LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Ty stromy musí pryč, chci se tu pořádně rozhlídnout.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
Dry Tool Cup 2021 (04.12)

Žebříček
Cesty:
31.Paarová 10231
32.Janošová 10220
33.Novák 10197
Bouldry:
31.Lebeda 9300
32.Skoupý 9278
33.Košťál 9275
Hory:
3.Bloudek 7201
4.Groš 6908
5.Švihálek 6120

Výsledky
MMČR v lezení na rychlost (17.10)
MMČR v boulderingu (24.09)
MS v lezení (16.09)

Deníčky
5187 lezců
932125 cest
Nové přelezy:
Panychida 9+/10-
Yanap 7b+
Broken Sou 7c
Amores Per 7c+
La Looz 8a
Sevasti 7b
Aurora Ext 8a
Aurora 7b
Brutus 8B
Desperado 9+

Stěny
Lezecká stěna Kbely - Praha 9 – Kbely
SAUNA - Plzeň
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5

Prodejny
Rock Point OC Olympia - Brno
Rock Point Plzeň Americká - Plzeň
Outdoor Centrum Rock Point Perštýn - Praha 1

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

projekt Garantovaných horoškol

ČHS otevírá projekt Garantované horoškoly s cílem nabídnout svým členům kvalitní vzdělání a výcvik, a s cílem propagovat kvalitní horoškoly.

ČHS zahajuje nový projekt - Garantované horoškoly ČHS. Jeho cílem je nabídnout zájemcům z řad členů ČHS možnost vzdělávat se v kvalitních horoškolách, napomáhat zvyšovat úroveň vzdělávání v oblasti horolezectví a propagovat horoškoly, které nabídnou členům ČHS kvalitní výuku horolezectví.

Horoškolou se v rámci tohoto projektu rozumí vícedenní vzdělávací program zaměřený na osvojení si teoretických i praktických základů horolezectví a první pomoci.

Horoškola má možnost získat statut Garantovaná horoškola ČHS, pokud budou splněny tyto podmínky:

    Horoškolu organizuje samostatná právnická osoba, např. spolek (horoškoly organizované horolezeckými oddíly ČHS, které nejsou samostatnými právními subjekty, nelze do projektu zapojit).
    Za výcvik odpovídá instruktor ČHS s platnou kvalifikací RCI nebo HAL.
    Z posouzení osnov a průběhu horoškoly, které provede Metodická komise ČHS, vyplyne, že horoškola odpovídá standardům ČHS pro vzdělávání.

Statut Garantované horoškoly se uděluje na 5 let, s možností revalidace a prodloužení platnosti.

Podmínkou je, že vzdělání v rámci Garantované horoškoly je určeno výhradně členům ČHS.

Více na stránkách ČHS

B. Valentová, ČHS   [úpravy] 17:49 22.06.2015Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Horoškola17:58:55 22.06.2015
Horoškoly mám rád, hlavně když ráno přijdou ke skále, zaberou skoro všechny cesty, nahází si tam top rope. A pobíhající děti řvou na všechny strany . No ono i dospělí tam řvou. A ještě vám vynadají, když řeknete, nebo se zeptáte, kdy bude cesta volná. Zlatí vůdci, nebo instruktoři, kteří vezmou třeba maximálně 2-6 členů.
Michalodpovědět 
 odměna? 18:13:27 22.06.2015
Asi mi tu něco chybí a to co z toho bude mít od svazu daný spolek provádějící horoškolu.
d.odpovědět 
  Re: odměna? 18:30:40 22.06.2015
No přeci o jeho kurzy bude větší zájem, než o kurzy neakreditované.
odpovědět 
   Proč neakreditovat horoškolu, kterou organizuje oddíl? 18:42:39 22.06.2015
Jsem asi trochu pomalý v myšlení, ale zdá se mi, že základní organizační jednotkou ČHS je oddíl.
Nevidím rozdíl, stran kvality vzdělávání, v tom, zda horoškolu organizuje oddíl nebo právnická osoba. Když ji vedou instrukroři ČHS s platnou kvalifikací. Instruktoři získali svou kvalifikac i m.j. na základě požadavku a doporučení oddílu.
Chápu jistá právní a účetní úskalí, ale v této podobě budou horoškoly organizované oddíly horoškolami "druhé" kategorie. Trochu macešský přístup od vedení ČHS k oddílům.
John, Plzeňodpovědět 
    Re: Proč neakreditovat horoškolu, kterou organizuje oddíl? 18:54:33 22.06.2015
Na horoškolu s*r* pes. Jediný důvod je získání nových členů. Takže neřeš důvody, je to zbytečný, z hlediska logického je to samozřejmě naprostý nesmysl. Celé to slouží pouze k tomu, aby ČHS mohl vykázat členy (i "mrtvé duše"), na které bude od státu pobírat příspěvky.
odpovědět 
    Re: Proč neakreditovat horoškolu, kterou organizuje oddíl? 18:16:07 23.06.2015
Tahle otázka byla na stole před VH. A padlo rozhodnutí, že páteří ČHS v regionech by do budoucna měly být členské oddíly-spolky. Což má o dost závažnější důsledky, než někým zmiňované získávání peněz na evidované členy, které podle zpráv z MŠMT stejně rychle zmizí - to je spíš okrajová záležitost - alespoň u dospělých.

U Garantovaných horoškol se do budoucna uvažuje i o tom, že ČHS bude výsledky jejich činnosti podporovat také finančně, ale potřebuje k tomu mít nějakou jasnou právní garanci. Systém, jakým teď běží třeba mládežnické granty - "pošlete účtenky za jízdenky, bydlení, materiál a jídlo, proplatíme je až dodáte zprávu", by u horoškol, které mají držet nějaký solidní standard, nebyl zrovna šťastný.

Aktivnímu většímu oddílu by se mělo z mnoha důvodů vyplatit, aby přešel na spolek (krajské a regionální peníze, systémová podpora od ČHS, možnost podpory od MŠMT, na úrovni ČOV se chystá pojištění členských spolků apod.).

Ve stávajícím systému instruktorů se také bohužel dost často stává, že ČHS sice financuje jejich školení, ale část instruktorů to bere jako svoje osobní vzdělání a dál už nikoho neučí. Horoškoly se zavedeným standardem by měly pomoci to odlišit a podpořit více instruktory, kteří opravdu vzdělávají členy.

Oddíl bez právní subjektivity nemůže uzavřít smlouvu, dodržování dohodnutých pravidel je u něj tak trochu na vodě, vlastně ani není jasné, kdo by byl držitelem případného garantovaného standardu - konkrétní instruktor? předseda? - co když odejde, přestoupí? apod.. A za co by takový jednotlivec vlastně měl ručit? I za chyby všech ostatních?

Pokud se podle výsledků ukáže, že Garantované horoškoly vázané na spolky neběží podle předpokladů a že je dost aktivních a funkčních oddílů, kterým se nevyplatí stát se spolkem a přitom chtějí držet standard své horoškoly, určitě budeme hledat možnosti, jak to upravit. Z přípravné debaty s horoškolami ale takový závěr nevyšel.

Nejdřív je potřeba udělat první kroky a až pak se dá vyhodnotit, jestli vše funguje podle předpokladů - dopředu to stejně můžeme jen odhadovat. Určitě se nejedná o nějaké zabetonované změny, zrovna u horoškol se dají podmínky doladit celkem snadno.
ČHSodpovědět 
     Re: Proč neakreditovat horoškolu, kterou organizuje oddíl? 07:37:43 25.06.2015
Nebylo by dobrý se podepsat jinak než ČHS? Ani soudruzi nepsali KSČ.
Bídaodpovědět 
  Re: odměna? 20:31:29 22.06.2015
Může se to zdát absurdní, ale zde jde zřejmě jen o vytváření projektů a skutečný cíl, tj. vlastní metodika a učení lezení je v pozadí. Proto třeba tvůrci projektu zapomněli, co to těm dobrovolníkům oddílům a jejich instruktorům věnují za jejich čas. Zadavatelé jsou placeni za vytváření projektů a ne za jejich kvalitu.
PPodpovědět 

 Projev nedůvěry + Akreditace19:38:28 22.06.2015
1) ČHS není instituce, která by veřejně cokoliv mohla akreditovat.
2) ČHS se skládá z oddílů a ty mají svoje vlastní instruktory, které školí. Instruktor ČHS není akreditovaný instruktor a nemůže poskytovat nějakou akreditovanou horoškolu!
3) Oficielní akreditaci, která je uznaná státem, poskytují jiné instituce, nikoliv však ČHS.
4) Pokud by jakýkoliv oddíl poskytoval komerční školení bez ŽL, tak se jedná o trestný čin nedovoleného podnikání. ŽL taková osoba nedostane, pokud nemá akreditovaného instruktora, který je však a jen pouze fyzická osoba.
5) ČHS tímto dalo najevo naprostou nedůvěru ve své vlastní instruktory. Dobře vyškolený instruktor ČHS snad už, proboha, nepotřebuje další potvrzení v rámci oddílu, že to dělá dobře!!
6) Jako oddíl se toho účastnit z hlediska výše uvedené občansko-trestně právní stránky nebudeme. Morálně nás to nasr... Školíme pár lidí v rámci horoškoly, která trvá celý rok – léto, zima. Vzhledem ke zkušenostem ohledně odchodů bereme lidi jen na doporučení a dostávají do těla. Děláme to kvalitně, takže prostě máme i jedince, kteří holt pemzum požadavků nezvládnou a i odejdou. Už nás děsí to, co je to za pseudoinstruktory na mnohých umělých stěnách, kteří nemají vůbec žádné lezecko-metodické vzdělání.  Ale ani vzdělání ještě nenaučí nikoho učit, že jo. O veřejnost, která má zájem o pár komerčních hodin na stěně nebo skále na míru a v termínech veřejnosti vyhovující, ať se postarají instruktoři s oficielní akreditací a ŽL. Oddíly byly vždycky zárukou komplexního školení a tréninku, bohužel s dostupností materiálu a z hlediska bince v ČHS to šlo u valné většiny do kytek.
jistý HOodpovědět 
 Re: Projev nedůvěry + Akreditace20:22:20 22.06.2015
Možná neumím číst, ale kde se píše o akreditovaných kurzech a akreditaci? ČHS nabízí Garantované, ne Akreditované. To je rozdíl. Garantovaný neznamená vůbec nic.
odpovědět 
  Re: Projev nedůvěry + Akreditace20:41:25 22.06.2015
Je to snaha vnutit HO změnu statutu na právnické osoby. Bude pak možné na ně získávat dotace. Členské příspěvky a ostatní příjmy tak budou moci být ve větší míře využity pro profesionalizaci Svazu
odpovědět 
   Re: Projev nedůvěry + Akreditace20:53:10 22.06.2015
Myslíš na platy funkcionářů? :-)
odpovědět 
    Re: Projev nedůvěry + Akreditace21:55:48 22.06.2015
Ano
odpovědět 

 Čhs tunelářem.21:57:19 22.06.2015
Čhs  nejde vůbec o děti nebo kvalitnější horoškoly. Dnešní vedení Čhs chce jen díky těmto projektům zpumpnout stát o víc peněz. A profesionalizací vedení Čhs myslí jen to, že to dojení státu budou funkcionáři navíc dělat za peníze.
  První vlaštovkou je placený předseda Bloudek. V momentu, kdy stát zjistí, že tenhle socialismus rozdávání peněz není udržitelný a ufinancovatelný, tak se zhroutí i Bloudkova profesionalizace svazu. Je mi zle z těchto v podstatě tunelářů.
odpovědět 
 Pracuje se na postupném ovládnutí ČHS22:10:52 22.06.2015
Bloudek pracuje na tom, aby se ve VV udržel co nejdéle. Možná si toho skoro nikdo nevšiml, ale nechal si odhlasovat na VH prodloužení volebního období na 4 roky. To znamená, že si musí vytvářet podmínky proto, aby ve vedení udržel i příští volební období. Vsadím se, že bude i mezi příštími kandidáty na funkce ve VV.
odpovědět 

 Nedůvěřujte instruktorům Čhs!22:36:37 22.06.2015
Tím to aktem dalo vedení Čhs jasný signál, že není možno se spoléhat na instruktory Čhs. 
odpovědět 
 Re: Nedůvěřujte instruktorům Čhs!23:03:18 22.06.2015
Tímto aktem dalo vedení ČHS jasný signál, že jde tak max. do p.dele.
odpovědět 

 no to si23:07:15 22.06.2015
Si z vás dělaj p..l?! Vemte vidle a vyházejte to.
nečlenodpovědět 

 zmetci23:09:49 22.06.2015
komerční horoškoly nepatří na jakoukoliv skálu !!! FUJ FUJ FUJ !!!
 Vyva ml.odpovědět 
 Re: zmetci23:43:33 22.06.2015
Presne, at si lezou po stromech nebo nalezato po chodniku!
odpovědět 
 Re: zmetci11:07:10 23.06.2015
Ahoj, máš zajímavý názor na lezci. Rád bych se s Tebou potkal, minimálně ze studijních důvodů. Takového sobce a vola, jsem totiž už dlouho neviděl. Co tak začít tvrdit, že pokročilí lezci nepatří na cvičné skály a každý kdo lezl v Tatrách už tam nesmí a musí do větších hor.
cvachtaodpovědět 
  Re: zmetci11:13:19 23.06.2015
no myslim, že to myslel trochu jinak. To co provádí český horoškoly třeba v Tisí, tak to by jeden blil. To do skal opravdu nepatří. A akorát tím vychovají další zmetky bez jakékoliv úcty ke skále
d.odpovědět 
   Re: zmetci11:17:21 23.06.2015
Debata je o názoru, ne o tom jak to kdo myslel. Vyjádřil se nekompromisně, tak mu tak odpovídám. Pokud jde o etiku a chování horoškol, tak právě k tomu je ten systém navržen. Ty, které se budou chovat jinak, než by měly, tak nebudou ČHS podporovány.
cvachtaodpovědět 
    Re: zmetci11:27:08 23.06.2015
A koho bude certifikace zajímat? Podívej se na projekty jako je třeba v potravinách Klasa, Český výrobek nebo Vím co jím. Jistě chvályhodné a užitečné, ale kdo se tím řídí a koho to zajímá?
odpovědět 

 legracni00:47:12 23.06.2015
To nema vedeni CHS koule na to, aby oddilum rovnou naridlo, stat se pravnickymi osobami?

Nebo jinak. Nas oddil ma krutou 1.5 letou horoskolu. Moc novacku to neda, (ale presto casto lezou spokojene dal). At uz kvuli mnozstvi cest, praktickym znalostem metodiky, nebo nutne ucasti na chtani padu, zdravovede, letnich a zimnich horach. O celou saskarnu se staraji instruktori CHS (RCI, HAL).

Tudiz, asi by nase horoskola mela projit. Ale proc sakra je potreba na to byt pravnicka osoba?

To proste nedava smysl. Teda nedava to smysl, pokud to neni priprava pisecku pro neco dalsiho. Protoze jinak by mne fakt zajimalo, proc ma oddil absolvovat byrokratickej oser kvuli ziskani nejakeho stemplu. Kvuli cemu je teda nejaka "lepsi" horoskola?

Proste nastolena line od VH se nemeni. My vam rekneme co mate delat, ale uz vam nerekneme proc.
Geo (notoricky kverulant)odpovědět 
 Re: legracni09:30:58 23.06.2015
Oddíly s právní subjektivitou si budou moci žádat o dotace samy. Takže odpadne zprostředkování přes ČHS. Postupně přestanou být na Svazu závislé. Pro něj výhoda v menší byrokracii a také tyto oddíly s pr. sub. postupně přestanou mít vliv na Svazové dění. Je to podle mě příprava půdy pro neodvolatelnost VV.
K.odpovědět 
 Re: legracni10:07:08 23.06.2015
Nápad garantovaných horoškol není úplně blbej, Vezmi to z pohledu začátečníka. Jak se má zorientovat? Jakou měli doteď metodici zpětnou vazbu na proces školení členů oddílů a výsledky? 1) Menší ani větší věhlasné tvrdé horoškoly co popisuješ to neohrozí (kvalita se předává ústně). 2) Právní subjektivita horoškol má asi patrně důvody, které se dají vysvětlit a když je projekt v plenkách, určitě se ještě bude vyvíjet. Proč to nejdete připomínkovat? Asi jsem málo paranoidní :)
 martanodpovědět 
  Re: legracni10:44:04 23.06.2015
no nevim. První co by měli zveřejnit je osnova kurzu. Pod pojmem vícedenní kurz si totiž moc nedovedu představit kvalitní horoškolu.

Spíš si myslim, že je to stavěný pro podnikavce, kteří chtějí chrlit překližkáře s "průkazkou" a ještě na to pokud možno získat dotaci od ČHS za každého nového člena.

Určitě to bude výhodnej byznys pro obě strany. Jen tou kvalitou kurzu bych si už nebyl tak jistej.
d.odpovědět 
   Re: legracni11:23:47 23.06.2015
Kvalita není důležitá, důležité jsou příjmy. A proč kvalita není důležitá? Protože nováček, který potřebuje horoškolu, kvalitu neumí posoudit, rozhodovat bude pseudocertifikát. Takže na místě svazu bych možnost využívat termín Garantovaná ČHS horoškola ještě zpoplatnil, pro účastníky se pak dá klidně napálit dvojnásobná cena, než normálně. A kvalita je jedno, horoškoly jsou stejně o ničem, pro lezení budou důležité jiné věci.
odpovědět 
   Re: legracni13:43:56 23.06.2015
Dohledáno, stačí si dát práci: Garantované horoškoly se probíraly i na setkání zástupců oddílů, kteří měli o metodiku a další dění v ČHS zájem. Projednávalo se to i na VH 2015. Doporučení pro vedení výuky horolezectví je pod Metodikou na stránkách ČHS, odtud se dá odvodit přibližná podoba standardu. Osnovy a reálná podoba konkrétní horoškoly záleží na pořádajícím odílu...
 martanodpovědět 
    Re: legracni14:29:40 23.06.2015
A nedá se taky dohledat, proč to musejí dělat VÝHRADNĚ spolky s právní subjektivitou (jejichž členové se automaticky stávají evidovanými členy ČHS, tudíž na jejich hlavy půjdou prachy z eráru)?
honza odpovědět 
     Re: legracni08:17:24 24.06.2015
Na právnické osoby už odpověděl kdosi níže.
 martanodpovědět 
    Re: legracni17:02:39 23.06.2015
Ještě chybí jedna informace: letos po VH proběhla i schůzka mezi vedením MK, která ty Garantované horoškoly chystá a provozovateli oddílových horoškol. Takže kdo chtěl, měl minimálně čtyři možnosti k debatám a návrhům úprav (debata s oddíly, debata před VH, VH, debata s horoškolami). Je zajímavé, že zuřivá kritika se objevuje pouze v tomto fóru. Opravdu tady běží o kvalitu horoškol? Nějak se mi to nezdá..
Jardaodpovědět 
     Re: legracni22:51:25 27.06.2015
1) ano navrh padnul na setkani zastupcu oddilu a vedeni CHS, ano na webu svazu vyvesil zatsupce MK informaci o schuzce tyden predem
2) pokud nekdo chtel seriozni diskusi na toto tema pak mozna bylo na zvazeni oslovit obecnje zname a fungujici oddilove horoskoly a dohodnout se s nimi na ramcovem obsahu a svym zpusobem "ambasadorstvi" tohoto programu. Za horoskolu HO Lokomotiva Brno mohu rict, ze se o "razitko" CHS uchazet nehodlame a pokud si CHS nasi prace vazi, tak at to da najevo. Zatim jsme tento zajem nijak nezaznamenali.
Radek
zobanodpovědět 
 Re: legracni11:11:30 23.06.2015
A jak takovou školu bez subjektivity chceš vykazovat pro finančák? Nebo za to nevybíráš žádné peníze, všichni si ubytování platí sami a instruktořy máš naprosté altruisty?
Cvachtaodpovědět 
  Re: legracni11:41:34 23.06.2015
Budeš se možná divit, ale většina oddílových horoškol to tak normálně dělá. Který instruktor ČHS za to bere peníze, je podle českého práva zločinec.
Kuba Turekodpovědět 
   Re: legracni13:21:26 23.06.2015
Ahoj Kubo, trochu se pleteš. Znám dost instruktorů ČHS, kteří tuto práci dělají a berou za ni odměnu a dělají to legálně. Ale školu organizovanou někým, kdo nemá subjektivitu nelze považovat za důvěryhodného partnera. Je to věc vyúčtování akce,vedení účta, zodpovědností, pojistek atd... Myslím, že posílání plateb za chaty z osobních účtů a víra, že to projde je za námi.
Cvachtaodpovědět 
    Re: legracni14:00:39 23.06.2015
To se ale bavime o uplne jinem produktu. Zatimco nase horoskola cili primarne na ziskani novych kamaradu do oddilu. Ta tvoje cili na penize od lidi, ktere pak uz nikdy nejspis neuvidis. Tudiz fakt nemame problem s tim, ze jeden zaplati za chatu, a ostatni mu penize poslou.

Ono tedy z tvych stranek vlastne vyplyva, ze tahle garantovana horoskola je produkt primo pro vas. Misto akreditace MSMT vam bude stacit instruktor CHS, zalozite fake oddil do ktereho nasypete evidovane cleny (vase zakazniky). Tim padem je jako cleny CHS muze skolit.

Takze ve vysledku se nejedna o modifikaci u soucasnyh oddilu, ale o vytvoreni noveho segmentu, kdy si instruktori CHS budou moci vydelavat komercni cinnosti.
Geoodpovědět 
     Re: legracni18:16:04 23.06.2015

Pokud máš problém získat subjektivitu pro horoškolu, tak zvaž jak bys certifikoval něco, co nemá vlastně ani IČ.
odpovědět 
 Re: legracni21:42:39 23.06.2015
To Geo : Podle mě to není o absenci koulí. CHS se jen nepodařilo přesvědčit oddíly, aby změnily statut na právnické osoby. Tak se snaží je k tomu donutit jiným způsobem. Tedy Garantovanou horoškolou podmíněnou právě změnou odd. na právnickou osobu. Hlavní mantrou Svazu je mít co nejvíce členů, a dosáhnout toho jakýmikoli prostředky.
Krajsosodpovědět 

 odhad vývoje událostí00:54:55 23.06.2015
Troufnu si zavěštit, jaký bude mít výše uvedené opatření efekt:

1) Ztráta důvěry stávajících oddílů (základních kamenů ČHS) vůči VV, zejména těch, které pořádají horoškoly, což jsou obvykle ty s velkým počtem členů, tedy hlasů.

2) Neznatelný nárůst navyšování počtu členů prostřednictvím stávajících horoškol pod oddíly, protože oddíly se z důvodu složitosti na nějakou právní subjektivitu vyprdnou.

3) Stávající komerční horoškoly již často právní subjektivitu mají, obecně výdělečné spolky se na rozdíl od part kamarádů složitosti právní subjektivity nezaleknou, čili se jim dostane do ruky marketinkový nástroj, kdy ony budou moci o sobě prohlašovat, že jsou "ty jediné správné" a jejich klienti se budou stávat evidovanými členy ĆHS. Jenže cíl tohoto opatření se nejeví jako zvýšení členské základny ČHS, ale jako snaha o ubrání horoškoláků stávajícím oddílovým horoškolám ve prospěch komerčních horoškol. Proč? Protože není žádný rozumný důvod pro to, aby "garantovanou horoškolu" mohli dělat jen spolky s právní subjktivitou. A pokud je, tak jej ČHS úspěšně tají. Proč?

4) Tyto komerční horoškoly však budou mít pouze jeden hlas na VH, neboť budou plné členů evidovaných a nebudou v nich žádní členové A ani B. Oddíly plné členů A a B (klasické oddíly), které jinak drží status quo, se tentokrát v důsledu bodu 3 opravdu a poprávu naserou, že jimi ČHS opovrhuje. Né že by se to samo o sobě nějak projevilo na jejich hlasování na příští VH. VV však nyní (zřejmě nechtěně, ledaže by byl sebevražedný) vytvořil ideální substrát pro revolucionáře, který obejde oddíly s jednoduchým heslem "šéfové vás hodili přes palubu, hoďte je taky" (stejně jednoduché a silné heslo jako "my jsme ty jediné pravé garantované horoškoly", pouze z hlediska VV s opačným znaménkem) a nechá prohlasovat nějaký nový VV.
honzaodpovědět 
 Re: odhad vývoje událostí01:03:13 23.06.2015
A když tak teď čtu post 00:47:12 23.06. a podpis jeho autora, tak si říkám, že bych věděl o ideálním kandidátovi na pozici onoho revolucionáře;)
honzaodpovědět 
  Re: odhad vývoje událostí01:22:25 23.06.2015
Tak ten to nebude :-)
Kuba Turekodpovědět 

 Šašci09:32:38 23.06.2015
Hele, a co jste čekali? Počet zájemců o členství v ČHS je dlouhodobě plus mínus konstatní, že by se najednou něco zvrtlo a počet zájemců byl dvojnásobný, je nesmysl. Odsouhlasili jste si profesionalizaci a na tu jsou potřeba peníze. Takže projekt byl dlouhodobě připravován, vedení si vytvořilo rezervu. Tu teď rozpustí a bude z ní finacovat začátek, ale že je nemožné platit profesionalizaci dlouhodobě ze současných příjmů, je a bylo jasné. Takže než dojde rezerva, musí vedení najít nové zdroje peněz. To je naprosto zřejmé. Takže čemu se teď divíte? Vy vedení schválíte profesionalizaci spojenou se značnými náklady a teď se divíte, že svaz honí peníze (tedy především nové členy, na které může brát od státu), kde se dá? Jsou členové hloupí? Nebo naivní? Už mnohokrát se ukázalo, že většina lidí tu v diskuzi přemýšlí velmi krátkozrace a neumí domyslet důskledky jednotlivých kroků, které schvaluje. A když jste nebyli schopni přemýšlet o varováních, které zde zaznívala, a sami a dobrovolně jste si současný stav zvolili, nezbývá než se trochu zlomysleně pousmát nad tím, že máte přesně to, co jste chtěli. A nadávat můžete sami sobě, vy jste na VH volili právě toto. A dobře vám tak :-)
odpovědět 
 Re: Šašci09:51:33 23.06.2015
Sám jsi šašek, ještě nám řekni tu o CIA a dvojčatech.
odpovědět 
  Re: Šašci10:32:39 23.06.2015
Zaměňuješ představy se shrnutím stavu.
odpovědět 
   Re: Šašci11:01:28 23.06.2015
Aha cítíš se ten správný a povolaný na shrnování stavu. Tak to jó, ty šašku.
odpovědět 
    Re: Šašci11:19:27 23.06.2015
To nemá s povolaností nic společného. Stav snad může shrnout každý, ne? Abych poznal, že venku prší, také nemusím být meteorolog. A jak si můžeš sám přečíst, nejsou zde žádné dedukce ani doměnky, pouze shrnutí stavu a možností. Svaz finančně vycházel jen tak tak, pořád byly někde stesky, že nejsou prachy. A do toho se odsouhlasila profesionalizace, tedy další náklady. Jediná možnost, jak stav udržet, je zvýšit příjmy. A vše, co se tu můžeš v poslední době dočíst, jsou poměrně dost nevybíravé způsoby, jak nuceně zvýšit počet členů, za které svaz dostane peníze, a jak se zbavit administrativy, kterou je možné přenést na oddíly a členy. Výsledek tedy bude větší zátěž a náklady oddílů (tu administrativu za ten oddíl bude muset někdo dělat, je možné, že se objeví nutnost dalších nákladých spojených se samostatným fungováním), snížení vlivu oddílů a členů na rozhodování svazu a sice více peněz pro svaz, které si ale rozdělí funkcionáři.

Chápu, že přiznat si, že ses nechal oblbnout, je těžké. Ale uvědom si, že urážením a ponižováním ostatních se ti sice možná uleví, ale na realitě to nic nezmění.
odpovědět 
     Re: Šašci11:58:19 23.06.2015
Mohl bys pls vysvětlit mechanimus, jakým by mělo opatření uvedené v článku vést ke zvětšení členské základny?
honzaodpovědět 
      Re: Šašci12:11:30 23.06.2015
Třeba jen to, že abys mohl být účastníkem, musíš být členem ČHS?

Pokud nějaký oddíl nyní pořádá horoškolu, může do ní každý, ne? Nově budou muset být všichni účastníci členy ČHS.
odpovědět 
       Re: Šašci12:14:29 23.06.2015
už teď smějí instruktoři ČHS školit jen členy ČHS, v tomhle ohledu se nic nemění
d.odpovědět 
        Re: Šašci12:22:16 23.06.2015
Doporučji si projít celkovou koncepci a systém. nemá cenu tu vypisovat, jak do sebe jednotlivé dílky skládačky zapadají.
odpovědět 
       Re: Šašci14:43:54 23.06.2015
Nikde ale není psáno, že zájemci o horovzdělání budou muset chodit do garantovaných horoškol. Horoškoly při oddílech nejspíš zůstanou negarantovaný jako jsou teď - ale jejich členové přesto nejspíš vstoupí do ČHS jak je tomu teď. Čili nevidím žádný potenciál zvýšení počtu členů ČHS.
honzaodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Petr Bok
13A
 Databáze cest:
Všechny cesty (153936)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dámská Záležitost Xb Údolí Loubenského Potoka
Kořenová IXa Čížkovy Kameny
Po Schodoch 2 Tišina A Smrk
Z Hádky Do Pohádky VII Prachov
The Double Twins 5b Kalymnos
Nově komentované:
Ostravský Cip 7C Rusava
Traverz 7C Koryčanský Hřeben
Flame Of Fame 9+/10- Geyikbayiri
Raki On The Rocks 9+ Geyikbayiri
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Dratnik | Re: Porfyr je vulkanického původu | Re: Dratnik | Re: Dratnik | Re: Lezeckých materialu je spousta | Dratnik | Dratnik | Re: Lezeckých materiálů je spousta | Re: Lezeckých materiálů je spousta | Porfyr je vulkanického původu |

 Nové komentáře:
Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: hezkej duchod po olympiade | Začínající |

 Kde to vře:
Horská služba v Tatrách zachraňovala včera českého horolezce (65)
Nový automat pro umělé stěny na jištění prvolezce (31)
MZV ČR: Čeští horolezci, uvízlí v Pákistánu, se vrací domů (28)
Uniqa: záchranu českých horolezců z Rakapoši neuhradíme (25)
Video: Laura Rogora leze cestu Erebor 9b/+ (20)
Mistrovství ČR mládeže v lezení na obtížnost: výsledky (14)
MČR v boulderingu ve Slaném (12)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost Brno (11)
Horolezci Jakub Vlček a Petr Macek jsou z Pákistánu doma (10)
Jakob Schubert: 1. opakování DWS Alasha 9a(+) od Chrise Sharmy (8)

 Nově v inzerci:
Silvretta 300 + láhve outdoor | Péřový spacák | Dětské boty La Sportiva | trekingové boty Columbia peakfreak x2,vel.43 | Deuter Aircontact 55+10 | Zimní Sir Joseph Erratic 850 | gumy | lezení Olomouc a okolí | Praha pondělí 25.10. | Petrohrad |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 386 
 Jen na písku  
 177 
 Ne 
 466 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.