A teď už jen zvýšit poplatky :-) Ještě že nejsem člen.
odpovědět 
  Re: kudy dal?22:08:18 05.10.2014
Já mam se Zděňkem Strnadem špatné zkušenosti. Odmítal provádět opravy zápisů (včetně správců), sám rozhodoval o tom, která cesta je schválená. Říká, že SO je jeho dítě a proto záleží vše na něm. Nebyl ochoten respektovat požadavky na změny. Proto nehodlám podporovat jeho soukromé SO. Tuto zkušenost měla většina OVK a proto navrhli ukončení smlouvy. Je ale ostudné, že ČHS za 9 měsíců nedokázal připravit novou verzi a je to i chyby nového předsedy CVK.
Dlouhá smyčkaodpovědět 
   Re: kudy dal?23:36:46 05.10.2014
Podpis? Konkrétní příklady?
Kuba Turekodpovědět 
   Re: kudy dal?07:48:42 06.10.2014
a ja mam zase ze Strnadem zkušenosti dobrý. Potřebuju práva, dostanu je. Včera objednáno večer, dnes ráno dodáno. Ergo Dlouhá smyčka asi pěkně kecá, resp. vodkud seš a koliks toho zapsal?
Papoušodpovědět 
    Re: kudy dal?07:52:52 06.10.2014
ještě dodávám, že jsem s OVK Severozápadní Čechy, sekce Středohoří - východ.
Papoušodpovědět 
     Re: kudy dal?11:25:03 08.10.2014
Marťan, OVK Praha a Střední Čechy, taky jsem pár cest a informací zadal na SO (programátorsky velmi zdařilý web). Vzhledem k tomu, co se od začátku doposud děje kolem skalních oblastí, podpořím ČHS.
martanodpovědět 
  Re: kudy dal?07:12:05 06.10.2014
Když nejsi člen ČHS, tak proč do toho kecáš? Radíš taky fotbalistům jak si mají dělat statistiky utkání? Tohle je věc členů svazu.
odpovědět 
   Re: kudy dal?08:43:03 06.10.2014
Důvodů je několik a že nejsem člen ČHS ještě neznamená, že mne nezajímá lezení a že jsem třeba aktivně na některých projektech, včetně SO, nespolupracoval.
odpovědět 
   Re: kudy dal?10:21:53 06.10.2014
a co s tím má společného členství v Bloudkově spolku??
odpovědět 
    Re: kudy dal?10:24:17 09.10.2014
jses spis pro Losnu nebo Maznaka? :)
odpovědět 

 vše se zdá být při starém15:04:12 06.10.2014
Omlouvám se předem za možnej offtopic, ale skalní oblasti normálně běžej a vypadaj jako dřív. Na stránkách horosvazu je link, kterej tam vede. Skalní oblasti poběžej zřejmě i nadále. Pro běžného konzumenta i plniče databází se tedy v podstatě nic nemění?
honzaodpovědět 
 Re: vše se zdá být při starém21:30:42 06.10.2014
Důkaz - Zápis z CVK z prosince 2013, bod 8.
http://www.horosvaz.cz/res/data/074/012551.pdf

Po další diskuzi přijala CVK následné usnesení:
CVK žádá VV ČHS o vytvoření pracovní skupiny za účelem změny správce systému SO tak,
aby prostředí a databáze byly majetkem ČHS a vše bylo umístěné na serveru ČHS.
Pro: 10
Zdržel se: 1
To nesvědčí o spokojenosti uživatelů s Z. Strnadem.
Dlouhá smyčkaodpovědět 
  Re: vše se zdá být při starém21:48:28 06.10.2014
Stále jsme se nedozvěděli, co přesně nešlo řešit jinak než odříznutím fungujícího užitečného systému od ČHS. Jaké byly konkrétní problémy a jak se je někdo pokoušel řešit. (Databáze vždycky patřila ČHS, aby bylo jasno.)

A zároveň nevidíme, že by už běžel nějaký jiný daleko lepší systém na Horosvaz.cz.
Kuba Turekodpovědět 
  Re: vše se zdá být při starém21:51:03 06.10.2014
A ještě jedna věc, Dlouhá smyčko. Stále chybí Tvé jméno, když už osobně napadáš někoho jiného. A taky konkrétní příklady, co Ti Zdeněk Strnad udělal a jak to nešlo vyřešit. Nějak jsi nám to stále nesdělila, i když kvákáš, že se něco takového kdysi v minulosti stalo.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: vše se zdá být při starém06:27:14 07.10.2014
asi jen ňákej troll, co se ukájí vysíráním :-)
Papoušodpovědět 
   Re: vše se zdá být při starém11:28:32 07.10.2014
Mě se jméno Dlouhá smyčka líbí mnohem víc než "Kuba Turek" - a hlavně Dlouhá smyčka na rozdíl od tebe popisuje fakta. Klidně se Kubo podepisuj Velká huba, mě to vadit nebude, naopak, bude to výstižnější..
Tlustej plocháčodpovědět 
    Re: vše se zdá být při starém11:55:23 07.10.2014
Fakta možná , ale trocu relativní.
Naštíplá karabinaodpovědět 
  Re: vše se zdá být při starém07:06:01 07.10.2014
Coz z principu nejde, kdyz web chs je v phpcku a SO jsou v asi dokonce starsim ASP (ono je to jedno, bezi to na windowsech). Navic CHS nema zaplaceny virtualni server, ale jen webhosting. => CHS si nemuze jen tak sama od sebe spustit dalsi DB, aplikaci na webu, zmenit server z linuxu na winy apod. Takze podle jadro pudla je v tom, ze Strnad to nechtel prepsat cele do jine platformy a VV (resp. Resch a Bloudek) to chteji mit mermomoci na svem pisecku.
odpovědět 
   Re: vše se zdá být při starém11:20:14 07.10.2014
Na svém písečku to chtějí mít především správci skal t.j. CVK. Že tady pár Strnadových kámošů tvrdí opak, je jiná věc. Jinak to byl naprosto jednotný názor všech šéfů oblastních vrcholových komisí ne VV.
Petrodpovědět 
    Tři zásadní otázky12:21:17 07.10.2014
Petře (Reschi?), můžeš nám tedy prosím říct tři zásadní věci:

1) Jaké chyby byly na SO, aby to vedlo k jejich odstřižení od svazu?

2) Jak bude vypadat nový systém na Horosvaz.cz, kdy ho spustíte a kolik bude stát?

3) V čem bude lepší a co v něm bude chybět oproti SO?

P.S.: Nejsem kámoš Zdeňka Strnada, párkrát jsme se někde viděli, párkrát zavolali, párkrát spolupracovali. Zdeněk mi několikrát něco vyčítal a já jemu. Myslím, že to z nás kámoše nedělá, ale velmi respektuji jeho dílo, které je pro nás všechny velmi užitečné a kdyby nebylo jeho, nikdy by nefungovalo.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Tři zásadní otázky16:22:22 07.10.2014
Nejsem Resch. Zkus se poptat třeba někoho z CVK. Tvoje utkvělá představa, že by ti všichni měli servírovat informace v rámci tvých demagogických exhibic tady ve fóru je legrační.
Petrodpovědět 
      Re: Tři zásadní otázky16:26:56 07.10.2014
Promiň Petře Nereschi. Omlouvám se za záměnu. Ale k věci: Mě jako členovi ČHS je úplně jedno, kde odůvodnění tak zásadního rozhodnutí ČHS zveřejní, ale chci ho. Chci ho, protože jsem člen tohoto spolku a tedy jeho spolumajitel a mám právo na veškeré informace o jeho činnosti. Chápeš?
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Tři zásadní otázky16:46:18 07.10.2014
Chápe, ale nehodlá se tebou zabývat. Co s tím budeš dělat? Tedy myslím kromě keců? Jen se o tom bavit, jak píšeš níže? :-) Gratuluji, drsoni :-)
odpovědět 
        Re: Tři zásadní otázky17:14:26 07.10.2014
Moje role jsou kecy. Když se o podivných věcech nebude mluvit, nebude se o nich vědět, nikdo nebude usilovat o jejich změnu. Takhle zatím víme, že se udála mimořádná prasárna na členstvo ze strany vedení ČHS - jak píšu především Honzy Bloudka, Vlka a Petra Resche. Uvidíme, co se od nich dozvíme dál.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Tři zásadní otázky20:24:40 07.10.2014
No když to vezmu jmenovitě Vlk, kolik udělal a přejistil cest nejen v Krase a to pro nás pro lezce.A to je paráda, přece jsme tady pro lezení a ne pro keci.Petr Rech pořádá parádní akci(padání), stmeluje lezce a rozvíjí krásnou skoro nekonečnou oblast...A Ty Kubo sice máš možná pravdu v kecech(ty ti jdou nejlépe) a papírech, ale jako lezec si vážím lidí co dělají něco pro lezení a práce jde za nima vidět a mnoho lidí to ocení. A myslíš, že si na to nakradli v ČHS jak tady "matně" ale soustavně se snažíš naznačit.
odpovědět 
          Re: Tři zásadní otázky22:15:08 07.10.2014
Hele to je taky oblíbená figura diskusních podvraťáků - nepodepsat se, pak něco prohlásit (co jsem já nikdy neřekl ani nenaznačil) a pak s tím polemizovat.
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Tři zásadní otázky08:03:18 08.10.2014
Tak to prostě tak chápu k KT.
odpovědět 
         Re: Tři zásadní otázky21:57:28 07.10.2014
Ode mě se dozvíš už jen a pouze to, že plácáš jako obvykle svoji mediální patlaninu. My dva se nikdy nemůžeme shodnout a to z jednoho prostého důvodu, neboť já jako technik funguji na principu jedniček a nul. Kdežto ty, jak já říkám, na politických kydech, kdy jsem schopen přečíst akorát jednu tvoji větu a pak už na to plácání nemám čas, protože z některých omáček špatně uvařených se mi dělá přinejmenším poněkud nevolno. Jinak ti naposled zopakuji, že předseda CVK má na schůzi pouze jeden hlas, který rozhoduje v případě rovnosti hlasů, pokud by náhodou nastala, což se však nikdy nestalo. Za dobu vedení komise jsem se snažil vždy o co nejširší shodu komise nad jednotlivými body o nichž se hlasovalo. Klidně se podívej na zápisy komise zpětně a uvidíš. A kdybys byl někdy u jednání komise tak by jsi věděl, že jejími členy jsou docela silné povahy s mnohdy vyhraněnými názory na některé věci, žádné ovce, takže ty neopiješ rohlíkem a ani si snadno nezískáš jejich určitý respekt.
Vlkodpovědět 
          Re: Tři zásadní otázky22:50:51 07.10.2014
Tohle bych so dovolil podpořit, vzhledem k tomu, že za OVK západní Čechy jsem vystupoval veřejně pro odstoupení od smluvy mnohem dříve než Vlk. Nutil mne dodávat vše na SO (fungujícími pod Strnadem) a já to vždy odmítal. Prapůvod této zpupnosti u nás zavedl svojí jednoduchou myšlenkou Jirka (John) Žižka, kterou jsme všichni podpořili.
Bude ještě větší humbuk, tohle není všechno, co je potřeba prodebatovat...
Azbestodpovědět 
           Re: Tři zásadní otázky23:41:28 07.10.2014
Bude se prát velké prádlo v ČHS? Cui bono?
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Tři zásadní otázky07:25:22 08.10.2014
Taky se přidávám vyjádření Vlka a Azbesta proč nebyla možná spolupráce a fungování majitelem soukromého webu SO a podle toho se i hlasovalo na CVK v roce 2013.
Předseda OVK Labské pískovce
Jan Pleticha
Jeník Pletichaodpovědět 
            Re: Tři zásadní otázky10:43:50 08.10.2014
Tak kdo má tedy pravdu? V téhle diskusi Vlk prohlašuje, že hlavní chyba byla v tom, že neměl práva něco měnit v systému (to je prkotina, kterou lze zařídit za den). Zároveň Prudič prohlašuje, že jediná chyba byla ideová, že systém neběží na Horosvaz.cz (to je vážná připomínka, ale už byla vyřešena dávno při vytváření SO). A ještě k tomu několik víceméně anonymních členů různých komisí uvádí jako hlavní chybu, že se nemohli sami hrabat v záznamech a libovolně je měnit, a proto se neshodli se Zdeňkem (to je spíš ke cti systému).

Kde je tedy pravda a dá se s tím ještě něco dělat? Evidentní je, že jsme jako horolezci a členové zůstali bez autorizovaných informací. A zdá se, že nic pořádného v příštích letech nevznikne. Bohužel za to může právě nejvyšší vedení ČHS, které nám navíc podrobně nevysvětlilo, proč takovou prasárnu udělalo, čím to chce nahradit a kolik nás to bude stát.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Tři zásadní otázky13:32:25 08.10.2014
hele, moc bohatý zkušenosti s tím nemám, ale přišlo mi trošku (dle mejch bezvýznamnejch nepočetných aktivit co jsou na SO), že ZS to dělá dobře, leč z titulu admina nejadminovatějšího se trošku pasuje do role arbitra a jazýčku na vahách v záležitostech sporných a nejasných, a i kdyby snad to nedělal a byl to jen mylnej dojem, tak se podezření nikdy nezbaví.
Lukas B.odpovědět 
            Re: Tři zásadní otázky20:36:28 08.10.2014
Hej, panove, tak kdyz se tu tak hezky shodujete, co to treba podporit necim konkretnejsim? Proste rict jasne a srozumitelne, co ze vam konkretne na SO tak vadilo? A prosim bez vagnich obecnych pojmu typu nemel jsem "adminska prava" atd.
odpovědět 
             Re: Tři zásadní otázky06:16:30 09.10.2014
Důkaz - Zápis z CVK z prosince 2013, bod 8.
http://www.horosvaz.cz/res/data/074/012551.pdf

Po další diskuzi přijala CVK následné usnesení:
CVK žádá VV ČHS o vytvoření pracovní skupiny za účelem změny správce systému SO tak,
aby prostředí a databáze byly majetkem ČHS a vše bylo umístěné na serveru ČHS.
Pro: 10
Zdržel se: 1
odpovědět 
              Re: Tři zásadní otázky11:04:51 10.10.2014
Cetl jsi to vubec? :) Zajimalo me co konkretne lidem tak vadilo. Pod spojenim "mit prislusna prava v systemu" si kazdy predstavuje neco jineho, viz diskuze vyse ci nize. V jednom diskuznim prispevku tu uz ale Wolf naznacil trochu vic, tak aspon to.
odpovědět 
   Re: objasňující informace13:50:39 07.10.2014
První a zásadní informace, která mnohé objasňuje. Bloudek je ješitný hajz...
odpovědět 
    Re: objasňující informace13:58:21 07.10.2014
srabe
odpovědět 
   Re: vše se zdá být při starém22:20:40 08.10.2014
Normalne na nepodepsane (a nektere podepsane) diskuzni prispevky nereaguju, ale tohle jsou podle me bludy, na ktere stoji za to odpovedet.

Myslim, ze pri tvorbe uplne nove aplikace je skoro jedno, v cem byla starsi aplikace vytvorena. (Pod slovem "aplikace" si predstavuj treba i "webove stranky".) Hlavni je, kde jsou data. A tipuji, ze jak u ASP tak i u PHP je skoro jedno, kde ty data jsou.

A jeste si myslim, ze pokud jde o tvorbu uplne nove aplikace, tak cena za Windows, respektive za primerene vykonny novy server, je oproti cene za lidskou praci zanedbatelna.
jx zeroodpovědět 
    Re: vše se zdá být při starém06:47:20 10.10.2014
To nikdo nerozporuje. Problem je v tom, ze pokud CVK prijala usneseni, ze chce mit jako majetek CHS nejen data, ale i prostredi, tak uz bohuzel musis resit jak rozjet ASP na linuxu, zaplatit si i windows hosting, nebo to cele napsat znovu. coz ale pak znamena, ze to jiz nejsou puvodni SO, ale jiny novy system. Cele je to proste od zacatku blbe nasmlouvane. Kdyby si to tenkrat osetrili. Tak by vubec nebyl problem, aby nejen data, ale i zdrojove kody byly majetkem CHS. Jenze to by musel CHS vedet ze takovou aplikaci chce driv, nez ji Strnad napsal a mit smlouvu o dilo.
odpovědět 
 Re: vše se zdá být při starém06:42:43 07.10.2014
Mění.
SO budou fungovat nezávisle na databázi ČHS - čili provázanost bude NULA. Horosvaz má nyní data z SO aktuální k 22.9.2014. Čili už teď jsou zastaralá.

Horosvazácká DB má začít fungovat koncem roku. Její sukces mj. záleží na tom, kolik plničů a updatovačů přetáhne Strnadoj (já to nebudu - stačí mi Strnad a Lezec).
Papoušodpovědět 
  Re: vše se zdá být při starém10:29:33 07.10.2014
Z toho je akorát vidět, že namachrovaných náfuků bude dost na obou stranách. Je v zásadě jedno, jestli bude databáze u Strnada nebo na Horosvazu, vždycky se najde dost takových pankáčů jako ty, který budou povykovat, že tam, co ta databáze je, ONI data z nějakého důvodu dávat nebudou. Že se předtím něco demokraticky rozhodlo, že u toho nejspíš byl i šéf jeho OVK, to už pankáče nezajímá, když se mu to zrovna hodí, jede si sám na sebe. Bravo!
Lenkaodpovědět 
   Velká Trojka12:14:15 07.10.2014
Tady nejde ani tak o demokracii, jako spíš o fungování systému. A zdá se, že v ČHS nemůže fungovat tak dobře, jako na Skalních oblastech. Stále přesně nevíme, co tam bylo špatně, protože všichni tři odpovědní lidé z ČHS mlčí:

Vlk - odstartoval proces odříznutí
HoBl - hází to sice na Vlka, ale byl ten, kdo to nakonec udělal
Petr Resch - šéf informací pro lezeckou i nelezeckou veřejnost
Kuba Turekodpovědět 
   Re: vše se zdá být při starém13:32:10 07.10.2014
Zkusil bych otocku o 180 a popremyslet, zda touhle retorikou nelze uplne stejne "bravo!" pouzit i na ty namachrovane pankace, kterym z nejakych, zatim ne moc jasne recenych, duvodu vadila ta stavajici aplikace.
odpovědět 
   Re: vše se zdá být při starém05:04:46 08.10.2014
Drahoušku, tohle si zřejmě předseda místní OVK (Severozápad) vodmával na CVK na svý triko, protože si nevzpomínám, že by se mě na to jako pěšáka kdy ptal. Páč kdyby se zeptal, tak bych spustil kravál - zakládat každej pátek novou databázi cest je kravina, že...

Mmch - ze strany předsedy místní OVK moc dat ke Strnadovi nepadalo, jak jsem před časem zjistil. Třeba si syslil údaje do průvodce po krušnohorskejch kvakolandech (ze kterýho mu "vypadla" z ideologickejch důvodů celkem pěkná klettergarten), nevim...

Budiž, ať si každej krmí DB svého srdce. Ale pankáč v tomhle případě nejsem, spíš konzerva.
Papoušodpovědět 
  zastaralá data17:21:30 07.10.2014
Skalní oblasti fungovaly a v tuto chvíli nedokážu říct, jestli oddělení od horosvazu je dobré, nebo špatné, ale obezřetný budu.

Ale třeba co se týká slev na tatranských chatách, má oficiální web ČHS data zastaralá už několik let. Zkuste na Teryně uplatnit 50% slevu na kartu ČHS :-)
odpovědět 

 Zánik ČHS?11:47:18 07.10.2014
No mě se spíše zdá, že v poslední době vše směřuje k centralizaci, aby se lidi bez svazu nemohli obejít. Ono je to celkem jednoduché, za vším hledej peníze. Už párkrát se tu nakousla možnost profesionalizace svazu, kdy by funkcionáři byli normálně placení  zaměstnanci. A že se rozhoduje o slušném balíku peněz, není potřeba zdůrazňovat. Jenže - závodníkům a sportovcům se svaz dost zajídá a nemohou mu přijít na jméno, práce svazu je v této oblasti dost mizerná, podpora závodníků také, lezci stejně nemají závodníky moc rádi, a názory, že by se měly tyto dvě části oddělit, se objevují čím dál častěji. A když to tak sleduji, začínám si myslet, že by závodním lezcům bylo bez svazu a lidí v komisi, kteří se tam drží i přes odpor členů, opravdu lépe. Pokud by existovala na svazu nezávislá aplikace jako SO, tak v této oblasti svaz také není potřeba. Co dál? Co svaz ještě dělá? Vyjednává povolení. Asi ano, ale nezvládly by to i menší místní spolky? Argument o síle vyplývající z velikosti je lichý, někdy naopak škodí, protože svaz sám nemá jasno, co vlastně ano a co ne a není schopen to ohlídat. Pořádání nejrůznějších metodických adidas akcí by se také zvládlo lépe a radostněji. Takže je vlastně svaz ve své dnešní podobě potřeba? Není to jen přerostlý moloch poplatný době před dvaceti lety, který není schopen se přetransformovat do moderní a pružné organizace? Takže bych řekl, že někteří si to uvědomují, a než to dojde ostatním, tak se snaží podniknout kroky, které by jakoukoliv reorganizaci ztížily až znemožnily. Zbytečná organizace plná tajností a zákazů, neschopná se domluvit, dělá divné a nestandardní kroky...  Pak najednou bude potřeba už zaměstnat manažera, it správce, šéftrenéra...  a ze situace, kdy se dříve tvořila rezerva, najednou bude peněz ještě méně :-(
odpovědět 
 Re: Zánik ČHS?13:54:09 07.10.2014
Zbytečná organizace plná tajností a zákazů, to z ní Bloudek a jeho partička. Začalo to Hrubým.
odpovědět 
  Re: Zánik ČHS?14:31:17 07.10.2014
Ono to spíš zatím nikdy neskončilo Skandera, Novák, Čepelková, Hrubý, Bloudek....
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Zánik ČHS?17:00:42 07.10.2014
Ubožáku, když vynecháme Skanderu, tak ti ostatní do ČHS nacpali mraky svýho volnýho času zadarmo, zatímco ty tady trávíš čas akorát tím, že se jim tu práci systematicky snažíš znechutit.
Juraodpovědět 
    Re: Zánik ČHS?17:10:28 07.10.2014
Milý ubožáku Juro, to si tady budeme navzájem nadávat, nebo co? Nebo mi mi už příště vzkážeš, že mi dáš do držky, jako někteří ostatní povedení hňupi?

Jistě každý z nás dal do ČHS mraky volného času, někdo víc a někdo míň. Doufám, že se nezačneme přetahovat o to, kdo víc a kdo méně, zda výchova nováčků je hodnotnější než bafuňaření nebo zatloukání kruhů nebo vedené Skalních oblastí nebo...

Stále je ovšem ČHS netransparentní organizace, do jejíchž rozhodovacích procesů nikdo zvenčí nevidí. To se bohužel stále táhne od Skandery (a za koumoušů jistě taky) až dodnes. Tato kauza je toho důkazem. Stačily by tři jasné a jednoduché odpovědi na tři otázky a hned bychom všichni věděli, na čem jsme.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Zánik ČHS?21:48:08 07.10.2014
Kolik volného času jsi dal do ČHS ty? Kolik nováčků jsi připravil na lezení?
odpovědět 
     Re: Zánik ČHS?22:19:22 07.10.2014
Prosil bych podpis a věrohodný výčet Tvých aktivit. Potom Ti milerád odpovím.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Zánik ČHS?06:25:34 08.10.2014
To bylo na Juru :-D
odpovědět 

 a poslal jsi to i Bloudkovi?13:57:07 07.10.2014
na email? Jak na to reagoval, protože tady asi nebude.
Petrodpovědět 
 Re: a poslal jsi to i Bloudkovi?14:32:43 07.10.2014
Jasně že jo. Tady jsou jeho odpovědi, bohužel dost k ničemu: http://1url.cz/O4Tf
Kuba Turekodpovědět 
  Re: a poslal jsi to i Bloudkovi?15:12:26 07.10.2014
To nejsou odpovědi na tenhle pamflet, ale odpovědi na otázky Strnadova PR agenta Kuby Turka
odpovědět 
   Re: a poslal jsi to i Bloudkovi?16:34:27 07.10.2014
Hele chlapci, že si to tak nějak pečete mezi sebou a jste na to zvyklí, je mi celkem jedno. Nemyslete si ale, že to tak funguje všude. Ze stejné věci mě podezíral už Honza Bloudek. Tady je naše e-mailová komunikace:

Zdravím pánové, ještě jednou děkuji za informace k článku o Skalních oblastech. Právě jsme ho uveřejnili: http://1url.cz/O4Tf Omlouvám se za několikadenní zpoždění, ale věnovali jsme se přednostně aktualitám, především mrtvolám při skialpinismus.
Kuba

Zpožděni chápu, nejspíš korektury toho PR článku se Zdeňkem zabraly hodně času. Je na tom vidět, ze jsi po něm zopakoval hodně jednostranných nepravd a nepřesností. V podstatě jsi mu udělal hlásnou troubu a aby se neřeklo, přidal jsi i pár střípků z druhé strany. No nezklamal jsi.. díky za "vyvážený a objektivní přístup oproštěný od osobních hodnocení".
Honza

Zdravím Honzo, zároveň posílám kopii tohoto mailu i Zdeňkovi. Nic jsem s ním nekonzultoval předem, článek viděl přesně ve stejný okamžik jako Ty. Poslal jsem mu předem stejné otázky, jako Tobě a Petru Jandíkovi, a zavolal jsem mu stejně ve stejnou dobu jako tiskové mluvčí ČHS paní Valentové. Co je v uvozovkách, je jeho přímá řeč a jeho myšlenky. Zbytek je z mé hlavy. (Myslím, že jsem Ti na našem posledním setkání na Jiřáku říkal, že nám jako redakci podařilo za prvních 5 let existence HD přesvědčit firmy, že jim neškodíme, protože nás někdo uplatil, ale že jim škodíme z vlastního přesvědčení - což považuji za úspěch. Budu na tom muset zapracovat i vůči ČHS, kde ani po 12 letech takový úspěch nemám.) Jestli rozhovoru s Tebou, přímému odkazu na zásadní jednání o Skalních oblastech, snaze o zjištění, co bude na celé věci dělat Petr Jandík, a mnohaletému sledování této kauzy (která se táhla přes 3 předsedy) říkáš "pár střípků z druhé strany", tak potěš pánbůh. V čem jsou prosím ony nepravdy a nepřesnosti? Rád je uvedu na správnou míru.
Kuba
Kuba Turekodpovědět 

 Zánik ČHS. Jsem pro.15:20:20 07.10.2014
        Myslím, že by se Čhs mělo přetransformovat do dvou samostatných svazů. Horolezeckého a soutěžního. Tenhle „prasopes“ už současné době ukazuje, že jeho fungování je špatné.
       
       


LRHodpovědět 
 Re: Zánik ČHS. Jsem pro.16:12:11 07.10.2014
Pro mě má svaz také nulovou hodnotu, zánikem by se nestalo nic hrozného, naopak by mohly vzniknout dvě další dobré a funkční organizace plnící svoji roli. Teď to skřípe ve všem a nemyslím si, že svaz bude schopen se toho vzpamatovat. Jediné, co nás čeká, je velmi dlouhá agónie :-(
odpovědět 
  Re: Zánik ČHS. Jsem pro.16:23:07 07.10.2014
Nikdo Ti nebrání, stejně jako mnohým kecalům mnoho let před Tebou, založit jakoukoliv organizaci. Víš, my tady se bavíme o věcech, které nefungují, protože si myslíme, že ČHS nám k něčemu je, a proto nás zajímá.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: Zánik ČHS. Jsem pro.16:40:40 07.10.2014
No, Kubo, problém je, že kecalové jste vy, ne já. Pokud považuji organizaci za zbytečnou, něco dělám, v tomto případě jsem ji opustil. Kdežto ty jen kecáš a kecáš, už dlouhé roky jen kecáš, a nic se neděje. Vše, co jsi zatím udělal, bylo úplně k ničemu, funkcionáři ve svazu si stejně dělají, co chtějí, ty jsi pro ně něco jako obtížný hmyz, ale spíše ani to ne. Možná máš pocit důležitosti, ale ve skutečnosti je tvůj vliv nulový. A že se bavíte o věcech, co nefungují? Bavte se, ale uvědomte si, že jen se o něčem bavit, je k ničemu, samotné kecy ještě nikdy nic nespravily.
odpovědět 
    Re: Zánik ČHS. Jsem pro.17:04:25 07.10.2014
No nevím, nevím. Tím kecáním jsem např. loni zrušil náhubkovou směrnici a na příští valnou hromadu se chystám znovu předložit návrh informační politiky (tzn. že se musí zveřejňovat vše, co nezakazují zákony této republiky). Tak uvidíme, jak to dopadne oproti minule: http://www.lezec.cz/clanky.php?key=11586

Ale to není pro Tebe podstatné. Ty přece zakládáš imaginární Lezecký svaz, jestli Tě chápu dobře.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Zánik ČHS. Jsem pro.17:17:31 07.10.2014
:-)))) Ty jsi zrušil náhubkovou směrnici? :-))) Ty jsi vtipný. Podle mne nedokážeš ze svazu získat ani základní info, natož detaily. Nebo ano? Že bych se pletl? Možná ano, tak co to testnout?

Odpověz na následující a veřejně se ti tu omluvím.

Tak schválně - jaké byly celkové náklady ČHS spojené s účastí na MS mládeže Noumea 2014? A kdo a kolik čerpal? Kolik šlo na závodníky, kolik bylo na doprovod a kolik další náklady?

Kolik času budeš na zjištění potřebovat?


odpovědět 
      Re: Zánik ČHS. Jsem pro.18:05:20 07.10.2014
Lidi se mě ptají proč jsem zase tak vyjel? Z jednoho prostého důvodu. Binter st. se před časem rozhodl trestat Libora. Udělal to chytře mimo disciplinární komisi.Nedal Liborovi ani možnost se k trestu vyjádřit nebo se obhájit. Bloudek mu to posvětil, když se pod to podepsal jako statutární orgán. Co je víc než statutární orgán? Valná hromada. To se má Libor odvolávat k valné hromadě? Revizní komise odpověděla až po několika měsících. A navíc přitom porušila stanovy ČHS a to ve dvou bodech. Kdo jiný než revizní komise má ctít stanovy Čhs? Ale když to funguje že ruka ruku myje..... Nevytahoval jsem tuhle kauzu s Liborem na veřejnost. Až teď Prostě a jednoduše. Znelíbíš li se Binterovi potažmo vedení Čhs. Máš prostě smůlu. Presumpce neviny tihle neuznávají. Nenechají tě se ani obhájit.Napaří ti trest. A ty se pak horko těžko můžeš očistit.
Také pro tohle jsem pro jinou cestu než je jednotná ČHS.
LRHodpovědět 
       Re: Zánik ČHS. Jsem pro.18:43:07 07.10.2014
No právě. Celý systém začíná připomínat ruka ruku myje - my tě necháme dělat ve sportu co chceš a podpoříme tě, ty pak na oplátku podpoříš nás ve skalní části. A jestliže se takto vzájemně kryje a zároveň drží v šachu většina, není šance se skrz to dostat. Proto by bylo nejlepší začít na zelené louce s novými lidmi i novým systémem.
odpovědět 
        Re: Zánik ČHS. Jsem pro.18:52:59 07.10.2014
To říkal už Lenin.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Zánik ČHS. Jsem pro.20:59:45 07.10.2014
To neznamená, že to není pravda.
odpovědět 
          Re: Zánik ČHS. Jsem pro.22:17:21 07.10.2014
...ale vede to vždy k naprosté anarchii.
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Zánik ČHS. Jsem pro.22:27:25 07.10.2014
To není pravda, sám si odporuješ. Ty osobně se o to snažíš, jen trochu jinak. Pokud ti Bloudek řekl, že při prosazení tvých požadavků odstoupí s celým VV, znamená to, že když prosadíš svoji, nastoupí noví lidé s novým přístupem a novými pravidly. Tedy výsledek bude zhruba stejný, jako kdyby současný svaz přestal existovat a vznikl nový. Asi by bylo potřeba upravit pár věcí vzhledem ke komunikaci s venkem (nové smlouvy místo dosavadních a podobně), ale princip je stejný - noví lidé s novým přístupem. Pouze tvůj přístup očekává vstřícnost druhé strany (sami křesla uvolní), můj to neočekává. Ale abych nebyl jen za negativistu - pokud se ti tvůj postup podaří dotáhnout do konce a docílit potřebných změn, budu jeden z prvních, kteří ti půjdou pogratulovat.
odpovědět 
            Re: Zánik ČHS. Jsem pro.23:45:30 07.10.2014
Asi jsme si nerozuměli. Já chápal Tvůj příměr "zelená louka" jako nějakou novou organizaci mimo ČHS. Pokud to tak není, tak souhlas.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Zánik ČHS. Jsem pro.09:20:05 08.10.2014
A jak bys řešil hypotetickou situaci, kdyby se ukázalo, že svaz má třeba nevýhodné nevypověditelné smlouvy? Na tisk brožur, sponzorské, na provoz IT?

Jak do budoucna zabráníš pravidelným sporům mezi lezci a sportovci?

Současný svaz je kočkopes a ne moc dobře fungující. Věcí, které by bylo potřeba předělat, je tolik, že opravdu nejsem schopen říct, zda je lepší nová nástupnická organizace, reorganizace nebo zda bude dostačovat jen výměna lidí. Obávám se, že za současné situace pouhá výměna lidí nebude stačit, dostáváš se do stejné pasti, jako politici. Předsevzetí mají často dobrá, ale pak se ukáže, že některé věci prostě změnit nejdou. Například nemůžeš zavést proklamovanou transparentnost, když se ukáže, že v uzavřených a těžce vypověditelných smlouvách (třeba vendor lock nebo nemožnost smlouvu vypovědět) je klauzule o utajení a mlčenlivosti. Takže se obávám, že i kdyby teď hned Honza Bloudek rezignoval a za svého nástupce dosadil tebe, že by se téměř nic podstatného nezměnilo.
odpovědět 
              Re: Zánik ČHS. Jsem pro.10:53:57 08.10.2014
I kdyby se "horolezci" dohodli o horolezeckých věcech SO,MG a pod. Stejně to nic neřeší pro závodníky. Ty bude pořád ovládat VV který zvolí VH "horolezců" Pak VV dosadí někoho, kdo mu vyhovuje na pozici předsedy soutěžního lezení. A zase jsme tam kde jsme byli.
Jsem pro zásadní změny v Čhs. Třeba i formou,že Čhs v té podobě jak funguje a jaké má stanovy, zanikne a vznikne něco jiného. Třeba se to podaří.
LRHodpovědět 
              Re: Zánik ČHS. Jsem pro.11:03:45 08.10.2014
Takže opravdu Lenin. Nebo rovnou Trockij?

A jak bys řešil hypotetickou situaci, kdyby se ukázalo, že svaz má třeba nevýhodné nevypověditelné smlouvy?

* To je standardní činnost krizového manažera, aby takové věci zařídil.

Jak do budoucna zabráníš pravidelným sporům mezi lezci a sportovci?

* Tyto spory v ekonomické oblasti v podstatě už skoro nejsou. Několik let pracoval Honza Bloudek na tom (ještě jako místopředseda a teď jako předseda), aby se zprůhlednily finanční toky a víceméně se mu to zdařilo. Co není úplně jasné, za to mohou nejasné státní peníze a to ČHS neovlivní.

Současný svaz je kočkopes a ne moc dobře fungující.

* Mě naopak připadá, že funguje stále lépe. Proto se také můžeme dohadovat o podrobnostech. Když jsme takto poodjeli od tématu diskuse, tak vidím zvnějšku v podstatě jen tři aktuální problémy - rozdělování peněz v rámci závodnické sekce (protože je to neprůhledné), informace o lezení (protože jsme právě přišli o Skalní oblasti) a mediální prezentaci (protože stále nejsme schopni se vůči veřejnosti prezentovat jako silný a jednotný sport). Do budoucna ještě doutná problém s profesionalizací svazu (je jasné, že dlouhodobě nelze věci dělat jinak, ale je otázka jak to udělat, aby to bylo ku prospěchu horolezců).

Například nemůžeš zavést proklamovanou transparentnost, když se ukáže, že v uzavřených a těžce vypověditelných smlouvách (třeba vendor lock nebo nemožnost smlouvu vypovědět) je klauzule o utajení a mlčenlivosti.

* Jestli někdo takovou smlouvu uzavřel, tak ji opravdu budeme těžko zveřejňovat (těžko, ale přece), ale mělo by se veřejně vědět, o jakou smlouvu jde, s kým a kdo ji za ČHS uzavřel, případně proč. To je prevence, aby nic takového nikdo napříště nedělal. ...jestli teda něco takového vůbec existuje.

Takže se obávám, že i kdyby teď hned Honza Bloudek rezignoval a za svého nástupce dosadil tebe, že by se téměř nic podstatného nezměnilo.

* Tak těžko budu předsedou, když jím být nechci. Těžko bych jím byl, i kdybych chtěl :-) Obecně lze ale říci, že dosazování je zlo a na takové věci máme Valnou hromadu.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Zánik ČHS. Jsem pro.11:40:47 08.10.2014
Promiň, ale jedna půlka textu jde proškrtat jako zbytečná a druhá přímo srší naivitou a neschopností (nebo neochotou?) vidět reálný stav.
odpovědět 
                Re: Zánik ČHS. Jsem pro.11:44:57 08.10.2014
Kterou půlku myslíš? Tu s hvězdičkami, nebo bez nich? A co máš konkrétně na mysli? Jména, fakta, argumenty...
Kuba Turekodpovědět 
                 Re: Zánik ČHS. Jsem pro.12:15:27 08.10.2014
Kubo, promiň, ale nebudu se s tebou pouštět do nesmyslných debat a sporů. Dělej, co umíš, klidně to ber jako svoji výhru, nemá to smysl. Víš sám, že zveřejnit jména a konkrétní případy není možné. I když řadu informací mám, nejdou zveřejnit s ohledem na lidi, od kterých je mám, případně nejdou dokázat tak, aby z nich šla vyvodit odpovědnost. Sám víš, jak to v politice chodí. Sám jsi psal třeba o Hrubém, napsal jsi, cituji "Byl předsedou dozorčí rady ČEZ, členem prezidia Fondu národního majetku, stát zastupoval v představenstvu Českého Telecomu, Českých aerolinií a Sokolovské uhelné. V ČEZu získal za éry Martina Romana 170 milionů korun po zdanění. Všechny jmenované firmy jsou dodnes spojovány s korupcí, klientelismem, neschopnými úředníky a zkorumpovanými politiky." A co se změnilo? Firmy fungují dál, Hrubý by býval byl, kdyby se nezabil, i nadále předsedou. Obecně se vědělo, jak to je, ale ti lidé nejsou blbí, dovedli si to ošetřit. Takže po mě teď nechtěj jména a fakta, působí to jen jako ubohý pokus o zahnání soupeře do kouta, protože dobře víš, že nic takového napsat nemohu.

Takže pokud opravdu chceš slovíčkařit, hledat pseudoargumenty a předvádět tady své slovní exhibice, klidně si to dělej, na podstatě problému, tedy špatně fungujícím a neprůhledném svazu, to nic nemění. A vzpomeň si někdy na filmový rozhovor paní doktorky a Bohuše Stejskala:

Doktorka: Však nejsou důkazy. Nikdo ho nikdy neviděl.
Bohuš Stejskal: Vaši piču jsem taky neviděl a věřím, že ju máte.

odpovědět 
                  Re: Zánik ČHS. Jsem pro.13:06:48 08.10.2014
No,zdá se, že co týče smluv se přeci jen něco mění k lepšímu.
V jednom z posledních zápisů je uvedeno, že se už nebude prodlužovat smlouva s Jiráskem. A možnost se dá všem poskytovatelům AV v ČR.
Smlouva se spol. Alpy, kterou uzavíral ještě Hrubý,
mohla nést znaky nevypověditelnosti. Vypadá to, že by mohl padnout monopol na členství v AV po asi 5-ti letech. To považuju za pozitivní signál.
K.odpovědět 
                   Re: Zánik ČHS. Jsem pro.13:15:18 08.10.2014
A k Hoblovi bych přeci jenom byl méně kritickej. Je možný, že se musí vyrovnat s nějakým ne úplně čistým dědictvím po Hrubým.
Krajsos (K.)odpovědět 
                  Re: Zánik ČHS. Jsem pro.13:28:32 08.10.2014
Že by se jedním článkem někde něco změnilo, když jde o stovky milionů korun, tomu nemůže věřit ani prosťáček z nejzapadlejší bačovny. Na druhou stranu se ví, jak to bylo.

Jestli je někdo zvolen do nějaké funkce, tak voliči by měli vědět, co je to za člověka, co dobrého a co špatného před tím v životě udělal. Jestli si potom zvolí grázla nebo slušňáka, je jejich věc a případně hloupost. Demokracie bohužel přináší tu možnost, že jsou voleni lidé, u kterých je předem jasné, že budou pracovat proti svým voličům, a přesto je většina hlupáků volí. S tím nic nenaděláme, i když víme, že např. ČSSD uškodí především těm, kteří méně vydělávají a mají horší vzdělání (oni tomu nerozumí, i když jim to tisíckrát vyloží novináři), že ANO uškodí celému státu klientelismem (ono jim nedojde že Babiš si bere nějakou čtvrtinu nebo třetinu všech dotací z Evropské unie, které zaplatíme my z našich peněženek), že KSČM zakroutí všem krkem jen co se dostane k lizu (oni se neučili v dějepisu, že to tak komunisti vždycky udělali) atd... Tak nějak to funguje v malém i na úrovni třeba oddílů nebo celého ČHS.
Kuba Turekodpovědět 
                   Re: Zánik ČHS. Jsem pro.13:45:51 08.10.2014
A tihle nevzdělaní prosťáčci taky nemusí chápat, že i článeček zveřejněný v nějakém outdoorovém plátku může fungovat jako způsob nátlaku, nebo vydírání vedený za účelem dostat ze Svazu nějaký prachy. Možná i proto je tu neochota pustit některý informace. Pač by se v určitém kontextu mohli stát prostředkem právě k vydírání ČHS. Stačí se podívat do minulosti a srovnat ji ze současností. Provozovatelé některých lezeckých plátků se kdysi velmi kriticky stavěli k ČHS. Co se stali mediálními partnery, tak už o Svazu nic špatného nenapíší, a navíc se snaží komentáře, týkajících se zejména kritiky hospodaření Svazu, bagatelizovat, odvádět od nich pozornost atp., čili fungují jako Svazoví cenzoři.
K.odpovědět 
                    Re: Zánik ČHS. Jsem pro.14:10:42 08.10.2014
HD nikdy neusilovaly, aby byly partnery ČHS, nebo aby od něj dostávaly peníze (běžnou reklamu samozřejmě nabízíme komukoliv, ale pokud si dobře pamatuji, tak jsme ČHS nikdy nic neprodali). Nepředpokládám, že bychom na tom chtěli někdy něco měnit, na tolik si ceníme své nezávislosti.
Kuba Turekodpovědět 
                     Re: Zánik ČHS. Jsem pro.15:06:31 08.10.2014
Ono se to nevztahuje jen na internet. Například těžko můžeš chtít po oddílech, aby hlasovaly proti vedení, když jim to vedení schvaluje dotace a příspěvky. A podobných příkladů by se jistě našlo více.
odpovědět 
                      Re: Zánik ČHS. Jsem pro.16:29:33 08.10.2014
Prosťáčci, o kterých jsme si povídali výše?
Kuba Turekodpovědět 
                       Re: Zánik ČHS. Jsem pro.09:24:05 09.10.2014
Spíše pragmatici.
odpovědět 
                     Re: Zánik ČHS. Jsem pro.10:24:00 09.10.2014
ČHS HD za partnera nikdy nechtěl a pochybuju že by mohl v budoucnu chtít. Takže než se marně snažít je lepší zaujmout pózu že jako nechcem
odpovědět 
                      Re: Zánik ČHS. Jsem pro.10:46:25 09.10.2014
Co chce a nechce ČHS ve vztahu k HD, nejsem informován. Já jenom reaguju na předřečníka, že na HD si loyalitu koupit nemůže, tak jak to dle něho stalo na ostatních webech, předpokládám že měl na mysli Lezec.cz, Montana.cz, HI.cz a Pohora.cz
Kuba Turekodpovědět 
                       Re: Zánik ČHS. Jsem pro.11:55:16 09.10.2014
Blábolíš hloupé nesmysly. Jak ta "loajalita" vypadá v praxi je zcela zřetelně vidět na tomhle článku a na týhle diskuzi.
odpovědět 
                        Re: Zánik ČHS. Jsem pro.11:59:41 09.10.2014
???
Kuba Turekodpovědět 
                        Re: Zánik ČHS. Jsem pro.13:14:13 09.10.2014
Zrovna tvůj komentář shazuje komentáře které se cenzury na Lezci dotkly. Šmahem a bez okolků. A to lze považovat za cenzuru.
odpovědět 
                         Re: Zánik ČHS. Jsem pro.13:39:52 09.10.2014
výše byla odpvěď na komentř anonymního blábolila
P.odpovědět 
                   Re: Zánik ČHS. Jsem pro.13:47:45 08.10.2014
Naprostá většina lidí je bude volit i nadále bez ohledu na to, co se o nich napíše nebo bude vědět. Stačí dobré volební sliby, ani je nemusíš plnit.
odpovědět 
      Re: Zánik ČHS. Jsem pro.18:17:34 07.10.2014
Ano, náhubková směrnice je zrušena. Oficiálně. Zrušil ji Výkonný výbor pár dní po valné hromadě 2014.

Co si chceš zjišťovat, to si zjisti sám, prosím. Nebo zaúkoluj člověka, kterého za takové věci platíš. Laskavě. Rozumíme si, že jo?
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Zánik ČHS. Jsem pro.18:33:35 07.10.2014
Náhubkovou směrnici zrušil nový VV, protože se na tom domluvili, ne ty. Ty jsi v tom sehrál tak maximálně roli komára, co se cítí být velbloudem.
Alešodpovědět 
       Re: Zánik ČHS. Jsem pro.18:35:25 07.10.2014
O tom, že směrnice byla 26.3. oficiálně zrušena, samozřejmě vím. Stejně tak všichni oficiálně vědí, že Rusko na Ukrajině nemá žádné vojáky...

Takže odpověď na tvoji otázku je Ne, nerozumíme si. Jen couváš, abys nemusel přiznat, že určité informace ze svazu stejně nedostaneš.
odpovědět 
        Re: Zánik ČHS. Jsem pro.18:59:29 07.10.2014
Tvrdím snad něco jiného? Některé údaje ze svazu opravdu nelze získat, protože Honza Bloudek to nechce dát z ruky a byl podle jeho slov připraven i s celým výkonným výborem odstoupit, kdyby byl můj návrh informační politiky Valnou hromadou přijat. Proto se tam se mnou tak bil jako lev a pak v tichosti zrušil náhubkovou směrnici. Takže teď zbývá vybojovat "informační povinnost" ČHS, která stejně vyplývá ze zákonů a stanov, akorát je to na dlouhé lokte.

Bohužel v Tobě nebudu mít podporovatele, když zakládáš ten Tvůj Lezecký svaz.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Zánik ČHS. Jsem pro.18:49:15 07.10.2014
Ke zrušení směrnice nejvíce přispěla občanská neposlušnost a to, že se jejím zrušením fakticky nic nezměnilo.
Krajsosodpovědět 
       Re: Zánik ČHS. Jsem pro.18:52:11 07.10.2014
Takže ano, má to svoji podobnost s ruským vojáky na Ukrajině, kteří tam jsou, ale oficiálně nikoli.
Krajsosodpovědět 
       Re: Zánik ČHS. Jsem pro.19:02:40 07.10.2014
Ále změnilo... Hodně. Stále sice zůstávají nedobytné údaje o dotačních penězích na hlavu, ale to už je poslední bašta. Všechna ostatní omezení byla zrušena. Schválně si přečti, co Zdeněk Hrubý zakazoval a co uvolnil Honza Bloudek.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Zánik ČHS. Jsem pro.19:17:40 07.10.2014
Je možný, že Svaz má oficielně více členů, nez ve skutečnosti. Právě kvůli dotacím na hlavu. Že vede v databázi a oficielně za cleny vydává i ty lidi , kteří kdysi ve Svazu byli, ale pak vystoupili, přestali platit příspěvky.. Já osobně vím , že jsem stále v databázi Svazu veden, ačkoli už asi 3-4 roky neplatím příspěvky.
Krajsosodpovědět 

 marek.rottenborn@climber.cz23:01:42 07.10.2014
Jakube Turku, dovolil bych si Tě poprosit o schůzku. Mohli bychom si prosím vyjít vstříc a nalézt nějaký časový kompromis vhodný k neformálnímu setkání?
Marek Rottenborn
OVK Západní Čechy.
Azbestodpovědět 
 Re: marek.rottenborn@climber.cz23:25:17 07.10.2014
Jasně. Kdy se Ti to hodí? Nemůžu tento týden pouze ve středu 10-13 h a čtvrtek 12-24 h, v sobotu a neděli. Navrhuji kavárnu v Hyacintové ulici v Praze 10, nebo se Ti to hodí jinde?
Kuba Turekodpovědět 
 Re: marek.rottenborn@climber.cz06:23:30 08.10.2014
už ti fakt asi je.e, proč si to s ním nedomluvíš pře mejl?
odpovědět 
  Schůzka06:42:57 08.10.2014
Neboj anonyme, nejebe. Je to veřejná záležitost, proto veřejně.
Azbestodpovědět 
   Re: Schůzka07:38:40 08.10.2014
anonyme, a co budete řešit, když je to tedy veřejné a dáš na lezec také report?
odpovědět 
    Re: Schůzka12:54:13 08.10.2014
Kuba a Azbest jsou manažeři nějakého většího subjektu co podle jejich slov umějí řídit maji s tímto dlouhodobé zkušenosti ? Tak už jiná cesta nevede než se uchopit vedení a předvést profesionální přístup k danému problému v ČHS a jen jestli to není zase moc nefouknutá bublina ze světa internetu a v praxi se toho moc nemění.Lezci chtějí lidi co budují nové cesty,starají se o oblasti, přispívají do lezecké komunity budování nových stěn,závodů ...a vše spojené s pojmem lezení a to už v dnešní době je velice široké odvětví.To ocení jinak vše je jen cár papíru a odkaz na www....ale bez základu co buduje např. Vlk, Rech.....by nebyli nikdy odkazy na cesty, oblasti a tím by třeba nebyla tato diskuze.....nebylo by o čem.....
martyodpovědět 
     Re: Schůzka13:13:07 08.10.2014
Jasně. Republice více práce, to je naše agitace!
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Schůzka13:53:29 08.10.2014
P.Turku to odpovídáte jako když jste byl na vojně za......To Vám tak utkvělo v paměti(pětiletka za tři roky...)?? Jinak je samozdřejmě v pořádku, že se pouštíte do takového boje na němž máte velikou zásluhu v základním rozvoji a hájite si svoji odvedenou práci.A opravdu doufám, že to dovede do zdárného konce a lezci budou spokojeni.a dále v budoucnu budou tací blázni co na svoje náklady budou přejišťovat cesty a sypat Vám informece k PC.
martyodpovědět 
       Re: Schůzka14:06:40 08.10.2014
Milý Marty, narážím na to, že si vždycky někdo myslel, že důležitá jen primární sféra, kdežto sekundární a terciální sféra jsou příživnice. A ano, pamatuji si to už od dětských let v době začínající normalizace.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Schůzka20:06:19 08.10.2014
Detaily po mejlu.
Azbestodpovědět 
         Re: Schůzka21:23:05 08.10.2014
Ahoj. Navrhuji úterý 14.10. odpoledne. Tento týden to nedám, makám mimo domov. Byl bych docela rád, kdybych od D5 nemusel přes Prahu, takže ideálně místo někde na západním okraji. Jsi schopnej nějaký místo vybrat? Dík Azbest

Když jsi začal veřejně, tak pokračujme: Pokud chceš něco po mě, jistě rád přijedeš k nám k redakci. A předem mi prozradíš, co po mě chceš. Že jo? Máš to kousek a z Plzeňské dálnice pojedeš po okruhu, sjedeš přes Barranďák, pokračuješ po Jižní spojce a teprve na posledních pár set metrů sjedeš z rychlostní komunikace na Zahradní Město.

(Ale teď vážně: Normálně lidi s takovými požadavky posílám do háje. Když mi nechtějí prozradit, co chtějí, tak se s nimi nescházím. Je to jejich věc a ne moje. Pokud jde tedy o něco podstatného, dej mi prosím vědět tady, když jsi to nakousnul. Co třeba hospoda U džbánu www.udzbanu.cz - tam co se chodí po lezení v Divé Šárce - úterý 14.10. můžu od cca 15 do 24 h)
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Schůzka21:40:29 08.10.2014
Hm.... Ok, jdeme na to tedy takhle. Klidně přijedu k Tobě do redakce, není sebemenší problém.
Zajímá mě Tvůj pohled na záležitosti okolo SO osobně sdělený.
Azbestodpovědět 
           Re: Schůzka10:46:57 09.10.2014
He he, ne ze bych se chtel zastavat k.t., ale "tedy takhle" si na to zacal jit ty, tak proc se divis, ze v tom druha strana pokracuje? Kdyz uz si to tu rozjel takhle verejne, bude pak i nejaky report, aby si svemu verejnemu pocinani dal smysl? Jako pocet vyrazenych zubu, kdo sel k zemi uz v prvnim kole a tak?
odpovědět 
            Re: Schůzka19:46:40 09.10.2014
Tedy takhle = kopírování textu z e-mailu, to jsem nezačal, to bych si nedovolil.
Report časem bude.
Azbestodpovědět 
             Re: Schůzka22:46:40 09.10.2014
To je pravda, ale svym pocinanim si to vyvoval... Ac KT nemusim, tak tu to zcela adekvatni reakce na to co si sam odstartoval. Za sebe: bud vedu verejnou diskuzi, verejne nekoho vyzvimam k tomu a tomu a pak se musim smirit s tim, ze i pro me to muze byt neprijemne. A nebo diskuzi rovnou vedu v soukromi. Vest si ji zrovna tak, jak se mi to hodi neni fer...
odpovědět 
              Re: Schůzka23:03:24 09.10.2014
Mně není v této diskusi nic nepříjemné, vše je poměrně velmi příjemné. Nepříjemná je mi celá situace okolo SO, proto do toho dloubu a budu dloubat.
Ale možná máš pravdu Ty, nemám patent na rozum.
Karbaník Azbestodpovědět 
    Re: Schůzka20:23:48 08.10.2014
Pokud budu mít k vývoji situace výhrady, report (subjektivní pohled) dodám.
Azbestodpovědět 
     Re: Schůzka20:48:18 08.10.2014
Pokud to nebyl jen konfortacni pokus schodit KT treba tim, ze by se nechtel setkat, tak tohle opravdu prosim pres mail uz od zacatku anebo dodat informaci proc ho vyzivas k setkani a proc je dobre do toho zahrnout verejnost. K cemu je lidem tu informace, ze nejaky Azbest se chce se setkat s KT, aby se s nim mohl o necem pobavit?
odpovědět 
     Re: Schůzka21:06:16 08.10.2014
Tak už nemůžu ani ve čtvrtek. Takže zbývá tento týden jen pátek cca 11-24 hod. Takže kde a kdy? A ještě prosím co potřebuješ? Abych se na to mohl připravit. Jinak asi nemá smysl na nějakou schůzku chodit.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Schůzka21:26:51 08.10.2014
Návrh termínu máš v mejlu. Na nic se nepřipravuj, chtěl bych znát Tvůj pohled řečený osobně. Nelíbí se mi Tvůj způsob argumentace, který má bohužel asi velký vliv na veřejné mínění. Chtěl bych s Tebou prostě situaci probrat.
Azbestodpovědět 
       Re: Schůzka21:55:59 08.10.2014
Neřeknu Ti nic jiného, než jsem napsal. Kvůli tomu fakt nemusíme jezdit přes celou Prahu. Jestli si to ale přesto chceš vyslechnout, jsem Ti k dispozici třeba v 17:00 v úterý v kavárně Hyacintová ulice http://www.elcafebueno.cz OK?

Nejsem člověk, který něco jiného píše, něco jiného mluví a něco jiného si myslí. Jestli se Ti to líbí nebo ne, mě až zase tak moc nezajímá. Pro mě je podstatné, co se děje, jaký to má vliv na mě a na ostatní, a případně proč se tak děje.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Schůzka22:05:25 08.10.2014
Ok. Domluveno.
Azbestodpovědět 
         Re: Schůzka23:59:35 08.10.2014
OK.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: Schůzka06:47:00 09.10.2014
Jděte s tím do pr--le!
odpovědět 
        Re: Schůzka08:31:08 09.10.2014
Jen blbec nemění svoje názory.
W.Churchillodpovědět 
       Re: Schůzka08:26:43 09.10.2014
Azbeste to je marný. Kuba trpí vrozenou vadou, kdy má nutkavý pocit, že všemu rozumí nejlíp na světě a názory nebo informace od někoho jiného ho nemůžou ovlivnit, má ve všem naprosté jasno už dopředu. Prostě dokola mele svoji, za žádnou cenu by neuznal že nemá pravdu a ještě to považuje za svoji největší přednost. Tohle bude jen ztráta času, uvidíš...
Alešodpovědět 
        Re: Schůzka10:53:20 09.10.2014
Azbest snad napsal jasně, že chce ode mě slyšet ústně, co jsme tady napsal. O žádném přesvědčování nebude řeč. Nebo víš víc, než co tady Azbest napsal? (Pokud by šlo o nějaké řešení, názorový střet nebo něco, co může vyústit v cokoliv užitečného, jsem samozřejmě vstřícný. Takhle přeříkám, co jsem tady napsal, vypiju kávu a colu a rozejdeme se.)
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Schůzka14:23:40 09.10.2014
To mě tedy ani nenapadlo, že by Azbest uměl jenom psát a ne číst a potřeboval od tebe přeříkat přesně to, co jsi tady napsal. Čekal bych spíš nějaké vyjasňování názorů, které nemá chuť ventilovat v debatě s hejnem anonymů. Nech se překvapit, možná si radši vezmi kontaktní čočky pro případ, že bys jen mlel dokola svoji a ignoroval pohled z jiného úhlu, jak je tvým dobrým zvykem tady ;)
Alešodpovědět 
          Re: Schůzka15:10:04 09.10.2014
Díky pane Aleši, tiskový mluvčí pana Azbesta.

Azbest napsal jasně, co po mě chce: "chtěl bych znát Tvůj pohled řečený osobně" Jestli si máme cokoliv vyjasňovat, snad by mi to napsal.

(Upřímně: Je to jenom taková hra. Je to taková obyčejná přetlačovaná. Kdo si uhraje co si uhraje ještě před schůzkou. Já teď hraju roli zlého muže, Azbest se snaží vypadat jako vstřícný člověk. Tím že jsem ho přinutil, aby přijel ke mě na Zahradní Město, tak se musel trochu ponížit, ale zároveň nevyložil karty na stůl, co vlastně po mě chce doopravdy. Atd, atd, atd... Normální věci, které v práci absolvuji velmi často. S kamarády samozřejmě takové hry nehrajeme, s nimi si zavoláme, řekneme si předem, co chceme probrat, a sraz si dáme na půl cesty někde na metru... Dovedl jsem to tady takhle daleko jako příklad, jak vlastně jedná ČHS. Místo jasného slova od člověka, který má věc na starosti, přijede za jedním diskutérem jakýsi emisar s jakýmsi nejasným mandátem cosi vyjednat. Ještě k tomu to udělá tak nešikovně, že místo zavolání to pošle přes diskusi na Lezci, kde pění emoce. Ach jo... Takhle nějak si představuju, že to probíhalo několik let i se Zdeňkem Strnadem na Skalními oblastmi. To je pak jasné, že to každého znechutí.)
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Schůzka21:32:14 09.10.2014
Kubo, abych vyvážil v této diskusi Tvoji jasno-viditelnost, si dovolím poznamenat jen následující : "..."
Ponížený karbaník Azbestodpovědět 
           Re: Schůzka09:36:35 11.10.2014
Kubo, ty jsi prostě borec.
 Hadrburgodpovědět 
            Re: Schůzka17:44:24 11.10.2014
Děkuji Ti za uznání.
Kuba Turekodpovědět 
            Re: Schůzka08:59:14 23.10.2014
...komentář smazaný, díky za pochopení...
A.odpovědět 

 Dva měsíce do začátku...15:53:24 08.10.2014
a nula procent informací. Stejně tak jako je pro spoustu členů ČHS důležitá problematika SO. Tak pro některé je důležitá problematika jejich závodění.
      První závod SP v drytoolu je už za dva měsíce. Od organizace, která se má starat i v téhle disciplíně o reprezentaci a reprezentanty české republiky se nedozvíte momentálně jedinnou informaci o tom jak podpoří či nepodpoří reprezentanty. Jak je vybere nebo nevybere atd.
      Myslíte, že je to seriozní vůči potenciálním reprezentantům? Já si myslím, že je to šlendrián.
      A i proto jsem pro zánik Čhs v téhle jeho  podobě.
LRHodpovědět 
 Re: Dva měsíce do začátku...06:58:53 09.10.2014
Konečně rozumný názor. Jsem všema deseti pro vznik ČDS - Český drytoolový svaz.
Prudičodpovědět 
  Re: Dva měsíce do začátku...08:19:04 09.10.2014
Jasně, a do něj by se převedly všechny členské příspěvky z ČHS, protože uznejte sami, ČDS by těžko mohl mít víc než 20 členů takže by sám moc nevybral..
A do stanov ČDS by se zavedlo, že všechny příjmy půjdou rodině Hrozovic, Lucie sice prý letos už závodit nebude, ale určitě jí peníze i tak stačit nebudou, to je jasný ne?
A i když už letos nebude závodit, musí mít přece všechny informace pro rok 2015, nominace, i předem písemně potvrzené peníze nejpozději v březnu 2014, což ČDS s předem zajištěnými příjmy jistě hravě zvládne.

LRH for president! Chceme petici!

Podporujeme i vznik nového serveru Drylezec, kde si bude LRH prudit pěkně mezi svými a tady už dá konečně pokoj.
Juraodpovědět 
   Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?17:49:53 09.10.2014
VV jde o profesionalizaci Svazu a dělá vše proto, aby k ní došlo. Už teď přijímá nové pracovníky do sekretariátu, viz jeden z posledních zápisů z jednání VV. Pokud dojde ke kompletní prof Svazu, tak zaměstnanci budou velmi daleko od potřeb členstva, půjde jim především o dobře placený job, či druhé zaměstnání. Opravdu chceme dávat velkou část ze svých příspěvků na mzdy lidí , kteří pro nás vyjednají nanejvýš povolení pro lezení? Neudělají pro členy více než dosud? Argument, že platy půjdou z peněz od partnerů , sponzorů atp. nemůže uspět , jelikož tyto finance získává Svaz právě díky svým členům. Opravdu chceme platit byrokraty v ČHS, nebo chceme na peníze určene pro naše sportovní aktivity mít větší vliv? Pokud ano, pak buď vyměňte vedení, nebo se trhněte a založte dílčí lezecké spolky, zastřešující jednotlivé lezecké disciplíny.
K.odpovědět 
    Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?19:35:56 09.10.2014
He he, to pobaví. Jsem to psal výše. Svaz bych zrušil, sportovci si založí svůj a zbytek lze řešit jinak a lépe - vyjednání povolení a správa kruhů a borháků zvládnou lépe místní a menší celky. Nějak by to asi kvůli státní podpoře a dotacím zastřešit chtělo, ale je na to potřeba placených profesionálů? Pár lidí bude mít fajn job, ale členové dostanou méně. Že je to placeno z peněz partnerů a sponzorů? Ale to jsou přeci peníze, které mají jít svazu, ne funkcionářům? Pokud někdo podmíní příliv peněz tím, že ho svaz zaměstná, hnal bych ho svinským krokem. Ať si třeba osoba odpovědná za sponzory ponechá 15 procent z toho, co získá, ale pobírat plat? Co když sponzoři příští rok nebudou? Jo jo, celé mi to připadá jako bouda. Můj názor je, že už teď se řada lidí na svazu přiživuje a jen to chce nyní legalizovat.
odpovědět 
     tunel SO20:12:24 09.10.2014
Dalo by se říct, že se Strnad získání peněz a dat pokouší populisticky zlegalizovat tímto článkem a snaží si umýt ruce.
odpovědět 
      Re: tunel SO20:17:55 09.10.2014
článek nepsal Z. Strnad
K. odpovědět 
       Re: tunel SO00:31:15 10.10.2014
Jasně, pod článkem je sice podpis Zdeněk Strnad, ale napsala ho klávesnice, ne Z. Strnad..
Alešodpovědět 
        Re: tunel SO10:19:33 10.10.2014
Oprava , první koment o prof. Svazu nepsal Z.Strnad.
odpovědět 
     Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?00:29:38 10.10.2014
Naivní představa.. Ty peníze od sponzorů, partnerů, dokonce ani dotace nepřijdou samy, je kolem toho hromada práce, domlouvání pěstování kontaktů, diplomacie, času. A aby ty peníze třeba pak správci mohli použít na jištění stojí taky práci, zorganizovat školení, kurzy pro instruktory - zase práce. Vydat a rozdistribuovat 12 tis. průkazů - to se taky neudělá samo. atd.. Podle tebe se to všechno zařídí samo a bez nákladů? Když to má fungovat trochu solidně, tak je nesmysl patlat všechno po amatérsku, zadarmo, když náhodou zbyde chvíle času. A co když nezbyde?
Založ si svůj svaz, uvidíme, kolik peněz třeba od státu a sponzorů dokážeš získat bez práce a zadarmo ve svém volném čase.
Alešodpovědět 
      Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?03:17:07 10.10.2014
Jo. Zkus to.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?09:03:55 10.10.2014
Do teď byli tři zaměstnanci na sekretariátu a fungovalo to, Jakmile začneš profesionalizovat i další pozice, začneš vytvářet firemní zaměstnaneckou hierarchii, abys platově rozlišil manažerský pozice od těch méně manažerskejch , začnou náklady na administrativu růst. Hlavní motivací na shánění dalších peněz pro Svaz bude vidina vyšších platů. Ostatní peníze pro podporu členský základny, horooddílů atp. se budou spíš minimalizovat. Právě proto , aby zbylo víc na platy a odměny. A co když vypadnou nějaký zdroje příjmu? Kdo bude první na řadě? Oddíly, podpora různých horoakcí, granty atd. Zaměstnanci si platy sníží až nebude jné možnosti.
odpovědět 
        Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?09:43:17 10.10.2014
Zaměstnanci si platy nesníží, možná budou sníženy sekretariátu, ale zbytek to bude ždímat, dokud to půjde, vyplatí si prachy, ale nebude na zdravotní a sociální pojištění a během chvíle je ze svazu prázdná slupka s dluhy.

A o více penězích ve svazu? Kolik je opravdu dobrých členů s rozumným potenciálem využití? Já jen ze svého okolí znám cca 10 lidí, co jsou sice členy, ale jen díky kombi členství. Někdo v diskuzi tu někde píše, že je vykazován ajko člen, i když dávno není. Kolik podobných případů je? A ten zbytek? Kolik opravdových lezců je marketingově zajímavých? Obecně si nemyslím, že by skalní členové byli tak marketingově zajímaví, aby to někdo nějak více sponzoroval. Kdyby ano, už by to dělal dnes. Nebo to má Resch a jemu podobní schované v rukávu a čekají na zaměstnaneckou smlouvu, a jakmile to podepíší, přivedou sponzora s miliony? To asi ne... Tohle je jen experiment, za tři roky se řekne Sorry, nějak se to nepovedlo, svaz krachne a bude vymalováno.
odpovědět 
         Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?10:40:47 10.10.2014
Onen jeden člen si spíš řeší starou křivdičku, oproti tomu dobře přes deset tisíc reálných členů. Co když, co když, co když ty nejkřiklavější komentáře mají ve skutečnosti nejmenší váhu?
úvahaodpovědět 
      Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?09:02:07 10.10.2014
Nevím, zda jsi to četl pořádně. Aby si odpovědní ponechávali podíl na tom, co pro svaz získají, by bylo v pořádku a správné. To jako odměna nestačí?

Přineseš hodně, dostaneš hodně, přineseš málo, dostaneš málo. Administrativu už teď zabezpečují placení lidé, takže na co zaměstnávat další? Abys zaměstnal schopného manažera, který něco opravdu umí, kolik mu dáš? Půl mega ročně je minimum? Zaměstnej dva nebo tři a máš půl rozpočtu v háji. Poběží to dva nebo tři roky, vyčerpají se na to rezervy, dotyční dají výpověď a máš tu zkrachovalý svaz, který bude dlužit sociálce, správcům...

Kolik je možné do svazu přivést extra navíc oproti dnešnímu dni? Zaměstnat někoho za půl mega ročně, že ti domluví sponzory s přínosem 300.000, mi moc výhodné nepřijde. Jestli nějaká část potřebuje manažera, jsou to sportovci. Tam možnosti jsou. Ale skalní lezení potřebuje dobrého správce a to už má. Když se podívám na hospodaření a budování rezerv, s extrémním nedostatkem peněz se tato část nepotýká. Opravdu nechápu, co by v naší prťavé republice s pár kvaky profesionální svaz s placenými funkcionáři dělal. Tohle mi ale přijde jako příprava k tunelu a následné likvidaci svazu, protože to není možné finančně ustát, určitě ne tak, aby to bylo pro běžné členy výhodné. Co přinesou partneři a sponzoři navíc, to spadne na platy a odměny manažerům.
odpovědět 
       Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?10:34:34 10.10.2014
A co když si stávající VV vyladí pracovní smlouvy tak, aby jim zajistily trvalý pracovní poměr, trvající i přes volbu nového VV. To se pak může stát, že nebude možná výměna starého vedení za nové. Současný VV si tak zajistí horotrafiku navždy. Tedy, do té doby , než zcela vytuneluje Svazový rozpočet a rezervy.
K.odpovědět 
        Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?10:42:38 10.10.2014
A co když ne?
odpovědět 
         Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?14:03:07 10.10.2014
A proč bych jim měl tak naivně věřit. Za svojeho působení dal Bloudek stranou kolem 7 mega, o tuto sumu zkrátil podporu členské základny. Teď je hodlá rozdat na platy funkcionářům. Z rezervy se tak staly nevratné peníze. Tuto sumu Bloudek vpodstatě ukradl z rozpočtu Svazu. Proč bych měl takovýmu gaunerovi věřit.
P.odpovědět 
       Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?11:06:06 10.10.2014
Neřeším teď platy: Ale ty bys chtěl zadarmo trávit večery a dny někde v kanclu, chodit na společenské dýchánky a krotit členy i zaměstnance pod sebou? Možná by se Ti to líbilo pár dnů nebo týdnů, ale měsíce a roky je dost dlouhá doba na to, abys to zvládl finančně i morálně.
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?14:04:57 10.10.2014
Svaz to dělal od svého vzniku to teď.
odpovědět 
         Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?14:06:33 10.10.2014
A tvůj zájem o svazový věci je do velký míry zištnej.
odpovědět 
          Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?16:42:07 10.10.2014
??? Jako jak?
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?18:28:02 10.10.2014
No pardon. Většina už dobře ví, že se oháníš právy na informace pro členy a pak z toho děláš rádoby novinářskou šou na svém webu. Bez urážky. Ale zištné to je a právě z toho vznikají náhubkové směrnice. Jak že je to s těmi aktivními B.?
Kuba fanklubodpovědět 
            Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?20:23:11 10.10.2014
Aha, tak to myslíš. Sice to lámeš přes koleno, ale stejně nemáš pravdu. Můj článek vyšel o den dřív, a pracoval jsem na něm o tři dny dřív, než se objevil tady otevřený dopis od Zdeňka Strnada. Takže na zdejší diskusi jsem nemohl nijak vydělat.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?12:01:55 12.10.2014
Tak, jde o to aby ses co nejsnadněji a nejrychleji dostal ke svazovým iformacím a měl možnost je co nejříve zveřejnit na HD. A v tom ti bránila náhubková směrnice a nějaká další omezení ze strany Svazu. Takže v diskuzi na Lezci ti jde o pr, o získání dodatečných informací od lidí co něco vědí a o nějaké další tvoje vnitřní a vnější důvody. Takže, vlastně diskuze ti slouží jako jeden z nástrojů, jak získat více přístupů na HD a potenciálně více za reklamu na HD.
odpovědět 
              Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?19:08:36 12.10.2014
1) Anonymní diskutér. 2) Plácá blbosti. 3) Jsem v této diskusi člen ČHS, který má nárok na veškeré informace ze svého spolku. 4) Zařídil jsem, aby byla zrušena náhubková směrnice, ale nepodařilo se mi, aby měl ČHS povinnost všechno zveřejňovat sám od sebe. 5) Budu se o to dál snažit. Pracuji tedy proti exkluzivním informacím pro HD.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?16:41:34 10.10.2014
No právě...
Kuba Turekodpovědět 
        Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?14:21:44 10.10.2014
Už mi začínaš připadat jako vypatlanec. Chápeš vůbec podstatu problému a o čem se tu bavíme? Jsi skoro pořád úplně mimo, hlavně že pořád řveš. Nikdo po nikom práci zadarmo nechce, nikomu nikdo nárok na odměnu neupírá, naopak, když se svazu bude dařit, schvalme funkcionářům odměny.

A mimochodem, ani nyní nikdo pro svaz pracovat nemusí, nutí někdo Bloudka, Resche, Bintera nebo Svobodovou pro svaz zadarmo pracovat? Když je to nyní tak nevýhodné, proč se tam všichni drží jak klišťata a kandidují stále dokola i když za to sklízejí takovou kritiku???? Takže buď v klidu, ono to zase až tak nevýhodné nebude. Spíše bych řekl, že je pro tyto lidi problém, že se volá po transparentnosti a oni vědí, že už současný stav dlouho neudrží, tak se snaží na svazu přiživit jinak. Nikdo Bloudka ani druhé nenutí tam být. A přesto tam jsou. Proč asi? Protože je to pro ně nevýhodné? To asi ne, viď?
odpovědět 
         Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?14:28:02 10.10.2014
To seš asi vypatlanej ty, pokud Bloudka nikdo na Svazu nedrží, tak proč se trikem nechal zvolit znovu. Profesionalizace Svazu je jeho dlouhodobým plánem. A lidi kolem něj to dobře vědí , proto jsou s ním loajalní a jen čekají až s nimi Bloudek uzavře pracovní smlouvu. Na to se vyplatí být trpělivý.
P.odpovědět 
          Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?14:37:25 10.10.2014
A že se na to členů ani nikdo neptá? Jestli chtěj vydržovat bandu profifunkcionářů? Když už někde vejš argumentuješ jen jedním křiklounem
P.odpovědět 
           Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?16:49:33 10.10.2014
P. = Piškot, nebo ukradený nick?
Profesionalizace je zakotvená ve valnou hromadou schválené koncepci.
odpovědět 
            Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?18:15:09 10.10.2014
Podle mě někdo krade Piškotův nick, protože od Piškota bych takový s.ačky nečekal.
Prudičodpovědět 
             Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?18:22:16 10.10.2014
Proč by se tak nemohl podepsat i kdokoliv jiný? Je to zkratka jmen na P, kromě toho deníček P tu je také jiný ale to nejspíš nesouvisí.
modpovědět 
             Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?19:32:16 10.10.2014
Nejsem to já, ale za ukradenej nick bych to asi nepovažoval. Péčka je spousta. A i tady se objevujou různý jiný P. každou chvíli.
 Piškotodpovědět 
          Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?15:09:42 10.10.2014
Ty jo, toto nabírá obrátky. Mohu tě jen poprosit, aby sis dobře přečetl a seřadil příspěvky a podíval se, na co vlastně odpovídáš? Já napsal prakticky to samé, co ty.

odpovědět 
           Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?18:27:59 11.10.2014
takže jak tak čtu tak vedení ČHS stojí za prd a jediní kdo to může dát dohromady je Kuba Turek a Piškot.A teď sjednávájí tajnou poradu pro převrat ???
odpovědět 
            Re: Chcete platit profesionální byrokracii ve svazu?22:40:21 11.10.2014
To nepíše Piškot.
Prudičodpovědět 
         Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog12:39:37 11.10.2014
Bloudek je obratný manipulátor a demagog, kdo ho zná, ví. Nedržel by se u koryta, kdyby to pro něj nebylo vyhodné. S Hrubým a Reschem si kápli do noty
Petrodpovědět 
          Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog10:44:56 12.10.2014
KT si dělá nárok na www.skalnioblasti.cz jako správce ???
odpovědět 
           Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog12:06:07 12.10.2014
Ne, ale chce koncentrovat veškerý zdroje informací pod Svazovej web, aby tak zvýšil nabídku reklamního prostoru Svazu. A možná taky sníží náklady na údržbu, protože vše bude pod jedním správcem, bývalou bloudkovou firmou Vizus.cz
odpovědět 
            Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog14:16:30 12.10.2014
Podle rejsříku jan Bloudek nebyl nikdy společníkem VIZUS.CZ. Tak jak to je?
odpovědět 
             Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog14:34:49 12.10.2014
V době kdy měl Comdes , (reklama, grafika), spolupracoval s Vizusem, Na nějakou dobu Comdes převzala starost i o zákazníky Vizusu. Pak Comdes prodal.
odpovědět 
              Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog14:57:37 12.10.2014
Tady je zmínka o spolupráci Vizus a Comdes http://www.vizus.cz/obecne-info/projekt-peprnet.html
odpovědět 
               Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog19:15:47 12.10.2014
A proč si to nevyřídí zakladatel webu a svaz ? A proč se do toho sere KT, který s tím neměl před tím nic společného ??
odpovědět 
                Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog21:48:13 12.10.2014
Proč to zajímá jakéhosi člověka bez jména?

Proč se do toho seru? Protože jsem člen ČHS a za jednu z nejdůležitějších věcí považuji informační servis pro členstvo. Nejlepší, nejúplnější a nejpraktičtější je právě na Skalních oblastech, které ČHS až dosud prezentoval jako svůj oficiální web. Zároveň nic tak podobně dobrého není na obzoru.

Proč si to nevyřídí ČHS s Netsystemem? Už si to vyřídil. Ale nám se to nelíbí. Proto svůj nesouhlas dáváme najevo.

Kapišto, anonyme?
Kuba Turekodpovědět 
                 Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog22:34:28 12.10.2014
Skalní oblasti jsou nepřehledné, špatně se na nich hledá, to už je lepší databáze Lezce.

Měl by ses Turčíne zajímat proč třeba je na SO tolik cest bez klasifikace a jak je vůbec možné že tam jde cestu bez klasifikace zapsal. Taky by ses měl zajímat kolik je tam duplicit a dalšího bince. Házet špínu umí kdekdo. Něco stvořit už je horší a to se od tebe vidět nikdy nedalo.
odpovědět 
                  Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog23:32:48 12.10.2014
Hele chlapče, je možné, že v SO jsou chyby, ale stále není nějak věrohodně odpovězena otázka, jaké konkrétní chyby vedly k odstřižení SO od ČHS a kdy a co lepšího je nahradí.

Mně je nakonec celkem jedno, kde a jak ofiko info poběží. Zatím ale neběží nikde a to je průšvih jako Brno.

Lezec je dobrý zdroj, ale asi tak jako HD - nějaký report, nějaké fotečky, nějaké průvodčíky, semtam videíčko - ale oficiální info o všech oblastech + povolení/zákazy lezení + seznamy horolezců + historie čs. lezení + záchranné údaje jsou zatím jenom na SO.
Kuba Turekodpovědět 
                   Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog00:16:13 13.10.2014
Lžeš Turčíne. Strnadovy SO běží stále v nezměněné podobě u něj jako předtím.
odpovědět 
                    Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog10:51:32 13.10.2014
Nelze :). Ofiko to nebezi nikde. Strnadovy SO jsou jeho soukroma vec. Svaz s nimi nema nic spolecneho. Takze momentalne (asi dele nez momentalne..) svaz zadnou databazi skalnich oblasti a cest nezajistuje.
odpovědět 
                     Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog11:10:32 13.10.2014
Obsah dat je stejný, programy taky, správce, který si to dělá jak se mu chce taky. Jediný rozdíl oproti datu před podepsáním smlouvy je v tom, že se už nepředstírá, že je něco oficiální, když na to svaz stejně neměl reálný vliv. Takhle to už je podle skutečnosti.
odpovědět 
                      Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog16:23:32 13.10.2014
A v cem teda lhal kdyz rekl, ze to nikde ofiko nebezi?
He he, ono to "predstirani oficialnosti" jak to nazyvas vedlo k tomu, ze svaz dostal docela cenou databazi, kterou by sam asi nevybudoval, rozhodne ne s temi naklady ktere na to vynalozil. Dalsi vec je, ze mnoha "obycejnymi" uzivateli (lezci) byla tahle aplikace a databaze hodnocena jako to nejlepsi, co za posledni roky svaz vyprodukoval, takze byt s tim spojovan bylo pro svaz vice nez vyhodne.
Momentalne pod svazem nebezi nic. Kdyby se na to Z.S. vykaslal nebude nikde nic.
odpovědět 
                       Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog17:26:07 13.10.2014
Takže když to samé mělo nálepku ČHS bylo to v pořádku, teď když ji to nemá to v pořádku není? Skoro jako bys nevěřil Zdeňku Strnadovi. No nedivím se, minimálně jeden odstavec jeho článku ne prokazatelná a očividná lež:

cituji:
"Bohužel musím konstatovat, že tento bod Dohody Český horolezecký svaz zcela flagrantně porušil, neboť původní link na Skalní oblasti ČR ode dnešního dne (2.10.2014) nefunguje a místo něj je tam jakési krátké sdělení a nelze se tedy vymlouvat na nějaké nedorozumění webmastera nebo technickou poruchu, jde zcela jistě o záměr."

stačí se podívat na skaly.horosvaz.cz a co tam nevídím? Text obsahuje aktivní link na skalnioblasti.cz. A funguje.

odpovědět 
                        Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog17:57:22 13.10.2014
Boha jeho... Asi vnimas jen to, co se ti zrovna hodi. Tvrdim snad, ze neco je / bylo nebo neni / nebylo v poradku? Tvrdim, ze oficialne pod zastitou CHS nikde nic nebezi, protoze nedavno CHS prestalo takovyto servis provozovat. Se stejnou logikou bys mohl tvrdit, ze databazi lezce je ofiko dilo CHS..
Ano, skalni oblasti pokracuji dal, jako SOUKROMA aktivita Zdenka Strnada. Jako mnozi ostatni (asi teda spis lezci nez nekteri spravci oblasti), jsem za to rad, protoze oproti ostatnim aplikacim pro lezce je to (spolecne s "databazi" cest tu na lezci) asi to nejhodnotnejsi co ceska lezecka scena vytvorila.
odpovědět 
                        Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog18:39:52 13.10.2014
Jinak je taky dobry si uvedomit, ze veci se prubehem casu mohou menit. Co bylo vcera, nemusi byt dnes ;).
odpovědět 
                   Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog08:47:37 13.10.2014
Tak to shrňme pro nechápavé.
Vznikla aplikace tak trochu na divoko, bez pořádného smluvního zakotvení a správci jí začali plnit. V roce 2008 se začal ČHS se ZS hádat o to, čí jsou data. Nekonec se podepsala smlouva, že data jsou ČHS, aplikace ZS. ČHS něco málo platil, ZS něco dělal na rozvoji aplikace. Nebyl to ale klasický komerční vztah objednatel-dodavatel, skřípalo to, když byly požadavky na ZS na nové funkčnosti. Navíc, po tahanicích o data nikdy nebyla jistota, že ZS data skutečně vydá. Nezanedbatelná část správců odmítala používat SO. CVK se sešla, rokovala, hlasovala a odhlasovala, že stávající stav jim nevyhovuje a že chtějí mít pod kontrolou celou aplikaci. Byli upozorněni, že to bude něco stát. Přesto skoro jednomyslně rozhodli, že to chtějí. Vcelku demokratický proces. Jestli dobré nebo špatné rozhodnutí, to se ukáže.
Co bylo špatně, byla komunikace směrem k členům OVK. Ukazuje se to tady v diskuzi, když Papouš a Moták, aktivní správci jsou nasraní. Na druhou stranu, po tom rozhodnutí o ukončení spolupráce se ZS dost dlouho všem cvakaly půlky, jestli ZS data skutečně vydá. Jestli to rozhodnutí nekomunikovali záměrně, neumím posoudit. Nicméně, měli to začít okamžitě komunikovat, když data získali.
Kdokoliv může nesouhlasit a polemizovat s názorem CVK, to je legitimní. Nicméně postup byl v souladu se stanovami a není to tragédie nebo zánik svazu. Může to být špatné rozhodnutí, které bude stát spoustu peněz, nebo taky dobré rozhodnutí, že vznikne nový, lepší systém. To se teprve ukáže.
Ty sračkoidní útoky na Bloudka v téhle diskusi jsou ale dost ubohý.
Prudičodpovědět 
                    Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog08:54:41 13.10.2014
A abys mě nechytal za slovo, tak to neskřípalo jen při vývoji nových funkcí, ale i při administraci systému. CVKčku vadilo, že prostě nemělo systém pod kontrolou, jak psal Vlk.
Prudičodpovědět 
                     Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog10:18:50 13.10.2014
Podle mě, hlavním důvodem je snaha
Svazu všechny zdroje informací, které s horosvazem nějak souvisí, centralizovat pod webem Horosvaz. cz. Jde o centralizování a hromadění marketingovýho a reklamního potenciálu CHS. Proč by se měli se Z. Strnadem dohadovat a dělit se s ním o profit z možné reklamy na webu SO, a dohadovat o dalších věcech. Postupná profesionalizace Svazu totiž bude vyžadovat maximum financí, které bude svaz schopen z lezeckýho trhu vyždímat. Proto se snaží o podchycení marketingovýho potenciálu závodů v lezení, proto už neprodloužil smlouvu s D. Gladišeem, který pro Svaz sháněl za provizi partnery, atd...
odpovědět 
                      Oddělte sportovní lezení!11:38:43 13.10.2014
1. Svaz by se měl rozdělit a sportovní lezení by mělo být samostatné. Jak tu někteří řvali, že je nezajímají dohady mezi sportovci a ti to tu jen zasírají dohady o prachy (dotace sportovcům, náklady a podobně), tak teď je to obráceně. Koho ze sportovců zajímají nějaké podělané SO? I kdyby zmizely ze světa úplně, nevadí mi to, ani nevím, co to vlastně je. Přesto jsem na svaz odkázán kvůli závodům.

2. A to, bohužel, souvisí s bodem 1., podchycení marketingového potenciálu v závodění je nesmysl, dokud se svaz nevzpamatuje a nezačne pro závodníky něco dělat. České lezení je ve velmi zuboženém stavu, řada lidí nemá naprosto žádnou motivaci něco dělat a snažit se. Budu makat a vyhraju MČR. No dobrá. No a co? Nic z toho. Dostanu medaili a poukázku do Hudysportu. Naštěstí vyhrát MČR není problém, stačí se trochu rozlézt, trochu potrénovat a je to doma. Ale co dál? Budu dobrá lezkyně, budu trénovat a budu mít na evropskou nebo i světovou špičku. To je prakticky strašák, protože svaz se na tebe vykašle, náhrady pár euro na ubytování a dopravu jsou směšné. To moje náklady nikdy reálně nepokryje. A když k tomu vezmu náklady na trénink, stravu a tým, tak jsem za závodní sezonu mnoho desítek (s tréninkem a všemi náležitostmi až nižších stovek) tisíc v mínusu. Proč bych to dělala? Abych se někde pak ČHS chlubil mými výsledky, aby na mne bral dotace nebo díky mě dostal prachy od sponzorů? Ne ne, tudy cesta nevede. Z vysoka na svaz kašlat, raději si zajedu do zahraničí na skály. Jestli se svaz nerozdělí a závodníci nebudou samostatní a nebudou si o svém lezení rozhodovat sami, zůstane české lezení dole a nikdo za závodníků nebude mít zájem závodit na nějaké vyšší úrovni. Proč by to dělal? Už teď máme lezce lepší, než ty, vyhrávají na závodech (vynechme teď AO), ale na mezinárodní závody nejezdí. Proč? Proč by měli? Aby utráceli svoje vlastní prachy za propagaci ČHS?

A jsme u důvodu, proč svaz sportovní lezení drží a proč se ho nechce vzdát. Jednak mu za sport tečou dost velké prachy od státu a jednak je zde marketingový potenciál, větší, než u skalních lezců. Koho lezení ve skalách zajímá? Myslím z hlediska marketingu. Pár lidí. Inzerce na Lezci a stránkách horosvazu. Cha cha. Lezec už teď trpí debilitou a schizofrenií, když na jedné straně provozuje eshop a na straně druhé zveřejňuje reklamu na jiné prodejce, vnímavost a kupní síla návštěvníků horosvazu bude velmi pochybná, podle mne to dobře neuživí ani jednoho člověka.

Sportovní lezení se vším všudy je jiné kafe, to se nedivím, že bafuňáři mlaskají a vidí zde prachy. Skalní lezci mohou být rádi, že lezení jako sport tu je. A mělo by být jako hlavní ve svazu, na tom to bude vše stát. Pokud ne, nebude to ani z daleka fungovat tak, jak by mohlo. Pokud tedy někdo chce profesionalizovat ČHS a nemá to zkrachovat, bude nutné zaměřit svaz ke závodům a umělkám, tedy tam, kde jsou peníze, a chudé skalní lezení s sebou potáhnout jako obtížného parazita, protože jakmile se začneme bavit o penězích, výdělcích, marketingu a sponzorech, nemá skalní lezení co nabídnout, základna je tu tak malá (srovnej třeba počty dětí v oddílech a počty dětí v lezeckých kroužcích a fakt, že děti v oddílech peníze potřebují, kdežto děti v kroužcích peníze generují), že je marketingově nezajímavá. Ostatně, kde tady v ČR chceš pořádně lézt? Když vynechám písek nevhodný pro běžné lezce, tak těch pár kvaků různě po ČR je směšných. Což mne vede k myšlence, zda když svaz bude potřebovat zvýšit počet lidí ve skalách a už teď je tu místa málo, zda nezačne pomalu podporovat lezení v méně vytížených lokalitách i za cenu dojištění a zvýšení bezpečnosti. Zní to divně, ale je potřeba si uvědomit, že profesionálům v čele firmy půjde o jiné věci a hodnoty, než jde dnes lezeckým nadšencům a dobrovolníkům v ČHS.

Takže vlastně ano, klidně si po profesionalizaci volejte, držte svaz pohromadě, bude sranda. Profesionálové půjdou po po zisku, logicky podporovat se bude to, co peníze přináší, a to, co peníze naopak jen spotřebovává, se musí utlumit. Jakmile se svaz začne řídit jako firma, nějaké ideály a lezení ve skalách vezmou za své, protože to nic nenese :-) Zbude lezení jako sport a marketingově zajímavá cílová skupina ve skalách. A že touto zajímavou cílovkou nejsou dnešní pískaři, asi není třeba zdůrazňovat. Ostatně, první vlaštovky a testy jsou za námi. Kdo nevěří textu výše, ať se zamyslí, co v poslední době jede - různé rock show v pískovcových oblastech, ferraty, lezecké parky, adidas akce ve skalách.... :-)
odpovědět 
                       Re: Oddělte sportovní lezení!13:40:01 13.10.2014
1) Tak znovu: Založ Velký Lezecký Svaz. Nic Ti v tom nebrání.
2) Profesionalizace aparátu neziskového spolku znamená něco jiného než firma. Analogie z politiky: Babišovi to už došlo, jeho voličům ještě ne.

Takže znovu: Ve spolku rozhodují jeho členové především na Valné hromadě. Jinak řečeno, vydají tam na celý rok příkazy, jak má ČHS fungovat. Zařídí to za ně volený předseda s výkonným výborem a udělají to zase členové.
Kuba Turekodpovědět 
                        Re: Oddělte sportovní lezení!15:00:47 13.10.2014
Turku, meleš nesmysly. To, co píšeš, je sice pravda, ale vůbec se to nevztahuje k podstatě. Takže ano, v obecné rovině máš pravdu, ale to není nijak v rozporu s mnou uvedeným. A když už sem chceš tahat politiku, tak tady jsi mimo také, protože sice oficiálně rozhodují voliči, ale o tom, jak lze beztrestně a podle zákona zmanipulovat volby, se můžeš sám přesvědčit na těchto i minulých volbách, co byly v běžné politice. Kupování hlasů, rybáři, přehlašování trvalých pobytů... Nebo třeba umístění referenda do sklepa či na půdu, takže tam nikdo netrefí. Takže ano, víra v demokracii je fajn, víra ve voliče také, ale ve skutečnosti to nic neznamená a zdatní a mocichtiví manipulátoři si bez problémů prosadí svoje na úkor členů.

A mimochodem, kdo jsou ti hlavní členové, co hlasují? Nejsou to zástupci velkých či menších oddílů? A nežádají náhodou tyto oddíly vedení svazu o dotace na tábory, na vybavení, na různé lezecké akce, na závody... Nezlob se, ale z hlediska voleb mi to přijde jako střet zájmů. Nehledě na to, že skalní lezci by neměli hlasovat o ničem, co zahrnuje i sportovní (závodní) lezení, Takže asi tolik k objektivitě.
odpovědět 
                         Re: Oddělte sportovní lezení!15:29:44 13.10.2014
Jak s tím můžeš žít, když si myslíš, že za Tebe neustále rozhoduje někdo v pozadí? (Ne že by nebyla pravda, co popisuješ v politice, zvláště proto, že žiju v Praze 10, Mordoru pražské politiky, a dokonce o tom i píšu články, ale není to podstatné. Tyhle prasárničky jsou a budou, ale záleží především na nás, aby to byly právě jenom prasárničky a ne běžný vzorec jednání. Týká se to jak politiky, tak ČHS. To je přece náš spolek, jsme v něm dobrovolně, děláme si ho my sami. Proto se také ozývají lidé, které štve prasárnička se Skalními oblastmi.

Pokud jde o hlasování na Valných hromadách - myslím že docela dobře vím, jak se to dělá. Jsem v jednom z několika největších českých oddílů (něco přes stovku členů) a vím, že takové oddíly mají největší vliv. Několikrát jsem byl dokonce za tento oddíl hlasující delegát. Nic nedemokratického ani přetlačujícího v tom nevidím. Mechanismus vypadá přibližně takto:

Týden nebo dva před Valnou hromadou si děláme sami výroční členskou schůzi, kde hlasujeme sami o oddílových věcech, které jsou v malém dost podobné ČHS - posty, funkce, akce, peníze. A taky pověřujeme našeho delegáta, jak má hlasovat na Valné hromadě. Navzájem si řekneme, co víme, o čem se bude asi jednat a delegát má instrukce, jak hlasovat, případně jaké otázky jsou nám ukradené, ať hlasuje podle svého nejlepšího svědomí, nebo se zdrží hlasování. (Já třeba takhle musel hlasovat za částečné uvolnění maglajzu, i když jsem s tím osobně nesouhlasil.)

I když v našem oddíle občas někdo závodí, není to naše priorita. Stejně jako většinu velkých oddílů nás zajímá rekreační lezení (ve vyšší či nižší úrovně, ale žádné profi), jištění, metodika všetně zdravovědy a výuka nováčků. Zároveň víme, že podpora závodění přináší našemu sportu prestiž a větší možnosti. Proto mu nijak nebráníme, v obecné rovině ho podporujeme, ale nijak do něj nehodláme zasahovat. To si musejí vyřešit závodníci a trenéři sami.

Pak jdeme do hospody. Od ČHS žádné dotace a jiné peníze nebereme, ani to od něj nechceme. Svaz nás podporuje přímo finančně především tím, že naši budoucí i současní instruktoři nemusejí platit za instruktorské kurzy, protože ČHS platí lektory.

Pokud chceš něco změnit mimo linii velkých oddílů, musíš na to pracovat déle, nejlépe několik měsíců až let předem. Prostě to musíš vysvětlit co nejvíce lidem, včetně oněch velkých oddílů a požádat je, aby hlasovali pro Tvůj návrh, nebo si od nich seženeš souhlas, že za ně můžeš na Valné hromadě hlasovat. Například Piškotovi se takhle díky mravenčí práci podařil uvolnit právě ten úplný zákaz maglajzu na písku, nebo Stuchlíkovi o pár let před tím nové metodické školení instruktorů (oboje platí bez problémů dodnes). Mě se třeba napoprvé nepodařilo prosadit informační povinnost ČHS a musím na tom pracovat dál.

Jo a nakonec - můžeš vykřikovat co chceš a jak chceš, ale dokud to nebudeš dělat "na svůj ksicht", tzn. že se nepodepíšeš, nikdo Ti nebude věřit a nikdo o Tvých argumentech ani nebude přemýšlet. Tak to funguje v běžných lidských vztazích, politice i v ČHS.
Kuba Turekodpovědět 
                          Re: Oddělte sportovní lezení!17:02:39 13.10.2014
Omluvám se, jako celek to nebudu komentovat, jen vytrhnu pár tvých vět. Ale z toho by jsi měl postoj i důvod, proč na to nekoukám tak, jako ty, rozpoznat.

"To je přece náš spolek, jsme v něm dobrovolně, děláme si ho my sami" - to není pravda, určití lidé v ČHS být musí, i když nechtějí.

"To si musejí vyřešit závodníci a trenéři sami." - jak si to asi mají řešit sami? Když budu mít sebegeniálnější a sebelepší plán, musím přes bafuňáře, kteří mají své vlastní zájmy a nic jiného je nezajímá. Jo, mohl bych to nechat projít přes VV a hlasování, ale kdo tam hlasuje? Vy, kteří sami říkáte, že vás tato oblast víceméně nezajímá.

A s tím souvisí i ta mravenčí práce. V závodním lezení to neplatí. Něco jiného jsou skály, tam obcházíš lidi, které problematika zajímá a týká se jich. Ale závodění? 95 % členů nezajímá, do problematiky nevidí a velká část by byla nejraději, kdyby ani nic takového neexistovalo. Názorů, že závodníci ubírají lezcům prachy tady bylo a je mnoho. Jestliže by tě většina členů tedy nejraději zrušila, jak tam chceš lobovat třeba za zvýšení peněz na cokoliv? Si to zkus. Já to zkoušel. A většina oslovených se jen usmála a prohlásila, že do toho nevidí a ani vidět nechce. A protože je to nezajímá, tak samozřejmě hlasují podle toho. Ale zároveň si ČHS závodníky drží a chce je. Divné.

No a další věc, kterou jsi úplně vynechal, je ten marketingový potenciál. V lezení peníze jsou, ale kde? Podle mne ve sportu a to buď závodní lezení, nebo masové skály. Jestli se ČHS bude chtít soustředit na využití veškerého marketingového potenciálu, bude se muset více zaměřit na tyto dvě části. A to půjde jen na úkor skalního lezení. Kdyby firmy viděly v současném stavu zajímavou příležitost, už dávno by tu byly. Ale zatím nijak extra nejsou. Reklama na webu má nulový přínos (sám víš, kolik umí vygenerovat, a vztáhni to na 10 000 členů), do skal bilboardy nepověsíš a těžko budeš přesvědčovat zkušené pískaře, aby si koupili nejmodernější jistítko nebo lezli v adidas hadrech. Aby svaz vychytal možnosti, bude se muset zaměřit na jinou cílovou skupinu. Opravdu to řadoví členové chtějí?
odpovědět 
                           Re: Oddělte sportovní lezení!18:26:19 13.10.2014
Ač anonymně, tak kultivovaně :-) Teď to nestíhám, ale dovolím si pokračovat v diskusi pozdě večer. Myslím, že věci vidíš jinak než já, ale právě proto Ti budu oponovat :-)
Kuba Turekodpovědět 
                            Re: Oddělte sportovní lezení!19:36:58 13.10.2014
Nejde o to, že vidíme věci jinak. Spíše si myslím, že každý vidíme něco jiného. Proto si myslím, že se neshodneme ani v argumentaci nebo oponentuře, protože každý vnímáme jinou část. Co je podstatné pro tebe, není podstatné pro mě, a obráceně. A to nemyslím nijak špatně, ale máme oba jiné potřeby a oba od svazu potřebujeme jiné věci. A z obecného hlediska je to tak i ve větším. Skalní lezci mají nějaké potřeby, řekl bych, že úplně jiné a obrácené, než závodní lezci. A úplně jiné to je pak z hlediska marketingu. Kolik má svaz marketingově zajímavých členů? Profesionalizaci svazu z organizačního i lidského hlediska chápu, ale tak, jako se závodní lezci nikdy nebudou mít stejně dobře, jako tenisté nebo hokejisté, protože tu nejsou prachy, tak prostě nemůže mít tato organizace stejně dobře placené funkcionáře. Nechci od nikoho práci zadarmo, proti systému přiměřených odměn nic nemám, ale zaměstnanecké poměry a smlouvy? Ty peníze buď budou někde chybět, nebo se někde musí vybrat navíc. Chvíli se to bude dotovat z rezervy, někde se může ubrat, ale spíše bych řekl, že profesionalizace půjde ruku s komercializací. A potřebuje skalní lezení další komercializaci? Chcete to tak? Když zdvojnásobíš počet členů ČHS, kam budou chodit lézt? Masové lezení a komerční úspěšnost má těžiště ve sportu. S tím souvisí závody, větší podpora závodníků, snaha o zkvalitnění repre (a s tím souvisí i nutnost zvýšení motivace, aby závodníci do repre chtěli), pak se ti povede to dostat do TV, mezi lidi... Ale opět sem patří otázka? Chtějí toto normální venkovní lezci? Možná jsem něco přehlédl, třeba někde mezera, kde se podaří s pár tisíc členy získat dvě mega ročně, je. Ale pochybuji o tom. Ty podobnou mezeru vidíš?

Pokud ne, nutně se tu střetnou dva protilehlé světy a hobíkovské lezení, umělky a závodníci získají z marketingových důvodů navrch. Osobně si moc neumím představit, jak se tyto dvě skupiny, vyznávající protilehlé hodnoty, v jednom svazu budou snášet. I z tohoto důvodu si myslím, že by bylo lepší svaz rozdělit. Už samotný název Horolezecký svaz evokuje něco úplně jiného, než závody na překližce nebo lezení na rychlost. Svojí charakteristikou by toto lezení mělo být spíše v Českém svazu gymnastických sportů nebo v Gymnastické federaci, než horolezeckém spolku. Až zase bude v Praze na náplavce Adidas umělka nebo co to tam bylo, vzpomeň si na horolezce. Co to s tím má společného?
odpovědět 
                             Re: Oddělte sportovní lezení!21:17:32 13.10.2014
Právě to je ale na lezení to krásný, že si každý leze to svý. Hodně starý horolezi jsou v tom přirozeně moudřejší a tolerantnější. Budeš se divit, kolik vážených horolezců a skalních bořičů milníků závodilo.
odpovědět 
                            Re: Oddělte sportovní lezení!23:48:52 13.10.2014
* Tak pokračuju, jak to vidím já a pokusím se Ti trochu otevřít oči.

"To je přece náš spolek, jsme v něm dobrovolně, děláme si ho my sami" - to není pravda, určití lidé v ČHS být musí, i když nechtějí.

* Nemusí. Závodník klidně může být členem čehokoliv, pouze musí mít závodní licenci ČHS.

"To si musejí vyřešit závodníci a trenéři sami." - jak si to asi mají řešit sami?

* Dodat Výkonnému výboru ČHS ze svého středu někoho organizačně schopného, spravedlivého, solidního, všeobecně uznávaného a s přehledem - ten se stane šéfem závodní komise. Nic složitého na tom není, ale zatím nikdo takový nebyl nalezen, každému dosavadnímu šéfovi vždycky něco chybělo.

Vy, kteří sami říkáte, že vás tato oblast víceméně nezajímá.

* Neříkám nezajímá. Není to prostě priorita většiny velkých oddílů. Tak jako třeba není priorita lezení dětí, ale všichni uznávají, že je to důležitá součást ČHS a nikdo tomu neklade překážky.

95 % členů nezajímá, do problematiky nevidí a velká část by byla nejraději, kdyby ani nic takového neexistovalo.

* To není pravda. Nikomu závodní lezení nevadí. Vadí pouze to, že se závodníci mezi sebou neustále hádají a nás to štve. Najděte si mezi sebou tu osobnost (za to můžete vy závodníci) a umožněme přístup k informacím o nominacích a rozdělování peněz (za to můžeme my všichni členové ČHS).

Názorů, že závodníci ubírají lezcům prachy tady bylo a je mnoho.

* To už je dávno. Od té doby, co Honza Bloudek rozklíčoval toky peněz od různých ministerstev a podobných organizací, tak je vše víceméně jasné. Není o co se hádat a nikdo to už také nedělá.

jak tam chceš lobovat třeba za zvýšení peněz na cokoliv?

* U závodníků je to jasné - čím budou mít větší úspěchy na nejdůležitějších mezinárodních závodech, tím budou mít víc peněz od státu. Dneska to zachraňuje Adam Ondra. Ostatní se jen vezou, stát jejích místa někde vzadu nezajímají.

V lezení peníze jsou, ale kde?

* Na Everestu. Nikde jinde. Podívej se na Radka Jaroše, tak se dělá PR a následně sklizeň hotovosti. Je tady někdo jiný v jiné disciplíně, který by to uměl? Pokud se to i další lidé nenaučí a hlavně nebudou chtít na tom tvrdě pracovat, tak nikdy nebudou mít peníze. Peníze od státu jsou dobrá věc, ale tak na základní existenci svazu, něco jde do dětí, něco málo jako příspěvek na repre, ale to hlavní si musí sehnat závodník sám. Tak to funguje ve všech sportech.

Kdyby firmy viděly v současném stavu zajímavou příležitost, už dávno by tu byly.

* Když jim nikdo nic pořádného nenabídne, tak firmy peníze do lezení nenalijou. Dneska to funguje tak, že musíš mít pořádný produkt (akce, známé jméno, web apod.) a ten pak firmám "prodáš" formou reklamy.

Reklama na webu má nulový přínos (sám víš, kolik umí vygenerovat, a vztáhni to na 10 000 členů).

* Prodávat reklamu je stejně tvrdý chlebíček jako jiné zaměstnání. Nikdo se tím v ČHS seriozně nezabýval a nezabývá. Asi největší komerční potenciál mají v tomto ohledu Skalní oblasti, ale ty už nejsou v ČHS a Zdeněk Strnad říká, že do komerce nepůjde.
Kuba Turekodpovědět 
                             Re: Oddělte sportovní lezení!00:08:58 14.10.2014
Na to se dá napsat jen jedno - popisuješ ideální stav, jak by to mělo vypadat. Ale ono to tak nefunguje, protože sice vše popisuješ přesně podle pravidel, předpisů a stanov, ale zapomínáš na lidský faktor. Myšlenky dobré, jen jejich aplikace selhává. A jestli to sám nevidíš, je marné ti dávat příklady nebo to rozebírat nějak více. Ona nám to budoucnost ukáže bez ohledu na naše tlachání tady. I kdybys mne přesvědčil (nebo já tebe) nic to nezmění :-) Hezký den.
odpovědět 
                              Re: Oddělte sportovní lezení!01:16:12 14.10.2014
Takže zase kecy bez podpisu... Nechtěl jsi diskutovat, jenom omlouvat, proč nemůžeš založit vlastní Lezecký Závodnický Svaz a zároveň jak je ČHS strašný, prolezlý starými neschopnými horolezci, které nezajímá nic jiného než ubohé lezení po jejich skálách.

Pokusil jsem se Ti vysvětlit, jak to tady u nás v ČHS opravdu funguje, ale když si nedáš říci, tak holt budeš i nadále žít ve stavu, kdy za Tebe budou muset rozhodovat jiní a ty se holt budeš jen utápět ve svém splínu, jak Ti všichni ubližují a Ty kvůli tomu nemůžeš být mistr světa v lezení na obtížnost nebo boulderingu (anžto rychlost patří atletům).
Kuba Turekodpovědět 
                               Re: Oddělte sportovní lezení!10:23:50 14.10.2014
No a to je právě ten problém, který nevidíš nebo nechceš vidět a od kterého se vše odvíjí. Ty stále popisuješ, jak by to mělo vypadat, ale ani zdaleka se nepřibližuješ tomu, jak to opravdu vypadá. A protože navzdory očividným faktům a zkušenostem ostatních stále jen opakuješ to svoje, tak jakákoliv diskuze s tebou nemá dále smysl. A pleteš se i s tím splínem. Svaz nepotřebuju, je mi k ničemu. Lézt na skály jezdím po Evropě a jak je vidět na Adamovi a Liborovi, ani k tomu být nejlepší není svaz opravdu potřeba. Šlo mi o jinou věc, ale to jsi za celou dobu nepochopil, jako příčinu bych podle tvého dlouhodobého působení zde na Lezci a podle HD řekl, že je to nad tvé schopnosti, takže toto ber opravdu jako moji poslední reakci na tebe. Truchli nebo oslavuj, piš nebo ignoruj, měj se fajn :-)
odpovědět 
                                Re: Oddělte sportovní lezení!10:46:06 14.10.2014
No, právě že jsem Ti popisoval přesně tak, jak to funguje. S velkými oddíly, s reklamou, se závodními komisemi... Nedá se nic dělat. Kdo nevěří, ať tam běží. Když věříš na čerty, asi bude peklo. Když věříš na spiknutí temných sil, asi vládne na Strahově v kanclu s nápisem ČHS jeden z levobočků Rotschildovké rodiny.
Kuba Turekodpovědět 
                                 Re: Oddělte sportovní lezení!11:45:13 14.10.2014
Jedno se ti musí přiznat. Jsi urputný a vtipný. Jinak tohle můžeš věšet na nos lidem zvenčí, nějakou dobu se pohybuji i uvnitř svazu, vím, jak to chodí. Kubo, co pak nechápeš, že je nesmysl popisovat chod nějaké organizace někomu, kdo je velmi často ve styku s většinou zainteresovaných, a kdo ví, jak to funguje? To je tak trochu výhoda anonymity, dokonce se známe i my dva. Tvoje naivní teorie mohou platit na náhodné čtenáře lezce, ale snad ani na ty ne. Ostatní vědí své. Ne, opravdu to tak, jak popisuješ, nefunguje. Tím neříkám, že lžeš, ty tomu, co píšeš, asi i věříš. Ale vzpomeň si, není to tak dlouho, co lidé věřili, že země je plochá, ne kulatá. A dodnes řada lidí nevěří na evoluci a Darwin je podle nich podvodník. Nemám ti to za zlé, věř, čemu chceš, je to tvůj problém a tvůj boj. Jen bys o svých bludech neměl tak nekriticky a nekompromisně přesvědčovat ostatní.
odpovědět 
                                  Re: Oddělte sportovní lezení!12:10:26 14.10.2014
Kubo, ten anonymní pisatel má pravdu. Jestliže bude o soutěžním lezení rozhodovat někdo, kdo k němu nemá vztah , tak to bude pořád špatné.
Mohu uvést příklad. V rozpočetu na rok 2013 byl např. sportovní komisy navýšena dotace o cca 250 000Kč A to jsem kritizoval, že na závody někteří dotovaní závodníci jezdí jen pro poslední místa za peníze Čhs. Na druhé straně Lucka vozila v drytoolu medaile a musela si spoustu peněz na repre doplácet ze svého. A v tomhle rozpočtu dostala komise drytoolu přidáno jen pouchých 500Kč!!! Bloudek mi na tenhle paradox odpověděl, že ani neví proč se tak rozhodli. A to je ta druhá stránka toho jak to chodí v Čhs. Oficiálně .... zmůžeš sice mnoho. Neoficiálně ...ti co to vedou zmohou víc.
LRHodpovědět 
                                   Re: Oddělte sportovní lezení!12:51:15 14.10.2014
Ale o tom se bavíme Libore spolu furt. Máš někoho, kdo by mohl vést drytooling? Sem s ním. Jméno. Jestli nemáš, tak se nediv. Zatím to bylo tak, že komu ruply nervy, ten se toho ujal. Což samozřejmě není ideální.

(Šéf komise nemá za úkol shánět prachy navíc, ale má stávající peníze dobře rozdělovat a hlavně vést závodníky a trenéry k lepším výkonům a poskytovat jim podporu.)
Kuba Turekodpovědět 
                                    Re: Oddělte sportovní lezení!14:12:47 14.10.2014
Kubo, ale v tomhle případě nešlo o šéfa komise. Ten jen špatně přerozdělil to málo peněz co od VV dostal. Já jsem poukazoval na to, že ČHS na drajtůl přidalo směšně málo, právě tu pětistovku. A na na jiné soutěžní disciplíny přidalo ty statisíce.
Kubo, od kud víš, že Čhs shání někoho na předsedu drytoolu?
LRHodpovědět 
                                  Re: Oddělte sportovní lezení!13:00:56 14.10.2014
Nevidím žádnou výhodu anonymity. Jestli je to tak, že jsi se opravdu pohyboval uvnitř struktury ČHS, tak jsme si mohli ušetřit kus téhle debaty. Dělal jsi ze sebe hlupáka a teď zase zasvěcence. Pokud ještě píšeš, že se známe, tak to není nic divného, když česko-moravský horolezecký píseček je tak malý...

Takže: 1) Nikomu nevěším bulíky na nos. Takhle to v ČHS opravdu funguje. 2) Pokud některý z bodů, o kterých jsme psal výše, zpochybňuješ, prosím o argumenty nebo nějaké Tvé konkrétní zkušenosti. 3) Jak a koho budu přesvědčovat, nech prosím na mě. Jak píšeš, je to můj boj, a tak zůstaň konzistentní.

Je zajímavé, že v této diskusi uvádějí konkrétní argumenty konkrétní lidé. Anonymové jenom tajuplně něco naznačují. Takhle soudruzi, socialismus nevybudujeme! Uliční důvěrníci a výbor lidové kontroly musí být bdělý a tajný!
Kuba Turekodpovědět 
                                   Re: Oddělte sportovní lezení!14:16:13 14.10.2014
Kubo, zase snůška nesmyslů. Ať se kroutíš jak chceš, jen do toho zabředáváš hlouběji a hlouběji. Máš to postavené dobře, o tom není sporu, ale na špatných základech.

A co se týká anonymity a psaní lidí ze svazu, tak nevím, zda jsi se všiml, ale svaz to funkcionářům zakázal nebo zakazuje. Těžko se pak podepsat. Když to někdo udělá a napíše relevantní komentář, co má hlavu a patu a je k věci, tak mu to příště zakáží. Nevím, nějak se v té tvé verzi o demokracii objevuje trhlin čím dál více. On svaz ví, proč mlčí.


odpovědět 
                                    Re: Oddělte sportovní lezení!14:41:52 14.10.2014
Aha, takže ty děláš pro vedení ČHS špinavou práci - dostal jsi za úkol, abys mě trochu zdrbnul, abych nevypadal tak seriozně a aby nevypadalo dobře, že chci jako člen vědět, co se v ČHS děje.

Trochu Tě to štve, že jo, protože sám vidíš chyby a prasárničky, které se v ČHS dějí?

Zároveň nesmíš vyslovit jedinou konkrétní zkušenost, konkrétní argument, protože o něj by se dalo v další diskusi opřít. Proto také tvrdíš, že jsem naivka, že fungování svazu a oddílů, které jsem zjednodušeně popsal, tak vlastně vůbec nefunguje, ale nejsi schopen byť jedinou moji připomínku věcně rozporovat.

No to jsou věci... Že se Ti do toho chce, to Ti řeknu kamaráde (když se teda tak známe, tak si dovolím být familierní).
Kuba Turekodpovědět 
                                     Re: Oddělte sportovní lezení!15:01:47 14.10.2014
Nemám v úmyslu tě jakkoliv drbat. Proč bych to dělal? Ani nemám nic proti tvé činnosti ohledně zprůhlednění financování svazu, je to záslužné. Jen si opravdu myslím, že tvůj popis fungování svazu je velmi naivní, protože je sice "papírově" správný, ale zároveň nebere v úvahu lidi, intriky a postranní motivace zúčastněných. Toť vše. Neber si to osobně, považuj to jen za střet názorů, ne osob.
odpovědět 
                                      Re: Oddělte sportovní lezení!16:41:46 14.10.2014
:-) Kdybych to pokládal za osobní, tak Tě pošlu do háje stejně jako to dělám jindy. To je jasný, ne? Měj se.
Kuba Turekodpovědět 
                                       Re: Oddělte sportovní lezení!16:57:55 14.10.2014
Uf, to se mi ulevilo...
odpovědět 
                             Další Turkův omyl18:23:14 20.10.2014
Á, Turek zase ukazuje, že píše o něčem, čemu nerozumí. Jestli je to tak ve všem, jako v jeho neznalosti pravidel repre a členství v ČHS, tak potěš.

Na text "určití lidé v ČHS být musí, i když nechtějí.", Turek odpovídá:"* Nemusí. Závodník klidně může být členem čehokoliv, pouze musí mít závodní licenci ČHS."

Podle pravidel na stránkách horosvazu členem ČHS reprezentant být musí. Zřetelně se tam píše Zájemce o reprezentaci musí být samozřejmě členem ČHS s platným členským průkazem.

Takže? Chceš nás, Kubo, oblažit zase nějakou další vtipnou a spolehlivou informací nebo tvrzením? Jak vůbec můžeš psát o věcech, o kterých nic nevíš, a ještě pak argumentovat nesmysly? Moc důvěryhodně nevypadáš...
odpovědět 
                     Re: shrnutí10:21:09 13.10.2014
Výstižné shrnutí. Dodal bych, že to rozhodnutí nemůže být špatné prostě proto, že není v zájmu ČHS a jeho členů být držen pod krkem prostřednictvím svých dat u nikým nevoleného člověka, navíc všeho schopného.
Strnadovy SO, i když se časem vylepšily na mnohem vyšší úroveň než na začátku, jsou už dnes svou koncepcí překonané a je příležitost udělat aplikaci lepší. Bude ji dělat profesionální firma, která plní co chce zákazník a nemá snahy a ambice přes správcovství databází nestandardně ovlivňovat dění v ČHS.
odpovědět 
                      Re: shrnutí11:50:10 13.10.2014
Kdo si to myslí, že rozhodnutí trojice Petr-Honza-Vladimír nemůže být špatné?

To se bojíš se podepsat, že Ti za Tvůj názor někdo utrhne hlavu? Nebo že bys byl někdo z Vizusu? Nebo z CDS? Nebo z VV ČHS? Jak Ti můžeme věřit, že je to opravdu Tvůj podložený názor a ne jenom tlach na podporu Tvého byznysu?
Kuba Turekodpovědět 
                    Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog11:01:37 13.10.2014
Velke pochybeni vidim na zacatku, kdy svaz cekal, ze mu nekdo vicemene z nadseni vybuduje databazi a aplikaci s tim, ze si ji pak hotovou prevezme. Asi pouceni pro priste veci vice dopredu promyslet / planovat, zalozit je na normalnim vztahu zakaznik - zhotovitel (s vedomim toho, ze me to taky bude neco stat) a osetrit to smlouvou.
odpovědět 
                    Re: 15:05:14 13.10.2014
Když si mě už bereš do úst dovolím si znovu napsat o co mi jde. Databáze, kterou roky ČHS vydával za oficiální, kromě údajů o cestách (které jsou třeba i na Lezci nebo jinde a které jsou pro širokou veřejnost asi nejviditělnější) obsahuje i údaje o provedené údržbě skal, snímky historických vrcholových knížek, protokolů o prvovýstupech, fotky skal nebo data o tom kam (na které konkrétní vrcholky nebo cesty) putovalo to železo dotované ČHS. Podle všech dostupných informací si zástupci ČHS vyžádali jenom data o cestách a já se bojím, že o ostatní data z původní databáze prostě příjdeme. Připadá mi, že je to tady většině diskutérů jedno. Navíc momentálně žádná jiná oficiální databáze nefunguje. Pokud budu pokračovat v editaci Skalních oblastí jak někdo výše doporučoval, tato data se už do nového systému v režii ČHS nijak nedostanou. Momentálně ani není kam tu údržbu skal nebo nové cesty zaznamenávat protože nová databáze snad bude fungovat od nového roku (kéž by). Můžu si to zatím leda psát doma na papír nebo do excelu ... Mě jako správci jedné malé a jedné větší skalní oblasti a člena ČHS je srdečně jedno, kdo tu "oficiální" dabázi provozuje, dokud to funguje. Pokud to ale nefunguje nepříjde mi to jako zlepšení stavu.
motákodpovědět 
                     Re: 15:29:48 13.10.2014
Jsi si jistý, če ČHS skutečně dostal to, o co žádal, a že to skutečně dostal?
odpovědět 
                      Re: 15:55:43 13.10.2014
Zase anonymní kydy.
Kuba Turekodpovědět 
                       Re: 16:29:11 13.10.2014
zase kydy podepsané neověřitelným nickem. Jaký je v tom Roz&Díl?

jediné co je jasné, že nick Kuba Turek zcela nekriticky přijímá jako hotovou pravdu veškerá tvrzení ZS a jeho příznivců, a na druhou stranu naprosto jasně ví, že všecno co udělala druhá strana smlouvy je špatně a pokud to náhodou není špatně teď, bude to špatně zítra nebo pozítří.

Mílý Kubo Turku, nebo jak se doopravdy jmenueš, co na tom záleží, jak sis ověřil, že je pravda to, co se tvrdí ve článku, co je pod ním tahle diskuze? Čím to prokážeš?


odpovědět 
                        Re: 18:22:17 13.10.2014
Tobě prokazovat nebudu nic, nemá to smysl, když ani nevěříš, že jsem to opravdu já, který se podepsal, o věci napsal poměrně jasný článek jinam a předkládá celkem věrohodné argumenty. Navíc něco po mě chceš a ani Ti nestojím za to, aby ses představil. Na tohle nehraju, chlapečku.
Kuba Turekodpovědět 
                         Re: 23:06:42 13.10.2014
Jaký článek?
odpovědět 
                          Re: 01:09:51 14.10.2014
Hledej šmudlo.
Kuba Turekodpovědět 
                           Re: 21:25:30 14.10.2014
Teď ses ale Vilmo prozradila:-) Mně se hnedka zdálo, že by skutečnej Kuba Turek nepsal takový pí**viny. A kdo je tvým pastevcem? Strnad?
odpovědět 
                     Re: 22:11:38 13.10.2014
Motáku, nebral jsem si tě do úst ve zlém, pouze jsem tě použil jako doklad, že to CVK nekomunikovala směrem dolů se členy OVK.

Ta data jsou cenná a jestli je ČHS nemá, tak je to veliká škoda.
Ale taky je to pak doklad, že ač dle smlouvy vlastnil data ČHS, fakticky je nevlastnil a ZS je nebyl ochotný vydat. Mělo za takového stavu smysl dál data rozšiřovat a ukládat do SO, když kdykoliv hrozilo, že o ně přijdeme, až se ZS špatně vyspí?
Prudičodpovědět 
                      Re: 22:46:13 13.10.2014
ČHS požádal pouze o seznam cest. Ty také bez řečí dostal. Sám Zdeněk Strnad se prý divil, že nechtějí také něco jiného, ale nechtěli.
Kuba Turekodpovědět 
                       Re: 23:11:05 13.10.2014
A to ti řekl kdo? Sám Zdeněk Strnad, že? A potvrdil to někdo z Horosvazu?

Podle mne je to lež jako věž. Neexistuje jediný důvod, proč by ČHS neměl chtít všechna svoje data dočasně uložená u NETSYSTEMU a pokud opravdu věříš tomu, že si řekl jen o seznam cest, pak jsi buď hlupák, nebo vědomě kryješ lži.
odpovědět 
                        Re: 01:08:17 14.10.2014
No, vím kdo si o co řekl :-) Vím taky, jak se jmenuju. Vím taky, že nedělám v tomto ohledu pro ČHS, Vizus, CDS ani Netsystem.

Víš toho více? Mohl bys nám sem prosím hodit kopii žádosti, ve které ČHS žádá Zdeňka o data? Předpokládám, že něco takového existuje, možná se to nazývá žádanka, dodejka, příkaz nebo nějak podobně. Ale bude to specifikace, co konkrétně a v jaké formě ČHS po Netsytemu požaduje.

Mohl bys prosím přihodit ukázku databáze, kterou teď má ČHS od Zdeňka Strnada k dispozici? Prostě kousek toho, co dostal Honza Bloudek na cédéčku.

Myslím, že by se mnohé vyjasnilo a tuhle část debaty bychom mohli uzavřít.
Kuba Turekodpovědět 
                         Re: 01:51:39 14.10.2014
Nevíš a děláš pro NETSYSTEM jednostrannou propagandu - desinformační kampaň bez důkazů. Je pouze otázka jestli z hlouposti, nebo vypočítavosti (mohl bys přece přijít o přístup k mapičkám srážek, kdybys nedržel basu) nebo z touhy si zase kopnout do svazu.


odpovědět 
                          Re: Čau10:12:24 14.10.2014
Zatím tady předvádíš propagandu pouze Ty. Navíc mě tady osočuješ bez jakýchkoliv důkazů. Naval dodejku a ukázku databáze a má smysl se bavit dál. Čau!

Prostě to zařídíme, že jo?
Kuba Turekodpovědět 
                          Re: 10:32:41 14.10.2014
Každý, kdo se to snaží hrát na dvě strany najednou a k tomu být ten hodný i zlý v jedné osobě, musí vypadat rozháraně. Kubovi se to už trochu vymklo z rukou a tak preventivně obhajuje všechno a všechny proti všem, protože v tom má očividně dost velký zmatek a sám neví, co se vlastně děje, co má dělat a na kterou stranu se postavit. Když se tohle stane psovi, tak okolo sebe agresivně kouše na všechny strany. A to se Kuba bojí, tak se snaží na obě strany lísat. No a pak to dopadá takhle :-(
odpovědět 
                           Re: Honza Bloudek a Petr Resch10:54:45 14.10.2014
Možná sis toho nevšimnul, možná jsi to nepochopil, možná jsi nečetl tuto diskusi, nejspíš chceš ale jenom prudit. Že jo?

Nakonec celé tohle naše diskutování je způsobeno jenom tím, že Honza Bloudek a Petr Resch jsou tajnůstkáři a nechtějí vyložit karty na stůl. Prostě nám neřekli, proč přesně odřízli SO od ČHS a proč neexistuje lepší a levnější náhrada. To je celé.

Při tom Petr má na starosti mediální komisi (co jiného by už měl komunikovat na veřejnost, než dvě nejdůležitější věci letoška - světové double Adama Ondry a odpojení informačního systému) a Honza Bloudek je předseda (kdo jiný by měl zařídit, aby členové věděli všechno, co chtějí a potřebuji o svém spolku vědět).
Kuba Turekodpovědět 
                            Re: Honza Bloudek a Petr Resch16:57:27 14.10.2014
Ne, není způsobeno tím. Opět jsi mimo. Možná to zavdalo příčinu k tomuto diskuznímu vláknu, ale hlavním důvodem podobných diskuzí je dlouhodobá nespokojenost s vedením svazu. Tedy nejen nekomunikací, ale celkovým přístupem.

A co se týká Resche, tak mu nechci křivdit, komunikovat umí, PR zvládá na jedničku, se sponzory to také umí. Třeba Beal Petrohradské padání bylo a je zvládnuté skvěle :-)
odpovědět 
                             Re: Honza Bloudek a Petr Resch17:33:28 14.10.2014
To určitě ne!
odpovědět 
                            Re: Honza Bloudek a Petr Resch17:33:01 14.10.2014
Přesně tak!
odpovědět 
                         Re: 09:12:05 14.10.2014
Debata je od počátku zbytečně emotivní a zbytečně dlouhá.
Ano, nemuseli to zaříznout, mohli líp vyjednávat. Nebo to taky nešlo.
Ano, mohli to líp komunikovat směrem k uživatelům, nebo taky kvůli strachu o data nemohli.
Ano, mohli za těch 7 měsíců udělat novou aplikaci, nebo taky nemohli, protože neměli data.
Ano, mohli to tu vysvětlit, nebo taky nemohli, protože VV v diskusích na lezci neodpovídá.
Mohli to líp vysvětlit na svazovejch stránkách, nebo taky nemohli, pokud se se ZS dohodli, že se to nebude zbytečně rozpitvávat.

Takže závěr:
Kdo má pocit, že dělali spoustu věcí blbě, bude na příští volební VH volit někoho, kdo to bude dělat lépe. Pokud se někdo takovej objeví. A nebo taky se VV pochlapí a vysmahne lepší apku než SO a přesvědčí pochybovače, že to dělaj dobře. Tady to nevyřešíme.
Prudičodpovědět 
                          Re: 13:17:44 14.10.2014
Už to tady někdo psal, zaříznout SO prosté chtěli z důvodu, aby měli vše pod centrální kontrolou. Nemuseli se dohadovat o tom, jestli na SO reklama nabo ne. A možná jsou v tom i další věci. Ale důvody , že nekdo někomu nechtěl dát přístupový hesla , a podobně jsou jen zástupný důvody. Nebo důvody plynoucí z toho , co jsem uved na začátku tohodle komentu. Snaha o centrální přerozdělování peněz je a byla u Svazu vždy. Takže, když se někde vycejtí marketingovej potenciál, šup s tím pod jednu Svazovou stříšku.
Krajsosodpovědět 
                           Re: 14:46:13 14.10.2014
Jo jo, na netu běhá spousta konspiračních teorií.
Prudičodpovědět 
                            Re: 17:43:50 14.10.2014
Tak jen nepruď a konkrétně mi vysvětli, proč myslíš, že není ve svazovým zájmu mít na jednom místě zdroje informací nejen z důvodů lepší ovladatelnosti, ale taky z důvodů marketingových?
Krajsosodpovědět 
                             Re: 23:09:10 14.10.2014
Už jsem to tu psal, důvody byly:
- obava o data
- o všechno se musel žádat ZS
- nedokázali se se ZS dohodnout
To jsou legitimní důvody pro rozhodnutí o ukončení SO a vývoji nového. Třeba se to ukáže jako špatné rozhodnutí.
Centralizace může být klidně jedním z dalších důvodů.
Ale tvoje teorie o 7mi mega ulitých, aby se ukradly jsou konspirační žvásty. Howg.
Prudičodpovědět 
                              Re: 13:16:33 15.10.2014
OK, dík za vysvětlení. Jen mi ještě vysvětli, jak víš, že je to takhle, když podle tvých slov: "...nejseš členem VV ani OVK, nikdy jsi nebyl ve svazové funkci a Zdeňka Strnada neznáš..."
Krajsosodpovědět 
                               Re: 11:50:41 16.10.2014
Priklanim se k zadosti. Na jednu stranu se od vseho distancovat a na druhou stranu se tvarit, ze mam vice informaci nez kdokoliv ze svazu, kdo se tu o tom vyjadril. No, to neni moc duveryhodne..
odpovědět 
                              Re: Kde je pravda?13:49:26 15.10.2014
Opačná verze téhož:
- neschopnost ukládat si data
- o všechno se musel doprošovat sám ZS
- nedokázalo se mezi sebou dohodnout OVK, CVK a VV a všichni by do toho rádi kecali, každý jinak

Čili tohle přesně měl řešit výkonný výbor, který se na to vykašlal a místo toho zničil během okamžiku práci mnoha lidí za poslední roky.
Kuba Turekodpovědět 
                               Re: Kde je pravda?15:04:08 15.10.2014
Žvásty hlásnýho trouby. Co se zničilo?

NIC.

Jen se Strnad už nemůže schovávat za ČHS, když se mu to zrovna hodí. Jeho databáze běží dál a pokud mu neprdne v makovici, dál i poběží. Vedlo toho vznikne nová aplikace ČHS na (snad) stejných počátečních datech, takže se naopak pro všechny lezce situace zlepší. Konkurence posunuje věci dál. Bude prohánět trochu méně akční ČHS a na druhou stranu udržovat Strnada trochu v přijatelných kolejích. Publikum bude mít na výběr.
odpovědět 
                                Éto znáješ?17:30:31 15.10.2014
Sliby chyby.

Sliby se slibují a blázni se radují.

ČHS nedokázal zatím zprovoznit jediný samoobslužný systém a teď si troufá na něco takového? Ach jo... Když si vzpomenu např. na pokusy s historií, s hlášením úrazů, se seznamem oddílů...
Kuba Turekodpovědět 
                                 Re: Éto znáješ?23:15:32 15.10.2014
Žasnu čeho jsi schopnej za pár mapiček s předpovědí počasí. Normální člen ČHS, který není magor, by teď držel palce a se zatajeným dechem čekal a fandil aby se svazu s vizusem nová aplikace povedla a měl do ní co dát. No, jen idiot řeže větev na které sám sedí.
To ti ty mapky od Strnada stojí ta to se zaprodat takovém svinstvu, co tu předvádíš?
odpovědět 
                                  Re: Éto znáješ?00:10:58 16.10.2014
Hele hlupáčku, možná Ti to nedochází, ale je to přesně obráceně, než si myslíš.

1) Jednak jsem to byl já, kdo dohodil programátora z našeho oddílu, který celou předpověď vymyslel a naprogramoval, právě webu Skalní oblasti, který v té době byl součástí ČHS.
2) Druhak právě tím, že na HD uveřejňujeme api těchto mapových předpovědí, přivádíme čtenáře na Skalní oblasti.

Každej ví vo co jde
nikdy to nevyjde
Ať tak anebo tak
všechno je naopak

Teď jde jen vo to jak
kdo ví co bude pak
Ať tak anebo tak
všechno je naopak

(Proč mě tady v téhle diskusi furt někdo anonymně zkouší z věcí, o kterých nemá sám ani páru a do kterých mu v podstatě nic není? To se chlapi nemůžete chovat trochu slušně?)
Kuba Turekodpovědět 
                                  Re: Éto znáješ?11:45:15 16.10.2014
Taky nechapu proc si svaz pod sebou tu vetev podrezal..
Jinak je taky dobry si uvedomit, ze jsou 2 veci - aplikace a sestaveni a napleneni databaze. ZS at je jaky je, tak vytvoril velmi cennou databazi a to je rozhodne hodno obdivu. A aplikace SO - "tech par mapicek s predpovedi pocasi" napojenych na interface, ktery umi vyhrabat data z databaze a podat je ve srozumitelne, rychle a prehledne forme ctenari - rad si necham na strankach horosvazu, ukazat neco, co grafickou podobou a funkcionalitou je alespon blizko tomuto. Nic proti Vizusu, ale stranky horosvazu nejsou ani po graficke ani technologicke strance zrovna zazrak..
odpovědět 
                                   Éto podraz Zdeňka18:56:37 16.10.2014
Zdeněk Strnad si smlouvu s CHS měl líp ošetřit. Dalo se čekat, že se na něj jednoho dne vykašlou. Využili ho jako levnou pracovní sílu, co jim nashromáždila spoustu cených dat a teď Zdeňka zcela bez skrupulí kopli do p...
Za svazový peníze nechaj udělat novou drahou aplikaci, ve který využijou Zdeňkovu cenou práci.
VV do toho nevloží ani hlt vlastní práce.
K.odpovědět 
                                    Re: Éto podraz Zdeňka20:58:19 16.10.2014
Ty cenný data mu do obyčejný aplikace cpali členové ČHS. Taky zadarmo. Proč v tom vidíš chybu nebo snahu někoho využít? Prostě se nedohodli (možná ve špatnej čas). Svádět to na jednu nebo druhou stranu nemá smysl, když neznáš úplně celý příběh - a ten ti tady nikdo nenapíše.
odpovědět 
                               Re: Kde je pravda?15:24:44 15.10.2014
Kubo Turku a nechtěl by si nám všem předsedům OVK co zastupují správce oblastí na CVK sdělit svoje názory,jak jsme neschopný a my bychom ti zase sdělili proč jsme hlasovali na CVK ohledně SO minulý rok.Když už o nás tak veřejně píšeš a neboj u předsedy CVK vyjednám,aby si měl prostor k jednání.
Předseda OVK Labské pískovce
Jan Pleticha
Jeník Pletichaodpovědět 
                                Re: Kde je pravda?17:26:53 15.10.2014
Jeníku, nějak nerozumím, o co Ti jde? Co vlastně po mě chceš?

Já kritizuju jednu zásadní věc: Dosud běžel jeden oficiální systém, na který se odkazovali nejen lezci, ale také správci oblastí, lezecká veřejnost, ochranáři, místní orgány atd. jako na autoritativní oficiální zdroj informací o lezení, zákazech, povoleních, dohod atd...

Teď neběží nic. Nemohou za to OVK, ale zodpovědný je za to VV v čele s předsedou. Zároveň my členové nevíme, jaký byl přesný důvod, kdo za toto evodentně špatné rozhodnutí nese odpovědnost, a kdy, jak a za kolik poběží lepší systém.
Kuba Turekodpovědět 
                                 Re: Kde je pravda?17:42:05 15.10.2014
Evodentně zaseklej gramofon.... postrčte někdo tu jehlu, už je to nuda.
odpovědět 
                                  Re: Kde je pravda?08:02:58 16.10.2014
...
odpovědět 
                                 Re: Kde je pravda?18:15:03 15.10.2014
Kubo Turku jen jsem reagoval na tvůj komentář:
Opačná verze téhož:
- neschopnost ukládat si data
- o všechno se musel doprošovat sám ZS
- nedokázalo se mezi sebou dohodnout OVK, CVK a VV a všichni by do toho rádi kecali.....
Nabídku k vysvětlení máš nemá cenu dál debatovat po webu.
Jeník Pletichaodpovědět 
                                  Re: Kde je pravda?19:38:38 15.10.2014
Jakou nabídku? K čemu? Asi jsem natvrdlý, ale nějak nerozumím tomu, co píšeš. Nemohl bys to napsal tak, abych to pochopil i já? Pomalu, jednoduše, nejlépe v holých větách :-)
Kuba Turekodpovědět 
                                Re: Kde je pravda?20:29:09 15.10.2014
Ve vší úctě k Jeníkovi Pletichovi i Kubovi Turkovi jsem důrazně proti pozvání Kuby Turka na schůzi CVK. Nemá tam co dělat a CVK by se na své schůzi diskuzí s Kubou Turkem neměla vůbec zabývat.
Pokud mu, Jeníku, chceš něco vysvětlovat, učiň tak jakkoliv mimo.
Azbest
OVK ZČ
Azbestodpovědět 
                                 Re: Kde je pravda?23:01:59 15.10.2014
Ahááá, takhle to Jeník myslel.

Jeníku, stačí, když to vysvětlení napíšeš tady. Ušetříme si tím spoustu času a dohadování. (Vlastně o to žádám já i další diskutéři od začátku téhle dlouhé diskuse.)
Kuba Turekodpovědět 
                   Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog10:46:33 13.10.2014
Všechna povolení k lezení jsou zde na jednom místě: http://www.horosvaz.cz/ochrana-prirody/povoleni-lezeni/
jednodušeji dosažitelné, než u Strnada
odpovědět 
                    Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog11:07:21 13.10.2014
Myslis ten seznam prevazne naskenovanych dokumentu odvolavajicich se na ruzne paragrafy, kde je docela prace zjistit treba i zda je v oblasti povolene mago? :D Toz jestli aplikace CHS pujde timto smerem, mame se na co tesit ;).
odpovědět 
                     Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog11:15:26 13.10.2014
ČHS vyjednává, ČHS je prvotní zdroj informací o všech povoleních. Neposuzoval bych věci podle přechodného stavu, než se rozběhne slibovaná aplikace.
odpovědět 
                      Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog11:28:00 13.10.2014
Já bych to podle toho posuzoval. Když něco zařízneš, tak má jet něco lepšího, ne? To je železné pravidlo prodeje i marketingu.
Kuba Turekodpovědět 
                       Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog11:43:23 13.10.2014
Obecně ano, ale ne vždy je to realizovatelné. Tohle je myslím ten případ jako s bolavým zubem, který by bývalo bylo celkově méně bolestivé vytrhnout už dávno, ale nebylo k tomu odhodlání.

Teď se zub vytrhnul, ještě to bude chvíli krvácet a pak může začít růst nový. Mezitím budou situaci jako obvykle zhoršovat bahňáci a užiteční idioti, co se nechali nachytat na hraný entuziasmus ZS nebo lidi nasraní z jiných důvodů jako LRH, ale rána se zacelí a pojede se dál s perspektivou, že to může být lepší a hlavně, že lidi lze na rozdíl od ZS volbami vyměnit, pokud s nimi bude výrazná nespokojenost většiny, ne jen pár osaměle vyjících kojotů, jako je K., P., a jakýsi nick Kuba Turek.
odpovědět 
                        Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog12:39:02 13.10.2014
blbost, myšlenka být správcem i vlastníkem dat je samozřejmě dobrá, pokud se opravdu nedalo se ZS dohodnout, čemuž upřímně nevěřím, vždycky je cesta, jen je potřeba chtít.
Pokud to skřípe od začátku, tak se už dávno mělo připravovat nějaký opatření a až by byla náhrada, tak teprv ukončit spolupráci. Ale hlavně, vše připravit transparentně, vyjasnit požadavky a udělat výběrové řízení.
Opravdu se děsim toho, co nový IS bude stát a co bude stát jeho následná administrace.
d.odpovědět 
                        Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog12:48:39 13.10.2014
Tak hlavně, aby se profesionalizací volba novýho VV nějak neskomplikovala. Respektýve, aby se ti současní tam prostřednictvím pracovních smluv pak nedrželi i přes novej VV.
odpovědět 
                        Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog16:37:55 13.10.2014
Kdyz uz pouzivas ty analogie, spis je to jakoby ti zubar vyvrtal zub a plombu ti tam dal az za rok.. Svaz rozhodnuti, ze ukonci spolupraci se Z. S. ucinil na konci roku 2013. Mel skoro rok na to vybudovat nahradni reseni...
odpovědět 
                      Re: Bloudek je obratný manipulátor a demagog16:41:30 13.10.2014
Tak nejdriv jednoduseji a prehledneji podane, ted zase prechodny stav... Hergot, tak se aspon v tomhle shodnete ;).
odpovědět 

 Zkušenost ze Slovenska?12:58:08 10.10.2014
Neproběhlo v minulosti nějaké vyčlenění skialp závodníků z horolezeckého JAMES do samostatné organizace? Možná by řekli nějaké zkušenosti - kladné i záporné. Že by tip pro novináře na článek?
Vladaodpovědět 

 Pohádky konec13:17:02 20.10.2014
http://www.horosvaz.cz/res/data/085/013754.pdf
odpovědět 
 Re: Pohádky konec14:30:23 20.10.2014
Vzhledem k tomu, že se jedná asi o nejzajímavější informaci z celého vlákna, si dovoluji postnout ten link ještě na začátek diskuse.
honzaodpovědět 
  Re: Pohádky konec15:34:37 20.10.2014
A co z toho plyne? Pro mě jen to, že ČHS je parta amatérů, diletantů a manipulátorů. Informace v dokumentu mohou být pravdivé, ale také nemusí, těžko svaz sám zveřejnění něco, co by ho poškozovalo. Dále pak dokument není podepsán. To je normální, dávat jako podklady pro jednání VV anonymní cáry papíru? A ještě pak následně zveřejňovat dokumenty s úvodem "určeno pro interní potřebu členů VV"?

Nezlob se na mě, ale i když by vše v dokumentu byla pravda, je to směšné. Nic proti Honzovi Bloudkovi, kterého pokládám za autora, ale takhle by se to dělat nemělo.
odpovědět 
   Re: Pohádky konec16:15:34 20.10.2014
Informace obsažené v dokumentu na mě působí důvěryhodně, vše vypadá pravděpodobně a neřekl bych, že se bude jednat o manipulaci s PR už jen proto, že obsah dokumentu není pro ČHS tak docela lichotivý. Spíš se mi to jeví jako nechtěný únik informací. A co je na tom špatného, že interní podklad k jednání není podepsán?

Jisté je jen to, že je dokument vypracován přehledně a srozumitelně, kdežto "otevřený dopis" působí spíše jako výkřik bez souvislostí. Ovšem nepochybně je zde prostor pro publikování (možná manipulativního, možná ne) pohledu na události z druhé strany.
 honzaodpovědět 
    Re: Pohádky konec17:37:47 20.10.2014
Honzo, to přeci nemyslíš vážně. Jaký únik informací? Ten dokument stále visí na stránkách horosvazu u posledního zápisu z jednání výkonného výboru ČHS. Nezpochybňuji důvěryhodnost, klidně to tak může být. Ale jde o to, co tady svaz předvádí. Takhle se prostě nekomunikuje. I kdyby byl svaz v právu a byl v tom nevinně, tak celé je to ukázka amatérství na poli PR a komunikace se členy.
odpovědět 
     Re: Pohádky konec17:51:02 20.10.2014
Co se ti na tom nezdá? Poměrně ucelená informace, a žádné výkřiky typu otevřený dopis ála Blesk s překroucenými informacemi. Je to spíš interní informace pro toho, kdo se chce dozvědět víc a přečte i delší text. Mě to přijde mnohem lepší než nějaké zjednodušující PR vlny s hlavním cílem někoho pošpinit.
Honzaodpovědět 
      Re: Pohádky konec18:06:32 20.10.2014
To určitě. Ale komunikace by měla mít nějaká pravidla a anonymní dokument mezi ně nepatří. Možná někam sem do diskuze, ale zveřejňovat anonymní zprávy a analýzy na webu horosvazu a používat anonymní podklady pro jednání VV? Tady se nejedná o PR ve smyslu ovlivňování mas, ale o základní slušnost a informování členské základny a o celkový přístup vedení ČHS ke členům.
odpovědět 
       Re: Pohádky konec18:56:31 20.10.2014
Dokument je součástí zápisu VV a pod zápisem je podepsaný Jan Bloudek. Takže to není žádný anonym, jak se tady snažíš anonymně podsouvat, ale normální autorizovaný dokument. Jinak odhaduju, že ty informace muselo dávat dohromady víc lidí, protože pokud mě paměť nešálí, nikdo z dnešního VV nebyl u celého příběhu od začátku až do konce.
Honzaodpovědět 
        Re: Pohádky konec19:13:23 20.10.2014
Piš a mysli si, co chceš. Jestliže je někde nějaký oficiální dokument, měl by být podepsán nebo by tam mělo být vyznačeno, kdo ho vypracoval. A je jedno, zda ho Bloudek jako přílohu akceptoval, nebo ne. Podpisem totiž Bloudek nestvrzoval jeho správnost nebo akceptaci nebo že je to oficiální stanovisko. Dokument je podklad pro jednání, tedy musel být vytvořen dříve, a Bloudek by to musel podepsat bez ohledu na to, co je v dokumentu uvedeno. VV to dostal jako podklad, kdyby jako podklad pro jednání VV bylo, že se ČHS omlouvá a vrací SO zpět, tak by zápis musel podepsat také. Podklad může být cokoliv a výsledek jednání podkladem stanoven. A o tom, že dokument vytvořil Bloudek, není potřeba pochybovat.
odpovědět 
         Re: Pohádky konec19:17:26 20.10.2014
Oprava, chybí mi tam slovo - výsledek jednání není podkladem stanoven.
odpovědět 
         Re: Pohádky konec20:40:28 20.10.2014
Možná kdybys se milý anonyme zahloubal do logiky zápisů podrobněji, všiml bys si, že se jako příloha nepřikládají všechny možné dokumenty, které mají charakter všeobecného plku o kterém píšeš, ale něco, co na zápis přímo navazuje a upřesňuje nebo doplňuje některý ze schválených bodů.
Jinak autorství takhle schváleného zápisu asi nebude tak důležité, jako autorství "uměleckých výtvorů" typu Otevřený dopis, protože zápisy na rozdíl od Báchorek obvykle projdou rukama více lidem.
Lubošodpovědět 
          Re: Pohádky konec21:03:46 20.10.2014
Milý neanonymní Luboši, co píšeš, je kravina už z podstaty. Někdo má naplánované nějaké jednání a k němu potřebuje podklady. Tedy se zpracují podklady a na jejich základě se jedná a následně přijímá rozhodnutí. A v tomto je tedy velmi důležité, KDO ty podklady zpracovává, protože pokud jsou špatné, mohou svést jednání a nakonec i závěr špatným směrem. Proto je tedy důležité vědět, kdo podklady zpracoval. Nějak se budeš koukat na podklady zpracované nezávislým auditorem, jinak na podklady zpracované někým ze VV nebo předsedou, kteří si mohou chtít podklady upravit tak, aby výstup z jednání jim vyhovoval (nebo aby podklady dodatečně ospravedlnily jejich kroky), tedy podklady mohou ovlivnit následná rozhodnutí. A jestliže se podklady předkládají na oficiálním webu svazu všem členům, je objektivita důležitá a je důležité vědět, kdo je zpracovával a na základě čího shrnutí byla přijata následná opatření. Jinak je to jen sprostý pokus o manipulaci s veřejným míněním a ospravedlnění všech dosavadních kroků. Prostě udělat rozhodnutí a na základě požadavků rozvášněného davu k tomu anonymně sesmolit podklady, které toto rozhodnutí ospravedlňují, není správné. Na druhou stranu to zapadá do jednání a přístupu současného svazu, takže není čemu se divit, a když jsem četl celý zápis, nestačil jsem žasnout.
odpovědět 
           Re: Pohádky konec21:30:09 20.10.2014
Poněkud účelově pleteš dohromady dvě různé věci. Samotné jednání a zprávu o něm.
Lubošodpovědět 
            Re: Pohádky konec21:39:48 20.10.2014
Kdyby to byla zpráva o jednání, jak uvádíš, ani bych nepípnul, měl bys pravdu. Ale ono je to nazváno "podklad pro jednání VV 10.-12.10. 2014, určeno pro interní potřebu členů VV".
odpovědět 
             Re: Pohádky konec22:01:44 20.10.2014
Takže oni chudáci chlapci z VV ani netušili, kdo že jim to nachystal podklady.. Aspoň že tady je dost důvtipných anonymů co vidí úplně do všeho.
Juraodpovědět 
              Re: Pohádky konec22:44:32 20.10.2014
Mě je jedno, zda to věděli členové VV. Asi ano. Ale proč se to anonymně překládá členům a ještě s označením, že to je pro interní potřebu členů VV???

Nebylo by férovější napsat na Horosvaz něco ve smyslu "hele, lidi, vypadá to takhle a takhle, proto jsme udělali to a to. Honza Bloudek" ?

Je to zdánlivá maličkost, ale dobře ilustruje vztah vedení k členské základně.


odpovědět 
               Re: Pohádky konec23:28:26 20.10.2014
Jo.
Kuba Turekodpovědět 
                Re: Pohádky konec11:30:57 21.10.2014
Takže se zase tak nic neděje...a vše je vlastně v "pořádku" a věci mají svůj naplánovaný spád.Jen internetová diskuze byla malinko napřed s příliš unáhlenými závěry na danou věc ....
odpovědět 
                 Re: Pohádky konec11:53:56 21.10.2014
Vlastně máš ve výsledku pravdu, jen bych to viděl obráceně. Svaz si stále dělá, co chce, a pokud se někde strhne kritika nebo diskuze, nikoho nezajímá, protože za chvíli zapadne, a bafuňáři dosáhli svého. Psi štěkají, karavana jede dál. Přesně takhle to probíhalo v závodním lezení s Dichtlovou a Svobodou, stejně tak to bude probíhat při čerpání peněz na různé IS nebo profesionalizaci.

Jinými slovy, je tu skupina, která si rozhoduje podle svého, a dokud si několik tisíc členů nechá kálet na hlavu a jen bude prskat v diskuzi na Lezci, tak stačí mít hroší kůži a můžeš si dělat co chceš do nekonečna.
odpovědět 
                  Re: Pohádky konec18:54:56 21.10.2014
Ty voe, ty seš větší prudič a magor než já.
Prudičodpovědět 
                   Re: Pohádky konec19:34:23 21.10.2014
Za 300,- kč ( zatřista dneska není ani večeře pro dva) nám snad nemusejí vykazovat každou blbost, která už je v dalším řízení(ale i k této věci má ČHS vyjádření).Kdyby tady KT(hlavně) nerozjel svoji další serii "nevyřešených případů" neurazil spoustu lidí co dělají něco pro lezení.Tak tato diskuze by snad ani nebyla.A jestli KT opravdu myslí něco vážně a ne jen papírově, tak ať kandiduje na předsedu a ukáže nám jak se to má správně dělat.Ale vždy je lepší z ústraní kritizovat a napadati když to není někdy od věci, tak si to chce ověřit FAKTA.
mártyodpovědět 
                    Re: Pohádky konec22:05:32 21.10.2014
Milý Marty, dělám něco z ústraní? Ty snad asi nevíš, co je to ústraní...

Milý Marty, chceš fakta? Dosud fungovaly velmi dobře Skalní oblasti. Teď nefungují a může za to výkonný výbor a předseda.

Milý Marty, ty tři stovky a práce v ČHS mě opravňuje, abych věděl vše, co se v mé organizaci peče. Zvláště pokud se jedná o zničení nejvýznamnější věci za posledních deset let.

Milý Marty, na předsedu kandidovat nebudu.

Co máš dál...?
Kuba Turekodpovědět 
                     Re: Pohádky konec23:43:00 21.10.2014
Pořád hořekuješ, že SO byla ta nejvýznamnější věc za poslední epochu. No, pravda, párkrát do roka jsem SO taky otevřel, ale že bych se tomu měl klanět jako Parléřovu presbytáři katedrály sv. Víta to ani náhodou.
Prostě vznikne nová aplikace, chvíli se bude ladit a evolučně vylepšovat a nahradí tu starší, data se doplní a protože je poskytne víc lidí, bude jich časem nejspíš víc, žádná nenahraditelná škoda se nekoná, do roka bude po bublině. A že by ta stará aplikace doteď fungovala a už nefunguje taky není pravda, to jsou jen rádobydramatické plky, naopak se bude muset díky konkurenci víc snažit.

Pro mě představují daleko větší hodnotu než nějaká databáze ty tisíce nových borháků a kruhů. A lepší než SO podle mě jsou i spousty nových dobře odjištěných cest, vhodných pro pohodové lezení, bez rizika přetržení doma dělaných rezavých pseudonýtů.

Ale možná se na svět díváš očima pavouka trávícího život šarvátkami v šeru klávesnice, a nevirtuální svět pro tebe vlastně ani neexistuje. Pak bych chápal, že SO jsou pro tebe jedním z vrcholů všeho horolezeckého snažení, ale doufám, že normálně uvažujících a v přírodě lezoucích lidí bude víc.
Lubošodpovědět 
                      Re: Pohádky konec01:02:22 22.10.2014
Další kolečko? Raději si přečti diskusi, a pak můžeme pokračovat v diskusi.
Kuba Turekodpovědět 
                       Re: Pohádky konec07:44:37 22.10.2014
Jinak k diskuzi.Z ní vyplývá, že na tuto věc nepanuje jen názor co tady propaguje KT.Jak na vedení ČHS, tak i na samotného KT.
mártyodpovědět 
                     Re: Pohádky konec07:16:31 22.10.2014
Pane Turku už nemám nic.Stačila mě vaše reakce dle očekávání. Ustraní(na druhé koleji...) je např., že kritizujete danou věc, ale za její průběh (už,nikdy,...) neneste následky a z této pozice se toho moc nedá zkazit.I když vlastně dá......
mártyodpovědět 
                      Re: Pohádky konec09:57:13 22.10.2014
Jasně, v této kauze nenesu absolutně žádnou odpovědnost. Já bych totiž nikdy nedával pryč to, co funguje, dokud bych neměl lepší náhradu. Což je věc, kterou tady v diskusi kritizuje každý, kdo má mozek v hlavě. To je jádro celého sporu.
Kuba Turekodpovědět 
                       Re: Pohádky konec13:02:43 22.10.2014
Každý kdo má mozek v hlavě ví, že vyvíjet aplikaci , když nevíš, jestli dostaneš data je blbost. Každýmu s mozkem došlo, že se rok! snažili ty data získat. Každýmu s mozkem došlo, že ta data dostali až na závěr současně s ukončovací dohodou.

A každej s mozkem ví, že KT by to vyřešil líp, levnějc, rychlejc a bez týhle zbytečný diskuse.
Prudičodpovědět 
                        Re: Pohádky konec18:14:51 27.10.2014
Smajra, precti si zapisy.. Termin predani dat byl dohodnuty dopredu.
Proc by nemohli vyvijet aplikaci? Na data maji dle smlouvy pravo. Mohou nastat 2 moznosti: 1) data nedostanou, budou muset vytvorit aplikaci a zacit ji plnit znovu od zacatku. 2) data dostanou, upravi je v pro sebe vhodny format a nasypou je do sve aplikace. Jak 1) tak 2) zahrnuje vyvoj aplikace. Tak proc ji nezacit delat tak, aby byla minimalni prodleva?
odpovědět 
                       Re: Pohádky konec14:00:35 22.10.2014
Zdá se, že svět se dělí na dvě zhruba stejně důležité části. Do té první patří KT a zbytek jsou ti, co nemají mozek v hlavě. No aspoň že máme jasno. To budou Bohnice, pavilon 3 nebo 26.
Lubošodpovědět 
                        Re: Pohádky konec14:07:31 22.10.2014
Doporučuju přečíst tuto diskusi (opravdu přečíst) - jistě najdeš mnoho protikladných názorů nejen z mé klávesnice.
Kuba Turekodpovědět 
                         Re: Pohádky konec14:53:58 22.10.2014
To samozřejmě najdu. Protikladné názory jsou, budou a je to normální a pro tříbení názorů užitečné. Ale hodnocení typu "kdo se na věc dívá jinak než já, nemá mozek v hlavě" není tříbení názorů, ale narcistní porucha osobnosti.
Lubošodpovědět 
                          Re: Pohádky konec15:34:17 22.10.2014
Máš v obecné rovině něco proti tomuto rčení?

"Já bych totiž nikdy nedával pryč to, co funguje, dokud bych neměl lepší náhradu."
Kuba Turekodpovědět 
                           Re: Pohádky konec18:14:46 22.10.2014
Nikdy neříkej nikdy. To neznáš? A někdy je opravdu lepší něco odstranit/utnout a nahradit postupně, než dělat náhradu, mít souběžné systémy a podobně. Když to vezmeš do důsledků, tak co důležitého se opravdu stane, když bys SO vyřadil i třeba na pár měsíců? Co důležitého a podstatného se stane? NIC. I kdyby SO zmizely úplně včetně databáze, stane se velké kulové.
odpovědět 
                            Re: Pohádky konec20:59:34 22.10.2014
A co se stane, když zmizí ČHS? Nic? Kulový? (Když jsme u té demagogie.)

P.S.: Stejně jako Bídu by mě zajímalo, kdo ze zdejších ohnivých debatérů je ve vedení ČHS a jaké má zájmy.
Kuba Turekodpovědět 
                             Re: Pohádky konec22:19:49 22.10.2014
Ano, Kubo, stane se kulový. Jedno zanikne, vznikne něco nového, poleze se víceméně pořád stejně, prožitek z lezení tu bude s ČHS i bez. Lidi si nějak poradí. Porovnej to s několika úmrtími a několika úrazy s trvalými následky a pak tu mel něco o tom, jaké je několikaměsíční odstavení neštěstí. Každý den se děje tolik nových a zajímavých věcí, že hysterie okolo výpadku nějakého webu je fakt směšná a jen ukazuje ubohost vybraných jedinců.
odpovědět 
                              Re: Pohádky konec00:44:09 23.10.2014
Nemluvím o neštěstí. Když už, tak odstavení Skalních oblastí bez náhrady reprezentuje aroganci a neschopnost těch, co to zavinili.

Pokračujme v Tvé demagogické lince dál: Co by to bylo za problém, kdyby bylo zakázané veškeré lezení - venku protože je to na soukromých skalách a uvnitř protože je to nebezpečné. Vždyť se okolo nás děje tolik zajímavého - válčí se, umírají lidé na silnicích, zmírají na rakovinu....
Kuba Turekodpovědět 
                               Re: Pohádky konec07:50:15 23.10.2014
Jenže zakázání lezení a nedostupný web jsou dvě odlišné věci. Žádný web není z krátkodobého hlediska pro lezení podstatný. Upřímně - lezu sice jen několik let, ale o webu Skalní oblasti jsme ještě v životě neslyšel, až teď v otevřeném dopise. Jo, může být užitečný, jo, vedení může být neschopné a arogantní a dělá věci blbě, ale stálo to nic nemění na tom, že pokud si chceš jít zalézt, není žádný webů důležitý natolik, aby se muselo propadat hysterii. A věř mi, jestli ten web nebude půl roku fungovat, opravdu se nic podstatného nestane, řada lidí ani neví, že existuje. Viz třeba příspěvek níže od Martas. To jen ty si to bereš jako vhodnou příležitost k další kritice svazu. Velmi často mluvíš o věcech, o kterých toho moc nevíš (a když se pak ukáže tvoje neznalost problematiky ČHS nezvratně, tak děláš mrtvého brouka a raději mlčíš), ale schopnost rozlišit opravdu důležité od sice užitečného, ale nedůležitého, ti chybí.
odpovědět 
                                Re: Pohádky konec09:52:26 23.10.2014
Žádné lezení není z krátkodobého hlediska pro život podstatné... :-) To k Tvé demagogii...

Tahle debata je ale o něčem jiném. Tady se bavíme o tom, že velmi dobře fungoval oficiální informační zdroj pro lezeckou veřejnost, odkazovala se na něj i nelezecká veřejnost, a teď ho najednou ČHS odřízl. Vedení nám nebylo schopno věrohodně vysvětlit, proč to udělalo a kdy a jak začne fungovat něco lepšího.

Zatím v jakémsi nepodepsaném podkladu pro jednání, které nám předhodilo, píše pouze to, že se pár lidí z vrcholových komisí pohádalo mezi sebou a také s provozovatelem webu. To si z nás chlapci dělají srandu nebo co?
Kuba Turekodpovědět 
                                 Re: Pohádky konec10:49:13 23.10.2014
Zase mimo, Kubo. Mícháš dvě věci dohromady. Pro některé lidi lezení právě podstatné být může. Řada lidí to má jako třeba jediný způsob zbavení se stresu nebo to může z nějakého důvodu potřebovat, něco jako terapie. Takže to, zda půl roku polezou nebo nepolezou, se na jejich zdravotním stavu a psychice může projevit. Takových lidí není moc, ale pár se jich určitě najde. Ale že by běžnému uživateli způsobil problém s přístupností nějakého webu (tedy pokud neodřízneš třeba závisláka od porna, ale tohle asi nebude ten případ), o tom velmi pochybuji. I když... Když tě tak pozoruji, tak ano, asi to možné je.

Jinak pokud chceš kritizovat vedení svazu, ok, jejich komunikace je opravdu špatná a případ SO je ukázka toho, jak se to dělat nemá, určitá míra nadřazenosti a arogance tu být může. Potud ok. Máš můj souhlas. Ale argumentovat tím, jak je nedostupnost webu téměř národním neštěstím, je pouhé zesměšňování aktivity všech, kdo se na špatnou komunikaci svazu snaží poukázat, protože svádíš řeč někam úplně jinam a ještě špatně. Asi jako LRH, který má také často v principu pravdu, ale podává to tak, že se postupem času stal jen otravným. Bohužel.

A mimochodem, obvykle se snažíš mít v každém vlákně poslední slovo, ale "zapomněl" jsi (možná jsi to přehlédl), dopsat nějaké moudro nebo omluvu na příspěvek Další Turkův omyl z 18:23:14 20.10.2014. Můžeš to nějak věrohodně vysvětlit? Nebo si máme opravdu myslet, že tu píšeš jen podle svých domněnek a "jedna paní povídala", a když se ukáže, jak to opravdu je, tak to jen tiše ignoruješ a doufáš, že se na to zapomene?
odpovědět 
                                  Re: Pohádky konec13:33:41 23.10.2014
Rád Ti odpovím. Až se představíš pravým jménem, poprosíš a předem slušně poděkuješ. Jak se to v normální společnosti dělává.
Kuba Turekodpovědět 
                                   Re: Pohádky konec14:11:56 23.10.2014
A jak poznáš, že je to pravé jméno? Nebo to směřuješ do toho, že mi žádné jméno, i to pravé, neuznáš s tím, že nikoho takového neznáš, tudíž jsem nesplnil podmínku a odpovědi se nedočkám jen díky mě? A ty bys tak rád odpověděl a vše vysvětli, viď. A já to vše blokuji. Jen je divné, že když se cítíš v sedle, tak píšeš o čemkoliv a komukoliv včetně anonymů, když máš odpovědět konkrétní nepříjemný dotaz, tak se kroutíš jak had. Inu, každý jsme nějaký :-) Ale jinak jako pokus jak se z útočníka stát obětí to nebylo nebylo špatné.
odpovědět 
                                    Re: Pohádky konec20:32:51 23.10.2014
Nějak tak jsem to předpokládal. Anonymní kydy, nic víc. Měj se.
Kuba Turekodpovědět 
                                     Re: Pohádky konec20:44:19 23.10.2014
Takže jsem měl pravdu :-( Když už nevíš, kudy kam a máš přiznat omyl, obviníš všechny okolo a vezmeš zpátečku. Hrdino. Když můžeš psát nepravdy a obviňovat, odpovídáš na anonymy velmi rád. Ale když máš vysvětlit svůj úlet a neinformovanost a prokazatelně nepravdivé tvrzení, tak by tě měli lidé o odpověď poprosit a ještě se odvoláváš na slušné vychování? Odpověď od tebe nechci, ani jsem ji neočekával, jen jsem se chtěl ujistit, co jsi zač. Nepřekvapil jsi. Je mi z tebe na zvracení.
odpovědět 
                                      Re: Pohádky konec22:04:57 23.10.2014
Anonymní chudáčci jsou mi dost víš kde. Takže si zvracej jak chceš. Čau.
Kuba Turekodpovědět 
                                       Re: Pohádky konec22:27:59 23.10.2014
A že jim tak často odpovídáš, když jsou ti fuk... :-)
odpovědět 
                                        Re: Pohádky konec22:35:01 23.10.2014
Nech prosím na mě, komu chci a nechci odpovídat.
Kuba Turekodpovědět 
                                         Re: Pohádky konec23:33:19 23.10.2014
To samozřejmě nechávám, máš plné právo neodpovídat na cokoliv, co se ti nezdá. Jen hodnotím, jak tvoje selekce příspěvků, na které budeš nebo nebudeš odpovídat, vypadá. Ono totiž v tomto vlákně ani tak nejde o odpovědi jako o to, jak se dovedeš postavit k tomu, že nejsi neomylný a že občas píšeš ve svých příspěvcích nepravdy.
odpovědět 
                           Re: Pohádky konec19:10:02 22.10.2014
Jakube, už Ti zbyla jen tahle jedna věta jako argument. A dle mého názoru je stejně chybný.
PS: Koukám si na prst, jestli mi neuhnije článek.
Azbestodpovědět 
                            Re: Pohádky konec20:55:37 22.10.2014
Tahle jedna věta je esence celé debaty, jestli jsi nevšiml, Azbeste. Nakonec i celé naší kavárenské debaty. (O ostatních aspektech se můžeš bavit poté, až vyřešíš tuto základní záležitost.)
Kuba Turekodpovědět 
                             Re: Pohádky konec21:13:53 22.10.2014
Jenže ono to nefungovalo, celá tvoje "esenciální" teze je vystavěná na falešném základním předpokladu.
odpovědět 
                              Re: Pohádky konec21:30:33 22.10.2014
Zase bez jména a do kolečka dokola to samé. To už nemá cenu...
Kuba Turekodpovědět 
                               Re: Pohádky konec21:40:13 22.10.2014
Vždyť můžeš přestat dokolečka dokola opakovat ty svoje bludy, co nemají valnou cenu... V tomhle rozhodně souhlasím.
Alešodpovědět 
                             Re: Pohádky konec23:28:21 22.10.2014
Takže už jen přísada... Ok. Kubo. Celý se Ti to rozpadlo a nemohlo tomu být jinak :) Průměrně inteligentní člověk, který tuto debatu přelouská si udělá orázek o tom, co Ti zbylo za argument :)
O formě argumentace se nebavím, ta je jasná, komunistická :)
Zas o článek míň.
Azbestodpovědět 
                              Re: Pohádky konec00:09:19 23.10.2014
??? Pil jsi? Drogy? Nevyspání?
Kuba Turekodpovědět 
                               Re: Pohádky konec07:51:57 23.10.2014
Pokud by náhodou pil, tak se nediv. Přelouskat tvoje příspěvky za střízliva moc nejde.
odpovědět 
                               Re: Pohádky konec08:44:16 23.10.2014
Došly argumenty? Tak radši nepiš nic, tohle už je vrchol ubohosti.
Alešodpovědět 
                                Re: Pohádky konec09:44:44 23.10.2014
Jak si to mám jinak vysvětlit? Jindy celkem pochopitelný Azbest za sebe řadí věty beze smyslu a návaznosti. Navíc mě obviňuje pomocí jakési logické přesmyčky, ve které si plete základ a přísadu.

Esence (lat. essentia od slovesa esse, být), česky také bytnost, znamená v běžné řeči podstatu, jádro věci („esence jeho výpovědi“) nebo i jen koncentrát (tresť, „čajová esence“, „kvintesence“).
Kuba Turekodpovědět 
                                 Re: Pohádky konec11:19:15 23.10.2014
KT a je to tady začne část poučovací(doufám, že to neskončí u pravopisůůů jako vůůůlll.......)
odpovědět 
               Re: Pohádky konec23:56:47 20.10.2014
Styl helelidi je cool do hospody k pivu nebo do dryáčnickejch otevřenejch dopisů. Že by byl i symbolem vřelýho vztahu ke čtenářům? Ale jó, možná by si mohli najmout za mluvčího Šlechtu, zaplatit mu pár piv a místo zápisů dávat na web video, kde by to opileckou mluvou všem bravurně vysvětlil. Dobrej nápad!
Lukyodpovědět 
                Re: Pohádky konec07:21:09 21.10.2014
A nenapadlo tě, že při formulaci "něco ve smyslu" bys tam mohl za Hele lidi... dosadit třeba Vážení členové... ?

odpovědět 
     Re: Pohádky konec17:59:20 20.10.2014
Omlouvám se, opravdu se nejedná o únik informací.
honzaodpovědět 

 Chybejici data dokazi doplnit16:30:09 22.10.2014
Ahoj,

nedavno jsem tezil(a vytezil) cast dat z firmy.cz. Tam bylo treba prekonavat i CAPTCHA atp. takze pokud nektera data zcela chybeji(nebyla predana) tak bych byl ochoten se je pokusit ziskat z toho stareho webu.

Kdyztak se ozvete na mail vpolisrac (at) gmail (dot) com.A.odpovědět 
 Re: Chybejici data dokazi doplnit17:57:08 22.10.2014
Vpolisráči, nikdo tady nepíše, že by data chyběla. Byla předána. Zřejmě se teď řeší nějaké nedodělky - jestli jsem dobře vyrozuměl, tak jde o dohady, jak označit prázdná pole :-)
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Chybejici data dokazi doplnit19:09:16 22.10.2014
To není pravda. Zdaleka ne všechna data byla předána. Přečti si ještě jedou dokument na svazových stránkách. Pan Strnad odmítl předat data údržby, nepředal GPS souřadnice, nepředal žádné obrázky, poznámky k cestám ........ Spíše jde o to, že ČHS jako slušná organizace nemůže jít touto cestou.
Petr Jandíkodpovědět 
   Re: Chybejici data dokazi doplnit19:30:04 22.10.2014
Pana Strnada překvapilo, že po něm ČHS chtěl právě jenom databázi cest. Tak jsi prostě odevzdal.
Kuba Turekodpovědět 
    Re: Chybejici data dokazi doplnit20:11:20 22.10.2014
Věř a víra tvá ti pomůže. Hnus velebnosti!
odpovědět 
     Re: Chybejici data dokazi doplnit21:16:59 22.10.2014
Tak znova: Ukaž dodejku, objednávku, zakázkový list, nebo jak to chceš nazvat. Co jsi po Zdeňkovi Strnadovi chtěl? Už se to řešilo výše a nedořešilo, protože ses nevyjádřil. Akorát kalíš vodu.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: Chybejici data dokazi doplnit23:53:25 22.10.2014
Data ČHS nebyla a nejsou korekteně předána. To e ještě pořeší !!
odpovědět 
       Re: Chybejici data dokazi doplnit18:18:45 27.10.2014
Muzes to nejak dokazat?
Nebo to ma stejnou vahu, jako kdyz tu napisu:
Byla predana presne takova data jako CHS pozadovalo.
odpovědět 
      Re: Chybejici data dokazi doplnit00:09:10 23.10.2014
No nevím kdo tu pořád kalí vodu podle tvých komentářů,který jsou jednostranně zaměření na ČHS to spíž vypadá že ty?
odpovědět 
       Re: Chybejici data dokazi doplnit05:48:01 23.10.2014
Lezu uz cca 30 let a vida web Skalni oblasti jsem ani jednou neotevrel a to jsem u compu každý den mimo víkendy , kdy jsem zase vždycky na skalach. Ale třeba zacnu, az tuto debatu ukoncite, napiste pak na lezce, kde se to bude navštěvovat.Dik.
Martas.odpovědět 
        Re: Chybejici data dokazi doplnit16:00:33 27.10.2014
To bude asi tim, že SO jsou pro lezec tak trochu konkurencí,že?
odpovědět 
        Re: Chybejici data dokazi doplnit18:19:46 27.10.2014
A kolikrat si zavital na stranky horosvazu? ;)
odpovědět 
      Re: Chybejici data dokazi doplnit14:16:38 23.10.2014
A nebo taky obráceně - ukaž objednávku a dodejku, ať dokážeš, že Strnad nepředal vše, co po něm chtěli. Pokud nemáš důkazy, opravdu jen kalíš vodu. Jestli ses ty sám pasoval do role arbitra, ještě to neznamená, že že tě v ní budou ostatní uznávat a že máš nějaká práva navíc. Rád se ti omluvím, ale dokaž, že máš pravdu. Ne jen tlachy a půlpravdy, ale něco hmatatelného, třeba právě výzvu k tomu, co vše má Strnad předal a srovnání s tím, co opravdu předal. Tím bys celé věci pomohl víc, než těmito nesmysly, co tu předvádíš.
odpovědět 
       Re: Chybejici data dokazi doplnit18:22:38 27.10.2014
Osobne zastavam presumpci nevinny. Tak predtim, nez se tu Strnad zacne odsuzovat a pranyrovat jako podvodnik, bych osobne uvital nejaky dukaz.
odpovědět 
        Re: Chybejici data dokazi doplnit18:50:39 27.10.2014
Jak se má Zdeněk bránit, že nic neudělal? Křesťansko-židovsko-antické právo už několik tisíc let stojí na základním principu, že kdo obviňuje, musí dodat důkaz... a proto ho naval nebo spolkni své obvinění.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Chybejici data dokazi doplnit22:03:48 27.10.2014
A co jsem asi psal..? Nebo tam fakt jeste potrebujes dodat "dukaz, ze bla bla."
odpovědět 
    Re: Chybejici data dokazi doplnit08:58:45 23.10.2014
Kubo Turku ty si byl přímo u jednání ohledně SO nebo tvoje poznatky a názory vycházejí od jednoho zdroje Z.Strnada? A jak sleduji cokoliv napíše ČHS je špatně spíž mě připadá,že tě baví kopat do ČHS při každé příležitosti,ale stejně jinak to už u tebe prostě nebude.
Jeník Pletichaodpovědět 
     Re: Chybejici data dokazi doplnit09:41:01 23.10.2014
Ahoj Jeníku, moje názory a poznatky pocházejí z toho, že jsem od začátku této kauzy mluvil a psal si s většinou aktérů a taky jsem ji sledoval od jejího vzniku až dosud (kdyby sis přečetl celou diskusi, do které právě přispíváš, zjistil bys to a nemusel by ses ptát). Problém je ze strany vedení ČHS dlouhodobě spíš v tom, co neříká, než co říká.

Pokud jde o moji údajnou předpojatost, doporučuji také přečíst celou diskusi, abys zjistil, že to není tak horké. Za vedení ČHS, které se jí zúčastňuje neoficiálně a anonymně, vysvětluji funkci ČHS a jeho některé předchozí kroky ve velmi pozitivním duchu. To by ale měl dělat právě někdo z vedení přesně tak, jak to děláš v jiných záležitostech Ty za Labské pískovce!
Kuba Turekodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Petr Bok
13A
 Databáze cest:
Všechny cesty (153937)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Sani 7b Karpathos
Dámská Záležitost Xb Údolí Loubenského Potoka
Kořenová IXa Čížkovy Kameny
Po Schodoch 2 Tišina A Smrk
Z Hádky Do Pohádky VII Prachov
Nově komentované:
Ostravský Cip 7C Rusava
Traverz 7C Koryčanský Hřeben
Flame Of Fame 9+/10- Geyikbayiri
Raki On The Rocks 9+ Geyikbayiri
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Dratnik | Re: Porfyr je vulkanického původu | Re: Dratnik | Re: Dratnik | Re: Lezeckých materialu je spousta | Dratnik | Dratnik | Re: Lezeckých materiálů je spousta | Re: Lezeckých materiálů je spousta | Porfyr je vulkanického původu |

 Nové komentáře:
Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: hezkej duchod po olympiade | Začínající |

 Kde to vře:
Horská služba v Tatrách zachraňovala včera českého horolezce (65)
Nový automat pro umělé stěny na jištění prvolezce (31)
MZV ČR: Čeští horolezci, uvízlí v Pákistánu, se vrací domů (28)
Uniqa: záchranu českých horolezců z Rakapoši neuhradíme (25)
Video: Laura Rogora leze cestu Erebor 9b/+ (20)
Mistrovství ČR mládeže v lezení na obtížnost: výsledky (14)
MČR v boulderingu ve Slaném (12)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost Brno (11)
Horolezci Jakub Vlček a Petr Macek jsou z Pákistánu doma (10)
Jakob Schubert: 1. opakování DWS Alasha 9a(+) od Chrise Sharmy (8)

 Nově v inzerci:
Silvretta 300 + láhve outdoor | Péřový spacák | Dětské boty La Sportiva | trekingové boty Columbia peakfreak x2,vel.43 | Deuter Aircontact 55+10 | Zimní Sir Joseph Erratic 850 | gumy | lezení Olomouc a okolí | Praha pondělí 25.10. | Petrohrad |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 386 
 Jen na písku  
 177 
 Ne 
 466 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.