LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
SP boulder, USA (21.05)
SP Innsbruck (23.06)
SP Villars (01.07)

Žebříček
Cesty:
12.Šofránko 11078
13.Volf 11053
14.Reich 10963
Bouldry:
12.Kratochvíl 10250
13.Popovský 10228
14.Horáček 10225
Hory:
5.Groš 5570
6.Bloudek 5570
7.S 5358

Výsledky
SP Meiringen (16.04)
2. nominační závod v boulderingu (10.04)
1. kolo ČP na obtížnost Zlín (27.03)

Deníčky
5126 lezců
897002 cest
Nové přelezy:
Chilli 9
Kdyby Pras 9
Limpieza M 7C
Canas Y Ca 7C
El Varano 7C+
Dr. Roboti 8A
Poslední R Xb
Dislogic 9
Nuda V Jab 9
Extáze 9

Stěny
V 16 - Plzeň
Big Wall - Praha 9 - Vysočany
Boulder Bar - Praha 7

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno
Rock Point OC Olympia - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Co je toto za divnou politiku vedení ČHS

Od začátku prosince letošního roku si můžeme prostřednictvím nejmenované agentury uhradit kombinované členství Alpenverein + ČHS na rok 2015 ve výši 2 010,- Kč a dospělí od ČHS obdrží finanční dar 240,- Kč, partneři A pak částku 180,- Kč. Když jsem si prohlížel rozpočet ČHS na rok 2014, tak jsem tam takovou položku nenašel. Co to tedy znamená? Vedení ČHS si nějakým zvláštním způsobem domluvilo s agenturou zajímavý byznys, který se ale netýká ostatních agentur. Takže ty jsou diskriminovány a jen jedna jediná je protěžovaná. Přitom podle Alpenvereinu nesmí jít žádná agentura pod částku 1 610,- Kč za dospělého, jinak bude sankcionována. A co členové ČHS, kteří chtějí pojištění od ČHS a nechtějí Alpenverein? Proč taky oni nedostanou dar 240,- Kč nebo 180,- Kč? Proč někdo ano a někdo ne? Nebo to snad Jan Bloudek, jako předseda svazu, platí ze svého? To asi těžko, protože tato částka může jít do nadoblačných výšin. Ale jak se zdá, svaz na to má. A proč nepřihrát někomu zajímavý byznys, když to jde! A co na tuto situaci členové ČHS, kterých finanční příspěvky v rozpočtu to jsou?

Jan Skácel   [úpravy] 14:10 17.12.2014Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 co na to členové?14:37:28 17.12.2014
Já ti řeknu co na to :-) díky, že jsi to tu popsal. O tomhle jsem se doslechl cca 14 dnů zpět. No a po několika letech v ČHS (cca dvaceti)
jsem se rozhodl, že prostě letos příspěvky nezaplatím. Pouze si zaplatím členství v oddíle a Alpenverein...
Tom Vidlákodpovědět 

 ČHS + Alpenverein15:07:01 17.12.2014
Já ti zase řeknu, že jsem četl, že na dodavatele OEAV bylo výběrové řízení, které pro nejlepší podmínky vyhrál Jirásko (ALPY).
Jelikož když se vyřizovalo kombinované členství pro oddíly, byla to byrokracie, teď při vracení ještě větší, nedokážu si představit ještě další 2-3 firmy, které by se do toho zapojily. Díky nesdílení databází zákazníku by v tom vznikl neuvěřitelný bordel.
Nehledej v tom podvod. Chápu ale, že češi jsou konspirativci a za vším vidí nutně podraz. Ne aby jsi se na to podíval z druhé strany, že ti to šetří čas.
Vidlák: děkujeme za přispění k obnově jištění. Takové jako jsi ty potřebujeme :(
Belialodpovědět 
 Re: ČHS + Alpenverein22:32:16 17.12.2014
Hele Beliale sorry ale prispel jsem uz dost. A nemam problem prispet primo treba Vlkovi v krase kam obcas zajedu a nebo v Adru klukum... Neni problem dat penize, ale nechci je vyhazovat oknem... Navic protoze jsem zacal litat tak za posledni rok jsem toho nalezl...ALe o to fakt nejde... A ja teda nevim, nehledam myslim konspirace, ale na tomhle fakt neco smrdi... A mozna se pletu a je vse ok :-) ale mam snad narok na to vyjadrit svuj nazor a i ho promitnout nasledne do sveho chovani...
Tom Vidlakodpovědět 
 Re: ČHS + Alpenverein22:41:24 17.12.2014
Jinak jeste k tomu vysvetleni nize od Petra... prijde mi to i v nekterych vecech smysluplne... AKorat je to teda reseni jak pod na me z boku :-) ale chapu ze to asi jinak udelat neslo... Ja mel treba trosku jeste jine informace... a to je to co se tu resi porad dokola. To co tu Petr popsal jako vysvetleni proc to je jak to je.. Proc tohle nemuze byt na strankach CHS uz s tou pvodni informaci???? Resi se to tu furt. Dycky nejakej v uvozovkach pruser. Pak tu nekdo z CHS vysvetli duvody apod. A uznavam ze nekdy jsou rozumne a cela situace pak vypada jinak.... ALE PROC TOHLE NEJDE UDELAT HNED...???? Tak mozna este zaplatim no :-):-):-)
Tom Vidlakodpovědět 

 Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům15:07:02 17.12.2014
Ahoj,

ČHS se dlouhodobě snaží získat co možná nejvíce výhod pro své členy. Proto jsme ve věci kombinovaného členství vyzvali v letošním roce k jednání o spolupráci všechny přímé prodejce v tuzemsku. K jednání se přihlásili pouze dva, oba jsme oslovili se stejným zadáním, oba také odevzdali své nabídky. Oba tito prodejci mají možnost nově nabízet kombinované členství za podmínek, které ČHS nabídli.

V předchozích letech to fungovalo tak, že ALPY dávaly členům ČHS velkou slevu (na úkor svojí marže) při koupi kombinovaného členství.
Tato praxe se nelíbila především ostatním prodejcům Alpenvereinu a pro letošní rok dosáhli toho, že je centrálně stanovená minimální cena za Alpenverein a z ní už není možné dávat slevy.
Je ale možné např. poskytovat provize prodejcům.

ČHS nechce na produktu vydělávat, ale snaží se zajistit pro svoje členy výhodu při koupi kombinovaného členství. To by ale bylo obtížně možné, kdyby za spolupráci při prodeji kombinovaného členství ČHS inkasoval provize a pak je zpětně zasílal těm, kdo si kombinované členství koupili. Administrativní obtíže by byly při počtu členů nezvládnutelné a ani pro samotné členy by toto řešení nebylo moc komfortní.

Proto jsme zvolili formu prémie – daru, který proplácíme přímo při koupi prostřednictvím prodejce členství - ALPY. U ostatních prodejců toto není možné, ale, jak uvádím výše, bylo to jejich rozhodnutí, protože jsme oslovili všechny přímé prodejce s jasným zadáním, že chceme najít cestu, jak zachovat pro členy ČHS co nejvýhodnější podmínky. Ostatní prodejci o žádných dalších formách zvýhodňování členů ČHS jednat nechtěli.

Dary – prémie, které vyplácíme při koupi kombinovaného členství v žádném případě nepůjdou z běžných příjmů našeho rozpočtu, ale jsou plně kryté účelově vázaným darem od partnera, který touto formou bude podporovat kombinované členství zakoupené u ALPY spol. s r.o.  Myslím, že v daný okamžik už na základě podnětu řeší revizní komise, zda tato praxe není v rozporu se stanovami či nějak nezasahuje do rozpočtu ČHS.

Chápeme, že to zvenku vypadá nesrozumitelně, ale byla to z našeho pohledu jediná možnost, jak zachovat pro členy ČHS finančně zvýhodněné podmínky při současné koupi členství v ČHS i Alpenvereinu.


Za VV ČHS Petr Resch
Toto vysvětlení je oficiálním vyjádřením vedení ČHS. Budeme samozřejmě rádi, pokud se na nás členové obrátí s jakýmikoli dotazy či podněty mailem nebo telefonem. Kontakty viz www.horosvaz.cz

Petr Reschodpovědět 
 Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům15:09:12 17.12.2014
Přesně ... zdá se mi to logické a oceňuji to.
odpovědět 
 Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům15:23:52 17.12.2014
Poslední doplnění:
Protože jsme vše chtěli mít co nejférovější, psal v září Honza Bloudek prezidentovi ÖAV Ermacorovi a žádal ho o spolupráci při řešení nových podmínek kombičlenství. Odpověď přišla v prosinci s tím, že ÖAV pověřil L.Jiráska, aby s námi celou záležitost projednal.
Petr Reschodpovědět 
  Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům15:54:19 17.12.2014
Dary – prémie, které vyplácíme při koupi kombinovaného členství v žádném případě nepůjdou z běžných příjmů našeho rozpočtu, ale jsou plně kryté účelově vázaným darem od partnera
Michalodpovědět 
   Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům15:58:37 17.12.2014
Věřím pane Skácel,že než jste napsal tento článek,tak jste ČHS požádal o vysvětlení ohledně pojištění?
Jeník Pletichaodpovědět 
   Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům16:03:14 17.12.2014
Dary – prémie, které vyplácíme při koupi kombinovaného členství v žádném případě nepůjdou z běžných příjmů našeho rozpočtu, ale jsou plně kryté účelově vázaným darem od partnera.....
Můžu se jen zeptat kdo je tím parnerem?
odpovědět 
    Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům21:42:18 17.12.2014
To vyplývá z komentářů - p.Jirásko (ALPY).
odpovědět 
     Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům23:20:22 17.12.2014
Tady něco hrozně smrdí!
Pavel Juřicaodpovědět 
 Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům08:48:57 18.12.2014
Takže taková klasická česká vyčůranost, jak ochcat podmínky dané AV. I když mě to nestojí ani korunu a navíc dokonce dostanu od ČHS dáreček, tak se za takovýhle jednání svazu stydím snad víc než za cokoliv jinýho. To, že se při podnikání jezdí na hraně a využívá se všech možnejch i nemožnejch kliček např. pro minimalizaci daní, to ještě chápu, i když to nedělám. Ale, že k takovémuto negentlemanskému jednání sklouzne občanské sdružení sdružující sportovce, které nemusí maximalizovat zisk, ale má naopak možnost ve společnosti udržovat zbytky čestnosti a smyslu pro fair play? Bude ČHS také půjčovat švýcarské dálniční známky opatlané indulonou a prezentovat je jako cestovní talismany? Vyjednávání výjimek a jištění, to už jsou opravdu jediné dva důvody proč paltim příspěvky. Raději bych ale měl možnost pouze přispět na tyto činnosti a zároveň nemuset být členem ČHS.
Honzaodpovědět 
  Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům09:08:07 18.12.2014
Já nechci kozu! Já chci aby sousedovi chcípla :)
Martinodpovědět 
   Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům09:24:23 18.12.2014
No jo, ale co když soused je holá prdel, jako já, ale já jsem poctivý a ze svého uživím sotva sebe, kdežto soused je vychcánek, co chodí žrádlo pro kozu krást na moje políčko? Považuješ za správné, aby soused měl kozu na můj úkor?

Trochu tady zaměňuješ nepřejícnost a závist s požadavkem na čestnost, férovost a dodržování dohod.
odpovědět 
   Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům09:48:16 18.12.2014
Přirovnání k sousedovic koze mi nějak uniká. Mě pouze vadí, že se ČHS, kterého jsem členem, propůjčí k zneužití svého účetnictví proto, aby někdo mohl obejít stanovené podmínky o minimální ceně při přeprodeji pojištění AV. Třeba s dobrým úmyslem udělat něco pro členy. Ale toto konkrétní "něco" je pro mě za hranou morálnosti chování občanského sdružení.
Honzaodpovědět 
    Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům14:30:53 18.12.2014
ČHS má víc členů, členi mají slevu. Alpy mají víc členů, AV má víc členů. AV vzkázal do ČR ať si to vyřešíme sami. Všichni horolezci vydělali a je to legální. Děláte si kozy? Stále nejde o kozy?
Martinodpovědět 
  Re: Vysvětlení - jednotný řístup ke všem přímým prodejcům13:55:30 18.12.2014
Mno hlasujme koupi. Komu se to nelibi muze dar od CHS striktne odmitnout. Ja ho beru a vitam. Beru to tak, ze se se mnou CHS podeli o provizi, protoze ja jako clen jsem vlastne taky CHS a prijde mi to v poradku. Ze se Alpy.cz podeli o marzi s CHS me prijde taky v cajku. Nemam s tim vubec problem. To jen aby nemeli jen negativni ohlasy. Vitam to, trochu me stve, ze si dali tak na cas, ale nastesti jsem to vydrzel. CHS jako zajmovy spolek jedna v zajmy svych clenu - to je naprsoto v poradku. Samozrejme je jen tezky se trefit do zajmu kazdeho z clenu, u me se trefili. Nepovazuju tech 240kc za spinave, jinak bych je musel striktne odmitnout.

r0binodpovědět 
  Přestup roku15:45:17 18.12.2014
Tak přejdi třeba do YMCy a poskytni ČHS dar na jištění apod...
M@raodpovědět 

 Mam po ptakách?!16:22:01 17.12.2014
Znamená to, že v případě že jsem obnovil členství již v listopadu mam po příspěvku?!... =o/
červodpovědět 
 Re: Mam po ptakách?!21:42:53 17.12.2014
asi ano .. podminky nebyly vyjasnene.
odpovědět 
 Re: Mam po ptakách?!14:43:22 18.12.2014
Stačilo číst informace ČHS na stránkách, že probíhají nová jednání s poskytovateli členství v AV. Stejně tak blbě si můžeš oboje členství pořídit zvlášť nekombinované a slevu mít nebudeš. Rejpalové to můžou udělat taky a bude klid.
odpovědět 

 Skácel, Skácel00:45:45 18.12.2014
Ty vole, Skácel, ty seš buď neúspěšnej prodejce AV nebo seš ten nekňuba, co tu pod různými nicky atakuje dokolečka svaz a teď vytáh takovouhle píčovinu.
Většině členů ČHS je totiž úplně putna, kdo jim AV prodá, hlavně že je to se slevou a že to neplatí se to z rozpočtu.
Prudičodpovědět 
 Re: Skácel, Skácel10:03:23 18.12.2014
Hlavně že to je se slevou ... hmm, typický čech. :/ Sice jdou principy fair play stranou (a to jsme sportovní svaz), hlavně že odrbeme podmínky AV platné pro ostatní a je to se slevou ...
odpovědět 
  Re: Skácel, Skácel14:01:41 18.12.2014
Odrbal je Jirásko, ne svaz.
Svaz poptal kombinované členství s tím, kdo nabídne nejnižší cenu.
Přihlásil je jirásko, že nabízí za každé členství dar.
Svaz měl měl říct: Ne děkujeme, raději dejte našim členům plnou palbu.

Teď se tady hlásí moralisti, jak se za svaz stydí.
To se zase řeší píčoviny. Jdu Prudit do nějaký zabavnější diskuse, tady je to samej idealistickej prodejce AV.
ČHSodpovědět 
   Re: Skácel, Skácel14:03:02 18.12.2014
Selhal mi tam podpis, z ČHS fakt nejsem :D
Prudičodpovědět 
    Re: Skácel, Skácel16:00:48 18.12.2014
Petr Resch se oficiálně vyjádřil jinak, než tvrdíš ty. Prohlásil, že si to takto vymyslelo ČHS.
Petrodpovědět 

 Malý veletoč00:47:32 18.12.2014
A co je na tom nejasného a podivného? Je to normální a legální způsob, jak obejít dodavatelem stanovenou minimální cenu pro konečného odběratele.

Když nemám dodavatelem stanovenou minimální prodejní cenu a dodává mi to za 500, mohu prodávat třeba za 501 nebo za 1500, je to jedno, je to můj zisk. Ale samozřejmě někteří prodejci protestují, protože někdo z garáže s téměř nulovými náklady může prodávat za levno, kdežto někdo by byl za tu samou cenu v mínusu. A to se samozřejmě dodavatelům nelíbí. Důvody nebudu rozebírat, to by byl jiný článek. Ale řeší se to tak, že pokud někdo chce něco přeprodávat, stanoví se mu minimální cena, pod kterou prodejce nesmí jít. Obchodník má sice zaručenou minimální marži, ale zároveň nemá možnost zaujmout, protože proč by to někdo kupoval v garážovém eshopu, když se o tom pravděpodobně dozví a za tu samou cenu to může koupit u renomovaného obchodníka s reklamou.   

Takže se hledají způsoby, jak to obejít.
Produkt nakoupím za 500, ale mohu ho prodávat minimálně za 1000 Kč. Všichni prodejci to budou prodávat za 1000 a zbude jim 500. Ale protože potřebuji svoji nabídku zvýhodnit, dám k tomu nějaké bonusy - skipas, presku, balíček sušenek, slevu na další nákup. To vše třeba za 200. Takže koupím za 500, prodám za 1000, za 200 dám bonus a zbude mi 300. Ale chce každý skipas nebo sušenky? Ne. Každý chce prachy. Takže proč nedat klientovi přímo těch 200?

Výsledek je ten, že obchodník koupí za 500, prodá za předepsaných 1000, zákazník zaplatí 1000 a hned dostane od obchodníka dárek 200. Takže tímto obchodník dodržel předepsanou prodejní cenu 1000, ale zákazníka to stojí jen 800. Zákazník to má levnější než jinde, pravidla jsme dodrželi a ještě obchodníkovi 300 zbude. A lidé nakupují u našeho obchodníka, protože je to pro ně opravdu nejvýhodnější. A v tomto případě to svaz opravdu nestojí ani korunu, protože těch 200 je hrazeno z provize obchodníka. Svaz je na tom tedy úplně stejně, jako kdyby se domluvil s obchodníkem, že cena bude 800.

Tento systém je pravděpodobně na hraně, je možné, že ani není dodavatelem dovolen, takže je potřeba to ještě dále zkomplikovat. Odměnu tak nevyplácí prodejce, ale svaz. Proti tomu nemůže nikdo nic mít. Osobně bych  to udělal tak, že po ukončení prodeje (nebo průběžně, to je jedno), by prodejce svazu jako provizi navíc zaslal peníze ve výši vyplacených bonusů, a svaz by pak peníze zaslal zpět prodejci jako kompenzaci, které prodejce jménem svazu vyplatil. Jsou to jedny a ty samé peníze, ani se nemusí převádět, jen se proženou účetnictvím (svaz pošle fakturu na provizi a prodejce zašle fakturu na bonusy, vyřeší se zápočtem) a změní se názvy položek (bonus se po této akci vyplácí z peněz od svazu), jinak to finančně zůstává nastejno.

Může to vypadat komplikovaně, ale je to jednoduché - zákazník koupí za 800, prodejce prodá za 1000, svaz to nestojí ani korunu, ale přesto je v případě jakýchkoliv sporů doložitelné, že to prodejce opravdu prodal za 1000 a že zákazníkovi nic navíc nedal, protože všechny bonusy zákazníkům opravdu hradil svaz, a svaz má opravdu potvrzení a doklad o tom, že ho celá akce s bonusy nestála ani korunu navíc.

Jak prosté.
Echodpovědět 
 Re: Malý veletoč08:46:51 18.12.2014
Takže taková klasická česká vyčůranost, jak ochcat podmínky dané AV. I když mě to nestojí ani korunu a navíc dokonce dostanu od ČHS dáreček, tak se za takovýhle jednání svazu stydím snad víc než za cokoliv jinýho. To, že se při podnikání jezdí na hraně a využívá se všech možnejch i nemožnejch kliček např. pro minimalizaci daní, to ještě chápu, i když to nedělám. Ale, že k takovémuto negentlemanskému jednání sklouzne občanské sdružení sdružující sportovce, které nemusí maximalizovat zisk, ale má naopak možnost ve společnosti udržovat zbytky čestnosti a smyslu pro fair play? Bude ČHS také půjčovat švýcarské dálniční známky opatlané indulonou a prezentovat je jako cestovní talismany? Vyjednávání výjimek a jištění, to už jsou opravdu jediné dva důvody proč paltim příspěvky. Raději bych ale měl možnost pouze přispět na tyto činnosti a zároveň nemuset být členem ČHS.
Honzaodpovědět 
  Re: Malý veletoč09:06:50 18.12.2014
Ano, řekl bych, že jsi to pojmenoval úplně přesně a že to velmi dobře ilustruje poměry ve svazu. A hlavně způsob myšlení, jaké současné vedení má, a kam až je ochotno a schopno v oblasti morálky a etiky zajít. A otázka dne zní - není toho náhodou jen špička ledovce? Když si vzpomenu na nedávné diskuze ohledně financování sportovců a placení výletů na závody, nemůže to být opravdu podobné? Tedy papírově a účetně vše v pořádku, přes revizní komisi to projde, ale morálně by to bylo před členy neobhajitelné? Tento způsob prodeje pojištění je také právně nenapadnutelný a svaz i prodejce plní všechny smlouvy, ale jak je vidět, nejsem sám, kdo si myslí, že jde o obejití nějakých pravidel a vyčůranost... A co je vlastně příčina a co následek? Šlo o domluvení nej podmínek a náhodou to vyšlo na Alpy, nebo šlo o zajištění pokračování výhodných podmínek (je lepší prodej deseti pojištění s provizí 500, nebo sto pojištění s provizí 300?) a prakticky monopolu (kdo by to kupoval jinde za víc?) pro Alpy a jen náhodou z toho tentokrát profitují i lezci? Obrázek si jistě udělá každý sám.
odpovědět 
   Re: Malý veletoč10:06:26 18.12.2014
Stydím se, že jsem členem ČHS. Lákat členy tímto způsobem, to je hnus. :(
Petrodpovědět 

 pojistka08:41:52 18.12.2014
Pojištění je snad každého věc, proč se do toho svaz vůbec angažuje. Chceš se pojistit? Tak se pojisti, ale zařiď si to sám nebo přes oddíl, kde to může někdo vyřídit hromadně. Takhle by se svaz vyhnul pomluvám a nařčením.
 zofinodpovědět 
 Re: pojistka08:54:39 18.12.2014
Svaz se chová racionálně.
Spousta lidí chce pojištění.
Svaz nemá sílu na to, aby vyjednal pojištění za stejných podmínek jako AV.
Dokud nebyla sleva, byl setrvalý sestup počtu členů.
Spousta lidí lezla jen s AV v kapse, ČHSku přestávali platit.
Když se zavedla sleva, členská základna výrazně narostla, protože pořídit ČHSku k AV už nestálo 400Kč.
ČHS dělá co umí, aby mělo víc členů a tohle je jedna z věcí, která funguje.
Prudičodpovědět 
  Re: pojistka09:19:32 18.12.2014
To nikdo nerozporuje. Ale mělo by se uvedeného cíle dosahovat obcházením podmínek a chováním, které řada lidí považuje na vyčůrané a nemorální? Co na popsaný způsob prodeje, tedy prodej za stanovenou cenu, ale okamžité vrácení části peněz zpět, říkají ostatní prodejci? A co si o tom myslí samotný Alpenverein? Co bude následovat příště? Teď nejde o tuto jednu akci, ale o to, jakým způsobem se svaz chová, a zda jeho chování přispívá k tomu, aby byl považován za důvěryhodného a férového partnera. Jestli něco stojí za snižujícím se počtem členů, ačkoliv počet lezců je stále vyšší a vyšší, bude za tím něco jiného, než jen výše příspěvků. Až budeš se svazem něco řešit, nebo až bude svaz něco zdůvodňovat a bude záležet jen na důvěře, vzpomeň si na to, co vymysleli, aby legálně obešli Alpenverein, vzpomeň si na zavedení náhubkové směrnice, na mlžení okolo financování, na Zobana na lyžích, na utajované financování účastníků závodů, kteří si v zahraničí po naprostém fiasku užívali ve skalách... U toho všeho jde vymyslet, jak to udělat administrativně správně, aby to revizí prošlo. Budeš jim i nadále věřit a budeš hrdým členem?
odpovědět 
  Re: pojistka09:20:53 18.12.2014
Racionálně se chová např. i zloděj aut, když si propočte možný zisk vs. námahu a riziko odhalení, a jde do toho. ČHS umožnil pouze jednomu českému prodejci AV obejít podmínky týkající se minimální ceny a zároveň si zajistil vlastní členskou základnu. Je to racionální, možná i "legální", ale nikoliv čestné. Konkrétně mě jkao člena ČHS takové jednání svazu odrazuje víc než vidina levnějšího balíčku ČHS+AV.
Honzaodpovědět 
   Re: pojistka09:57:52 18.12.2014
Nemáš pravdu. Podle toho, jak to popisuje PR, ČHS nabídla i jiným prodejcům AV, aby ochcali pravidla. Ti na to nepřistoupili, tedy mimo Alpy. Tedy jestli to chápu správně, ČHS chtěla po dodavatelích, aby daná pravidla porušili a zaštiťuje se tím, že chtějí pro své členy co nejvýhodnější podmínky. Smutné. Sport a smysl pro fair play už asi k sobě nepatří. Sport a vychcanost ano.
Rodpovědět 
    Re: pojistka10:19:33 18.12.2014
Jsem zvědavý, kam až je ochotný VV ČHS zajít, aby přilákal nové členy. Od sportovního svazu tohoto nekomerčního sportu bych očekával, že se bude chovat férově i za cenu úbytku členů. Po všech kauzách, co jsem letos zaznamenal, musím konstatovat, že příští rok už příspěvek nezaplatím. Je mi líto, že tak nepřispěji na obnovu jištění na skalách, ale jiné řešení nevidím. V tomto spolku provozující takovou politiku už být více nechci. :(
Petrodpovědět 
     Re: pojistka10:58:40 18.12.2014
Ale když to já si zase myslím, že je blbost...já ty čtyři stovky klidně ČHS dám... ale AV koupím tam, kde ctí pravidla...mám už věk na to nebýt zbytečně vzpurnej, ale ať si každej dělá co chce...
Rodpovědět 
      Re: pojistka12:39:37 18.12.2014
Nebýt pokrytecký je blbost? A to já si zase nemyslím. Pokud svaz dělá něco nečestného, pokládám za povinnost se toho přinejmenším neúčastnit.
Petrodpovědět 
       Re: pojistka13:13:42 18.12.2014
No...to bys ale nemohl jezdit třeba MHD, protože Dopravní podnik je prolezlej nečestnýma a zkorumpovatelnýma lidma... ze zásady bys neměl platit za odvoz odpadků, protože to platíš magistrátu a na magistrátě je to to samý... zdravotní pojištění zase úplně to samý... a na to já už tedy nemám, o ideály jsem přišel... a můžeš tomu říkat pokrytectví. Měj se!
Rodpovědět 
        Re: pojistka16:02:44 18.12.2014
Povinná platba a dobrovolné členství v zájmovém spolku nelze porovnávat, to snad nemyslíš vážně.
odpovědět 
         Re: pojistka16:11:41 18.12.2014
Ale já nejsem ve svazu dobrovolně. Bohužel, pro některé je to povinnost. Dobrovolně tam mohou být zahrádkáři, kteří si budou ředkvičky pěstovat se svazem, i bez. Ale já bez svazu lézt oficiálně nemohu. To samé závodníci. Takže je to dobrovolné asi tak jako ta mhd.
odpovědět 
          Re: pojistka20:43:22 18.12.2014
Nemůžeš bez svazu oficiálně lézt? To už fakt přeháníš. Ono snad musí být na tvé lezení oficiální razítko od ČHS?
odpovědět 
           Re: pojistka20:47:48 18.12.2014
Ano, někde ano.
odpovědět 
            Re: pojistka22:26:06 19.12.2014
Někde? Kde se musí lézt jen s razítkem ČHS? Moc se k odpovědi nemáš ...
odpovědět 
             Re: pojistka08:11:51 20.12.2014
Tech moznosti je sposta, proc musis byt clenem:
- napr. jsi zavodnik a zavodis na mezinarodnich zavodech, bohuzel clen byt musis
- jsi spravce skal, osazujes jisteni a potrebujes pojisteni odpovednosti a byt kryty svazem pro cinnost, kterou delas bezplatne, casto dotovane pro ostatni
- jsi instruktor a nekomercne skolis v oddile, potrebujes byt clen aby platila pojistka odpovednosti pro pripad, ze nahodou udelas chybu
- jsi predsada oddilu a zastupujes vuci CHS cleny sveho oddilu, to jde jako neclen docela blbe

Doufam, ze ti tyto duvody staci
Radek
zobanodpovědět 
 Re: pojistka15:09:26 18.12.2014
Pojištění je jeden z mála důvodů, proč ve svazu ještě být...
L.odpovědět 
 Re: pojistka08:55:12 21.12.2014
žofina, ale tady máš možnost, kterou buď využiješ a nebo ne.
odpovědět 

 proces uhrazení kombičlenství08:55:33 18.12.2014
Budu rád pokud mi někdo korektně odpoví. Jak přesně postupovat v urazení kombi příspěvku? Mohu poslat/uhradit za své členy na účet Alpy částku 1370,- a na čhs 400,- ?? viz(ALPY spol. s.r.o. jako partner ČHS byl zplnomocněn vyplácet zájemcům o kombinované členství, kteří získají toto členství prostřednictvím alpenverein.cz, finanční dar od ČHS v následující výši: kat. A dar 240,-) dik
maugliodpovědět 

 Vyčůranost10:24:28 18.12.2014
je to klasická česká klička, jak vyjebat s nařízením OEAV. Rakušáky by pravděpodobně vůbec nenapadlo, že se tu někdo o něco takového pokusí.
honzányodpovědět 

 Lež?10:51:41 18.12.2014
No když o tom tak přemýšlím, myslím si, že je to dokonce ze strany ČHS i lež nebo minimálně nepravdivé tvrzení, že to svaz nic nestojí. Jak je vidět, prodejce je ochoten a schopen svoji provizi za prodej pojištění přiměřeně snížit (o dar kupujícímu). Buď tedy lidé ze svazu vyjednali úmyslně špatné podmínky, protože už v rámci jednání věděli, že částka pro svaz bude menší, než by mohla být (o dary), a tedy ČHS na tom tratí, nebo dostává částku dobrou, ale vyplácí z ní ty odměny, tedy opět na tom ČHS tratí. Pokud pominu pravděpodobně zanedbatelnou skupinu lidí, kteří si koupí kombi členství jen kvůli daru, bez něj by si to nekoupili, tak mi vychází, že ČHS se samo a dobrovolně vzdalo části možné odměny proto, aby zvýhodnilo jednoho z prodejců.

Takže podle mne jsou slova o tom, že je to jen výhoda, který členy nic nestojí, buď nepravdivá, nebo jsou pravdivá, ale pak je zase neschopný vyjednávací tým (což se mi nezdá, lidé v ČHS už několikrát ukázali, že dobře vědí, co dělají). Opět ať si to každý přebere dle svého.
Echodpovědět 

 Cimrmanův úkrok stranou?11:06:03 18.12.2014
Byl jednou můj známý Čech v USA. Chtěl zavolat do ČR, ale na druhé straně se ozval někdo jiný. Majitel telefonu, američan, zavolal svému operátorovi, že ten telefonát byl omyl a operátor mu řekl, že tedy hovor nebude účtovat. Natož Čech zavolal opět do ČR a tentokrát se dovolal správně. Po skončení hovoru se ptá Američana, proč nezavolá svému operátorovi a neřekne, že i druhý hovor byl omyl a tím že ušetří, protože operátor mu ani druhý hovor nebude účtovat. Američan se zamyslel a řekl: To ale nejde.

To je vůl, co? ;-)
Rodpovědět 
 Re: Cimrmanův úkrok stranou?13:43:50 18.12.2014
To nebyl tvůj známý, ale historku si vymyslel bavič J. Novotný. nejsi sám, kdo to v televizi viděl.
Prudičodpovědět 
 Dobrá pohádka!14:53:13 18.12.2014
Tu můžeš vyprávět leda před spaním dětem. Když se tahkle spleteš, je to jen Tvoje blbost a hlavně na rozdíl od nás je volání z USA do ČR tak levné (řádově 1 $/h), že by tam něco takového nikdo neřešil...
M@raodpovědět 

 opravdu?11:23:42 18.12.2014
a není to spíš vyčůranost ze strany OEAV - určovat minimální prodejní cenu? co je jim do toho? nehledě na to, že taková prodejní strategie může narušovat hospodářskou soutěž, a to ve smyslu českého i evropského práva (zkus googlit "resale price maintenance").

to jen na okraj ke zdejším "moralistům", ja už mam bohužel oeav zaplacený od listopadu.
f.odpovědět 
 Re: opravdu?11:38:40 18.12.2014
Odpověď je jednoduchá - není.
Rodpovědět 
 Re: opravdu?11:39:29 18.12.2014
Není to to samé. To, co uvádíš, tedy určování minimální ceny, za kterou smí prodejci zboží prodávat, se opravdu nesmí a obchodník za to může být postižen.

Ale tady má někdo nějaký produkt a ty to jen přeprodáváš více méně pod svým jménem, ale pro něj. To máš jako se zájezdy - CK má zájezd a všichni prodejci, tedy CA, smí prodávat pouze za cenu stanovenou CK. Z hlediska ceny zájezdu je tedy jedno, zda koupíš přímo u CK nebo u Invie nebo v nějakém krámku poblíž bydliště, cena zájezdu bude vždy stejná a i když ti to prodá Invia, právní vztah máš s CK.

Takže tady to není tak, že AV dodává na trh nějaký produkt za velkoobchodní cenu a nesnaží se stanovit cenu maloobchodní, ale AV má nějaký produkt a distributoři ho jen přeprodávají pro AV. S kým máš nakonec vztah, když máš pojištění AV? I když ti to prodají Alpy, tak máš vtzah s AV. Takže tvé pravidlo o tom, že velkoobchod nebo dodavatel nesmí určovat maloobchodní ceny zde neplatí, zaměňuješ vztahy.
odpovědět 
  Re: opravdu?12:05:32 18.12.2014
A teď si představte, že kdyby ČNB už rok neintervenovala proti naší koruně (neustále nesrážela její kurz vůči €) měli bychom to pojištění podstatně levnější...
Nejsem právník ani se extra nevyznám v nuancích aktuálně platného obchodního práva. Asi bych řekl že záleží jak by to stanovení min. distributorské ceny posuzoval soud. Mě osobně příjde problematičtější stanovování minimální prodejní ceny (tj. určování min. povinné marže pro distributory). Podle mě to hospodářskou soutěž narušuje a navíc jak vidno tyhle protekcionistické "min. povolené ceny" v praxi nefungují. Ohánět se u toho vynucování dohodnuté marže morálkou je už úplně vedle.
motákodpovědět 
   Re: opravdu?12:47:59 18.12.2014
Ach jo, tak jeste jednou - Alpy nejsou prodejce, ktery nakoupi a proda, ale zprostredkovatel. Kdyz budes prodavat jako prodejce, muzes si s cenou delat, co chces. Ale jako zprostredkovatel pouze preprodavas neci hotovy produkt a nemas pravo do ceny ani produktu zasahovat. Chapes ten rozdil? Ja mam nejakou sluzbu, pojisteni, a to ma nejake podminky a ceny. A ty prodej dale pouze zprostredkujes jako muj zastupce. Ale stale jsme smluvni strany ja a klient, ty pouze dostanes provizi. Ty ani cenu ovlivnovat nemuzes, je to ma cena a ty nejsi samostatny subjekt, ale muj zastupce. Priklad se zajezdy vyse je spravny, prodejce zajezdu take nesmi upravovat cenu, jen prodavat za ceny poradatele a pak dostane provizi.
odpovědět 
    Re: opravdu?13:29:26 18.12.2014
To je jen váš/tvůj subjektivní právní názor. Podle mě by se na to soud díval možná i jinak...
motákodpovědět 
     Re: opravdu?13:44:50 18.12.2014
To není můj názor, to je má praxe a takhle to prostě je. U normálního zboží levně koupíš a jako samostatný subjekt draho prodáš. Ani nejsou potřeba smlouvy. Máš fakturu od dodavatele a vystavíš fakturu odběrateli, rozdíl si necháváš. Kdežto při zprostředkování máš obvykle mandátní smlouvu, jednáš jménem dodavatele a faktura je mezi dodavatelem a klientem, ty jsi na ní jen jako zprostředkovatel. Pak samostatně vystavuješ faktury na provizi. Je to tedy úplně jiný právní vztah.
odpovědět 
 Re: opravdu?11:46:22 18.12.2014
Pokud je to vyčůranost ze strany OEAV, tak mám možnost jejich podmínky odmítnout tím, že pojištění přestanu přeprodávat jako prodejce a kupovat jako zákazník. Pokud je stanovení minimální ceny nepovolená praktika (nevím), tak na to má ČHS upozornit a od pojištění AV se distancovat ukončením projektu kombinovaného členství. To je OK. Přečůrávat AV tímto způsobem ale OK prostě není.
odpovědět 
  Re: opravdu?12:35:39 18.12.2014
tak jistě takový postup možný je. ale veřejné právo hospodářské soutěže omezuje volnost smluvních podmínek primárně pro ochranu spotřebitele - tedy nás, kteří si členství kupujeme.

čili pokud se ck alpy vyplatí prodávat členství za nižší cenu a prospěch z toho mají všichni spotřebitelé, je legitimní chtít cenu takhle uměle navyšovat?

oeav ma dobrý produkt. je otázkou, proč si takové podmínky stanoví (můžeme spekulovat jestli pro udržení vysokých marží prodejců v rakousku, německu?). za sebe musím říct, že mi z těchto důvodů postup čhs morální problém nedělá.
f.odpovědět 
   Re: opravdu?12:53:38 18.12.2014
muj nazor - alpy nic neprodavaji, pouze obchod zprostredkovavaji mezi AV a klientem a od AV maji plnou moc to zprostredkovat svym jmenem a vybrat za to penize. Alpy jsou prostrednik, ktery nema pravo produkt a jeho cenu jakkoliv upravovat. AV by klidne mohl vsechny pristredniky vypakovat a zajistovat si prodej sam, ale to by se ti asi nelibilo.
odpovědět 
    Re: opravdu?13:18:31 18.12.2014
začnu od konce, hele já bych jim klidně těch 57 € zaplatil rovnou do rakouska, rozdíl v tom není, kupuju v čr, protože chci jednoduše kombinovaným členstvím podpořit čhs (jo, a taky se vyhnout problémům v tatrách :-))

jestli přeprodávají nebo zastupují je jenom technikálie. podstatné je, že velká část lidí tu vidí morální problém v tom, že zástupce (alpy) si chce utrhnout část své marže a darovat ji svým zákazníkům. přestože se to snaží oeav zakázat (nevím proč, fakt mě napadá jen udržení vysokých marží v okolních zemích, což samo o sobě možná není ani chvályhodné ani legální), tak takovým postupem oeav k žádné škodě nepřijde.

já v tom pořád morální problém nevidím.
f.odpovědět 
     Re: opravdu?13:39:39 18.12.2014
Ty možná zaplatit rovnou do Rakouska můžeš, ale ne každý je vybavený jazykově a správným účtem. A poplatky za SEPA platby jsou dost vysoké a zbytečně to prodraží. Ale já bych s tím také problém neměl. A ten zbytek je diskutabilní. Už je to tu napsáno na příkladu zájezdů, letenek nebo lístků na MHD. Proč není od DP stanovena VC cena za lístek a trafikanti ať si prodávají, za kolik chtějí? To samé pojištění. Jednou mám naceněný nějaký produkt a za tu cenu ho chci prodávat. A pokud s někým uzavřu dohodu, že mne bude zastupovat a bude prodávat mým jménem, měl by respektovat i ty mé podmínky. Třeba už jen proto, že se domluvím s několika subjekty na určitých pravidlech, oni si spočítají, kolik tak mohou prodat, kolik na tom bude provize, postaví na tom rozpočet a práci lidem. A pak najednou někdo předem daná pravidla poruší a prodává levněji, než smí. V tomto okamžiku je situace poměrně kritická, protože úplně mění poměry na trhu. A ještě se ti naštvaně ostatní obrací na AV, jak je to možné. A jak to tak vypadá, tak tady někdo vědomě uzavřel smlouvu (odhaduji že asi mandátní nebo něco podobného, kde se zavázal k prodeji za určitých podmínek) a okamžitě zavedl systém, který zavádí přesně to, čemu měla ta smlouva předejít. Považuješ tohle za normální? Kdyby se takto chovali všichni, bylo by to dost špatné. Je to to samé, jako když si pojistíš barák proti velké vodě a pojišťovna ti pak odmítne proplatit škodu s tím, že to nebyla povodeň, ale záplava. Z právního hlediska je vše v pořádku, ale jak se budeš cítit?
odpovědět 
      Re: opravdu?14:13:07 18.12.2014
příklad s lístkama asi bude mimo, protože tam budou tak nízké marže, že se těžko někomu může vyplatit prodávat je levněji.

jakou smlouvu mají alpy s oeav nevím, nevidím do toho. klidně se taky může stát, že se spolu příští rok nedohodnou.

zastavím se tak jen u jedné věci. jak proboha nižší cena bude deformovat trh? z nižší ceny profitují všichni zákazníci, oeav zůstane na svém. celkový blahobyt se zvýší. kdo prodělá, to budou ostatní prodejci, kteří toho prodají méně. ale opravdu chceme chránit plánované zisky přeprodejců před ziskem zákazníků?

já bych si radši za ušetřené dvě stovky koupil karábli a podpořil tak výrobce vercajku a ne zisky ostatních přeprodejců. a za vychcánka se kvůli tomu nepovažuju :-)
f.odpovědět 
       Re: opravdu?15:19:15 18.12.2014
Nevidíš, nebo nechceš vidět? Pořád nechápeš rozdíl mezi obchodníkem a zprostředkovatelem. Takže dokud to nepochopíš, je každá další diskuze marná.

Obchodník A koupí od B a prodá to C. Domluví si na prodej svoje podmínky, svoje ceny, nikdo mu do toho nemůže a nesmí mluvit.

Zprostředkovatel A jen domluví, že B dodá svůj produkt C. B to prodává za nějakou cenu, když to zprostředkovatel domluví, je to logicky za cenu a podmínek B. Zprostředkovatel ani nemá možnost domluvit jinou cenu, vše musí být za podmínek, jako od B.

A pokud někdo uzavře dohodu, že bude zprostředkovávat za podmínek B a obejde to způsobem, jako zde, takže nakonec to vychází mnohem levněji, je to asi právně nenapadnutelné, ale nedělá se to. Kdyby zprostředkovatel nabídl třeba tu karabinu, ještě to jde pochopit. Ale nabízet přímo hotovost je už trochu za hranou. Jak je vidět, řadě z vás to nepřijde, ale to je asi také důvod, proč třeba s Němci a Francouzi lze obchodovat i bez písemných smluv podle ústních dohod, kdežto s Čechy a některými další národy je potřeba vše důkladně hlídat a vše vyrovnávat předem. Prostě prodávat podle smluv za domluvenou částku a hned vracet jako dárek peníze je vychcanost ať si říká kdo chce co chce.
odpovědět 
        Re: opravdu?15:50:21 18.12.2014
já to chápu, jen mi ty rozdíly nepřijdou nijak významné.

B dodá produkt, C zaplatí dohodnutou cenu. oba můžou být spokojení. to, že vzápětí zprostředkovatel A daruje zákazníkovi C část své marže snad nemůže představovat pro žádnou ze stran morální problém. nebo ano?

to skuhrání na to, jak jsou češi vychcaní, snad ani nebudu komentovat. snad jen, že tvůj přístup by znamenal, že oeav bude zprostředkovateli nařizovat, jak má vydělanou marži použít. vrátit zákazníkům skrze výhodné kombinované členství ne? co třeba sponzorovat čhs, to už ano? nebo sponzorovat správce skal? vždyť je to absurdní.
f.odpovědět 
         Re: opravdu?16:19:30 18.12.2014
Ano, a to je právě ten rozdíl. Samozřejmě, že mu to nařizovat nemůže a legálně je to v pořádku. Ale jde to proti smyslu dohody. Z hlediska okamžitého výsledku je jedno, zda platíš 800, nebo 1000 a hned dostaneš 200 zpět.

Zbytek je o citu. Chápu, že ti na tom nic divného nepřijde, vychánků a zlodějů, co se snaží na všem vydělat neb vše obejít, je tu mezi námi opravdu hodně. Ale to, že to některým nedospělým nebo nevyzrálým jedincům připadá výhodné, ještě neznamená, že to tak patří do civilizovaného světa.
odpovědět 
          Re: opravdu?16:34:05 18.12.2014
a já to zase beru tak, že pokud neudělám svému obchodnímu partnerovi žádnou škodu, je jenom na mně, jak se svým ziskem naložím.

ale chlape, co ten poslední odstavec? takhle se shodit na konci poměrně zajímavé debaty je trochu škoda
f.odpovědět 
           Re: opravdu?16:41:27 18.12.2014
Tvůj příspěvek je důkazem, že jsem se zase tak moc neshodil. Jestli nevidíš rozdíl mezi obcházením smyslu dohody a nakládáním se svým ziskem, patříš přesně mezi ty, o kterých mluvím a které kritizuji.

S penězi si samozřejmě nakládej, jak uznáš za vhodné. Ale u obchodních a partnerských dohod, pokud mají rozvíjet důvěru a poctivost, je potřeba dodržovat především to, co ta dohoda měla dohodnout, ne se striktně držet výkladu podle zákona a vše, co dohodu umožní obcházet, považovat za v pořádku. Ale tak nějak pochybuji, že to pochopíš... :-(
odpovědět 
           Re: opravdu?23:36:31 20.12.2014
Problém je, že svého obchodního partnera tím poškodíš. Protože ten má další partnery a pokud ti tohle bude tolerovat, stává se pro ně nedůvěryhodným subjektem.
Josef M.odpovědět 
      SEPA15:06:09 18.12.2014
platby jsou za babku, v civilizovaných zemích dokonce bezplatné...
M@raodpovědět 
       Re: SEPA16:13:35 18.12.2014
Jo, jenže tady jsme v Česku. Takže o korunu blbější kurz a 50 - 200 poplatek podle banky.
odpovědět 
        Re: SEPA23:50:53 18.12.2014
Uz celkem dlouhou dobu u nas nabizeji banky zdarma EURove ucty a platba do SEPA je za 2EUR. Takze spatneho kurzu nemusis bat.
odpovědět 
     Re: opravdu?10:02:39 19.12.2014
Kurz a SEPA není problém, jsou banky nebo devizovky, co to zvládnou levně. Většina sekcí ti ale bude účtovat cca 15€ navíc jako zahraničnímu členovi.
Vladodpovědět 
   Re: opravdu?12:59:19 18.12.2014
No, já právě ale zase vidim problém v tom, že se občanské sdružení sportovců míchá do obchodních vztahů přeprodejců pojištění a dokonce nabízí svůj bankovní účet k tomu, aby jedna s.r.o. mohla obejít nějak nastavené obchodní podmínky.
H.odpovědět 
    Re: opravdu?13:18:27 18.12.2014
no, nic divnýho na tom neni, prostě pomáhaj kamarádovy a sponzorovy v podnikání
d.odpovědět 
   Re: opravdu?13:22:08 18.12.2014
A jak se díváš na prodej jízdenek na mhd? Dopravní podnik určí cenu a všichni trafikanti a prodejci prodávají za tuto stanovenou cenu. Taky je to podle tebe špatně?
odpovědět 
    Re: opravdu?13:33:21 18.12.2014
pokud by mi trafikant nabídnul dvacetikorunový lístek za 15 korun, tak bych byl rád. (samozřejmě za podmínky, že ho legálně koupil a ne někde ukrad)
f.odpovědět 
     Re: opravdu?13:48:10 18.12.2014
To je jasné, že bys byl rád. Ale mě spíše zajímalo, zda jednotnou cenu také vidíš jako porušení volné soutěže :-)
odpovědět 
      Re: opravdu?14:37:58 18.12.2014
pokud má trafikant zakázáno mi ho za 15 korun prodat, tak bych v tom problém viděl. v tomhle případě se spíš obávám, že marže za lístky jsou tak nízké, že by se nevyplatilo je prodat byť o korunu levněji.
f.odpovědět 
    Re: opravdu?13:34:31 18.12.2014
Ano pokud jim DP zakazuje konkurenci a nastavuje nějaké povinně vysoké marže může to být problém ve chvíli, kdy si na to někdo ze zákazníků bude stěžovat. U jízdenek je to ale pokud se mi doneslo spíš naopak. DP prodejcům přikazuje velmi nízkou marži a většina to prodává jen aby měl potenciální zákazník důvod vejít do jejich trafiky a doufají že si k jízdence koupí i nějaký časopis nebo cigarety.
motákodpovědět 
     Re: opravdu?13:46:17 18.12.2014
To je všechno možné, ale princip je ten, že prodávají za cenu stanovenou DP a je to v pořádku a nenapadnutelné.
odpovědět 
      Re: opravdu?17:00:18 18.12.2014
Ale když se trafikant rozhodne, že ke každým 100 prodaným lístkům přidá jako dárek láhev Napoleona, protože zjistil, že se mu to vyplatí, tak mu na to ani DP nemůže nic namítat. Konstrukce s průkazkou je o něco složitější, ale v zásadě podobná.
Honzaodpovědět 
       Re: opravdu?17:36:13 18.12.2014
Podobná ano, ale ne stejná. Vzít peníze a část peněz obratem vrátit je něco úplně jiného, než přidat k nákupu bonus. Tedy když máš povinnost dle smlouvu prodávat za ceny nějak stanovené, tak když prodáš 100 lístků a přidáš lahev koňaku, je to něco jiného, než když bys dal hotovost a de fakto to prodal třeba o 200 levněji. Pokud prodejce udělá balíček a nabízí k produktu nějaké služby nebo produkty navíc, je to v pořádku. Pokud ale jako bonus dá hotovost a tím vlastně ve výsledném efektu poskytuje produkt přímo levněji, v pořádku to není bez ohledu na proces. I když ti to může připadat divné, tak v obchodě to tak prostě chodí. Kdyby Jirásko nabídl k pojištění za 1600 frienda za 1500, byla by to obchodní praktika. Když by nabídl hotovost 1500, je to za hranou dohod a slušných vztahů na trhu.

Ale pokud to AV nevadí, souhlasí s tím a netlačí Alpy na změnu, tak ok, asi je to v pořádku také.
odpovědět 
        Re: opravdu?17:45:25 19.12.2014
To je otázka jestli to AV nevadí, podle mě to vůbec neví....Nebo se to dověděl a Bloudek teď jede na kobereček.
odpovědět 
         Re: opravdu?22:32:47 19.12.2014
....Nebo jsou rádi že mají víc členů a neřeší malichernosti.
odpovědět 

 Morální úpadek ČHS13:47:49 18.12.2014
Typická Bloudkovina, je to lstivý slizký had :-(
Jouzaodpovědět 

 Co je na tom špatně?14:38:27 18.12.2014
ČHS to chtěl dojednat přímo s OEAV. Ti pověřili p.Jiráska, aby to domluvil (viz dodatek P.Resche). A tak se spolu domluvili.
ČHS opravdu jedná slizce?
Jirásko podrazil OEAV?
Nějak se mi nezdá ta ostrost diskuzních příspěvků...
Krtekodpovědět 
 Re: Co je na tom špatně?15:27:07 18.12.2014
Jak to všechno víš? Máš to nečím podložené, nebo soudíš jen na základě neobjektivních informací jednoho z účastníků, který to domlouval?
odpovědět 

 PRO MORALISTY:15:05:53 18.12.2014
"U ostatních prodejců toto není možné, ale, jak uvádím výše, bylo to jejich rozhodnutí, protože jsme oslovili všechny přímé prodejce s jasným zadáním, že chceme najít cestu, jak zachovat pro členy ČHS co nejvýhodnější podmínky. Ostatní prodejci o žádných dalších formách zvýhodňování členů ČHS jednat nechtěli."

Nemorální je hlavně mít nějakou minimální cenu. Jestli umíte číst, tak ostatní prostě zřejmě slevu dát nechtěli, takže ji bude dávat zase jen LJ, ale ostatní už tentokrát nemohou kvůli tomu chrochtat...
M@raodpovědět 
 Neověřené kecy15:25:18 18.12.2014
Tohle všechno je jedna paní povídala. Kde máš k nahlédnutí podklady? Kde jsou zápisy z jednání nebo korespondence?

Jedna věc je jasná a ověřitelná - ceny pojištění a výše odměn. Vše další, včetně Reschova vysvětlení nebo informací o přístupu dalších prodejců, mohou být jen lži a výmysly. Neříkám, že jsou, ale ani nemohu ověřit, že nejsou.

Takže dokud tu nebude vyjádření těch dalších prodejců a vyjádření AV, že s postupem Alpy souhlasí a je v pořádku, mám to celé na nemorální vychcanost. Hodnotím na základě fakt, ne na základě toho, co se mi kdo snaží namluvit.
odpovědět 
  Re: Neověřené kecy15:42:28 18.12.2014
Věřím lidem (z ČHS) a konkrétně P. Reschovi. Pokud Ty ne, tak se v tom klidně hrabej a podej třeba trestní oznámení, jestli právě nemáš nic lepšího na práci...
M@raodpovědět 
   Re: Neověřené kecy16:08:30 18.12.2014
A na co bych to oznámení měl podávat? Jsem přesvědčen, že právně je to v pořádku. To máš to samé, jako Pavel Bém. Také nic nezákonného neudělal. Ale zda je to v pořádku i z hledisek jiných, toť otázka.
odpovědět 
  Re: Uz se zase hadaji...horolezci15:50:09 18.12.2014
Nejde o závody a presto se horolezci hadaji. Celkem se bavim. Závodnici hadáním se na lezci dělají pry Chs ostudu. Dokonce tim Bloudek jednou zdůvodňoval proč drytoolisti dostali menší dotace od VV. :-)
lrhodpovědět 
   Re: Uz se zase hadaji...horolezci18:07:31 18.12.2014
Přesně tak. Nehádejte se, jeďte na VH a ukažte vedení, že se vám to nelíbí. Není nic jednoduššího :-)
 martinsifraodpovědět 
  ČHS je napojeno na kmotra Jiráska19:40:54 18.12.2014
ČHS je napojeno na kmotra Jiráska a zcela podléhá
jeho vlivu. Jirásko vliv v ČHS získal za Zdeňka Hrubého. Pokud se Svaz vlivu nezbaví a jeho vedení se bude nadále podílet na budování jiráskova monopolu na prodej AV, je u mě zločineckou organizací, ve které odmítám být a doporučuju ostatním, aby zvážili, zda není lepší přispívat na jištění přímo správcům oblastí
S.odpovědět 
   Re: ČHS je napojeno na kmotra Jiráska20:02:18 18.12.2014
Takový keci zase, styď se !
odpovědět 
  ČHS je napojeno na kmotra Jiráska19:41:00 18.12.2014
ČHS je napojeno na kmotra Jiráska a zcela podléhá
jeho vlivu. Jirásko vliv v ČHS získal za Zdeňka Hrubého. Pokud se Svaz vlivu nezbaví a jeho vedení se bude nadále podílet na budování jiráskova monopolu na prodej AV, je u mě zločineckou organizací, ve které odmítám být a doporučuju ostatním, aby zvážili, zda není lepší přispívat na jištění přímo správcům oblastí
S.odpovědět 
   Re: ČHS je napojeno na kmotra Jiráska20:40:19 18.12.2014
Achjo, a to vse jen proto, ze my cesi udelame pro slevy cokoli.. to je fakt takovej rozdil zaplatil 300 nebo 500 za prispevek svazu sportu kterej mame radi? Jasny chapu, pokud mame problem s praktikama svazu, tak ma kazdy pravo nebyt clenem. Taky chapu svaz, ze se za takovyhle situace snazi nalakat lidi vsemozne.. ale proboha, pet stovek za spravu oblasti, vymeu jisteni, povoleni k lezeni atd., vzdyt je to 15 EUR nebo 25 dolaru, za celej rok, to nas fakt dve stovky sleva nuti delat takovyhle veci, vubec vest takovyhle diskuzi, hledat skulinky v podminkach OEAV? To je to pojisteni lezeni u OEAV vazne tak drahy, abychom kvuli stovce opustili oblibenyho lokalniho zastupce? Toz vykrik utopisty, ale jde o mizernejch par stovek za rok ... Ano, jsme nauceni ze kazda stovka dobra a proto do Lunaparku budu lizt v dirou v plote, kdyz se ta pokladna da obejit, on si majitel prece nejak muze dovolit povozit nas zadarmo, zejo
podpovědět 
    Re: ČHS je napojeno na kmotra Jiráska21:11:18 18.12.2014
Vyjednání polvolení k lezení? - to myslíš, jak byla třeba letos dohodnuta výjimka v Ádru ? - stylem o nás bez nás, kdy předseda VK doslova podvedl všechny členy VK, zavázal se na CHKO, že bude bonzovat lezce a ve výjimce je závazek svazu, že bude vytloukat cesty ?? - krásná práce pro horolezce.
Údržba, která např. v Ádru skoro neexistuje, členové VK, které nikdo celý rok nevidí ani na jednání ani jako správce ve skalách?
Proč ČHS cpe lidem za zvýhodněnou cenu pouze pozinkované kruhy, aby je lepili ? Ta miroskopická vrstva pozinku moc nevydrží a začne to reznout. Kdo to potom bude dostávat z toho lepidla ze skály? Proč už nejsou nerezový kruhy? Je to snad proto, že ty dotovaný od Raveltiku, určený na přejišťoví cest u nás, prodávaly do Německa ?
Za tohle si nezaslouží svaz vůbec nic. Nebo možná zrušit a začít zvova a lépe....
Tomodpovědět 
     Re: ČHS je napojeno na kmotra Jiráska13:33:42 19.12.2014
Tome ohledně vyjednávání výjimky v Adršpachu,údržby a proč se používají pozinkovaný kruhy(mimochodem mají docela dobrou životnost) a na činnost správců dej přímý dotaz na předsedu OVK Adršpach nebo kontaktuj správce určitě znáš.Ale jen na vysvětlenou firma singingrock (bývalí raveltikt) vyrábí pro ČHS jištění a podle mě dost dobrý,ale své produkty může prodávat i jednotlivcům nebo do zahraničí prostě mají to nabídce takže to můžou prodávat kdo si objedná a zaplatí.
Jeník Pletichaodpovědět 
      Re: ČHS je napojeno na kmotra Jiráska15:08:15 19.12.2014
Jeníku, já narážel na poměrně dávnou historii, kdy bylo zjištěno, že nerezáky evidované v ČHS jaksi nejsou, zato stejné se objevily v Sasku. Po jednání na chatě u Jirky Nováka, bylo členy VV rozhodnuto, že Hejtmánek skončí jako předseda CVK. A protože se to nakonec zametlo pod koberec, tak ani Jirka už nekandidoval na předsedu.......
Víš občas si jen tak ulevím, protože jsou věci, který mě fakt vadí. Svaz nebyl nikdy čistej. Vždy tam byly různý zájmy a vždy hrstka vyvolených z toho nějakým způsobem těžila.
Na předsedu VK se opravdu obracet nebudu. Heřman stejně nic nevyřídí, je to ztráta času. Já nad ČHS už dávno "zlomil hůl".
Tomodpovědět 
    Re: ČHS je napojeno na kmotra Jiráska09:43:54 19.12.2014
Tak mi rekni, kudy chodis do Malych sten v Tise.
Tricksterodpovědět 
 Re: PRO MORALISTY:17:54:51 19.12.2014
To M@ra: přesně to jsem psal do druhý diskuse. Regulace minimální ceny - WTF?
honzaodpovědět 

 Někdy mícháte pojmy s dojmy09:09:52 19.12.2014
Čtu tady tu diskuzi a mám dojem, že si značná část plete pojmy s dojmy. ČHS je česká organizace sdružující horolezce. Alpenverein je rakouská organizace fungující na zcela stejném princpipu, sdružuje lidi chodící po horách.
Při členství v ČHS ten kdo chce, tak si pojištění do hor může připlatit, při členství v Alpenvereinu máte pojištění do hor zaplacené už v ceně členského příspěvku.
Členský příspěvek do ČHS je 400 Kč (dospělák). Tečka. Můžete jim poslat víc peněz, ale ve stanovách je uvedeno 400 Kč. Členský příspěvek do Alpenvereinu (nejnižšší možný dle stanov) je v přepočtu na kurz CZK 1610 Kč. Tečka. Když to sečtete, tak pokud chcete být členy obou organizací, musíte zaplatit celkem 2010.

Pan Jirásko v dobře promyšlené strategii s horosvazem vymyslel,  jak tato pravidla obejít. Na účtence od Jiráska budete mít schválně rozepsáno 1610 + 400 - sponzorský dar. Kdyby tam uvedl u jedné z cifer nižší částku porušuje i on pravidla daná jednou z firem.

Je to prostě špinavá pražská politika jako za Béma. Horosvaz potřebuje členy, jedno jestli ti lidi lozí nebo nelozí nebo jestli v životě viděli vůbec karabinu. Jirásko potřebuje adresy a kontakt pro marketingové účely, takže oběma organizacím se tahle úlisnost vyplatí.
Markétaodpovědět 
 Re: Někdy mícháte pojmy s dojmy09:35:05 19.12.2014
Naprostý souhlas... snad jen, že ČHS dostane dotaci dle počtu svých členů (ze státního rozpočtu), Jirásko možná dostane za počet uzavřených smluv s AV taky nějaký bonus. Je to podvod a to bez ohledu na to, jaké kdo vymýšlí kličky a zdůvodnění. Sranda by byla, kdyby na to vlítla kontrola z ministerstva a zkrouhla by ČHS příspěvky... to by Jirásko pak doplatil? Spolu s těma z ČHS, kteří tento podvod vymysleli a prosadili?
Rodpovědět 
  Re: Někdy mícháte pojmy s dojmy15:59:15 19.12.2014
Zajímavej je nárůst členů cca o 2000 za dost krátký období (asi za 1 rok). Klidně může jít o černý duše. Některý lidi, i když vystoupili z ČHS, jsou stále vedení v jeho Databázi. Tonhle se CHS vyplatí, když na každýho člena dostává dotaci.
odpovědět 
   Re: Někdy mícháte pojmy s dojmy22:38:16 19.12.2014
Tvl! To je jak za komunistů. Důkazy nemáme, ale co když, radši je udáme!
odpovědět 

 Na hlavu09:58:30 19.12.2014
Celé je to postavené na hlavu. AV je spolek, členství v něm není žádný produkt, který by se měl přeprodávat. Logické by bylo založit zahraniční sekci v ČR, jako je v jiných zemích. Jenže v 90. letech z toho Jirásko udělal komerční aktivitu spojenou s jeho CK (reklama,...) a ještě lživě tvrdil, že jde o sekci Innsbruck-Praha. Taková sekce samozřejmě nikdy neexistovala. Úplně na hlavu je i prezentace členství AV jako pojištění, pak už se v tom lidi neorientujou vůbec.
Vladodpovědět 

 Obsáhlé vysvětlení10:30:10 19.12.2014
Na stránkách ČHS (HP) naleznete obsáhlé vysvětlení v širších souvislostech, bohužel sem není možné vložit přímý odkaz.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Obsáhlé vysvětlení14:51:38 19.12.2014
Na stránkách horosvazu zase nejde na toto reagovat, tak píšu příspěvek sem, abych uvedl některé vaše zkreslené informace na pravou míru:
- podmínky pro nabízení členství byly vždy stejné, pan Jirásko porušoval stanovy ÖAV již dříve. Jen nels už to možná nechtěli v Rakousku tolerovat.
- fakta jsou trochu jiná: řekli jste si o sponzorský dar, jediný kdo byl ochoten vám za újmu zisku zaplatit byl očividně pan Jirásko, nikdy jiný neměl koule na to tu špinavou hru s vámi hrát
- pokud chcete zvyšovat členskou základnu, můžete formu prémie-daru přeci nabízet všem subjektům které zprostředkovávají Alpenverein, není to tak?
K.odpovědět 
 Re: Obsáhlé vysvětlení08:30:33 21.12.2014
Dekujeme zastupcum VV CHS za zverejneni dokumentu http://1url.cz/IZZW
Dokument obsahuje vysvetleni motivace VV k jednani ohledne kombinovaneho clenstvi a tuto motivaci v zadnem pripade nerozporujeme, naopak ji pokladame za prinosnou.
V cem se nas uhel pohledu lisi, ze nas zajem je, aby byla prinosna dlouhodobe pro CHS a nezavisle na jinych subjektech, VV preferuje snizeni clenskych prispevku vybrane skupine clenu CHS a pevne verim, ze neumyslne vytvari urcity kastovni system.
Jelikoz nam na e-mail tato odpoved nedorazila, predpokladame ze se jedna o pracovni material a VV zpracovava odpovedi na nase otazky polozene v otevrenem dopise zaslanem clenum VV CHS a publikovaneho na lezci dne 18.12.2014.
Pro upresneni tyto otazky znovu opakuji:

1. vysvětlení původu peněz, ze kterých má být hrazen dar členům ČHS, kteří uzavřou členství v ÖAV prostřednictvím smluvených partnerů,
2. zveřejnění informací o dárci peněz a zveřejnění uzavřených smluv, pokud se skutečně prostředky mají čerpat z vázaného daru,
3. zveřejnění výše finančního daru a způsobu vypořádání případných přebytků, resp. nedoplatků za členské příspěvky v ÖAV,
4. vysvětlení, jakým způsobem je ošetřen tok finančních prostředků určených na členské příspěvky do ČHS od partnerů na účet ČHS - jaké jsou pro něj právní záruky, zda-li členství v ČHS vzniká ve chvíli uhrazení příspěvků partnerovi, nebo teprve až po připsání peněz na účet ČHS, resp. jaká je lhůta pro převod těchto peněz na účet ČHS,
5. vrácení finančního daru v případě, že nebude dostatečně vysvětlen původ peněz a zodpovězeny výše položené dotazy, přičemž „zveřejněním“ a „vysvětlením“ zde rozumíme zpřístupnění těchto informací VŠEM členům ČHS prostřednictvím webu ČHS.

Současně pevně věřím, že mylně čteme mezi řádky náznaky o vedení členů v databáze ČHS, kteří nemají v pořádku náležitosti řádného člena a s velkou nelibostí vnímáme náznaky, které je možné označit jako kupování členů. Nárůst členské základy není všemocná mantra. Je potřeba se ptát jaká členská základna nám roste a zda a co jsme ji schopni této členské základně nabídnout mimo ekonomických výhod.
Příjemnou neděli Radek


zoban za VV Lokomotiva Brnoodpovědět 
  Re: Obsáhlé vysvětlení18:51:17 23.12.2014
Pan spravedlivý promluvil. Mám pocit Zobane, že své zájmy, jsi také prodejce AV, schováváš za názor Lokotky a simulovanou snahu o transparentnost ČHS.. teď když už s vlky nevyješ co ? a navíc ti to kazí kšeft.
odpovědět 
   Re: Obsáhlé vysvětlení19:39:42 23.12.2014
Muj hlavni zdroj prijmu je uplne jinde ne distribuce OeAV. Od toho jsou tu jini hraci, pro mne to vzdy bylo logicke rozsireni komplexniho servisu.
Vyrazne radeji stravim cca 10 dni vodenim, nez sezeni v kancelari. To je zhruba ekvivalent rocniho prinosu z distribuce OeAV, takze muzes si myslet co chces a co se zde rada lidi snazi naznacovat, ale skutecnost je jak je.
Je zvlastni, ze vetsina se do mne a zastupovani "mych komercnich zajmu" navazi anonymne. Ze by ve skutecnosti nebyli az tak anonymni?
Navic opravdu si myslis, ze Baca, Janca, Spek nebo Hanes, tedy ostatni clenove VV jsou v mem vleku? Je videt ze situaci u nas v oddile i diskusi, ktera predchazela zaslani otevreneho dopisu vubec neznas. Takze prosim, do mne se navazejte dle chuti, jsem zvyknuty, ale ne do lidi kolem mne. Dekuji.
Radek

Radek
zobanodpovědět 
    Re: Obsáhlé vysvětlení21:44:43 23.12.2014
Je otázka, jak jsi celou situaci vedeni Lokálky vyložil. Nakonec je to opět bouře ve sklenici vody, kterou dost podněcuješ. Kdyby ÖeAV nestanovilo min. cenu, po intervencích nespokojených prodejců AV v ČR, k nimž také patříš, nemusel ČHS ani Jirásko vymýšlet kontroverzní řešení, aby zachoval výhody kombinovaného členství, které ještě ke své smůle opomenul dostatečně prezentovat svým členům a zadělal si na zbytečný problém.
odpovědět 
     Re: Obsáhlé vysvětlení07:41:57 24.12.2014
Ze by odtavec tri me predchozi odpovedi?
Radek
zobanodpovědět 

 Mnoho nejasností a málo odpovědí15:06:14 28.12.2014
Jako jeden z podepsaných pod Otevřeným dopisem ČHS, zveřejněným na lezci a zaslaným vedení ČHS, cítím potřebu reagovat na tuto diskusi. A to jako soukromá osoba, nemluvím tudíž za celý VV Lokálky.
V dopise na začátku stojí, že si cením(e) snahy ČHS zajistit svým členům výhodné podmínky při sjednávání pojištění u OEAV.  Pokud
1) vedení ČHS jednalo s nejlepším vědomím a svědomím, nebylo si vědomo, jaké tímto jeho jednáním vzniknou komplikace. Pokud tomu tak skutečně bylo (do zadání výběrového řízení ale nevidím, takže ani nemám tušení, jak byly nastavené podmínky tohoto řízení), pak z mého pohledu VV ČHS udělal chybu minimálně v tom, že uzavřel neprůhlednou  smlouvu a dostatečně nepromyslel následky svého jednání, třebaže měl dobré úmysly.
2) VV ČHS v co nejkratší době vyvine dostačující aktivitu k objasnění nesrovnalostí a nejasností, které uzavřením smlouvy s Alpy, s.r.o. vyvolávají. Vyjádření, které je možné si přečíst na stránkách ČHS i zde od Petra Resche, potažmo celého VV ČHS, osobně nepovažuju za dostatečné, neboť se vůbec nedotýká konkrétních bodů našeho dopisu.
V celé věci jsem zainteresovaný tím, že jsem členem ČHS. A tudíž mám povinnost i právo vyjadřovat se např. ke konkrétním krokům, které tato organizace i mým jménem provádí. ZÁKLADNÍ PROBLÉM  VIDÍM V UZAVŘENÍ NEPRŮHLEDNÉ SMLOUVY SVÁZANÉ S NETRANSPARENTNÍM FINANČNÍM DAREM. Když nebudu řešit fakt, že si OEAV stanovil minimální částku, za kterou lze poskytovat pojištění v ČR, zaráží mě, že ČHS se uvolila propagovat a svým jménem zaštiťovat jeden soukromý subjekt. Navíc mu poskytuje krytí aktivity, která je přinejmenším eticky sporná. Proč? Co tím ČHS získá? Víc členů, jak tvrdí její VV? Co mě váže k ČHS, ušmudlané dvě stovky, anebo komplexní servis a „cechovní“ hrdost? Snad nikdo nemůže myslet vážně, že poskytnutím (sporné) jednorázové roční slevy ve výši 240/180 kč navýší hodnotným způsobem členskou základnu, aby to pro svaz bylo přínosem. Pokud ovšem není jediným přínosem finanční navýšení podpory od státu vázané na počet členů.
Základním problémem je tady smlouva, kterou nikdo nezná. Součástí smlouvy je finanční dar, o kterém nikdo neví, jak je velký a od koho je. Finanční dar proplácí ČHS, ačkoli „výhodné podmínky“ má podle VV ČHS poskytovat soukromý subjekt Alpy s.r.o. Ten ale asi nemá žádné možnosti, jestliže má dodržovat interní směrnice OEAV. Alpy s.r.o. asi nebude dotovat členství v ČHS ze svého, protože by to nebylo rentabilní, ani logické. ČHS poskytne finanční dar pouze těm členům, kteří si koupí pojištění od Alpy s.r.o., tudíž nezvýhodňuje všechny své členy, kteří se rozhodnou jinak. Kolik odvede zvýhodněný poskytovatel pojištění do ČHS a kolik pošle ČHS zpátky poskytovateli, nikdo neví. Takže tu vzniká obrovský prostor pro spekulace. I kdyby to všichni zainteresovaní mysleli upřímně, realizace je podle mě naprosto špatná a naopak se obrací proti samotné ČHS. Ostatní problematické body (viz body v Otevřeném dopise) vznikají jako důsledek zmiňované smlouvy, ale to neznamená, že nejsou důležité.
 lajosodpovědět 
 Re: Mnoho nejasností a málo odpovědí17:48:39 28.12.2014
Tak proto mi Honza Bloudek říkal, že pokud by prošla moje verze směrnice ČHS o informovanosti členů, byl připraven na valné hromadě odstoupit celý výkonný výbor. Pro připomenutí zde: http://zkraceno.cz/9w7ks
Kuba Turekodpovědět 
  Re: Mnoho nejasností a málo odpovědí20:23:28 28.12.2014
No jo, při transparetním hospodaření, kdy ti členové vidí pod ruce, by se už těžko nacházel důvod pro setrvání u této "práce".
odpovědět 
  Re: Mnoho nejasností a málo odpovědí10:38:05 29.12.2014
Že by trefa do černého? Jo, jo, vypadá to tak.
odpovědět 
 Re: Mnoho nejasností a málo odpovědí09:58:39 26.01.2015
http://www.horosvaz.cz/res/data/087/014081.pdf - nejasnosti stále nejasné
PPodpovědět 
  Re: Mnoho nejasností a málo odpovědí13:28:01 13.02.2015
Dopis předsedy ČHS - http://www.horosvaz.cz/res/data/088/014144.pdf - oba dokumenty stejně neobjasnily, zda dárcem nakonec nebyl partner Alpy.
PPodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Stáj
Líc, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (150325)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Umělý Spánek Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Definátor 6A+ Radyně
Snooper Pillar 5.12a Timau
Jen Vyvlíkám Hlavu Z Kruhu IXa Labské Údolí - Pravý Břeh
Rainbow Demon IXa Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Marťan Style 8+/9- Lom Kobyla
Correspondance Immaginaire 7c+ Ceuse
Jana 5+ Řež U Prahy
Třináctá Komnata 5+ Řež U Prahy
Velká Stolice 5+ Řež U Prahy

 Nově v diskusi:
Re: to admin.. | Re: to admin.. | Re: Lezeni praha | Re: kýho výra | Re: kýho výra | Re: kýho výra | Re: kýho výra | kýho výra | Re: Otevřené stěny | Re: Otevřené stěny |

 Nové komentáře:
Re: Me 2?! | Re: Me 2?! | Re: štand | Re: Me 2?! | Me 2?! | Re: Liza lizalka | +++ | Re: Tvrdé lezky na měkký písek | Re: Dobírání | Re: Liza lizalka |

 Kde to vře:
Video: Začínáme na písku: 4 díl (54)
Video: Začínáme na písku: 5 díl (45)
Dej si campu v campu (41)
Na Štandu 7: Petr Mocek (27)
Video: Začínáme na písku: 3. díl (21)
Video: Začínáme na písku: 1. díl (17)
Prvovýstup Kangchung Shar (14)
Čistá jedenáctka v Srbsku (13)
Jihočeská žula (12)
Video: Začínáme na písku: 2. díl (11)

 Nově v inzerci:
LaS Nepal trek evo | NOVÉ - kabainy CT | High Point Excellent Pants | La Sportiva TX5 GTX MEN | Hledám paťáka | kalhoty Montura | Průvodce Dubské skály | Dámská bunda JackWolfskin 3 v 1, vel. M | dětský celotělový sedák | Schwarzkopff bunda, L |

 Anketa:
Necháte se pro lezení v cizině naočkovat?
 Ano 
 229 
 Nevím 
 53 
 Ne 
 114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.