LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Climb now, work later ;)
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Ledy
 Skialpy
Knihy
Vychází nové vydání knihy Julia Kugyho: Ze života horolezce
Nové průvodce světových oblastí
Vychází nová kniha Máry Holečka o Gasherbrumu I.

Závody
Pražský Opičák (04.12)
MMČR v boulderingu (07.12)
SAMBAR KIDS CUP (08.12)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13722
2.Konečný 12819
3.Pail 11650
Bouldry:
1.Stráník 11600
2.Jungling 11050
3.Novák 10925
Hory:
1.Skopec 6646
2.Švihálek 5970
3.Šuraba 5520

Výsledky
Dry Tool Cup (24.11)
MČR v lezení (27.10)
MS Innsbruck (06.09)

Deníčky
4578 lezců
724865 cest
Nové přelezy:
Los Francé 7b+
El Regalit 7b
Cantalobos 7b
Animaculos 7b
Cap I Cua 7c
El Cachalo 7b
Agua Por F 7c
Revuelta E 7b+
Maricon El 7b
Super Zeb 7c

Stěny
Boulder bar Točna - Jihlava
Lezecké centrum SmíchOFF - Praha 5
Big Wall - Praha 9 - Vysočany

Prodejny
LANEX eshop - Bolatice
Outdoor Centrum Rock Point Poříčí - Praha 1
Outdoor Centrum Rock Point Masarykova - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

10boy

1 kolo 3. ročníku 10boye je za námi…

Za účasti 13 odvážných borců a jedné superodvážné ženy proběhl první soutěžní workshop v Ostravě.

Kvalifikace bez účasti Adama a bratrů Stráníků začala v 17 hodin, kdy se závodníci pod dohledem Adama Ondry rozřadili na 3 disciplínách- visu na kouli, visu na liště a přešahu  1-4 na campusu. Ve visu na liště s časem 72 sekund  ke svému velkému překvapení všechny rozdrtila Iva Vejmolová – první žena 10boye – historický milník!!!! Vis na kouli byl docela vyrovnaný, nejlépe však vyšel Kubovi Konečnému – stejně jako přešahy na campusu 1-4.

Mezi závodníky byli 2 zahraniční účastníci Jacek Matuszek z Polska , který se probojoval do finále a příští rok přislíbil účast i dalších siláků z Krakowa :-) a Zhi Wen Hia ze Singapuru studující na VŠ v Ostravě.Následovala krásná přednáška Adama Ondry, při které jsem byla určitě nejen já několikrát dojatá k slzám (nesměj se Eliško), a na kterou se nakonec  po velkém boji (někteří lidé mi nabízeli i úplatky, když jim prodám vstupenku :-)) dostalo asi 110 diváků. Další den to vypadalo podobně :-).

V koutě posilovací části lezeckého centra mezitím garážová firma Baterca rozbila tábor a svými pestrobarevnými kousky stahovala pohledy závodníků i diváků. Na věšácích tu trůnily modely dámských šatů a sukní francouzského stylu obklopeny pánskými šortkami, kalhotami, taškami a šatními doplňky.

10boyaři/řky si mezitím odpočinuli a asi ve 20:30 začalo finále. Tentokrát již za účasti Adama Ondry, Martina Stráníka a Štěpána Stráníka, kterým se body na jednotlivých disciplínách sice sčítaly, ale závodu se účastnili mimo pořadí (ve výsledcích jsou uvedeni, aby se všichni mohli podívat na jejich skóre a srovnat se s nimi).

10boy, pro ty kteří ještě nevědí, se skládá z těchto disciplín, které borci odcvičí na „produktech“ firmy AMUERTE:

1. campus na rychlost 2. vis jednoruč na oblině 3. křivé shyby 4. campus po malých lištách 5. panelák 6. Bacharův rotační žebř 7. ručkováni po stiscích 8. campus obouruč 9. vis na mikrolištách 10.campus na vytrvalost.

Adam se ujal mikrofonu, všem představil disciplíny, vysvětlil pravidla a mohlo se začít!

Není snad nutné vysvětlovat, jak obtížné tyto campusové disciplíny jsou. Diváci bouřlivě fandili a hecovali siláky, kteří makali na sto procent a pot z nich jen stříkal. Vůbec největší potlesk dostala Iva Vejmolová, když ukázala skvělý výkon při visech na mikrolištách a paneláku a všechny závodníky nechala v těchto disciplínách daleko za sebou.

Komentář Ivy Vejmolové k 10boyi:

„Když jsem se v pátek rozhodovala, jestli pojedu s Adamem do Ostravy na přednášku, nebo jestli se budu doma učit na poslední zkoušku, tak mi hlavou proběhlo, a co kdybych se zúčastnila desetiboje? A bylo rozhodnuto. S překvapením jsem prošla kvalifikací do večerního finále, které jsem si strašně užila, protože ostravské publikum bylo naprosto dokonalé! Ač bylo předem jasné, že klukům nebudu v celkovém součtu bodů stačit, bylo super se poměřit s našimi siláky, vidět černé na bílém silné a slabší stránky jednotlivých závodníků. Tímto bych chtěla namotivovat všechny lezkyně, aby se vůbec nebály se do dalších kol zapojit, protože je to obří zážitek a hlavně-holky, i my máme silné stránky, o kterých se klukům ani nezdá! :-)

Výborný výkon podal opět Jakub Konečný, na jehož 22 přešahů na rotačním Bacharovi prostě nikdo neměl :-). A i když své prvenství z minulého roku neobhájil, předvedl výborný výkon a v dalších kolech v Praze a Brně může být vše jinak :-)

Kuba 10 boy okomentoval takto:

„Po roce opět desetiboj v Ostravě a zase super trénink s nejlepšíma. Všichni jsou hodně silní a je toho potřeba hodně dohánět.“

Jakuba Konečného v Ostravě docela slušně dotahoval „powermachine“ Štěpán Volf, který v jedné disciplíně z campusu uklouzl a body mu tak stačily až na 2. (celkově- počítáme-li Adama, Martina a Štěpána na 4. místo)….
Jeho komentář zní:
„Závody byly super.. atmosféra parádní, disciplíny těžké ale samozřejmě pěkné.. snad ještě žádný "závod" jsem si neužil jako tento :-)“
Denis Pail Ostravě neudělal ostudu – právě naopak!!! Celkově skončil 6., ale vzhledem k tomu, že Adam, Martin a Štěpán se účastnili 10boye jakoby mimo pořadí obsadil Denis 3. místo!!!
A Denis k tomu dodává:
„Campusový desetiboj byl jedna velká show!!! Nejvíce se mi líbilo, jak jsme šlapali na paty bratrům Stráníkům a Adamovi Vůbec to neměli lehký. Výsledky se pořád měnily a nikdo nevěděl, kdo vede. To se mi nejvíce líbilo Každý do toho dal své maximum, měli jsme možnost si zatrénovat s elitou, diváci udělali parádní atmosféru a všichni jsme si to pořádně užili :-)"Poté, co byly všechny silové aspekty závodníků prověřeny a výsledky sečteny, ukázalo se následující pořadí:Výsledky ke stažení:

 Výsledky v xls - ke stažení

Další kola 10boye proběhnou VE STEJNÝCH DISCIPLÍNÁCH a za pokud možno stejných podmínek už tento týden v Praze a za měsíc pak v Brně. Tento bodovaný trénink nebo závod nabízí skvělou možnost srovnání s ostatními účastníky, ale také se sebou samým – každý si může porovnat své výsledky z jednotlivých kol nebo i ročníků a posoudit tak svou momentální formu nebo sílu….

Neváhejte a přihlaste  se do dalšího kola!!! Nebudete litovat…doufám :-):-)

Další kola 10boye tedy proběhnou:
19. leden 2017 Lokal blok, Praha
23. únor 2017 Boulder centrum VUT, Brno

Na záznam ČT 1 z desetiboje se můžete podívat zde: www.ceskatelevize.cz

Celou akci podpořila firma AMUERTE instalací svého posilovacího vybavení a spolu s firmou Baterca peněžními i věcnými cenami pro všechny finalisty.

Přednáška
foto © Pepe Petr PiechowiczMartin Stráník
foto © Pepe Petr PiechowiczIva Vejmolová
foto © Pepe Petr Piechowicz
foto © Pepe Petr Piechowicz
foto © Pepe Petr Piechowicz
foto © Pepe Petr PiechowiczAdam Ondra
foto © Pepe Petr PiechowiczJakub Konečný
foto © Pepe Petr PiechowiczŠtěpán Stráník
foto © Pepe Petr Piechowicz
foto © Pepe Petr Piechowicz

Saša Gendová a Venca   [úpravy] 18:41 16.01.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Peněžní ceny20:48:21 16.01.2017
Mohu se zeptat, jaké ty peněžní ceny jsou? Že by konečně změna v tom zatuchlém českém rybníčku? Ceny třeba jako ve Varšavě (1. place - 1000 €, 2. place - 500 €, 3. place -350 €, 4. place -150 €) by jistě byly pro mnohé více než obrovskou motivací :-)
odpovědět 
 Re: Peněžní ceny23:18:44 16.01.2017
Až se v zatuchlém Českém rybníčku adekvátně zvedne startovné, bude možné i adekvátně zvednout prizemoney...
Cyrilodpovědět 
  Re: Peněžní ceny10:39:42 17.01.2017
Souhlasím, osobně bych startovné zvednul již dávno a na všech akcích.
odpovědět 
 Re: Peněžní ceny23:27:22 16.01.2017
Tahle akce není a nebude založená na prioritě peněz. Jde o setkání lezců a těch co se chtějí v lezení zlepšovat - nebo se jen motivovat k tréninku. Jsou vítaní všichni, kdo mají rádi lezení, pohyb a dobrou náladu.
Pepeodpovědět 
  Re: Peněžní ceny23:40:47 16.01.2017
Prize money neni nijak zavratne, nicmene vzhledem k uzkospektralnosti a nekomercnosti podniku zcela adekvatni. Apropos, za 1000eur vylezou z der desitky ultrasilaku vykonostne srovnatelnych ci dokonce vys nez stabilni cr spicka? :-)
Vencaodpovědět 
   Re: Peněžní ceny10:29:30 17.01.2017
Sice jsi tam připojil smajlíka, ale jsem si jist, že při zajímavých prize money, zejména pokud by se nejednalo o jednu osamocenou akci, ale o prize money na všech závodech, by to špičkou mohlo dost zamíchat, protože by se řada nových tváří opravdu objevila a stávající tváře by se mohly dost zlepšit. Potenciál tu máme, ale zůstává nevyužit.
odpovědět 
  Re: Peněžní ceny10:37:48 17.01.2017
Jasně, já také nepsal, že musí být. Jen jsem se zeptal, kolik byly ty peněžní odměny, které jsou v články zmíněny. Ono nejde o to, že by lidé lezli kvůli penězům nebo aby si tím vydělávali, ale i když na podobnou akci jedeš jen tak pro radost a atmosféru, tak ať chceš nebo ne, dopravu prostě zaplatit musíš. A v dnešní době není doprava a ubytko zrovna zadarmo, třeba pro studenta může být podobný výlet přes celou republiky tak finačně náročný, že si ho nemůže dovolit. Takže je fajn, že vítěz dostane nějakou tu věcnou cenu, ale obvykle je tato věcná cena vítězi k ničemu a prodává se za polovic někde v bazaru. Jsem si jist, že pár stovek by udělalo větší radost, než desátý mágopytlík, pátá čepice a třetí balkna/hrazda.
odpovědět 
   Re: Peněžní ceny13:19:56 17.01.2017
Ještě jednou si přečti, co psal Pepe. Jinak studenti jsou nejvíc ve vatě, glgačky obden, přes zimu ve Špáňu, v létě poflak...
odpovědět 
    Re: Peněžní ceny22:09:33 17.01.2017
Já to četl. Ale také si přečti, že v článku je finanční odměna zmíněna přímo autory. Takže jak sám vidíš, sami organizátoři uznali za vhodné, že prize money nejsou úplně od věci. Já se jen ptal, kolik ta odměna činila.
odpovědět 
     Re: Peněžní ceny22:47:34 17.01.2017
Pohledej v ofiko análech seriálu kde cifry najdeš :-).
Vencaodpovědět 
   Re: Peněžní ceny14:27:07 17.01.2017
no vždycky se najde exot co resi prachy, většinou sam v exekuci.
Martas.odpovědět 
    Re: Peněžní ceny17:54:51 17.01.2017
martine ty nebožáku.rakovina,aby tě snědla zaživa.
odpovědět 
    Re: Peněžní ceny20:59:52 17.01.2017
Pokud je někdo v exekuci je logické, že se stará o prachy, které v ten okamžik nejsou jeho
odpovědět 

 rozmer mikrolist12:49:23 17.01.2017
Jaky je rozmer tech mikrolist, at mohu pomerit sily z klidu domova?
odpovědět 
 Re: rozmer mikrolist13:13:12 17.01.2017
Byly to ostré, nezabroušené 7mm lišty.
:)odpovědět 
  Re: rozmer mikrolist13:38:12 17.01.2017
Nove je lista zaoblena 3mm radiusem.
odpovědět 
   Re: rozmer mikrolist14:33:12 17.01.2017
Dekuji.
odpovědět 
   Re: rozmer mikrolisto21:01:28 17.01.2017
Otevřený úchop
odpovědět 

 Obdiv Ivě13:00:31 17.01.2017
Obdivuji Ivu, že se nebála změřit síly. Je dobrá.
Steveodpovědět 

 foto01:17:52 18.01.2017
Pěkné elektronické fotky Pepé Pěchoviči, jedna provokativně super, jedna veselá, jedna týmová, jedna holka, dvě co se mi trochu nelíbí, jo a Adam Ondra, pak ti muži z Olomouce, pěkné pěkné. Hej a víš proč jsem tam nešel na tu přednášku?
Měl jsem slíbenou zdarma vstupenku a nedostal jsem ji.
A myslím že se Pepe trochu pleteš, kdo si nekoupil vstupenku za koruny české ten na akci nemohl. Asi berou i eura o to nejde.
Jinak článek Supr.
Nový pavouk :-)
Lukáš Kobierskýodpovědět 
 Re: foto05:42:36 18.01.2017
Na tej Ostravě jsou fakt divný lidi.Pořád někdo chce něco zadarmo a když to nedostane tak reje.
odpovědět 
  Re: foto09:22:42 18.01.2017
Mohu jen potvrdit předchozí příspěvek! Nemyslím si, že by lidé tady neměli peníze, ale už tak nějak ze zvyku remcaj, že je to drahý. Přitom většina jezdí na stěny auty. O tiché závisti když někdo něco vyleze a honění čísel bychom mohli napsat sociální studii. A přitom jsou tak hrdí,že jsou ostraváci.
Petr Láska odpovědět 
   Re: foto15:14:47 18.01.2017
A jak bys tam chtěl jezdit, když sockou je to už pomalu dražší? Když vezmu kvalitu a kulturu cestování hromadnou dopravou a porovnám to s klídkem a pohodou v mém autě a zároveň se podívám na náklady, není co řešit.
odpovědět 
    Re: foto01:43:23 21.01.2017
Zajímalo by mě, která hromadná doprava jezdí za 5-7 Kč/km. To snad nebude ani TGV?
Kuba Turekodpovědět 
     Re: foto23:32:43 21.01.2017
No kdyz to pocitas takhle, tak je urcite dobry si i spocitat nakolik te to auto vyjde i kdyz jen stoji.. Ale uvaha 0 km / rok = 0 Kc rok, je hezka, lec neplatna.
odpovědět 
  Re: foto13:14:47 18.01.2017
neříká se reje ale rype
odpovědět 
   Re: foto14:48:41 18.01.2017
:DD
odpovědět 
 Re: foto10:06:10 18.01.2017
Lukáši, pokud jsi o vstupenku napsal Ježíškovi a on ti ji nedodal, tak za to já nemohu. Pokud jsem ti ji slíbil já (což si nevybavuji), měl jsi přijet na Blok, kde jsme lístky prodávali - bohužel na osobní předání doma jsem čas neměl. Ohledně peněz se určitě nepletu - pokud by byla akce založena na prioritě peněz, tak by vstupenka na vystoupení nejlepšího lezce světa nestala 150 Kč a pro děti 60 Kč, ale několikanásobně víc. Vstup zdarma není možný: 1. musíme a chceme Adama a kluky alespoň symbolicky zaplatiti, 2. kapacita Bloku je omezená a zájem byl tak veliký, že by tam všichni nevlezli (a pokud vlezli, tak by zase někdo nadával, že špatně viděl :)
Pepeodpovědět 
  Re: foto13:13:07 18.01.2017
Pěkná akce,uznání soutěžícím a hlavně pořadatelům
Martasodpovědět 
  Re: foto18:00:24 18.01.2017
Přesně tak. Pro srovnání, přednáška Jaroše v Brně 290,-. Když vezmu duo Š+M Stráníci jako jeden celek a Adam jako druhý, mohlo to klíďo být za 400,- . Je fajn, že to kluci berou tak, jak to berou a není to pro ně komerce ale zábava. Respekt!
Za mágo, vlezný na stěnu, amina a jiný bobule a barevný hadříky dá kde kdo majlant a bez remcání... :)
odpovědět 
  Re: foto00:33:22 19.01.2017
V poho Pepe, tebe jsem o vstupenku nežádal. Hej a ještě něco. Jakto že ten Denis nemá na sobě repre dres? Mu to furt připomínám, a on ho nenosí. Že Adam ho na sobě nemá nevadí, Adam ho a sobě měl když lezl ten Danwol, prej. No ale nepokecal jsem s ním, tak nevím...
Ale vypadal že je v pohodě, vysmátý, ani ne moc hubený.
Tož tak zatím.
Nový pavouk.
Lukáš Kobierskýodpovědět 
   Re: foto08:00:28 19.01.2017
No kdybys ses přihlásil na 10boy, tak bys měl vstup volnej ne.stačí zapojit hlavu.napadlo mě, když už sem píšeš takový kraviny, tak asi jseš velice silnej a dobrej lezec a pro ty je určena tato soutěž ne ????
odpovědět 
    Re: foto23:23:28 20.01.2017
Chtěl jsem jít na přednášku ne závodit.
I wanted to listen Adam Ondra no to competition.
Lukáš Kobierskýodpovědět 
     Re: foto09:02:06 21.01.2017
Tak si měl koupit vstupenku ne ? Myslíš, že provozovatel bouldrovky a pořadatel tohoto závodu je sociální ústav(aspoň k tomu dal prostor)? Kam na ty nápady jinak chodíte ??
odpovědět 

 čt15:08:33 18.01.2017
pepe jsem od tebe zvyklý na parádní fotky, ale nechat na f.2 s ivou nalevo kameramana čt to je docela škoda:)

honzaodpovědět 
 Re: čt07:13:48 19.01.2017
Tys nepochopil, ze to tam ma byt?? A zase remcaj s remcaj....
odpovědět 
  Re: čt23:28:19 20.01.2017
Mě se to líbí, to je jedna z těch pěkně ... fotek. I like it this real with cameraman, but this one is with one
L.K.odpovědět 
   Re: čt23:30:46 20.01.2017
Mě eto lubi taka fotografia, ja pripoměl sobě něco.
Ich habe mich etwas gedacht:-)
L.K.odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

Elisir D'incastro, 6b+
 Databáze cest:
Všechny cesty (131654)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Crónica Profunda 8b+ Siurana
Monodito 7c Padaro
Beautiful Line 7c Padaro
Rock Blázna 7- Dračia Diera
Len Pre Vyvolených 9 Dračia Diera
Nově komentované:
Beautiful Line 7c Padaro
Moravská Cesta 5 Kostolecká Úžina
Schizofrenie 8A Labák - Pravý Břeh
Neón 6c+ Vistamar
Klídek A Labáček... 6C Labák - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Cipro | Re: Spanelsko s detmi | Re: Cvičení jádra | Re: Cvičení jádra | Re: Golfový loket | Re: Golfový loket | Re: Cvičení jádra | Re: Spanelsko s detmi | Re: Golfový loket | Cipro |

 Nové komentáře:
Re: ČHS hledá organizátory | Re: ČHS hledá organizátory | Re: ČHS hledá organizátory | Re: ČHS hledá organizátory | Hotovo | Re: ČHS hledá organizátory | Re: ČHS hledá organizátory | Hezký závod | Udržení chytu. | Re: ČHS hledá organizátory |

 Kde to vře:
Čelovka Fenix HM51R Ruby pro horolezce (56)
Revo - Revoluční jistítko (34)
Aneta Loužecká 7. na Evropském poháru v ledolezení ve Slovinsku (33)
Video: Alex Honnold leze free solo na pískovcovou věž v Utahu (32)
Gabriela Vrablíková přelezla cestu THC XIb v Labáku (28)
Mistrovství ČR v boulderingu (26)
Změny ve vztahu horolezectví a ochrany přírody (25)
Šáhla a šáhélka (18)
Pád mladé lezkyně (17)
Adam Ondra: Climbing The Americas (Road Trip) - vlog #6 (10)

 Nově v inzerci:
Lezečky Saltic Vampir | LS Katana woman 35,5 | LS Speedster 36 | LS Otaki 36,5 | Parťačka - Morava | Skialpové boty Scarpa Thrill velikost 44,5 EU, 29 US | Statická lana 18 - 23m | Prodám různé druhy karabin | Lezečky Rock Pillars Stream 400,- | průvodce za 200,- |

 Anketa:
V kolika světových lezeckých oblastech jsi byl?
 v žádné 
 774 
 v 1 
 783 
 ve 3 
 727 
 v 5 
 743 
 v 10 
 834 
 ve více než 10 
 835 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.