LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Spára, to je jeden velkej chyt. Dole do ní vrazíš ruce a na vršku je vytáhneš.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
Dry Tool Cup 2021 (04.12)

Žebříček
Cesty:
36.Mlejnek 10096
37.Hronek 10068
38.Šifra 10054
Bouldry:
36.Čech 9125
37.Chovanová 9078
38.Bureš 9075
Hory:
21.Sejbal 2654
22.Čáp 2566
23.Neuwirth 2546

Výsledky
MMČR v lezení na rychlost (17.10)
MMČR v boulderingu (24.09)
MS v lezení (16.09)

Deníčky
5187 lezců
932123 cest
Nové přelezy:
Panychida 9+/10-
Yanap 7b+
Broken Sou 7c
Amores Per 7c+
La Looz 8a
Sevasti 7b
Aurora Ext 8a
Aurora 7b
Brutus 8B
Desperado 9+

Stěny
Horolezecká stěna Vrchlabí - MANGO - Vrchlabí
Gymnázium Česká Třebová - Česká Třebová
Flash Wall - Olomouc

Prodejny
Keen Concept Store - Futurum Ostrava - Ostrava 1
Ksport - Třinec
HANIBAL - Praha 2

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Valná hromada ČHS 2017

online reportáž

Valná hromada ČHS zvolila dnes na další 4 roky předsedou Honzu Bloudka i jeho kandidáty do výkonného výboru, včetně 2. místopředsedy Petra Resche. Nezvolila jediného protikandidáta do VV Jiřího Babaču a odmítla tzv. návrh informační směrnice Kuby Turka.

Z jednání jsme dělali online reportáž - viz níže.

VH přijala toto usnesení:

Usnesení Valné hromady Českého horolezeckého svazu
konané dne 25. 3. 2017 v Praze

Valná hromada ČHS vzala na vědomí:

1. zprávu o činnosti ČHS za rok 2016

Valná hromada ČHS schválila:
1. zprávu o hospodaření ČHS za rok 2016
2. zprávu revizní komise za období od předchozí VH
3. rozpočet ČHS na rok 2017

Valná hromada zvolila na období 4 let, do VH ČHS v roce 2021:
Jana Bloudka předsedou ČHS
Radana Keila, Martina Veselého, Davida Urbáška a Petra Resche členy Výkonného výboru ČHS; členové VV musí ze svého středu zvolit dva místopředsedy ČHS
Jakuba Filipa, Miloslava Šramotu a Vladimíra Rezka členy disciplinární komise. Členové DK si ze svého středu zvolí předsedu DK v nejbližším možném termínu, nejpozději však tak, aby se stihly termíny hlášení změn ve spolkovém rejstříku.
Janu Krtkovou, Martina Mašáta a Michala Všetečku členy revizní komise. Členové RK si ze svého středu zvolí předsedu RK v nejbližším možném termínu, nejpozději však tak, aby se stihly termíny hlášení změn ve spolkovém rejstříku.

Valná hromada se usnesla, že:
napříště rodinné členství musí být na sekretariátu ČHS objednáváno najednou; průkazy ČHS tedy budou dětem zdarma vydávány v případě, že alespoň jeden z rodičů bude s dětmi zúřadován zároveň

Valná hromada uložila
1. Výkonnému výboru ČHS zajistit aktualizaci zápisu ČHS ve spolkovém rejstříku

V Praze dne 25. 3. 2017

Za správnost: Tomáš Frank, předseda návrhové komise

Jan Bloudek, předseda
Záznam online reportáže (zápis jde chronologicky odspodu nahoru, pozdější události jsou nahoře):

14:40 - Předseda Honza Bloudek ukončuje s poděkováním valnou hromadu. Připomněl při tom, že letos bude 120. výročí našeho svazu a slíbil, že se chystají spolu se Slovinci oslavy (Český odbor Slovinského Planinského družstva byl ustaven v Praze v roce 1897).

Honza Bloudek závěrečné poděkování

Honza Bloudek ukončuje valnou hromadu se závěrečným poděkováním


14:39 - Schvaluje se usnesení.

14:30 - Šimon Budský se rozloučil s prací ve funkci člena VV a vyzval přítomné, aby motivačně podpořili vedení třeba i tím, že pomohou odmítat všelijaká nesmyslná obviňování, která se v diskusích objevují.

14:28 - Příspěvek Andreje Škrabáka z Brna byl pro větší komunikaci, a vyzval k opětovnému setkávání vedení svazu s šéfy oddílů, kde by se daly problémy průběžně vyříkávat. K tomu předseda poznamenal, že ano, že to je dluh, který chce napravit.

14:24 - Gerhard Tschunko informoval, že u nich na severu Čech to vyřešili tak, že jim vytloukli nýty na cestách proti pravidlům a už to mají pod kontrolou. A pozval všechny k oslavám 60. výročí jejich oddílu, které budou v září.

Gerhard Tschunko

Gerhard Tschunko


14:40 - Radan Keil k tomu poznamenal, že v souvislosti s větší masovostí, která se děje, ať se nám to líbí nebo ne, mělo by být naším cílem všechny zastřešit a ta pravidla ovlivňovat.

14:20 - Božena Valentová upozorňuje, že i nečlenové svazu musejí dodržovat pravidla ochrany přírody.

14:10 - Diskusní příspěvek Tomáše Hornycha z Adršpachu, že je problém s tím, že prvovýstupy dělají lidi, co nejsou ve svazu, a neřídí se pravidly. A že by chtělo víc lidi vtáhnout do oddílů, abychom na to měli nějaký vliv.

14:08 - Jan Bloudek byl zvolen předsedou. V opakované volbě dostal 4360 hlasů.

14:06 - Návrh byl přijat (3806 hlasů pro), a tedy informační směrnice nebude. Na to předseda vyzval předkladatele, aby šli pracovat do revizní komise, a ostatním poděkoval za racionální přístup.

14:02 - Nakonec se dohodlo, že se nejprve bude hlasovat o tom, že tato navrhovaná směrnice nebude existovat, a tedy zůstane zachován současný stav.

13:50 - Návrh informační směrnice se upravuje k hlasování. Debata pokračuje.

13:45 - Volební komise informuje, že byly zmatky v počtu přítomných, nyní je zastoupeno 4437 hlasů (29%), což by mělo stále znamenat, že je VH usnášeníschopná (minimum je 20%).

13:25 - Než se spočítají hlasy, začal se projednávat bod informační směrnice, která by mělo zlepšit komunikaci vedení svazu. Návrh odprezentoval předseda HO Humanita Praha Robert Halama a jeho člen a autor návrhu Kuba Turek. Jako příklad Kuba Turek uvedl problematiku ohledně financování sportovního lezení.
Petr Resch na to řekl, že všechno zmíněné v tomto příkladu je dle pravidel, a nic není skrýváno, což Kuba Turek označil ze lež.
Jiří Babača upozornil, že by bylo dobré směrnici přijmout kvůli zvyšujícími tlaku na komerci vzhledem k olympiádě.
Radan Keil prohlásil, že jeden z bodů směrnice jde proti ochraně údajů osob.
Padl návrh, zda by se hlasovalo o tom, zda by bylo v obecné rovině nějakou směrnici třeba. Proti tomu byl Radan Keil s tím, že problém ční v detailu.
Jan Bloudek uvedl, že už dnes je možnost žádat informace, už několik let existuje systém, jak informovat veřejnost, ale nikdo to nevyužil. Zveřejňování dalších podrobností osobního charakteru bude vyžadovat navíc pracovní sílu. Také nechce dávat další náplň pro zneužívání informací, kdy se v médiích publikují informace s 20% pravdy a zbytek jsou výmysly. A odrazuje to řadu dobrovolných spolupracovníků, kterým se znepříjemní práce.

Robert Halama

Robert Halama zdůvodňuje návrh informační směrnice, před ním sedí Honza Bloudek, který směrnici nechce


Kuba Turek

Kuba Turek


13:15 - Opakují se volby předsedy.

13:12 - Nezvolený Jiří Babača poděkoval za podporu, kterou dostal.

13:10 - Výsledky voleb: Jan Bloudek neprošel v prvním kole 2/3 kvórem (3645 hlasů), oznamuje mandátová komise, což ale posléze vysvětluje zmatky s hlasy a jejich sčítáním: "Opakovaná volba předsedy nebyla kvůli tomu, že by se nesplnilo 2/3 kvórum (které by ze skutečného počtu účastníků bylo 2.958 hlasů) ale proto, že v urně bylo 52 neplatných lístků, na kterých nebyl napsaný počet hlasů, takže mohly reprezentovat např. 780 hlasů - pokud by patřily zástupcům malých, 15členných oddílů. Volba předsedy se proto opakovala kvůli technické chybě," napsali nám po VH z ČHS.

Radan Keil (4167 hlasů) zvolen
Petr Resch (2473 hlasů) zvolen
David Urbášek (4167 hlasů) zvolen
Martin Veselý (4167 hlasů) zvolen
Jiří Babača (937 hlasů) nezvolen

13:00 - Čeká se na spočítání hlasů ve volbách a tak se řeší další otázky dle programu. Má se upravit rodinné členství, které je třeba sladit s podmínkami pojišťoven. Nově by mělo být možné objednávat pouze rodinné členství najednou a ne postupně, jak to bylo dosud. Návrh byl následně schválen.

12:40 - Petr Resch informoval o komisi sportovního lezení, jejíž šéf Tomáš Binter je dnes jako rozhodčí na závodech a která informovala o činnosti v buletinu (podklady k VH), a o komisi závodního skialpinismu. Komisi ledolezení představil její předseda Slávek Matuška, který informoval, že počet zájemců o ledolezení narůstá, závodní už tolik ne. Ale nyní je 9 mládežníků, kteří mají zájem o lezení v ledech. Cíl je jasný: olympiáda za 6 let, uvedl. Vyzval zájemce z oddílů, aby se na něj obraceli.

12:37 - Radan Keil informoval o metodické komisi. Máme 2 garantované horoškoly, bylo by jich víc, kdyby se hlásily, organizují se metodické dny, kde stoupá účast.

12:36 - Petr Resch oznamuje, že se bude muset opakovat volba předsedy, protože ne na všech hlasovacích lístcích byla napsána síla hlasu.

12:30 - Člen VV a předseda CVK Karel Berndt,  informoval o školení pro pískaře, ... že se chystá se kodex bouldristy, a rozloučil se s funkcí člena VV. V CVK pokračuje dál.

12:00 - Konec hlasování, začíná sčítání a pro ostatní přestávka.

11:45 - Po prezentaci kandidátů do revizní a disciplinární komise, viz podklady k VH, se přistoupilo k volebnímu hlasování.

11:44 - Jan Bloudek v reakci řekl, že směřování svazu v intencích, které navrhoval Jiří Babača, by vedení chtělo řešit po této super volební valné hromadě. Petr Resch na slova Jiřího Babači nereagoval. Na konec ještě Jan Bloudek řekl, že se bojí hladké spolupráce ve výkonném výboru s Jiřím Babačou a že by si ho dokázal spíše představit jako člena revizní komise. Na to vykřikl Libor Hroza z pléna, že je to podraz. Jiří Babača pak naopak za tato slova Honzy Bloudka poděkoval.

Libor Hroza

Libor Hroza


11:33 - Jiří Babača ve svém kandidátském příspěvku kritizoval Petra Resche, který podle něj nemluvil pravdu, když řekl, že chybu dělal nevědomě, protože při tvorbě pravidel lezení byl svědkem, že Petr chtěl umožnit v určitých případech "tesání". Jirka Babača dodal, že si je vědom, že riskuje, že za tato slova může být popohnán k soudu.
Jirka Babača se dále vyslovil proti směřování současného vedení do médií a k větší masovosti. Je proti masovosti, protože podle něj se do skal už nevejdeme. A chtěl by revidovat systém individuálních členů ve prospěch členství v oddílech.

Jirka Babača

Jirka Babača vysvětluje svou kandidaturu


Vedení děkuje kolegyním

Členové vedení v jednu chvíli vyrazili od předsednického stolu, poděkovali svým kolegyním za spolupráci a předali jim kytice


11:23 - Dále se představili kandidáti do výkonného výboru Martin Veselý a Radan Keil a David Urbášek.

11:21 - Petr Resch se ve své kandidátské prezentaci omluvil, že udělal chybu, nevědomě, a nyní chce poskytovat servis a pomáhat.

11:20 - J.Bloudek: Prioritami mají být skály (posílit administrativu o člověka, který bude pomáhat vrcholovým komisím, starat o naše unikání skály), sport (využít olympiády k posílení sportovců), vzdělávání (garantované horoškoly), mládež (lépe pracovat ve spolcích s mládeží, síť regionálních trenérů), organizace (lepší servis členům, ..., aktivnější informování,...), finance (spojeno s širší publicitou, TV,.. FB), mezinárodní spolupráce (Erasmus+, EUMA -  připravovaná Evropská unie horolezeckých svazů), více viz podklady k VH.

11:06 - Předseda Honza Bloudek akceptoval, že Jiří Babača se bude prezentovat nakonec, a začal s prezentací svých vizí.

11:05 - Volební komise informovala, že novým kandidátem do VV je Jiří Babača. Ten poprosil, že by se chtěl představit na závěr až po předem přihlášených kandidátech.

11:04 - Rozpočet byl hladce schválen.

11:00 - Prezentaci rozpočtu doplnil předseda Honza Bloudek, který vysvětloval, jak to, že velkou část činí náklady na administrativu 4.186.130 Kč. Je to dle něj tím, že kvůli větší profesionalizaci se sem přesouvá řada činností, které dělávaly komise, a také třeba tím, že narůstá práce kvůli využívání veřejných dotací a jiných zdrojů zvenčí, kde je třeba dělat detailní kontroling, vykazování. A potom, že celkový rozpočet za poslední roky se zvýšil z cca 5 mil. na 15 mil. Kč, ale procentuálně je to stále stejně - necelých 30%.
Na dotaz pak doplnil, že by po případném schválení rozpočtu to mohlo být 7 až 8 zaměstnaneckých úvazků.
vývoj rozpočtu a podíl administrativy 2009-2017

Vývoj rozpočtu a podíl administrativy 2009-201710:40 - Šimon Budský přednesl návrh rozpočtu 2017.

10:30 Šimon Budský přednáší zprávu o hospodaření 2016 (viz též podklady k VH). Která je poté spolu se zprávou revizní komise hladce schválena.
Š. Budský přednáší zprávu o hospodaření ČHS 2016

Šimon Budský přednáší zprávu o hospodaření ČHS 2016


10:25 - Usnesení ohledně formálního právního řešení spolků z loňské VH bylo dle předsedy splněno. Pak byla přečtena zpráva revizní komise (viz podklady k VH).
místopředseda P. Resch čte zprávu revizní komise místo omluveného M. Mašáta

Místopředseda P. Resch čte zprávu revizní komise místo omluveného M. Mašáta


10:15 - Předseda Honza Bloudek přednáší zprávu o činnosti za rok 2016. Přednesl, co se vše podařilo viz zpráva o činnosti v podkladech. Omluvil se za administrativní nedostatky při rozesílání průkazek, pomalý rozjezd garantovaných horoškol, které jsou zatím jen 2, a poděkoval všem, kteří se na práci svaz podílí.

vývoj členské základny ČHS v letech 2009-2017

Vývoj členské základny ČHS v letech 2009-2017


10:10 - Do programu je zapracován bod - čas, kdy volební komise ukončí podávání návrhů kandidátů. Zahrnuje rovněž bod informační směrnice, navrhovaný Humanitou Praha (tzv. návrh Jakuba Turka). A následně je program schválen.

program VH

Program


10:07 - Návrh Jirky Babači je schválen: 4256 hlasů.

10:02 - "Návrh kandidáta se podává sekretariátu před valnou hromadou. Návrhy kandidátů mohou být podávány dodatečně až do okamžiku stanoveného volební komisí." Tak zní návrh, o kterém se hlasuje a který přednesl Jiří Babača.

Jiří Babača

Jiří Babača


9:10 - Tomáš Frank navrhuje, aby se připravilo znění návrhu k hlasování. Honza Bloudek říká, že by bylo dobře, kdyby bylo víc kandidátů, ale bylo na to dost času, aby se kandidáti přihlásili v termínu.

9:55 - Honza Bloudek a další členové vedení jsou proti tomuto návrhu. Libor Hroza a Tomáš Frank ho podporují.

9:48 - Jirka Babača přednesl návrh, aby bylo možno navrhovat kandidáty ještě na valné hromadě. Důvodem je to, že v návrzích je do vedení navržen kandidát, který "hrubě porušoval" pravidla.

předsednictvo VV ČHS: (zleva) R. Keil, P. Resch, J. Bloudek, Š. Budský

Předsednictvo VV: (zleva) R. Keil, P. Resch, J. Bloudek, Š. Budský


9:45 - přítomno v zastoupení bylo nakonec podle poslední informace 4437 členů, 29% všech členů s hlasovacím právem, podle stanov musí být přítomno alespoň 20% všech členů s hlasovacím právem, VH byla  usnášeníschopná.
(Původně oznámený počet 7781 členů a 51% byl podle pozdějšího upřesnění mandátové komise opraven na 6360 členů, 42 % , a posléze po valné hromadě ještě tedy na 4437 členů s tím, že před tím byl chybně spočten, "Ještě jsme ho po VH kontrolovali podle prezenčních listin a čísla sedí. Čísla 7.781 a 6.360 vznikla chybou registrátorů, kteří je pro mandátovou komisi sečetli 2x po sobě chybně – registrátorů bylo méně než normálně a nestíhali, přihlásilo se nám málo brigádníků," napsali nám po VH z ČHS.)
jednací sál s předsedy oddílů

Jednací sál s předsedy oddílů


9:30 zahájení.

sth   [úpravy] 14:40 25.03.2017Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 fuj svaz10:51:57 25.03.2017
Tomu říkám demence. Valná hromada ve stejnej termín jako ČP v boulderingu :D
Petrodpovědět 
 Re: fuj svaz11:41:08 25.03.2017
Je nějaký přímý přenos?
odpovědět 
  Re: fuj svaz12:02:23 25.03.2017
Chystali jsme online stream, ale místní wifi nějak padala, tak bohužel nebude.
 Standaodpovědět 
   Re: fuj svaz12:58:29 25.03.2017
Dík za info. Nevíš jestli bude stream z Čp v boulderingu?
odpovědět 
 Re: fuj svaz13:57:14 25.03.2017
Myslíš že výstava v rámci které se ČP pořádá se řídí termínem VH? Ne,skutečně se svět netočí kolem lezení.
odpovědět 
  Re: fuj svaz18:45:39 25.03.2017
Zkus tu otazku trochu otocit ;)
odpovědět 
   Re: fuj svaz23:41:45 25.03.2017
To je zase obvyklé paranoidní chování některých místních diskuterů. Myslíš že je normální aby VV čekal na závodní kalendář a až pak určoval termín VH? Jinak pokud jsi si všiml termín VH je skoro pořád poslední březnový víkend.
odpovědět 
    Re: fuj svaz01:09:35 26.03.2017
Vsiml jsem si, ze termin neni skoro nikdy posledni breznovy vikend :). Kdyz neco tvrdis, tak si to predtim aspon zjisti..
odpovědět 
     Re: fuj svaz08:55:43 26.03.2017
VH bývá týden poté, co skončí jarní prázdniny - neboli první víkend, který už nezasahuje do žádného turnusu prázdnin.
odpovědět 
      Re: fuj svaz17:07:42 26.03.2017
Nejdriv vytasis posledni vikend v breznu, kdyz zjistis, ze to tak neni, tak zase neco jineho a takhle to muze pokracovat do nekonecna..
odpovědět 
 Re: fuj svaz12:40:19 26.03.2017
Drahý příteli, dovol abych tě upozornil, že valná hromana se v tomto čase - první sobotu na jaře koná už spoustu let.
Ťéšaodpovědět 
  Re: fuj svaz23:03:31 26.03.2017
Ne. Napriklad minuly rok se konala sobotu pred jarem. 19.3.2016
Lita to plus minus tyden, v ramci toho litani by se asi dal vymyslet termin, ktery neni v kolizi.
odpovědět 

 Masové lezení13:16:42 25.03.2017
Už to tu jednou bylo. Už jednou se říkalo, že lezci mají zůstat uzavřenou komunitou. Že mezi sebe namají pouštět masu. Bohužel to vedlo jen k tomu, že celé české lezení stagnovalo na místě. Doměnky pana Babači jsou zcestné. Chtít zastavit popularizaci lezení je nereálné jako zakázat lidem sledovat televizi. Vývoj se zastavit nedá. Druhá věc je, že většina lezců "z lidu", do skal pojede jednou za rok s kamarádem, který leze trochu víc. Masa nikdy ve velkém do skal jezdit nebude. Proč? Protože skály, strach, jištění, zkušenosti. 
Martin Šifraodpovědět 
 garantovane horoskoly13:26:26 25.03.2017
Polozil si nekdo otázky proc se nektere velmi kvalitni horoskoly nejen neprihlasili ale dokoce si na "ne akreditaci CHS" zakladaji ajsou na to hrde? :-)
zobanodpovědět 
  Re: garantovane horoskoly18:47:49 25.03.2017
Ktere "velmi kvalitni horoskoly" jsou na to hrde? Resil tuto svoji otazku na VH nebo si pockal na skonceni a resis ji jen tu?
odpovědět 
   Re: garantovane horoskoly19:53:15 25.03.2017
Zustanu doma:
VHS Brno a Lokomotiva Brno, okolnosti udeleni akreditace jednomu nejmenovanemu cloveku z Brna nekomentuji, feedback ode mne clovek ktery se pod udeleni podepsal dostal a otovrene rikam, ze takto v zadnem pripade.
radek
zobanodpovědět 
    Re: garantovane horoskoly18:38:43 27.03.2017
Správně Radku, pochval se! To je práce, kterou za Tebe nikdo neudělá...
z Brnaodpovědět 
  Re: garantovane horoskoly14:56:23 27.03.2017
Nevím jak jinde, ale u nás je to dáno spíše jistými anarchistickými sentimenty :-) Horoškole se věnujeme čistě pro zábavu, bez ambicí pokrýt vlastní náklady. V tomto režimu se nechceme zodpovídat, jestli plníme předepsané počty hodin výuky a podobně. Proti konceptu garantovaných horoškol v zásadě nic nemáme. Ale jak to mají ty skutečné "velmi kvalitní horoškoly", to netuším :-)
Leonodpovědět 
   Re: garantovane horoskoly17:49:23 27.03.2017
Zřejmě slušnej oddíl :-)
Pliziodpovědět 
  Re: garantovane horoskoly14:06:25 30.03.2017
zoban...zoban... Kdo je to zoban? To je Radek Lienerth? To je ten, který okradl frekventanty na instruktorském kurzu pořádaném Českým horolezeckým svazem v Alpách? A pak ho i za to vyhodili z metodické komise ČHS?
Tomášodpovědět 

 Smutek15:57:15 25.03.2017
Tak jsem si říkal, že po letošní VH bych se, možná, třeba mohl zamyslet, jestli zase po pár letech nezaplatím i ČHS příspěvky, kromě oddílových. A sledoval jsem občas i „přímej přenos“, protože mám službu v práci, dění před valnou hromadou bylo docela nadějný. No, dopadlo to, jak to dopadlo a jak to tak vypadá, tak s členstvím skončí pár dalších lidí od nás z oddílu, včetně našeho zástupce na VH. Ne, u některejch věcí a s některejma lidma fakt nechceme bejt. Howgh.
David P.odpovědět 
 Re: Smutek18:23:33 25.03.2017
Je to zajímavé, ale jsem na tom úplně stejně. Sledoval jsem to s nadějí na změnu, ale nedopadlo to a vypadá to, že další 4 roky nezaplatím. Být rakouským horolezcem taky není tak špatné :-)
Martinodpovědět 
  Re: Smutek18:46:35 25.03.2017
Problem ke, jak Spolek opouští horo- lezci, kterym soucasna situace vadí, tak se vzdaluje šance na změnu. Navíc, Za další 4 roky tam bude Hobl tak opevněnej, ze uz ho odtamtaď nikdo nedostane.
odpovědět 
 Re: Smutek18:45:17 25.03.2017
Pokud to myslíte vážně, tak pak lezení na dotovaném jištění a lezení v oblastech s výjimkou nepřichází v úvahu. Když bojkot, tak bojkot. Nebo jsem to špatně pochopil?
odpovědět 
  Re: Smutek18:55:10 25.03.2017
Ja to tak delam, stejnak ty nase oblasti, hlavne ty nove, stoji za prdlacku a do tech starsich, ktere za neco staly, se prilis neinvestuje..

A samozrejme, ten bojkot je myslen jako vyjadreni nesouhlasu s necim, co svaz dela. Retorikou o nelezeni v oblastech, kde se bude prejistovat v dobe az typci vystoupi ci se bude znovu vyjednavat vyjimka, na tom tezko neco zmenis.

Jinak VH dopadla dle ocekavani. Vlastne me prekvapuje, ze je ji potreba vubec delat. Ani si nepamatuji, kdy by VH dopadla jinak nez se dopredu cekalo.
odpovědět 
   Re: Smutek19:21:55 25.03.2017
Nikdo nesestavil konkurenční tým. Možná taky proto, že došlo k odčerpání lidí na inovaci staronového VV.
odpovědět 
  Re: Smutek19:29:47 25.03.2017
Co se dotjištění týče, tak jsem líný se hrabat v číslech abych zjistil, kolik peněz dostává svaz od státu, tedy od daňových poplatníků. Ale s tou výjimkou jsem to nějak nepobral ... pokud svaz pro své členy vyjedná výjimku a je to výjimka čistě pro ně, tak pro nečleny spočívá výhoda v čem? Pokud by na ně oprávněný orgán:-))) vlítnul, tak je bez bumážky-legitimace svazu zkasíruje. Tedy nečlenové prostě v oblastech s výjimkou výlučně pro členy svazu lezou na vlastní triko a fakt nemají být svazu za co vděční.
MModpovědět 
   Re: Smutek20:34:51 25.03.2017
Sice polezou ve vlastnim triku, ale pujdou misto CHS vyjednavat ony vyjimky? Prejistovanim cest v rezii CHS jeste neznamena, ze tim vznika jakysi narok CHS na lezeni one cesty.
Podpovědět 
    Re: Smutek22:25:16 25.03.2017
Pokud se na ně ta výjimka nevztahuje, tak proč by to dělali?
MModpovědět 
     Re: Smutek23:14:18 25.03.2017
precti si poradne zneni a pak se seznam s tim, jak je to dnes a bude Ti to jasne
odpovědět 
  Re: Smutek22:26:27 25.03.2017
Nevím, jak u vás, ale u nás je 90% nového jištění za vlastní prachy prvovýstupců a ústředím ČHS to nemá společnýho naprosto nic.
Jinak stávající "výjimky" už nejsou výjimky, ale vyhrazené oblasti pro horolezectví a může tam naprosto každej, bez ohledu na průkazku. Vyjednává se to obecně pro jakékoliv lezce, ono to jinak ani nedává smysl, environmentální impakt nezáleží na tom, jestli máš v kapse nějakej papír. (Mimochodem, občas to vyjednávají lidi, který už x let nejsou v ČHS ani v jiným horospolku. Ochranářům je tohle šumák.)
odpovědět 
   Re: Smutek23:01:21 25.03.2017
A u vás je to kde?
odpovědět 
   Re: Smutek09:29:46 26.03.2017
A co 100% stareho jištění? Nehledě na to, ze jediným partnerem pro stát je pràvě tato organizace. Spousta řeči a skutek utek. Me se taky nelíbí, ze je tam třeba člověk, který nějakým způsobem upravoval skálu, protekcionismus v reprezentaci atd. Na druhé straně emoce z poslední doby okolo informační směrnice ukázaly, ze zde není vhodný protikandidát na předsedu. tendence a motivy současných "křiklounů" jsou značně(tedy pro me) nejasné a jejich prosazování podezřelé. Každopádně jako běžný uživatel vnímám CHS organizaci, jako jedinou, která nás reprezentuje a nebudu ji oslabovat. V CHS je spousta poctivých lidich a její historie, také není zanedbatelná.
odpovědět 
    Re: Smutek09:51:34 26.03.2017
Jeste to srocko, aby mohly administrativni naklady vzrust nad tech 30 procent a privatizace CHS bude dokonana. Tomu se nekteri snazili zabranit, ale odpor byl chaby a vedeny na posledni chvili.
odpovědět 
     Re: Smutek10:06:40 26.03.2017
Jinak, z rozpoctu je jasne videt, co je hlavni motivaci Bloudka. Podarilo se mu vycerpat bezmala veskere clenske prispevky na administrativu. Plyne z toho taky Hlavni vize a smerovani Svazu. Zvysovani poctu clenu za soucasne minimalizace vydaju ve prospech clenske zakladny. Pokud nejde o dotace, ty jedine se smeruji ke clenum, ale jen nekterym. K tem, kteri je oficialne moho cerpat, tj. k mladezi. Tohle smerovani k podpore mladeze je motivovane obycejnou chamtivosti. Fuck you CHS
odpovědět 
      Re: Smutek12:40:50 26.03.2017
A kam by asi tak podpora měla jinam jít? Naopak, naprostá většina financí má směřovat do sportovního a závodního lezení, od dětí a mládeže až po repre. Na ostatní věci stačí pár korun, jednak jsou to obyčejné náklady, co se nikdy nevrátí, a jednak nechápu, k čemu by tam ty peníze byly. Jestli chcete lézt ve skalách, lezte si. Ale nechápu, proč by Vám to měli závodníci ve velkém sponzorovat. Jak už tu někdo psal výše - tradiční a skalní lezci ČHS opouštějí. Ok, opusťte ČHS, založte si vlastní spolek a budete mít klid. Cesta a cíle ČHS jsou jinde - sport pro co nejširší masy. Myslím, že to bylo z VH zřejmé dostatečně.
odpovědět 
      Re: Smutek13:49:18 26.03.2017
Vážený anonyme. Kybys se o to víc zajímal, věděl bys, že členské příspěvbky jsou rozpočtově použity na servis členů, včetně údržby skal, projednání toho, aby se na těch skalách mohlo vůbec lézt. Ano, existujpou skály, na které ještě ochrana přírody nedosáhla, ale ubývají. Když ještě dělal předsedu VK Petr Hejtmánek, stačilo leckdy napsat na správu CHKO žádost (to vím od něho). Dneska je to správní řízení se vším všudy. Mimochodem to, že do rezervací a pod.
chodí i jiní, než mají na základě výjimek ze zákazu povoleno si musí ohlídat ta instituce, která má to vyčleněné území pod správou.
Ťéšaodpovědět 
       Re: Smutek15:38:32 26.03.2017
Ťéšo, Ťéšo, zopakuj si procenta. Pokud bys je uměl, tak bys věděl, že 30 procent zůstává stále zhruba třetinou z celku. A´t je vezmeš z kterýhokoli místa toho celku. A Pod tím celkem si představ svazový účet.
anonimodpovědět 
        Re: Smutek17:04:02 26.03.2017
To je sice pěkné, ale možná si taky z té prezentace pamatuješ, že příspěvky už jsou jen 28% z celého rozpočtu, takže je opravdu není potřeba používat na administrativu nebo závodění. Protože tohle všechno se zaplatí z jiných zdrojů, třeba z dotací, případně z příspěvků pojišťovny na administrativu apod.. Tvrdit, že příspěvky jdou na administrativu, je pravý opak toho, co se na Valné hromadě říkalo.
Pavelodpovědět 
       Re: Smutek18:35:23 26.03.2017
Ťéšo, technická poznámka: V současné době je to skutečně tak, že do chráněných území kde je povoleno lezení můžou fakt všichni, bez ohledu na nějaké členství v něčem. (Přesně řečeno, platí to jako pravidlo pro všechna povolení mladší – odhadem – cca 5 let, a starší už myslím nikde v platnosti nejsou.) Nehodnotím to, jen konstatuju; důvod je, řekl bych, ten o kterém se píše vejš + ještě trocha ústavní právničiny o rovnosti před zákonem.
K situaci v ČHS se nevyjadřuju, jakožto nečlenovi (resp. členovi JAMESU) mi to nepřísluší. Jen bych poznamenal, že horolezec, kterej hodlá jinýho horolezce pohnat k soudu za to, co napsal nebo řekl, místo toho aby si to s ním vyříkal v hospodě a/nebo za hospodou, se nechová tak, že bych měl nějakou chuť se s ním potkat pod skálou.
odpovědět 
        Re: Smutek18:36:02 26.03.2017
Pardon, vypadl mi podpis.
Robertodpovědět 
         Re: Smutek19:11:19 26.03.2017
Naopak. Nějaké vyříkávání v hospodě je naprosto nesprávné a k ničemu. Takto to být nemá a nemůže. Pokud někdo někam něco napíše, je na místě výzva k odstranění, pokud to nesplní, tak žaloba. To je jediný správný postup. Protože i kdyby se Turek rozhodl omluvit, je přeci nesmysl, aby někde osočoval veřejně, ale omluvil se jinde veřejně. A i kdyby se za hospodou rozhodl omluvit na Lezci veřejně, je to k ničemu, vždy by to mohl zpochybnit a tvrdit, že byl k omluvě přinucen násilím nebo jinými výhrůžkami. Tedy žaloba je jediný správný způsob, co by mohlo vedení udělat.
odpovědět 
          Re: Smutek19:16:46 26.03.2017
Správný postup by to byl, kdyby měl pravdu.
Kuba Turekodpovědět 
           Re: Smutek20:40:34 26.03.2017
Podle mne je to správný zpsůob, i když si myslíš, že pravdu nemá. Ty si myslíš, že máš pravdu ty, on si myslí, že má pravdu on. Nechte rozhodnout někoho nezávislého. Pokud je to tak, jak píšeš, můžeš být spokojen, soud rozhodne v jeho neprospěch, Bloudek si uřízne ostudu a ty z toho vyjdeš se ctí. Mic lepšího, než vyhraný soud, by sis nemohl přát.
odpovědět 
            Re: Smutek20:53:44 26.03.2017
Když už jsme u těch paragrafů, tak něco pro Bloudka:

Dle trestního zákoníku České republiky č. 40/2009 Sb.:

§206 Zpronevěra (defraudace]
(1) Kdo si přisvojí cizí věc nebo jinou majetkovou hodnotu, která mu byla svěřena, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou, bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta, zákazem činnosti nebo propadnutím věci nebo jiné majetkové hodnoty.

Odnětím svobody na dvě léta až osm let bude pachatel potrestán,
a) spáchá-li čin uvedený v odstavci 1 jako člen organizované skupiny,
b) spáchá-li takový čin jako osoba, která má zvlášť uloženou povinnost hájit zájmy poškozeného,
odpovědět 
            Re: Smutek22:07:42 26.03.2017
Jsem v tomto případě poněkud rozpolcený. Samozřejmě každý soudní spor a případně nějaký skandálek je pro jakéhokoliv vydavatele požehnáním a znamená zvýšení přísunu peněz z inzerce. Jenže zároveň jsem členem ČHS a chci, aby to byl silný a důvěryhodný spolek, a aby se nezaplétal do předem prohraných sporů a už vůbec aby nevyhrožoval soudem za projevené názory a nabídku pomoci.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Smutek22:59:32 26.03.2017
Jenže podle výsledků na VH jsi tak nějak ... no ... jak to nazvat nejlépe ... v menšině??? Když s podívám, že Honza Bloudek dostal 4360 z 4437, tak mezi tvými slovy a realitou vidím dost velký rozpor. Po Honzu Bloudka nebylo pouze 77 lidí.
odpovědět 
              Re: Smutek23:13:43 26.03.2017
No, jednak to nemá se soudní výhrůžkou, o které se tady bavíme, nic společného, a druhak mandátová komise ohlásila celkem zastoupení 7781 hlasů.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Smutek23:42:01 26.03.2017
Význam a souvislost to má - jsou lidé, kteří smýšlejí jako Bloudek a podporují jeho způsoby. A pak jsou lidé, co smýšlí jako ty a podporují tvé způsoby. No a jak se ukázalo, lidé smýšljící pdoobně, jako ty, jsou ve velké menšině. Většina dala přednost Bloudkovi, jeho postup včetně případného soudu je pro ně akceptovatelný. Nevím, o čem se bavit dále..
odpovědět 
                Re: Smutek08:52:52 27.03.2017
To, co popisuješ je neumění komunikace. p. Bloudek si s opozicí moc neláme hlavu (demagogie) a má nechuť cokoliv vysvětlovat. prostě manipulativně podsouvá: otrávím vám to tu tak, že sami odejdete. Co dodat?
odpovědět 
                 Re: Smutek10:40:30 27.03.2017
nutno dodat ovšem, že je to taktika mimořádně efektivní. ostatně nejen v byznysu, ale třeba i ve sportu, nezáleží na tom, jestli umíš lépe pinknout míč než soupeř, ale musíš mu hru "zhnusit".
Lukas B.odpovědět 
                  Re: Smutek10:55:47 27.03.2017
Jestli někdo zhnusuje hru, je to Jakub turek a jeho nohsledi
odpovědět 
                   Re: Smutek10:59:28 27.03.2017
Přesně. někdo tu psal o tom, jak je Babača super. Je, řadu věcí dělá dobře, je za ním dost práce. Ale do vedení je nepřípustný, nefungovalo by to. To samé platí pro další. Hroza, Turek, Bída... já osobně je považuji za škodiče a brzdy rozvoje, díky kterým se svaz plácá tam, kde se plácá. Dát je do vedení, tak se ČHS okamžiě rozpadne.
odpovědět 
                    Re: Smutek14:26:48 27.03.2017
Zase úplně nesmyslné názory, tu proklamovanou jednotu a kdo nejde s námi jde proti nám jsme tu měli pár desítek let a kam to vedlo:-). Nedávno jsem na jedné velké stavební firmě viděl, kam tyto názory vedou a dopadlo to přesně jak jsem předpovídal, když si vedoucí odstraní opozici a nechá si jen noshledy je to cesta časem do pekel, protože pouze při věcné diskuzi nad nějakou věcí z různých úhlů pohledu se lze dobrat lepšího výsledku. Osobně jsem vždy za oponenty rád, přimějí mě podívat se na věc z úplně jiného pohledu a ne z mé pravdy. JB je sice občas hodně specifický, leckdy s ním nesouhlasím, ale ve finále se s ním lze konstruktivně domluvit, akorát to není jednoduché a chce to pevné nervy. Jednodušší je ovšem opozici smáznout a jet si podle svého, tak je to co svět světem stojí:-).
Vlkodpovědět 
                     Re: Smutek15:41:12 27.03.2017
Pozor, to ale mluvíš o něčem úplně jiném. Já psal o tom, že třeba Hroza má velmi radikální názory a je neschopen domluvy a kompromisu. Takže něco jiného je člověk s jiným názorem, kde si vysvětlíte, o co jde, a kde se doberete nějakého řešení vhodného pro obě strany, a něco jiného je člověk, který razí jen to svoje a když není po jeho, tak to nebude vůbec. Takže opozici ano, lidé s jinými názory ano, ale určitě ne lidi, kteří jednají a chovají se tak, jako již zmínění.
odpovědět 
                      Re: Smutek15:47:56 27.03.2017
Taky nechapu, proc se CHS nikdy nechtelo dobrat reseni vhodneho pro obe strany a urputne trvalo na vecech o kterych dopredu vedelo, ze budou pro druhou stranu nepripustne.

Kazdopadne Hroza NEMA v CHS zadnou funkci, je tedy smesne na nej hazet vinu za nezdary CHS.. Pokud jde treba o zavody drytoolu, nikdo nenuti CHS aby je neudelala, kdyz treba Hroza rekne, ze za danych podminek je nebude poradat.
odpovědět 
                       Re: Smutek19:05:48 27.03.2017
Jasně, nikdo ho za nezdary neviní. Ale polož si otázku, zda by to s Luckou Hrozovou a drytoolem dopadlo stejně, kdyby tu na místě LRH byl někdo jiný, méně konfliktní.
odpovědět 
                        Re: Smutek19:46:12 27.03.2017
Řekl bych, že s Luckou to dopadlo hodně dobře - leze po světě, maká v Kanadě, patří mezi dvě tři nejlepší holky s cepínama na světě. S drytoolem v Čechách to kvůli Výkonnému výboru ČHS a jmenovitě předsedům Hrubému a Bloudkovi dopadlo špatně. Navíc ten současný si plete drytooling s lezením v ledu na rychlost.
Kuba Turekodpovědět 
                         Re: Smutek20:10:23 27.03.2017
Bavíme se o výkonnostním lezení, tedy závodech. Bez ohledu na to, že má nejtěžší přelezy na světě, její závodní kariéra naprosto zbytečně skončila. Kdyby chtěla si jen tak lézt, tak mohla odejít z repre už mnoho let zpět a ne čekat na takovýto potupný konec. A my nemuseli poslouchat nářky LRH jak je to vše nespravedlivé.
odpovědět 
                          Re: Smutek21:37:11 27.03.2017
Aha takže zase úhybný manévr. Američani a zřejmě i ona to vidí poněkud jinak než Ty. Vyhrávat nejlepší, nejzajímavější, nejdotovanější a nejpopulárnější závody v drytoolingu / iceclimbingu na světě by Ti bylo málo?
Kuba Turekodpovědět 
                           Re: Smutek23:10:49 27.03.2017
Ach jo, opět jsi mimo, jako obvykle ve všem, co se týká sportu. Ano, je mi to málo. I Hrozovým to bylo málo, jinak by se v repre nesnažila nevyhazovala za ni prachy a odešla už dávno. I kdyby vyhrála ten nejprestižnější závod na světě a vydělala si desítky milionů, tak ze sportovního hlediska jí chybí meta nejvyšší. Světový pohár nikdy nevyhrála, mistrovství světa také ne.
odpovědět 
                            Re: Smutek00:15:16 28.03.2017
Nevyhrát Světový pohár nebo Mistrovství světa znamená, že to s Luckou dopadlo špatně? Do hlavy jí nevidím, ale stát se absolutně nejlepší lezkyní ve více disciplinách v Česku, pohybovat se několik let v absolutní světové špičce na závodech a být možná nejlepší ženskou v drytoolingu na světě - to mi teda přijde jako superúspěšná sportovní kariéra, která ještě neskončila. Kolik lidí to tady má nebo mělo? Ondra, Mrázek, brácha a teď se o to pokouší Stráník. V minulosti se dá přirovnat snad Rakoncaj a možná Pochylý.
Kuba Turekodpovědět 
                             Re: Smutek00:22:41 28.03.2017
Špatně nešpatně, do jejího osobního života nevidím a je mi úplně fuk. Každý má štěstí jinde a pokud někoho bavilo a naplňovalo dělat průvodce na segway, tak proč ne. Já sice dávám přednost tomu firmu vlastnit, než v ní pracovat, ale chápu, že někteří to mají jinak.
V každém případě, na vítězství na MS nedosáhla, neumístila se ani na bedně. A drytool u nás skoro umřel. Kdyby LRH vystupoval jinak, mohla mít lepší podmínky a mohla se dostat až na ten pomyslný vrchol a drytool mohl být jedna z našich nej disciplín. Ale je to samozřejmě jen má doměnka, důkazy nemám. Ale to, že se na LH pomstil svaz Liborovi, tu někdo již psal.
odpovědět 
                              Re: Smutek01:26:26 28.03.2017
Shodneme se teda na tom, že za to může Bloudek a Hrubý. Díky.
Kuba Turekodpovědět 
                               Re: Smutek14:07:33 28.03.2017
Já nikdy nepsal, že ne. Já chtěl jen vědět, zda by to tak dopadlo i v situaci, kdy by jejím otcem nebyl LRH, ale někdo méně konfliktní.
odpovědět 
                                Re: Smutek20:24:23 28.03.2017
Samozřejmě vím, že by to dopadlo o dost hůře. Neměl by ji kdo trénovat, a už vůbec nikdo by ze začátku nedělal závody a finančně ji nepodporoval. Vím to, protože se vždycky stalo to, co jsem si myslel. Mám takovou superschopnost. Vás těma otázkama jen zkouším.
odpovědět 
                                 Re: Smutek20:45:09 28.03.2017
Jako jo, tvé příspěvky jsou vtipné, ale že bych si už měl i odpovídat a usměrňovat sám sebe?
odpovědět 
                                  Re: Smutek21:13:51 28.03.2017
Tak uvidíme jaké budou ty tvé. Tenhle tvůj první nic moc, spíš jen trapný pokus podkopat moje argumenty. Naštěstí ti nebylo moc dáno, tak to každý soudný snadno pozná.
odpovědět 
                                   Re: Smutek09:17:37 29.03.2017
To víš, hlupák zůstane hlupákem. Třeba jsem vůbec nepochopil, jaké arguemnty bych se měl snažit podkopávat :-)
odpovědět 
                              Re: Smutek11:02:37 28.03.2017
Smutek? Než odjela Lucie do Kanady byla u nás v DHL IT Services(Europe) na Chodově jako projektak a vypadala rozhodně spokojene. Lidí co se trvale živí pouze lezením po světě moc nebeha.
Petrodpovědět 
                          Re: Smutek21:41:44 27.03.2017
P.S.: Výkonnostní lezení je závodění? Kde žiješ? To je jenom taková drobná anomálie, které se věnuje pár lezců a ještě méně fanoušků a diváků. Výkonnostní lezení se odehrává především na skalách, ledech a v horách a teď už i na boulderech. Tam se podávají výkony, tam spolu soupeří opravdová špička, tam jde sponzoring, tam jde lezecká elita.
Kuba Turekodpovědět 
                           Re: Smutek22:59:44 27.03.2017
Koukám, že tvoje tvoje omezenost stále ještě hledá hranice... A co třeba Olympiáda? Ta se bude konat kde? Na skále asi ne. Na překližce. Za pár nebude nikoho u televize zajímat, kdo přelez jaké číslo ve skalách, ale jak dopadl na olympiádě. A že tě týpci u telky nezajímají? Nemusí, ale je jich několik miliard. A schválně - kdo dostane od sponzorů lepší kontrakt? Maník, co někde támhle v lese přebuší nějaké 9c, nebo týpek, co vyhraje zlato na Olympiádě? Sebelepší skalní lezec bude známý jen v lezecké komunitě, ostatně i Adam Ondra za nedlouho zase zapadne. Ale zlato z Olympiády, i když tam díky trojboji budou výkony v jednotlivých disiplínách ne tak špičkové, jako u specialistů, se zapíše nesmazatelně u celé široké populace. A o tom, že medaile z OH má hodnotu milionů na kontraktech, snad diskutovat nebudeš. Cituji třeba Černoška na téma Krpálek - Za zlatou medaili získá Krpálek od ČOV odměnu 1,75 milionu korun, ještě více však může získat na marketingových smlouvách. "Teprve teď probíhají klíčová jednání, ale řádově lze konstatovat, že hodnota medaile jsou jednotky milionů korun,"

Píšu to stále od začátku - proč máš potřebu se vyjadřovat k něčemu, čemu nerozumíš? Věnuj se skalám, oddílu, ale proč máš potřebu se montovat do sportovců? Nemáš ani potuchu, jak to ve vrcholovém sportu chodí, netušíš, co je spojeno s tréninkem a se závody, nevíš, jaké jsou potřeby sportovců, přesto máš pocit, že jim můžeš radit a poučovat je?

odpovědět 
                            Re: Smutek23:32:57 27.03.2017
Toz take trpis podobnym pocitem a take si rikam "proc?".
odpovědět 
                            Re: Smutek23:45:44 27.03.2017
Skutečně frajer medaile prodá a jde dělat něco užitečného.
Bídaodpovědět 
                             Re: Smutek23:53:10 27.03.2017
To je možné, ale aby to mohl udělat, musí je nejprve získat.
odpovědět 
                            Re: Smutek00:08:13 28.03.2017
Sportovcům neradím, nemontuji se do jejich závodů a sám nezávodím a nikdy jsem nezávodil. Vím ovšem, že naprostá většina sponzorských peněz neteče do překližky, ale do hor a pak do skal. Někde daleko na ocasu jsou závodníci. Olympiáda zvýší peníze od státu a možná od nějakých sponzorů. Troufám si tvrdit, že hlavní trend ovšem zůstane zachován. Oboroví zákazníci se rekrutují z turistů, horolezců a skalkařů. Síťoví zákazníci možná využijí chvilkovou atraktivitu nějakého vítěze, ale bude spíš záležet ani na tak na výsledcích, ale jeho osobním kouzlu. Podívej se třeba na Knapkovou, která má potíže vůbec uživit svůj veslařský koníček, kdežto Synek si ze stejného úspěchu žije docela dobře.

Krásně je to vidět na našich dvou nejznámějších horolezcích. Radku Jarošovi (vydrápal se na Everest a tak je nejlepší, no ne? objevil se v reklamách, televizi, filmu, dělá placenou stafáž na společenských akcích, firemních prezentacích apod.) a Adamu Ondrovi (že vyhrával nějaké mistráky na překližce, tankovalo jen pár nadšenců z Lezce a jeho italské fanoušky, ale když vylezl na opravdovou skálu pořádný prásk, tak se teprve okolo něho přehnala popularita, kterou je možné zpeněžit).

P.S.: Ale bavili jsme se o výkonnostním lezení a ne o tom, kolik za své výkony kdo dostane, že?
Kuba Turekodpovědět 
                             Re: Smutek00:33:20 28.03.2017
Zajímavé. A jak víš, kam peníze sponzorů ČHS jdou? A mimochodem, když se podívám na pozvánky na závody nebo výsledky, vidím tam třeba Hannibal, Makak, Rafiki, Ocún... Na jaké lezení ve skalách má ČHS takových sponzorů? Bouldrová série se jmenuje přímo RockPoint ČP. Ale že by se třeba sektor jmenoval La Sportiva Sušky? Nevím nevím, pouč mne. Kde do ČHS dávají sponzoři peníze na skalní lezení? Kde jinde, kromě závodního lezení, má ČHS možnost získat nějak více od sponzorů?
odpovědět 
                              Re: Smutek01:28:55 28.03.2017
Mluvím (a je to snad jasné) o opravdových sponzorech jednotlivých horolezců. Ne o přicmrndávání tuzemských firmiček do ČHS.
Kuba Turekodpovědět 
                               Re: Smutek09:11:28 28.03.2017
Nechápu proč se mnou vůbec diskutuješ, když já jsem ten co má správné názory a pravdu. Z těch pozvánek jsem jasně rozklíčoval finanční toky v celém ČHS a tedy na rozdíl od tebe vím a mohu vézt relevantní diskuzi.
odpovědět 
                                Re: Smutek14:35:50 28.03.2017
turka nemam rad, ale ty znis jako extra picus :)
odpovědět 
                              Re: Smutek11:26:08 28.03.2017
V tomhle ma Kuba pravdu. Prachy od CHSky, hanibalu a kohokoliv jinyho kdo neco sype do lezeni tady v CR jsou drobny kdyz to srovnas se sponzoring kontraktem se zahranicnima lezeckejma firmama.

A od tech prachy dostanes jen pokud lezes venku, za zavodeni ne.

Mozna/nejspis se to cely zmeni s tou olympiadou, ale ted to tak proste je.
odpovědět 
                               Re: Smutek14:04:30 28.03.2017
Ale já se nebavil o sponzorství jednotlivců. Bavíme se o ČHS a financích ČHS, takže se mi jedná o sponzory, kteří dávají peníze do ČHS a to v souvislosti s jeho činností a aktivitami. A chtěl jsem vědět, kde všude jinde má ČHS sponzory (nebo to nazvěme prodejem reklamy, to je jedno) kromě aktivit spojených se se závody nebo lezením čistě jako komerčním sportem.
odpovědět 
                                Re: Smutek14:22:19 28.03.2017
Když už, tak jsem na začátku tohoto vlákna poznamenal, že výkonnostní lezení je z naprosté většiny něco jiného než gymnastika na překližce.

Když jsi nemohl pořádně zatrolit, stočil jsi řeč na sponzoring, když Ti ani tohle nevyšlo, tak zkoušíš pohovořit o sponzorech pouze ČHS.

Jenom bych rád poznamenal do dalších Tvých expozé, že sponzoring není reklama - ať se můžeš vyhnout, že bys nadále vypadal jako hlupák, kdyby jsi s tím operoval.
Kuba Turekodpovědět 
                                 Re: Smutek14:50:57 28.03.2017
Já to vidím obráceně - od začátku tu píšu o ČHS a orientaci na závody. Pokud ty do toho motáš soukromé sponzory, za to já opravdu nemohu. Spíše bych řekl, že dobře víš, že tomu nemůžeš oponovat, tak se to snažíš co nejvíce rozmělnit a zamotat. Ostatně otázka sponzorů byla diskutována již v tvých nesmyslech o důvodech pro novou směrnici. Takže neuhýbej, bavíme se o ČHS a závodním lezení. Zmíním-li sponzora, bavíme se o příjmech pro ČHS. To samé sponzor/reklama. Zase slovíčkaříš a snažíš se odvést pozornost jinam. Je úplně jedno, zda někomu prodáš banner vedle hodin, nebo zda mu ho tam dáš, jako sponzorovi časomíry, zdarma.
odpovědět 
                                  Re: Smutek15:25:52 28.03.2017
Když o něčem melu, tak se pokouším být aspoň v obraze.
Kuba Turekodpovědět 
                                  Re: Smutek22:01:16 28.03.2017
Máš pravdu v tom, že vstup závodního lezení na olympiádu bude mít pozitivní vliv na příliv peněz, ale není to jen o tom. Především je potřeba mít nejdřív úspěšné sportovce, dostat je do TV a pak přijdou i peníze. Stačí se zamyslet nad tím kolik o kolika olympijských sportech ani nevíš, že se u nás provozují (a oni se provozují jen globálně na výsledkově nevalné úrovni). Nejdřív je potřeba vychovat generaci výborných závodníků a pak teprve přijdou peníze. Tak to funguje všude. Nikoliv naopak. Takže mladým budu muset z velké části pomoct rodiče, případně osobní sponzoři z řad známých. Popravdě u nás zatím kromě jedinců (OA, Martin Stranik - těm už svaz peníze od státu zařídil, Jakub Konečný) nikdo potenciál nemá. Minimálně v seniorské kategorii.
odpovědět 
                                   Re: Smutek09:16:26 29.03.2017
S tím se dá jen souhlasit. Ale za poslední dobu se situace právě trochu změnila. Dříve to bylo bez šance i do budoucna, řada lidí cítila dost velkou beznaděj. Nyní se alespoň něco začíná dít a vypadá to, že ti opravdu dobří budou mít šanci. Což dříve rozhodně nebylo.
odpovědět 
                                    Re: Smutek10:50:04 29.03.2017
Nebyla šance do budoucna? Jak se tedy stalo, že bez šance máme z posledních pár let dva mistry světa a vítěze světového poháru (obtížnost a boudry), špičkovou lezkyni (drytooling a icelimbing), špičkového lezce (rychlost) a dalšího v širší světové špičce (bouldering)?
Kuba Turekodpovědět 
                                     Re: Smutek18:58:23 29.03.2017
Ano? A jaký podíl na jejich výsledcích má ČHS? Napiš nám, jak se svaz podílí na výkonech AO nebo jak podporoval Lucku a Libora. Rád si to přečtu. A hned bys mohl vysvětlit, proč Libor říká, že jeden z důvodů, proč Lucka skončila se závoděním, byla nulová podpora od ČHS? Když se podívám pár let zpět, jaké byly třeba prize money na MČR? Třeba teď čtu o ČP dospělí muži/ženy – prize money 1.místo 8000. Na výdělek to není, ale jsi li dobrý, už nemusíš doplácet. Chceš snad říci, že v dobách pár let zpět to bylo stejné? Za poslední rok je toto několikátý závod s prize money. Můžeš zveřejnit odkazy na závody třeba 5 let zpět, kde to bylo stejné? A co třeba úvazny pro AO a MS? A věřím tomu, že pokud bude někdo na podobné úrovni, že něco dosatne také. Co měli ti nejlepší pár let zpět? Nestyď se a piš...
odpovědět 
                                      Re: Smutek19:36:45 29.03.2017
Zase meleš vedlejší blbosti a pokoušíš se o další úhybné manévry, jako obvykle.

Vzpomínáš, napsal jsi tohle: "Dříve to bylo bez šance i do budoucna, řada lidí cítila dost velkou beznaděj."

A hle...! Ta šance tady byla. Několik lidí, kteří jenom neprudí jako Ty z Donské, ale makají, je ve světové špičce.

Ne že by se neměly věci vylepšovat, ale nelži, že dřív nebyla naděje a teď po jedné schůzi ta naděje najednou je. Notabene, když ta schůze jenom konzervovala současný stav.
Kuba Turekodpovědět 
                                       Re: Smutek21:02:45 29.03.2017
Do teď jsem tvé příspěvky bral sice jako nesmysl, ale alespoň v tom šlo vysledovat nějakou logiku, sice zvrácenou, ale šlo to pochopit, a byla zábava sledovat, jak se snažíš. Ale otevřeně přiznávám, že na tvé poslední obraty nestačím, logika v tom není, odpovídáš na něco, co s předmětem debaty vůbec nesouvisí, dáváš dohromady věci bez jakékoliv spojitosti...

Eh, nechápavě kroutím hlavou a upřímně ti přeji, ať se máš dobře.
odpovědět 
                                        Re: Smutek23:31:22 29.03.2017
Díky. Rád bych Ti za upřímné přání poděkoval osobně, ale bohužel nemám komu.
Kuba Turekodpovědět 
                                        Re: Smutek00:17:50 30.03.2017
Mě teda upřímně hodně baví ta tvá snaha :D. Jednou tak, jednou onak, zrovna podle situace s totalním opemenutím svých předchozích komentářů a interpretací.
odpovědět 
                                   Re: Smutek15:10:40 01.04.2017
OK, navrh se prijima. Kdy na tom zacnes makat?
odpovědět 
                 Re: Smutek10:56:50 27.03.2017
Neumění? Záleží na úhlu pohledu. Můžeš se na to podívat obráceně - Bloudek je mistr v umění komunikace, přesvědčil lidi a dosáhl přesně toho, co chtěl.
odpovědět 
                  Re: Smutek12:12:38 27.03.2017
A za jakou cenu? Připomíná mi to některé bitvy II. světové války. Úspěch byl, za cenu tisíců zbytečně mrtvých (Dukla).. takže v novodobém pojetí něco podobného řekl Špidla: zdroje jsou.. (hloupé ovce..).
odpovědět 
                   Re: Smutek13:39:17 27.03.2017
Za jakou cenu? Těmi mrtvými myslíš ty, co se na to nemohli dívat, a raději z ČHS vystoupili? Z mého pohledu byli tito "mrtví" brzdou, které bylo potřeba se zbavit. Srovnejme počty členů za poslední dobu. Pokud je každý odešlý nahrazen několika novými, je to dobře.
odpovědět 
                    Re: Smutek13:47:11 27.03.2017
To píše HoBl? Nebo nějaký jeho nepodepsaný nohsled?
Kuba Turekodpovědět 
                    Re: Smutek14:22:49 27.03.2017
Za každého klasika, co odejde, si svaz vychová 5 nových poslušných dětí. Sám Hobl považuje za svůj největší úspěch přes 3000 dětí.
odpovědět 
                     Re: Smutek15:36:44 27.03.2017
Jak fungují dotace, příspěvky, sponzoři a sportovní lezení? A v této souvislosti zkus odpovědět na otázku, jaký přínos má pro svaz ten jeden skalní lezec a jaký přínos má těch 5 dětí. Já osobně bych to měnil hned. Pokud bych mohl za jednoho dospělého člena získat 5 dalších, co to budou mít jako klasický sport, klidně bych vyměnil 3/4 současných členů. 100 skalních leczů je nula. 500 sportovců je velmi zajímavá skupina.
odpovědět 
                      Re: Smutek15:51:40 27.03.2017
Z jakych dat vychazis? Nejaky spolek v zahranici prosel rozdelenim a mas tedy podklady pro sva tvrzeni? Nebo sis delal nejaky pruzkum? Nebo je to jen domnenka?
Prekvapuje me, ze mas tak jasno a pritom je vicemene videt, ze ani nejsi schopny s jistotou odhadnout kolik lidi by bylo v jednom a kolik v druhem tabore..
odpovědět 
              Re: Smutek23:16:01 26.03.2017
Jen pro upresneni, Bloudek prvnim kolem neprosel, cisla ktera uvadis plati pro druhe kolo. Celkový počet členů je 15128, z toho o VH projevilo zajem 4167 coz je vicemene par nejvetsich klubu, ktere zastupuje jeden zastupce. V takovem systemu je velmi tezke tvrdit cokoliv o cemkoliv.
odpovědět 
               Re: Smutek00:10:09 27.03.2017
To bylo jinak. Jednak udělala mandátová komise chybu při prvním sčítání hlasů, kterou pak brzy napravila, jednak byla první volba předsedy ještě poznamenána tím, že na určitém množství lístků nebyla vyznačena číslice počtu zastupovaných členů, jak ohlásila volební komise po vyhodnocení lístků v urně.
Kvůli těmto dvěma záležitostem se opakovala první volba a ta dopadla tak, jak už tu někdo uvedl. Bloudka nevolilo 77 hlasů, což je naprostá menšina
odpovědět 
                Úhel pohledu02:01:27 27.03.2017
Nebo také jinak: předseda byl zvolen 4366 hlasy ze 7781 přítomných a celkového počtu členů 15 126. Náš předseda má tedy přibližně stejnou podporu, jako náš současný prezident.
Kuba Turekodpovědět 
                 Re: Úhel pohledu06:53:04 27.03.2017
Vůbec nezvladas zpracování informací, které se ti nehodí do krámu. Přečti si ještě jednou, jak to bylo s těmi tvými 7 tis. hlasy, byla to chyba v počítání.
odpovědět 
                  Re: Úhel pohledu08:20:21 27.03.2017
Myslíš že je normální se čistě náhodou přepočítat o 3000 hlasů? Není to trochu divné?
odpovědět 
                  Re: Úhel pohledu10:53:33 27.03.2017
Ale nebyla to chyba. Pokud by bylo na schůzi přítomno čtyři tisíce hlasů, tak by byla neusnášeníschopná a nic by neplatilo. Musí být zastoupeno aspoň aspoň 50 % členské základny. To je téměř osm tisíc - víme?
Kuba Turekodpovědět 
                   Re: Úhel pohledu11:04:10 27.03.2017
Standardní Turkovská lež. Stanovy: 4. Valná hromada se řídí schváleným jednacím řádem. Je usnášeníschopná, jsou-li přítomni členové zastupující alespoň 1/5 všech členů ČHS. Valná hromada rozhoduje prostou většinou hlasů přítomných delegátů. Rozhodnutí valné hromady o změně stanov, spojení sdružení s jiným subjektem, majetkové účasti v jiné společnosti a zrušení sdružení však vyžaduje čtyřpětinovou většinu přítomných delegátů.
odpovědět 
                    Re: Úhel pohledu11:14:15 27.03.2017
Jo, omlouvám se s tou usnášeníschopností. Viz níže.

Kolik tedy lidí bylo zastoupeno na Valné hromadě? Ono celkové číslo přes sedm tisíc nikdo nedementoval a neuváděl jiné. Problém byl pouze se sčítáním hlasů pro předsedu. Nebo bylo všechno jinak?
Kuba Turekodpovědět 
                   Re: Úhel pohledu11:09:48 27.03.2017
Omlouvám se v části o usnášeníschopnosti. Je to takhle:

4. Valná hromada se řídí schváleným jednacím řádem. Je usnášeníschopná, jsou-li přítomni členové zastupující alespoň 1/5 všech členů ČHS. Valná hromada rozhoduje prostou většinou hlasů přítomných delegátů. Rozhodnutí valné hromady o změně stanov, spojení sdružení s jiným subjektem, majetkové účasti v jiné společnosti a zrušení sdružení však vyžaduje čtyřpětinovou většinu přítomných delegátů.
Kuba Turekodpovědět 
                Re: Smutek09:18:19 27.03.2017
Samozrejme, ze vsechno si muzes interpretovat zrovna tak, jak se ti to libi a hodi :)
odpovědět 
            Re: Smutek06:34:01 27.03.2017
A taky něco pro p. Resche...
Zákon č. 289/1995 Sb.
Zákon o lesích a o změně některých zákonů (lesní zákon)
ČÁST PRVNÍ - ZÁKON O LESÍCH (§ 1 - § 59)
konkrétně § 20
Zákaz některých činností v lesích
(1) V lesích je zakázáno

a) rušit klid a ticho,

b) provádět terénní úpravy, narušovat půdní kryt, budovat chodníky, stavět oplocení a jiné objekty,

c) vyzvedávat semenáčky a sazenice stromů a keřů lesních dřevin,

d) těžit stromy a keře nebo je poškozovat,

e) sbírat semena lesních dřevin, jmelí a ochmet,

f) sbírat lesní plody způsobem, který poškozuje les,

g) jezdit a stát s motorovými vozidly,

h) vstupovat do míst oplocených nebo označených zákazem vstupu,

i) vstupovat do porostů, kde se provádí těžba, manipulace nebo doprava dříví,

j) mimo lesní cesty a vyznačené trasy jezdit na kole, na koni, na lyžích nebo na saních,

k) kouřit, rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně a tábořit mimo vyhrazená místa,

l) odhazovat hořící nebo doutnající předměty,

m) narušovat vodní režim a hrabat stelivo,

n) pást dobytek, umožňovat výběh hospodářským zvířatům a průhon dobytka lesními porosty,

o) znečišťovat les odpady a odpadky.

(2) Rozdělávat nebo udržovat otevřené ohně je zakázáno také do vzdálenosti 50 m od okraje lesa.

(3) Zákazy uvedené v odstavcích 1 a 2 se nevztahují na činnosti, které jsou prováděny při hospodaření v lese; zákazy uvedené v odstavci 1 písm. l) až o) se vztahují i na vlastníka lesa, nájemce lesa nebo toho, kdo užívá les z jiného právního důvodu.

(4) Vlastník lesa může povolit výjimku ze zákazů uvedených v odstavci 1 písm. a) až k). Pokud by touto výjimkou byla porušena práva jiných vlastníků lesů, rozhodne na návrh vlastníka lesa orgán státní správy lesů.

(5) Organizované nebo hromadné sportovní akce lze v lese konat na základě oznámení orgánu státní správy lesů. V oznámení, které musí být předloženo nejméně 30 dnů před dnem konání této akce, pořadatel uvede místo a termín konání této akce, předpokládaný počet účastníků, způsob zajištění a souhlas vlastníka lesa. Orgán státní správy lesů může do 15 dnů ode dne doručení oznámení stanovit doplňující podmínky. Ustanovení odstavce 1 písm. g) a j) a odstavce 4 nejsou dotčena.

(6) Zákaz jezdit a stát v lese s motorovými vozidly neplatí pro zaměstnance orgánu státní správy lesů v obvodu jejich působnosti při výkonu činnosti podle tohoto zákona a pro osoby, které vykonávají činnosti povolené zvláštními předpisy.16)

(7) Zákazy uvedené v odstavci 1 pod písmeny a), h) a j) a se souhlasem vlastníka lesa také pod písmeny b) a g) se nevztahují na výkon práva myslivosti podle zvláštních předpisů.6)

Tak jsem zvědavej jak to s těmi soudy nakonec bude...ty videa s hořáky a dolováním kamenů na Žihli, to by jistě pány a dámy z OP zajímalo!
...odpovědět 
             Re: Smutek10:22:26 27.03.2017
Stačí si projet fotky na facebookových stránkách Padání. Petr Resch ztratil soudnost dávno před vypuknutím kauzy.
PJodpovědět 
             §88 zák. 114/1992 sb.10:28:28 27.03.2017
Kubovi Turkovi by se mohl hodit tenhle paragraf, nejlepší obrana je přece útok.
§odpovědět 
              Re: §88 zák. 114/1992 sb.14:22:29 27.03.2017
On Kubovi někdo z ČHS podle § 88 odstavce 1) písmeno e) usmrtil ptáka? Kdy to bylo, znáte někdo podrobnosti?
odpovědět 
             Re: Smutek13:47:50 27.03.2017
Nejdůležitější je písmeno e) semena, jmelí a ochmet - díky, že jsi nám to připomenul. Hromady semen a ochmetu co Resch za ty roku nashromáždil, musí být ukrutné, už se mu to sype z půdy rovnou před barák!
jajdaodpovědět 
             Re: Smutek14:42:00 28.03.2017
tak snad staci vzit ty videa fota z verejnejch zdroju a iniciovat prosetreni cele kauzy nekym jinym nez prdel lizajici si CHS... ;)
btw, u soudy by tech krivych svedectvi bylo...
Resch + kladivo... kdo ho zna a nevidel jak busi do chytu? :)
odpovědět 
           Re: Smutek22:28:37 26.03.2017
Podle Goebbelsova hesla stokrát opakovaná lež se stává pravdou má pravdu určitě Kuba, vždyť ty lži opakuje každý den několikrát, na stovku to už určitě taky dotáhnul. Proč se proti takhle "tutové pravdě" vůbec chce někdo bránit?
Pavelodpovědět 
            Re: Smutek23:15:51 26.03.2017
Jakou lež konkrétně máš na mysli?
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Smutek13:53:56 27.03.2017
Skoro všechno, co píšeš na téma ČHS, je lež. Naposledy ta usnášeníschopnost 50% doplněná machrovským "víme?" Ale tady nastala historická výjimka, připustil jsi omyl. Asi už stárneš..
Pavelodpovědět 
              Re: Smutek14:56:24 27.03.2017
Ono vlastne obecne plati, ze jakykoliv naznak kritiky CHS je hola lez a kdo tvrdi opak je lhar a vrah deti.
odpovědět 
              Re: Smutek15:29:05 27.03.2017
Když se zmýlím, napíšu to, omluvím se a uvedu věc na pravou míru. V tomto případě jsem si ověřil zmatečné prohlášení mandátové komise na Valné hromadě, které jsem si zapsal a pak její údaje tady použil, ještě dříve, než na to někdo přišel. Takže jsem mohl být zticha, příspěvek smazat a dělat jako že nic. Víme? A ještě k tomu pod svým vlastním jménem. Víme? Že to nedokážeš, je pro Tebe hodně špatné.
Kuba Turekodpovědět 
              Re: Smutek14:44:15 28.03.2017
opet turka nemam rad, ale tohle je mimo... :)
jako sry... cetl jsem ty dopisy a odpovedi...
uz jen pohled jak bloudek stoji vedle resche co ma jeste v prdeli pravitko,.. doufejme ze jen to :)

odpovědět 
          Re: Smutek20:36:25 26.03.2017
Jak uz jsem psal, Boudkovi došly argumenty, tak se ohnal soudem. To vypovídá o tom, že Kuba Turek ťal do živého.
odpovědět 
           Re: Smutek22:10:40 26.03.2017
Nejde ani tak o mě. Já si dokážu tyhle věci zařídit po svém, ostatně je to součást práce každého novináře. Větší průšvih je v tom, že předseda vyhrožoval soudem dvěma celým oddílům.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Smutek20:12:17 26.03.2017
Roberte, jsi mimo mísu. Různé správy chráněných oblastí postupují různě. některé vyhrazují místa pro lezení (pro všechny, kdo plní zdané podmínky), některé udělují výjimku pro žadatele a tím je ČHS. Jak to udělají se svazu neptají a svaz formu toho dokumentu může stěží nějak ovlivnit.
P.xodpovědět 
          Re: Smutek21:34:42 26.03.2017
V kterych oblastech plati "lezeni povoleno jen pro drzitele prukazu CHS"? Pokud clen spolku X vyjedna vyjimku automaticky to neznamena, ze ta vyjimka neplati i pro cleny spolku Y. K tomu je potreba par formulaci navic.
odpovědět 
           Re: Smutek22:09:52 26.03.2017
Konkrétní znění dokumentu, který povoluje lezení najdeš v databázi skal ČHS u každého sektoru, podmínky lezení ve zkratce jsou vypsané v odstavci Podmínky lezení. Pokud se jedná o formu povolení, nebo výjimky, platí pro toho, kdo o povolení požádal a pro nikoho jiného. Pokud třeba v Českém Ráji platí povolení pro členy ČHS a spolků v UIAA, znamenalo to že ČHS musel mít plnou moc od UIAA a požádat i jeho jménem. To je samozřejmě náročnější zúřadovat než jen žádost za ČHS
odpovědět 
            Re: Smutek23:18:10 26.03.2017
Uz se to tu probiralo, nemas pravdu.
odpovědět 
          Re: Smutek21:52:02 26.03.2017
S poslední větou souhlasím, a pokud jde o ty předtím: upřímně, nemám v hlavě všechny oblasti, jen ty co mne nějak zajímají (hlavně Ostaš, Ádr, Křížák, Jizerky, ...) a tam je to tak, jak píšu; žiju v domnění, že v součsné době je to tak v zásadě všude. Rád si rozšířím obzor: ve kterých oblastech je lezení povoleno jen pro členy ČHS (ev. jiných horospolků)?
Robertodpovědět 
           Re: Smutek22:48:43 26.03.2017
Například Český Ráj
odpovědět 
            Re: Smutek23:28:38 26.03.2017
Pokud myslis oblasti v CHKO Cesky raj, tak sprava CHKO udelila souhlas CHS s vykonavanim horolezecke cinnosti. CHS figuruje jako vyjadnavaci organ, to ale neznamena, ze tim automaticky povoluje lezeni jen clenum CHS (to by si pak nezalezli ani jine spolky UIAA), pokud to neni upresneno dale, coz neni..
odpovědět 
             Re: Smutek23:38:05 26.03.2017
Přečti si platné rozhodnutí: https://goo.gl/Y1amkJ
Ja tam napsáno, že "...Členové ČHS a svazů UIAA musí na požádání ukázat klubový průkaz" . Tako podivuhodná formulace znamená, že lezení v Českém Ráji je povoleno právě pro zmíněné organizace - ČHS a spolky sdružené v UIAA.
odpovědět 
              Re: Smutek23:57:26 26.03.2017
to znamená jen jediné, že členové musí ukázat průkaz, ostatní ho neukazují, protože ho ani nemají :-)
A opravdu vymezení horolezecké činnosti jen pro členy jednoho nebo několika spolků by bylo nezákonné.
A to je taky přesně to , co mě na ČHS neskutečně se.e, že neustále hrají tyhle hry se slovíčkama v rozhodnutích nebo v žádostech. Protože velmi dobře musí vědět, jaká je právní situace. Jen vysírají a vytvářejí mylný dojem, že jen s průkazem ČHS lze u nás lézt na skály.
Nebo myslíte, že v zahraničí nejsou oblasti chráněné? A jedná tedy ČHS i ve všech zahraničních oblastech jako účastník řízení? Ani náhodou. Jen tam jsou lidi, kteří mají rozum. Pokud je někde lezení povoleno, tak pro všechny. Domácí, cizince, členy spolku nebo naopak nečleny čehokoliv.
A dokonce i u nás platí, že by "výjimky" nebo "souhlasy" měly být vytvářeny tzv. Opatřením obecné povahy, což je tak trochu obdoba vyhlášky, která se vztahuje sice ke konkrétnímu místu a činnosti v něm, ale pro naprosto nekonkrétní uživatele. A právě proto, že nemůžou povolit lezení jen např. pro členy ČHS.
Tomodpovědět 
               Re: Smutek05:20:06 27.03.2017
Také si myslím,že můžu střílet zvěř na poli a nemusím být nutně v žádném mysliveckém spolku.Tak proč mě sakra soudí za pytláctví?:-)))))
odpovědět 
                Re: Smutek09:06:59 27.03.2017
Jsem si nejak nevsiml, ze by lezeni, horolezecky svaz a vybec cela horolezecka cinnost byla (z prozaickych duvodu) ukotvena do naseho legislativniho ramce stejne jako lovecka cinnost..
odpovědět 
                 Re: Smutek10:27:16 27.03.2017
když si představím někde pod Vyšším Brodem nornou stěnu, a na ní sedí ochranář a policajt a kontrolujou vodácké průkazy, tak se za břicho popadám (a to je řeka "vodní cesta").
Lukas B.odpovědět 
                  Re: Smutek11:15:29 27.03.2017
Jo jo, stejně tak přišla kamarádovi směšná představa, jak u jeho sklípku uprostřed polí stojí policajt a dává dýchnout cyklistům. Mohu ti jen napsat, že už se nesměje...
odpovědět 
                   Re: Smutek15:53:47 27.03.2017
Bohužel cyklista je normální účastník silničního provozu a je na něho pamatováno v zákoně. Takže se tomu nelze divit. Jediná zmíňka o horolezecké činnosti je v zákoně o ochraně přírody, kde je v určitých chráněných oblastech lezení zakázáno a musí se žádat ( a povoluje se ) o "zmírnění" tohoto zákazu a stanovení podmínek, za jakých se lézt může. Podmínka členství v ČHS tam prostě není. Kromě toho ČHS je spolek občanů. Členství v něm je dobrovolné. Členství v něm ti nesmí být na újmu a naopak ani nečleství ti nesmí být na újmu. To je jasně dané zákonem. Tebe nikdo nesmí nutit do členství a nikdo nemůže členy upřednostňovat.
Tomodpovědět 
              Re: Smutek09:05:17 27.03.2017
A co tato formulace rika o poveleni lezeni? Mluvi jen o povinnosti se prokazat. Nevkladej ji vyznam, ktery sama netvrdi :).
odpovědět 
            Re: Smutek23:49:03 26.03.2017
Díky. Koukal jsem se na ten dokument OP pro Český Ráj (mimochodem, na stránkách skaly.horosvaz.cz jsem ho najít nemohl, ale na skalnioblasti.cz to šlo velmi jednoduše) a z čisté právního pohledu to jednoznačné není, ale je jasné, že je myšlen tak, aby lézt mohli jen horolezci organizovaní v nějakém spolku. (U soudu by to, myslím, neobstálo, ale to je věc jiná.)
Ještě někde? Díval jsem se na Kokořínsko a Labské pískovce, a tam je to stejně jako na Ostaši...
Robertodpovědět 
             Re: Smutek23:56:41 26.03.2017
Už jsem psal, že odkaz na platný dokument je na skaly.horosvaz.cz u každého sektoru, skály i cesty.
Dále je seznam všech platných dokumentů pro lezení zde: https://goo.gl/9IBqEu
Menu Skály ->Ochrana přírody->Povolení lezení.
odpovědět 
              Re: Smutek00:13:16 27.03.2017
:) Jo, jasně. Já hledal pod „Databáze skal“, a tam jsem ty odkazy fakt neviděl. Ale hledat pod „Ochrana přírody“ mě mohlo napadnout, to uznávám. Ten web ČHS mi vůbec přijde dost divnej, nepřehlednej, bez javascriptu téměř nefunguje, pomalej a žravej ... ale což, nemám tam co lézt ;) Informace budou určitě i na AOPK a ty skalnioblasti.cz taky fungujou.
Robertodpovědět 

 fuj svaz09:58:00 26.03.2017
:-) Takže náhodou byla VH ve stejnej den jako ČP, a Resch
náhodou vysekal desítky cest, a Bloudek nechce větší transparentnost financování protože 5 mil. na administrativu by tO nepokrylo ?? Vystupuju z ČHS
pajoutodpovědět 

 jenda13:33:53 26.03.2017
blódek má nové sestřih :D :D
autonymodpovědět 

 20% pravdy...20:10:45 26.03.2017
Co se tady vůbec opovažujete diskutovat? Doufejte, že diskutujete o 20% pravdy, jinak s vámi Gerhard zatočí, protože u nich tomu vládne někdo, kdo prošel praxí za jiného režimu, nebo vás VV dá rovnou k soudu. A bez průkazky se neopovažujte vycházet ani na ulici a jestli si myslíte, že si tu polezete v nějakém undergroundu a že se vás to netýká, tak to jděte rovnou do exilu, protože Resch s Binterem si vás najdou i v Ádru, je to přece jejich nejmilovanější oblast... Vlastně co chci, volit lháře je v této zemi zavedenou tradicí.
Bídaodpovědět 
 Re: 20% pravdy...21:34:00 26.03.2017
To je ale hodně nesouvislej bídnej blábol... Chudobák Bída, nejspíš ani neví, co vlastně chce sdělit, už i to slavný PVC radši zabalil :D
Juraodpovědět 
  Re: 20% pravdy...21:36:06 26.03.2017
Proto na to reagujes vecnym a srozumitelnym vyplodem? :)
odpovědět 
   PVC žije!00:34:51 27.03.2017
Koukněte na Fb lezecký humor a pravdy o Čhs.
https://www.facebook.com/PVClimbing/?fref=ts
odpovědět 
    PVC´s not dead10:24:26 27.03.2017
Děkujeme za narůst sledovanosti ;-)
PVCodpovědět 
    Re: PVC žije!10:43:39 27.03.2017
:))))))))) Uáááá. Z pohledu zvenku, už dlouho jsem tak nepobavil. Doporučuju.
Robertodpovědět 
  Re: 20% pravdy...14:47:53 28.03.2017
nahodou to krasne karikuje realitu :)
odpovědět 

 Jsem se bavil01:55:16 27.03.2017
Petr Resch byl sice zvolen, ale když zjistil, ze se objevil kandidát proti němu byl na infarkt. Jeho "řeč těla" hovořila o tom, že nemá daleko k tomu, že si bude muset vyměnit trenky.
No a Hobl zase předváděl své manipulační techniky, ale jsem přesvědčen, že tentokrát ho Jirka Babača dostal. Samozřejmě Babača není takový řečník jako Hobl, ale tentokrát palec nahoru pro Jirku.  Už jen kvůli tomu mělo cenu přijít na VH. A to ostatní? Jsem se dozvěděl, že abychom jako Čhs mohli fungovat musíme české daňové poplatníky zpumpnout o cirka osum milionů. Protože jako horolezci dáme ze svých vlastních kapes peníze jen na fungování sekretariátu.
LRHodpovědět 
 Re: Jsem se bavil06:46:28 27.03.2017
Přesně tak, Resch vypadal že by se neraďeji spláchl do záchodu. To jak to bylo s přepočítáním mandátových hlasů? O tom se lze jen dohadovat. Škoda že asi nikdo netušil že do DK volí Šramotu - Reschovo pravou ruku(ten samý člověk přepočítával mandátové hlasy). Smrdí to už opravdu hodně. Jirkovi Babačovi palec na horu za odvahu! Dokázal sem si ještě představit HoBla jako předsedu pro následující období, ale Resche sem si představit nedokázal. Člověk který je potrestán naším interním orgánem za zásadní porušení pravidel - z toho pro každého soudného člověka plyne rezignace. Pro neseoudného dojet období a dál nekandidovat. Pro bezpáteřního hada, co se nezastaví před ničím, to znamená, že si do příštího období dosatí do DK svého člověka. Pánové hnus! Končíme, a to s celým i když ne moc velkým oddílem.
...odpovědět 
  Re: Jsem se bavil07:48:43 27.03.2017
Před 10 lety jsem kvůli praktikám p. Bloudka odešel z ČHS, lezu pod AV a je mi dobře :-) jak to tak čtu, je pár lidí, co se snaží: Jirka Babača, Kuba Turek, Libor Hroza.. A pak stádo ovcí bez názoru, pod dohledem zkušeného manipulátora.
odpovědět 
   Re: Jsem se bavil08:06:51 27.03.2017
Před 10 lety Bloudek neměl s fungováním ČHS nic společného, zkus Libore vymyslet nějaký chytřejší výkřik. Připoj ho třeba k tvrzení, že rozhodně nejsi Libor :D
odpovědět 
    Re: Jsem se bavil08:54:10 27.03.2017
ježíš marjá, 5 let -10 let. jde o obsah sdělení, ne číslice.
odpovědět 
    Re: Jsem se bavil09:11:40 27.03.2017
Bloudek myslim prevzal oteze po Hrubem velmi zdarne a pokracuje vicemene stejne. Radeji Petre akceptuj, ze ne vsichni se stotoznuji s tvymi nazory.
odpovědět 
    Re: Jsem se bavil10:57:28 27.03.2017
Honza Bloudek je dlouholetý místopředseda ČHS už od dob Jirky Nováka. Později se stal předsedou.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: Jsem se bavil13:58:01 27.03.2017
Akorát si dal na 2 období pauzu.
odpovědět 
  Re: Jsem se bavil07:58:37 27.03.2017
Tímhle stylem si váš malý oddíl také mohl do DK dosadit koho chtěl, včetně náhradníků. Ale nikdo další se nepřihlásil, aby ho VH mohla zvolit. Místo toho jen plivete kolem sebe.
PGodpovědět 
   Re: Jsem se bavil08:11:06 27.03.2017
Myslíš že má šanci se prosadit neznámý člověk ve volbě, v které je většina předem "naočkována" koho tam hodit? Oddíl o 30-40 členech, ze zapadlého koutu republiky, z něj jméno které nikdo nezná...není šance. Jirka Babača to zkusil, možná se s ním neztotožňuji ve všech názorech, možná je to trochu blázen, a rozhodně to není dobrý řečník. Ale furt lepší než volit "zločince". Bohužel to dopadlo tak, jak to dopadlo. To je jasný signál že pokřivený charakter je normální, ač malá - tak většina s tím souhlasí, a s takovými lidmi ve spolku být nechceme.
odpovědět 
  Re: Jsem se bavil08:17:41 27.03.2017
A proč jsi se nepřihlásil sám? Proč jenom prndáš a nepřiložíš ruku k dílu? Proč si nenajdeš pár podobně smyšlejících spolubijivníků z řád místních tlučhubů a nekandidujete také? No protože byste přece museli něco dělat, něco ukázat a ono je lehčí jenom mlet pantem a kritizovat. A že to děláte léta a pořád stejně, tak tu většinu to už fakt nebaví... (nebo spíše baví, jako mně, ale jen se tomu smějí, jak lidé mohou být tak blbí)
A.odpovědět 
   Re: Jsem se bavil08:23:04 27.03.2017
Jeden z těch tlučhubů to zkusil - J. Babača...a dopadlo to jak to dopadlo.
odpovědět 
    Re: Jsem se bavil09:14:37 27.03.2017
Dokonce to vypadalo, ze Bloudek ani nenecha kandidovat :).

Je ale skoda, ze nikdo nekandidoval, stavu by to jen prospelo. A kdyz si vzpomenu na argumenty v diskuzi o informacni smernici, ktere tvrdily, ze resit smernici bude odvadet pozornost od predstavovani kandidatu ..
odpovědět 
    Re: Jsem se bavil10:23:26 27.03.2017
Pokud chtěl Babača kandidovat, proč se tedy nepřihásil do těch 10 dnů před VH a nenapsal svoje motivace a program na svazový web? Místo toho si napřed chtěl změnit minulou VH odhlasovaná pravidla, což mu VH umožnila a pak se na místě přihlásil jako kandidát.
odpovědět 
     Re: Jsem se bavil15:06:14 27.03.2017
Nekdo nekam psal sve motivace a program? Hod link na to, kde to delal Bloudkuv tym.

A Babaca si jen tak neco nemuze davat na stranky CHS, nejsou jeho. Dokonce ani zpravy o navrzich, ktere bude nekdo predkladat se tam casto neuverejni, i kdyz jsou propagovany dopredu.
odpovědět 
    Re: Jsem se bavil12:47:24 27.03.2017
Jirky si vážím, ale, sorry, to byl solo výkřík ze sálu. Totálně k ničemu. Pokud někdo chce kandidovat a něco dělat, musí mít program a lidí, co to s nim potáhnou. Co kdyby Ti další věčně kritizující se přidali a nejen tady své tradiční blabla moudrosti plodili?
A.odpovědět 
  Re: Jsem se bavil08:52:31 27.03.2017
problém je, že má každej plnou hubu keců a že už 10 let neplatí, ale to jsou právě ty hlasy co chybí, aby se povedlo něco proti současnému vedení prosadit
d.odpovědět 
   Re: Jsem se bavil09:15:22 27.03.2017
No hlavne chybi tech 11000 hlasu, kteri na VH nechodi, nevyslou zastupce..
odpovědět 
    Re: Jsem se bavil10:12:03 27.03.2017
A kolik z těch 11 tisíc je individuálních členů ČHS? A kdo to vlastně je? Hrstka bývalých členů rozpadlých HO,neorganizovaní lezci z umělých stěn co chtějí závodit či si bez problémů zalézt ve skalách,horolezci a členové VHT co se chtějí dostat legálně mimo turistické chodníky? Skialpinisti ? A co nás vlastně všechny spojuje? Zdá se mi,že kromě členství a tím vlastnictví průkazky ČHS potřebné k provozování některé z výše zmíněných aktivit je to obtížné definovat. Myslím,že Ti co se odváží takovou "tlupu individualistů" zastřešovat stojí za to podporovat a ne jim hned po zvolení okopávat kotníky. Světu mír, slunce v duši.
maca stodpovědět 
     Re: Jsem se bavil15:00:58 27.03.2017
Nejak ti v tom popisu nekalych zivlu vypadla ta nejpravdepodobnejsi cast - mensi kluby, ktere zastupce nevyslou ;).

Kazdopadne, pokud i vedeni CHS citi k tem 11000 negativni emoce jako cisi z tveho prispevku, nebylo by lepsi, kdyby je nezastresovalo a nechalo si ty sve 4 tisicovky "spravnych" clenu?
odpovědět 
      Re: Jsem se bavil16:25:09 27.03.2017
Nechci aby ses urazil, ale já jsem jeden z nich = individuální člen z rozpadlého HO !
maca stodpovědět 
       Re: Jsem se bavil16:37:34 27.03.2017
"Individualni clen z rozpadleho klubu" fakt neni "clen maleho klubu z ktereho nikdo nejel na VH" :). Malych (specialne pro tebe dodavam nerozpadlych) klubu je docela dost.
odpovědět 
        Re: Jsem se bavil16:50:39 27.03.2017
Těch 11 tisíc je nezúčastněná většina. Něco jako pacoši u obvoďáka na který bere kapitační platbu.Rozumnej obvoďák je za ně rád stejně jako ČHS.
maca stodpovědět 
  Resch12:28:17 27.03.2017
No, ze stejného důvodu také končíme.
p.odpovědět 

 Pach dávnověku06:33:09 27.03.2017
Já teda platím příspěvky, ač nejsem nikde v oddíle a téměř nikdo mě z lezecké komunity nezajímá, snad proto, že jsem na skalách potkal dost pravověrných lezců, kteří mi lidsky i intelektem přišli jako total zoufalci. Fakt nevím proč, ale když vidím články o/z ČHS (vidím, nikdy je moc nečtu), tak mi zapáchají naší oficiální pionýrskou klubovnou 70-tých let, kde jsme trénovali na Partyzánský samopal (dokonce jsme se tehdá dostali do národního kola), a kde jsme měli stoly a židle z nějaké fabriky a na zdi se občas objevila nějaká nenucená podoba tehdejšího úžasného režimu...
Richard LBodpovědět 
 Re: Pach dávnověku08:22:14 27.03.2017
Kdybys sis občas něco přečetl a nedíval se jen na obrázky, věděl bys že to není klubovna ČHS ale zasedací místnost ČSTV (Unie sportovních svazů) na Strahově. :-)
odpovědět 
  Re: Pach dávnověku15:08:40 27.03.2017
No a ty by sis mel lepe precist Richarduv prispevek, abys vedel, ze reagujes na neco, co netvrdi :)
odpovědět 

 Zásady ČHS08:50:51 27.03.2017
Vzhledem k tomu, že si VH zvolila do nastávajícího VV člověka, který od základů podkopal zásady ČHS a byl za to i orgánem ČHS potrestán, měl by mít svaz určitou sebereflexi a tyto zásady zrušit a stáhnou ze svých webových stránek. Protože tímto krokem se od nich odvrátil.
http://tinyurl.com/lxubtpr
odpovědět 

 otázka pro hlasování09:56:56 27.03.2017
stalo se přesně to, co jsem očekával a čeho jsem se obával (mluvím o způsobu neodhlasování směrnice). velkejch kontrolních dnů staveb a rad sdružení jsem se už účastnil mnoha, zasedání parlamentů jsem už viděl naživo dost a tam je to taktika normální a nikdo se nad tím nepozastavuje, ale tam si taky nikdo na nic nehraje a všem jde jen o prachy (ať už rychlé nebo pomalé). u spolku kde chceme spolu nějak vyjít a kde nás drtivá většina není ze zištných důvodů mi to přijde hrubě nemístné.

jako třeba takové menší sdružení vlastníků bytových jednotek (většina nás v nějakém takovém spolku je a tam taky většinou nejde primárně o prachy, jde o to zároveň nějak někam smysluplně směřovat a zároveň nevyvolat s rámci spolku zavilou občansko-partyzánskou válku, nelámat sousedům sirku ve fabce a zdravit se na schodech). tam taky většinou konsensuálně jdou manažerské manipulace k ledu a měsíc dopředu bývá zvykem konkrétní usnesení o kterém se bude hlasovat zveřejnit - v opačném případě získává obmanipulavaná strana oprávněný pocit, že s ní bylo sprostě vyjebáno.

zároveň je až vtipné, jak strana, která do toho jde s kalkulací, že protistranu smázne manažerskou manipulací na kteru protistrana nebude reflektovat taktikou stejné palebné síly, je naprosto hotová a roztrpčená z toho, že se zvedne pár jedinců co je a) prokoukne a b) jde to boje s taktikou sotva polovičně vyostřenou.

mimochodem: s JiBem je možno nesouhlasit, je možno si z něj dělat srandu, ale za sebe říkám, že je to správnej chlap.

Lukas B.odpovědět 
 Re: otázka pro hlasování10:54:06 27.03.2017
Současný stav je projevem určité schizofrenie, která nastala už nějakou dobu zpět, ale na kterou nebyli členové schopni dostatečně zareagovat, a to bez ohledu na to, jak moc jsou na to upozorňováni.

Napsal jsi to mc hezky, ale jsi úplně mimo. Tvůj popis by seděl na spolek kamarádů, co si jdou občas zalézt někam na kus šutru. Jenže, co doopravdy ČHS je a jaká je jeho role?? Teď o víkendu byly tři důležité závody. Bouldrové v Pardubicích, U14 v Olomouci a Boulder mládež v Pardubicích. Byl jsem na závodech v sobotu i neděli a mluvil se závodníky i jejich zástupci. A na dotaz, co je ČHS a co od nějk očekávají, byla odpověď poměrně jednoznačná - prakticky všichni od svazu požadují kvalitní závody, kde budou dobře postavené cesty, více závodů a rozdělení tak, aby se nemíchaly hobíci s opravdovými závodníky, očekává se od svazu zajištění větší popularity, aby bylo více sponzorů a peněz, už třeba kvůli podmínkám a nebo tomu, aby se zavedly rozumné prize money, a očekává se taková podpora repre, aby se tomu mohli lidé opravdu věnovat naplno a nedoplácet. Samozřejmě, také se očekává kompletní servis pro sportovce. Nikdo tam neřekl nic o nějakém jištění ve skalách, stejně, když už řada z nich jede na skály, jezdí ven.
Osobně tento pohled sdílím, smysl ČHS je v péči o lezení jako sport, příliv peněz do lezení, a zajištění dostatečně kvalitních podmínek pro repre. A jestli někdo někde sekal chyty je mi mi úplně fuk, ať si to dělá třeba sbíječkou, za důležité považuji, zda je schopen zvládnou propagaci a zajistit sponzory právě třeba pro další MČR v OC.

Nevidím jediný důvod, proč by měli skalní lezci potřebovat nějaký svaz. Na co? Sportovní část se vyvíjí poměrně dynamicky, možnosti a podmínky se stále mění, je tu stále více a více peněz, na závody je potřeba více a více lidí i z organizátorů, je potřeba domlouvat, synchronizovat a organizovat více a více věcí. Ale skalní lezení? Na co by skalní lezci měli potřebovat něco jiného, než měli 20 let zpět? Výjimku si dojedná CVK nebo, ok, občas jeden člověk z vedení, ale na co nějaký velký svaz??

Takže ČHS je tu opravdu pro lezení jako pro sport, tam jsou možnosti rozvoje a potenciál. Skalní lezení se nemá kam posunout, vlasně se posouvat ani nechce, boj proti více lidem ve skalách je tu poměrně zřejmý.

Píšeš o tom, že by se mělo někam společně směřovat a nevyvolávat v rámci jendoho sdružení války. Jsem pro. Ale nejdříve pro to nastav podmínky. Do té doby, dokud budou do závodního lezení a lezení jako sportu mluvit a zasahovat lidi, jako je Turek, jako jsi ty nebo jako je Bída, tak soužití nebude možné. Pokud chceš klid, oddělme tyto dvě oblasti od sebe, klidně pod jedním svazem, ale ať jsou skalní lezení a závodní lezení nezávislé, ať si mohou skalkaři i sportovci sami zvolit své vedení, ať mají samostatné rozpočty, ať si do toho vzájemně nekecají. Já nebudu mluvit do jištění nebo prvovýstupů, ty nebudeš mluvit do trenérů nebo financí sportovců. Mě by to přišlo férové. Ale v okamžiku, kdy jsou tu na jednom písečku dvě skupiny, jejichž zájmy jsou často protichůdné a kříží se, nejsou domluva a společné soužití možné. Ostatně, zatím jsem to psal vždy za sportovce, ale současná VH ukázala, že určité oddělení by bylo v zájmu především skalkařů, protože z delším časovém horizontu to budou oni, kdo na to doplatí, lezení jako sport pojede a bude se rozvíjet bez ohledu na cokoliv, peníze to prosadí.
odpovědět 
  Re: otázka pro hlasování11:01:59 27.03.2017
Jak zasahuje Bída nebo Turek do sportovního lezení?
Kuba Turekodpovědět 
   Re: otázka pro hlasování11:11:00 27.03.2017
Promiň, řada věcí byla na Lezci již napsána, nebudu se tu opakovat. Kromě toho, tak hloupý, abys nepoznal, jak některé tvé kroky a požadavky ovlivňují, třeba i nepřímo, i závodní lezení, nejsi, takže to beru jen jako tvoji další provokaci, na kterou nehodlám reagovat.

Už jsme si tu toho napsali hodně, zatím se vždy ukázalo, že jsem měl pravdu já. V diskuzi sice míváš rád poslední slovo ty, ok, ale v reále to vždy dopadá podle postoje, který zastávám já, viz naposledy má slova o tom, že tvá směrnice je nesmysl.

Takže se omlouvám, ale další pseudodebata s tebou neee.
odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování15:15:53 27.03.2017
Taky by me zajimalo jak tebou zminovani zasahuji do soutezniho lezeni .. Je az fascinujici, jak se da hazet vina na lidi s nulovymi pravomocemi :).
odpovědět 
     Re: otázka pro hlasování15:32:38 27.03.2017
Je vidět, že lidem s nulovým rozhledem a chopností chápat věci trochu komplexněji, stačí k fascinaci opravdu málo.
odpovědět 
      Re: otázka pro hlasování15:55:00 27.03.2017
:D Neni nad dobre sebehodnoceni. Asi odjinud neprichazi, coz? ;)

Kazdopadne, pokud vse co uvadis, ma stejnou faktickou podstatu jako tva dedukce z jedne vety, kterou jsi prave predvedl, neni co resit.
odpovědět 
       Re: otázka pro hlasování19:02:24 27.03.2017
Víš, mě se vždy líbí, jak podle některých diskutujících jsem úplně mimo a jak tomu nerozumím a pak v reálném životě dopadne vše téměř přesně, jak jsem napsal.
odpovědět 
        Re: otázka pro hlasování23:43:23 27.03.2017
A jak poznáme, co jsi napsal zrovna ty? :-D
Bídaodpovědět 
         Re: otázka pro hlasování09:14:14 28.03.2017
A co je vám jako do toho? Vše o čem dlouhodobě píši se děje do posledních detailů s přesností na vteřiny. Kdybys nebyl tak hloupý, tak to víš a zbytečně tu nezatěžuješ diskuzi.
odpovědět 
          Re: otázka pro hlasování10:25:59 28.03.2017
Fakt? Tak se podepisuj třeba Kassandra, abychom tu genialitu mohli ocenit.
Bídaodpovědět 
           Re: otázka pro hlasování12:16:37 28.03.2017
Když nejsou věcné argumenty, je lepši mlčet! Už takto si totálně zničil celý svaz, sportovní lezení, ale i lezení na skalách...
odpovědět 
            Re: otázka pro hlasování13:26:42 28.03.2017
Jo a taky celý svět a možná i celý vesmír :-D
Bídaodpovědět 
            Re: otázka pro hlasování14:13:11 28.03.2017
Bída je vrah sportovních svazů, sportovníků a překližek. Já ho sice neznám, ale určitě to tak bude.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: otázka pro hlasování14:35:04 28.03.2017
Lepší je zkrátka Bohatství!:-)
odpovědět 
  Re: otázka pro hlasování11:14:29 27.03.2017
Pak je tedy škoda , že jsi byl v sobotu na závodech a ne na VH ČHS , když máš tak jasně definovaný názor na budoucí vývoj?
maca stodpovědět 
   Re: otázka pro hlasování11:17:46 27.03.2017
Jak to? Vždyť VH dopadla tak, jak jsem si přál. Nemám zájem nic měnit, já jsem zastánce lezení jako sportu, Reschem a Bloudkem stanovený směr se mi líbí :-)
odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování13:07:04 27.03.2017
Nezlob se , ale nějak jsem z Tvého textu nevyčetl, že dle předsedy mají být prioritami kromě sportu a mládeže naše unikátní skály, kde se má posílit o 1 člověka administrativa,ku pomoci OVK(viz text nahoře).Taky jsem si myslel, že horolezecký svaz sdružuje horolezce a skalní lezce a mezi nimi samozřejmě i závodění chtivé sportovce.Těm samozřejmě fandím a těším se z jejich sportovních úspěchů,ale nechápu v čem spočívá ten nesoulad mezi indoorovým a outdoorovým sportem a jejich příznivci? Domnívám se, že těch 15 tisíc členů je svými zájmy rozloženo mezi všechny disciplíny. To že k lezení dnes nejčastěji přijdou na umělé stěně nikdo nezpochybňuje.
maca stodpovědět 
     Re: otázka pro hlasování13:14:07 27.03.2017
Souhlasím, problém je, že někteří problémoví jedinci sabotují naprosto vše, snaží se ovlivňovat a určovat něco, čemu naprosto nerozumí, takže výsledkem jsou současné spory, které vyústili v nutnost určité arogance ze strany vedení, protože slušným způsobem se s lidmi jako Turek nebo Hroza nedá domluvit.
odpovědět 
      Anonymní žádost o klid na práci 13:51:53 27.03.2017
Holt proto to tak dopadlo
Kuba Turekodpovědět 
      Re: otázka pro hlasování15:24:18 27.03.2017
Jak konkretne ti "problemovi jedinici" sabotuji veci ke kterym nemaji pravomoci? :)
Tim, ze na ne napisou svuj nazor? Jiny nazor = sabotaz? Nebo jake podle tebe maji ti problemovi jedinci paky, ze i lide, kteri jsou ve vedeni si s tim vubec neumi poradit a jsou vlastne plne ovladani temito problemovymi jedinci? :)
odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování15:16:54 27.03.2017
Tak to je dobry ulet, protoze sport se podporuje minimalne :-O
odpovědět 
  Re: otázka pro hlasování12:39:04 27.03.2017
Jediné rozumné, když už jsi to nakousl, je rozdělit svaz na dva naprosto nezávislé subjekty, samostatně pod jednou střechou to nikdy nebude fungovat. Jenže do toho se už současnému vedení nechce, neboť penízky jsou penízky a přišli by o nějakou tu nezanedbatelnou částku a taky o dost členů. Lezci ať si vyberou do kterého svazu chtějí a komu budou přispívat. Ti ve skalách špatně nedopadnou, protože i za cenu současných poplatků za členství by si žili velmi dobře, jelikož by se starali hlavně o jištění ve skalách, metodiku, LK... a všechny činnosti, které nepotřebují by šly mimo, tím pádem by i administrativa zaměstnala tak jednoho člověka na plný úvazek a ne 7-9 dle současných vizí:-). A na povolení v ZCHÚ má nějaké centrum stejně minimální vliv, vždy je to na dlouhodobých kontinuálních vazbách v jednotlivých oblastech a je v podstatě jedno, kdo to bude zastřešovat. Takže kluci na Lezci by aspoň mohli mít tip na otázku do ankety:-). Sporťáci by mohli mít název třeba ČSSL (Český svaz sportovního lezení) a ČHS by zůstal těm, kteří se věnují skalám a horám, protože závodní lezení nemá s horolezectvím nic společné:-).
Vlkodpovědět 
   Re: otázka pro hlasování13:13:07 27.03.2017
Ano, máš pravdu, že rozdělení by řešilo problém vzájemné nevraživosti, ale rozhodně ne finance. V dnešní době nezanedbatelnou členských příspěvků generují zastanci sportovního pojetí a každým rokem, jak roste popularita závodního lezení, je jich ve svazu víc. V případě případného rozdělení tradiční horolezci by rozhodně neměli k dispozici celou sumu příspěvků a jen symbolickou podporu ze strany státu. Vzhledem k tomu, že v rozpočtu pro rok 2017 náklady na podporou tradičního horolezctví činí cca 3,2 mln Kč (a to nepočítám žádnou administrativu), tak můj dotaz zní, kde by jsi na to vzal? A druhý dotaz: kdo by to dělal, když sehnat člověka, který to bude dělat dobře a za symbolické peníze, je téměř nemožné?
A.odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování13:28:12 27.03.2017
Otázkou zůstává, jestli je taková částka pro údržbu skal vůbec potřeba. Dovedu si představit, že každý lezec, komu není stav skal ve svém okolí lhostejný, klidně dá 1000 ročně a rád. Další násobení není snad potřeba, ne?
B.odpovědět 
     Re: otázka pro hlasování14:16:10 27.03.2017
Hoooodně naivní představa :)....
A.odpovědět 
      Re: otázka pro hlasování14:37:49 27.03.2017
Ne, tvá noční můra, že to někdo zkusí a nějaké rebelující OVK se přidá, pak už to půjde jako domino.
B.odpovědět 
       Re: otázka pro hlasování15:29:43 27.03.2017
Me osobne se take libi model, kde muzes urcovat preference k jake oblasti ma cast prispevku smerovat. Myslim, ze by to omezilo vznik "novych" oblasti kam zavita maximalne par stovek lidi za rok a naopak by to pomohlo oblastem, kam se lide radi vraceji.
odpovědět 
     Re: otázka pro hlasování14:42:57 27.03.2017
Hoooodně naivní představa :)....
A.odpovědět 
      Re: otázka pro hlasování14:47:32 27.03.2017
Tady nejsi v Bludišti horosvaz.cz, ty seš asi opravdu úplnej mimoň, když ani nevíš, pod co píšeš.
B.odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování14:19:26 27.03.2017
Pro A, tak za C:
jedině důsledné rozdělení na dva svazy ukáže, jak je co životaschopné. Argumentovat tím, že svaz dává nějaké peníze na něco v nynější době je zcela irelevantní, protože až v nových podmínkách by se ukázalo, co lezení po skalách skutečně potřebuje pro svůj rozvoj a kolik zbytečného balastu je na to nabaleno. A proč nemám obavu udržitelný rozvoj? Jelikož se najde dost lidí, kteří jsou ochotně transparentně přispět na údržbu oblastí, avšak na vlastní svaz nikoliv a upřímně se jim ani tak moc dnes už nedivím. Takže lezení na skalách by na úbytě zcela jistě nezhynulo. Alespoň by se ukázalo, jak široká je ona sportovní závodní část a jak ta nezávodní, lezecká.
Vlkodpovědět 
     Re: otázka pro hlasování14:35:20 27.03.2017
Naprosto souhlasím.
odpovědět 
     Re: otázka pro hlasování18:13:53 27.03.2017
Ono něco brání založení ČSSL?
odpovědět 
      Re: otázka pro hlasování19:00:01 27.03.2017
Přečti si IFCS Rules... A kdo by pořádal MČR v lezení na obtížnost? Založit si svůj klub problém není, ale založit nový oficiální svaz a ještě bez souhlasu toho stávajícího tak jednoduché není.
odpovědět 
       Re: otázka pro hlasování19:35:24 27.03.2017
Nikdo netvrdí, že je to jednoduché. Ale jde to.
odpovědět 
        Re: otázka pro hlasování22:39:32 27.03.2017
Nejde.
odpovědět 
  Re: otázka pro hlasování12:55:24 27.03.2017
kolik vás (?) je, co závodíte a šlapete do toho? pět stovek? tisíc? čili jednotky procent. my (já a podobní turisti a hobíci) logicky chceme servis pro turisty a hobíky. jednání s ouřady, údržbu, přiměřeně metodiky a pojištění.

nebo obráceně: kdybych o víkendu nestříhal vrbičky, nesázel švestky a neopravoval plot, byl bych někde ve skalách (nějakejch softoverskejch přirozeně), a kdybych se tam někoho ptal, co by chtěl od svazu, tak vsadím boty, že o závodech by nepadlo ani slovo. a troufám si tvrdit, že členů čhs bylo v sobotu třeba jen v alkazaru víc než na všech závodech dohromady.
Lukas B.odpovědět 
   Re: otázka pro hlasování13:32:39 27.03.2017
Nejde o to, kolik těchto lidí je, ale co představují, co to znamená do budoucna, a jaké mají potřeby a požadavky. Určitě máš pravdu, že skalních lezců bude více. Ale jaké jsou jejich potřeby? Zkus si shrnout, co skalní lezec potřebuje od ČHS. A jaký má pro ČHS přínos. A pak si to udělej u sportovce, nemyslím tím jen bušícího závodníka z repre, ale celkově překližkáře, návštěvníky stěn a zájemce o komerční akce. Beru, že ve skalách funguje nějaká etika a neoficiální pravidla. Ale z hlediska sportovního, kde se jedná o výkonnostní sport, prostě fungují sponzoři, tlak na výsledek, protesty, prize money... prostě vše, co je spojeno s vrcholovým sportem, nyní i olympijským. Tedy i určitá politika, špína... Nehodnotím, neříkám, že je to správně, jen to konstatuji. Pro jedny je to svět odporný a stydí se za to, že jsou s tímto v jednom svazu, tedy třeba klasiční skalkaři/pískaři, druzí se v tom musí pohybovat a žít v tom, pokud chceš závodit, bez ČHS to nejde. Ty dva světy jsou neslučitelné. Třeba finance. Z hlediska skalních lezců chápu požadavek na transparentnost a souhlasím s ním. Z hlediska závodníka je pro mne nepředstavitelné, že by kdokoliv včetně soupeřů věděl, jaká je moje podpora nebo kolik od koho dostávám, a bylo by to na žalobu. Jako optimální bych tedy třeba zde viděl, ať mají obě sekce rozpočet oddělený, a ať si každý část rozhodne, co zveřejní. Turek třeba sice správně arumentuje, že by měl mít právo vidět, kolik například dostal závodník XY za podporu na nějakou akci, protože se jedná o naše společné peníze, na druhou stranu je nepředstavitelné zveřejnit takovéto osobní údaje, protože to považuji za obchodní tajemství, kdy si může každý domluvit podporu dle svých vyjednávacích schopností. To samé platí o sponzorech. Z hlediska běžného člena by bylo správné vědět, co vše sponzor přináší, z hlediska obchodního je otevření podobných smluv a dohod nemyslitelné. Takže máš pravdu s počty členů, ale lepší by bylo dělení podle financí, podívat se, kolik která část přináší, rozdělit to unvitř svazu, ponechat společný sekretatiát a ať si každá část, tedy skalkaři a sportovci, volí své vedení a rozhoduje o svých finacích a akcích samostatně.
odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování15:41:21 27.03.2017
Jo, jo. Male sportovni spolky a obchodni tajemstvi pri proplaceni cestovnich vydaju zavodnikum :D. Nevim o jedinem sportu, kde by treba odmena za zlatou ci proplaceni startovneho od zastresujici instituce podlehala tomu, kolik si zavodnik vyjedna. Neco jineho jsou soukromi sponzori, ale o tech se tu nebavime a ani si nikde nevynucuje, ze by chtel slyset kolik presne dostal treba Ondra od La Sprotiva.

Ale jo, hlavne je ale neodmenujme podle schopnosti a vysledku, dulezite je, jak o tom budou povidat a psat. Tim se nas svaz stane unikatnim :). Nas stohvezdickovy trener timto smerem vykrocil uz davno.
odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování15:55:02 27.03.2017
jestli vás pár závodníků (nepodepsanech cháchá, to budete ty dotace jako čerpat hanonymně? fakt?) bude turisty a softmovery brat nikoli jako partnery v symbióze ale jako dojnou krávu, přijde den, kdy se hobíci naserou a vypráskají vás sami.
Lukas B.odpovědět 
     Re: otázka pro hlasování16:11:27 27.03.2017
Já jsem pro. Upřímně se na to těším. Opravdu, myslím to vážně. Nepřeji si nic jiného, než aby svaz řekl, že končí s podporou závodního lezení, vystupuje z IFSC a již nezastřešuje ani repre. Dokážeš to prosadit? Pomohu ti s kampaní, až uvidím, že na tom pracuješ.
odpovědět 
      Re: otázka pro hlasování16:18:35 27.03.2017
Anonymně?
Kuba Turekodpovědět 
       Re: otázka pro hlasování16:42:04 27.03.2017
Ano, budu ho podporovat anonymně zde v diskuzi na lezci. To by mu k úspěchu mělo stačit zcela bez problémů.
odpovědět 
       Re: otázka pro hlasování16:49:13 27.03.2017
Ne, až bude nějaký podobný projekt v chodu a uvidím, že by účast mohla být výhodná, rád se připojím vlastním jménem.
odpovědět 
        Re: otázka pro hlasování17:08:07 27.03.2017
Protože mé jméno má fakt váhu!
odpovědět 
      Anketa o "zasvěceném" neznámém16:24:06 27.03.2017
Návrh na anketní otázku na lezce.

Kdo je neznámý "zasvěcený" diskutér z diskuzí nejen o závodním lezení:

1) niemand z davu
2) prudič
3) Bloudek
4) Resch
5) jiný člověk z vedení ČHS
6) trenér Tomáš Binter
7) - ... jména všech závodníků ...

Dle typu projevu (přesvědčení o sebe sama, utkvělá představa o svém světonázoru, absence faktických argumentů) tipuji někoho mladého. Např. Bintera Jr., ale nerad bych se ho dotknul, pokud mířím vedle.
odpovědět 
       Re: Anketa o "zasvěceném" neznámém20:42:49 27.03.2017
8 - kokot
odpovědět 
       Re: Anketa o "zasvěceném" neznámém21:02:16 27.03.2017
Pokud to na tebe nebude moc složité, zkus i něco trochu jiného. Podívej se na příspěvky a zkus pochopit, co je v nich předpovídáno nebo kritizováno, a pak to srovnat s tím, jak nakonec věci dopadly nebo co se změnilo. I když se ti můj projev nelíbí, tak, bohužel, téměř vždy jsem měl pravdu.
odpovědět 
        Re: Anketa o "zasvěceném" neznámém21:58:09 27.03.2017
No ty vole, kolik ti je? Třináct? Nebo dospělý a nějaká závažná vada či nedostatek?
odpovědět 
        Re: Anketa o "zasvěceném" neznámém21:59:18 27.03.2017
9) novodobý mesiáš :)
odpovědět 
       Re: Anketa o "zasvěceném" neznámém23:57:26 27.03.2017
Binter Junior je náhodou celkem v klidu. Skoro bych řekl, že se svému otcovi vůbec nepodobá;-)
odpovědět 
  Re: otázka pro hlasování13:05:01 27.03.2017
ale v jednom ti přiznávám, že mě opravuješ správně. koukat na horosvaz jako na v prvé řadě partu kamarádů kterým jde o tu samou věc je přežitek. je to normální sportovní svaz jako každej jinej. tudíž očekávat něco jako etiku a zábrany je těžká nostalgie.
Lukas B.odpovědět 
   Re: otázka pro hlasování13:45:14 27.03.2017
Asi to bude znít blbě, ale shrnul bych to nějak takto - je mi úplně jedno, zda je předseda férový a čestný chlap, nebo známý zloděj, nechci s ním být kamarád, ale chci, aby mi vytvořil podmínky pro trénink a zaplatil výlohy s cestou na závody.
odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování14:00:52 27.03.2017
Socialismus se vrátil! Čest a sláva věčnému Stalinovi a Hitlerovi!

Blbé je, že ve školách zřejmě neučí základní rozdělení na veřejné peníze a soukromé peníze.

Proč by Ti měl ČHS platit peníze na Tvůj koníček a Tvoje cesty za lezením? To si plať buď sám, nebo ze sponzorských peněz, které Ti pošle soukromý sponzor (a do toho nám opravdu nic není).

ČHS je tu od toho, aby platil základní věci výhodné pro všechny členy (bezpečnost, metodiku, děti a mládež, jednání, vliv, organizaci...) a to je samozřejmě průhledné. Aspoň Petr Resch to tvrdil na Valné hromadě. Takže uvidíme, až o tyhle údaje požádám.
Kuba Turekodpovědět 
     Re: otázka pro hlasování14:29:32 27.03.2017
Stále žiješ v jakémsi omylu a bludu, ale to asi nejsi schopen pochopit. Naštěstí to nejsi ty, kdo v ČHS rozhoduje. Myslím, že ti to na VH již dali parkrát najevo, a to nejen z vedení, ale i členové :-) No nic, prskej si, my jdeme trénovat... :-)
odpovědět 
      Re: otázka pro hlasování15:10:38 27.03.2017
Nechci Ti brát iluze, ale v tomhle má Kuba Turek pravdu. Stát přispívá na činnost sportovním svazům prostřednictvím MŠ na provoz a zvlášť na rozvoj mládežnického sportu. Veškeré profesionální soutěže a kluby však fungují ze svých soukromých peněz, zkus se třeba podívat na Kolo pro život ( amatérské sportování s účastí profíků) a na ČP v horských kolech (soutěž profesionálních a poloprofesionálních týmů s účastí registrovaných amatérů). Svaz cyklistiky sežene pouze titulárního sponzora a dres pro vítěze. Kola i záplaty na defekty si platí příslušné týmy či jednotlivci ze svého či dostanou od svých sponzorů.O lezení vím pouze o podpoře Dukly pro Adama a Martina a ostatní mají své sponzory dle schopností svých či svých rodičů si takovou podporu vyjednat.
maca stodpovědět 
       Re: otázka pro hlasování15:30:52 27.03.2017
Ale jo, ale to se nemusí vylučovat a ani nevylučuje. Systém peněz od státu a systém dotací je trochu složitější. A jestliže se třeba výše státní dotace odvíjí i od úspěchů na mezinárodní scéně a k tomu ještě závodníci musí být členy, mají nárok a právo na to, aby část jejich činnosti finacoval ten svaz. A nemusíme se bavit jen o výletech repre ven. Bavíme se i o zázemí. Pokud stát přispívá na závodní činnost mládeže, je potřeba tyto peníze investovat do kvalitních závodů a kvalitního zázemí. A nemusí to být jen peníze od státu. Sám píšeš o sponzorech. Ok, ale jestliže ČHS sežene nějakého sponzora na závodní akci, třeba MČR, tak to jsou soukromé peníze dané přímo konkrétně závodníkům. A nikomu jinému do toho nic není, kolik si závodníci vydělali. Opravdu nechápu, proč bych třeba já měl na mé známé jméno přitáhnout lidi, lidi přitáhnou sponzory, díky tomu se získá více peněz, a Turek by k tomu měl mít přístup a ještě mi říkat, co se s těmi penězi má dělat? Na*rat...
odpovědět 
        Re: otázka pro hlasování15:48:57 27.03.2017
No aby bylo jasno, já ten přístup k těmto svazovým informacím získám, protože jsem člen ČHS. Ale je blbé, že to bude trvat dlouho, budou okolo toho ofuky a bude to jen pár příkladů.

Takže tady je třeba případ z roku 2014, kdy jsme se tady na Lezci hádali, jakou podporu dostali drytoolisti. Nakonec to vylezlo na veřejnost: goo.gl/jUmzuV

Informační směrnice mohla tyto záležitosti zpřístupnit všem, nejen těm, kdo mají šťourání do utajených informací v popisu práce. Ti druzí se prostě k potřebným informacím nedostanou.

Na druhou stranu se tomu nelze zase až tak divit, protože politika takhle funguje - hloupí si šijí sami na sebe bič a ten pak ti chytřejší proti nim opravdu použijí, čemuž se hloupí začnou posléze divit.
Kuba Turekodpovědět 
         Re: otázka pro hlasování16:03:32 27.03.2017
Získáš přístup jen k tomu, co vedení uzná za vhodné :-) Nebo je máš opravdu za takové pitomce, že si toho nejsou vědomí? S tebou je to dobré v tom, že jsi takový skokan na cokoliv a trochu s tebou manipulovat a směrovat tě není zase až tak těžké. Takže se ti pak předhodí kus papíru, ty jsi spokojen, že jsi vyhrál, a ve skutečnosti o tom opravdu důležitém ani nevíš, protože tady tajtrlíkuješ kvůli bezvýznamnostem. Odpověz si sám, jaký význam a dopad mělo to zveřejnění tebou pracně vyzískané podpory drytoolu? Napovím ti - nula.

Nejhorší tedy je, když přechytačíš sám sebe :-)
odpovědět 
          Re: otázka pro hlasování16:16:04 27.03.2017
Nojo no... Četl jsi poslední odstavec toho, na co reaguješ? A porozuměl jsi tomu?
Kuba Turekodpovědět 
           Re: otázka pro hlasování17:09:51 27.03.2017
Neporozuměl, ale to mi přece nemůže bránit v tom, k tomu vyjadřovat správné názory tedy spíše fakta!
odpovědět 
         Re: otázka pro hlasování16:19:33 27.03.2017
Oni nemusejí být hloupí, jenom je zaslepí touha po prachách a pocitu, že mohou manipulovat s ostatními. Dotyční manipulátoři mají většinou dost hluboký komplex, pokud jsou navíc inteligentní, pak je to smrtelná kombinace pro ty, které vysávají a manipulují s nimi. Pak jediné vysvobození přichází v okamžiku, kdy je jejich neovladatelné touhy zaslepí a udělají chybu. Tak nějak máme na tyhle lidi v posledních letech smůlu. Přestože, si tohle uvědomunu, tak mě stále udivuje, jak se i z některých relativně normálních slušných lidí stávají čuráci v okamžiku, kdy se dostanou k fukcím a veřejným penězům.
Krajsošodpovědět 
        Re: otázka pro hlasování16:08:40 27.03.2017
Nech už Turky plavat, ti mají teď starosti sami se sebou. Mě by spíš zajímalo, zda jako závodníci neuvažujete uspořádat závody v olympijském formátu,aby se ukázalo zda to změní přípravu?
maca stodpovědět 
         Re: otázka pro hlasování17:04:33 27.03.2017
Ono se asi zatím neví jak takový formát bude vypadat. První kombinace je v kalendáři IFSC naplánovaná na konec listopadu a jen pro kategorii A. Asi si chtějí formát ověřit jen na mládeži. Jinak osobně si to moc představit nedokážu. Udělat tři závody za víkend bude docela síla. :-)
odpovědět 
          Re: otázka pro hlasování17:13:25 27.03.2017
Teda chtěl jsem napsat "první kombinace tohoto formátu, u které nikdo neví jaký bude mít formát, je naplánovaná"
odpovědět 
          Re: otázka pro hlasování08:15:13 28.03.2017
Kombinace proběhla už vloni v Guanghzhou na MS mládeže...a např. Janja skončila "až" druhá.:-)Mládež už si zvyká...
odpovědět 
           Re: otázka pro hlasování09:06:12 28.03.2017
Je vidět, že tomu vůbec nerozumíš. Musíš se víc rozhlížet a získávat přehled jinak se jen ztrapňuješ svými neznalostmi, ostatně jako úplně všichni mimo mě. Už jsem to psal několikrát a nebaví mě to opakovat. Vždy, když jsem o něčem psal, tak jsem si později dodatečně zhodnotil, že mám pravdu a to i v situacích, kdy jsem ji neměl. Tak nevím o co se tu snažíš. Navíc já přece psal kombinace!
odpovědět 
           Re: otázka pro hlasování14:00:42 28.03.2017
Také si myslím, že řvali jen ti, kdo jsou specilisté, a nyní vidí, že v kombinaci takový úspěch mít nebudou. Nové generaci to přijde úplně normální.
odpovědět 
        Re: otázka pro hlasování16:11:33 27.03.2017
Na sve zname jmeno si pritahnes hlavne sve sponzory a tam si castky nechas pro sebe.

Ze svazovych penez, tedy penez vsech clenu, uz ty castky utajit bude tezsi, protoze clenove maji narok na to vedet, jak se s jejich penezi hospodari.

Ale reseni to ma, nezoufej. Nechces-li, aby se nekdo dozvedel vysi podpory od CHS smerem k tobe, muzes z CHS vystoupit a zajistovat si plne financovani sam, ci muzes zkusit vstoupit do jineho svazu. Nikdo te nenuti byt clenem svazu, ktery sve cleny podrobne informuje o nakladani s protredky

Kazdopadne s momentalni urovni financovani a urovni vysledku, se tomu zarputile muze branit snad jenom "zavodnik vyletar" a takovym by stejne nemelo proplacet nic. Tak bohaty svaz neni.
odpovědět 
         Re: otázka pro hlasování16:46:49 27.03.2017
Ukzauješ jen svoji hloupost. Jestli podobnou neznalost mají i další diskuztující, tak se nedivím, že to tu vypadá takto.

Takže možná to zkusme ještě jednou - ne, opravdu nemůžeš závodit na závodech typu a MČR nebýt členem ČHS, dokonce ani nemůžeš závodit na MS/SP, potože přihlášku musí přes národní svaz. Takže členem ČHS závodník být musí.

A sponzoři? Opět nemáš pravdu, na jméno můžeš lákat sponzory nejen pro sebe, ale celkově. Pokud na nějaké závody "nakoupíš" zajímavá jména, na těch postavíš reklamu a očekávání návštěvnosti, dobře se pak prodává reklama a získávají sponzoři závodů. Pokud se někde objeví, že na veřejné závody přijede, přijd eurčitě více lidí a pořadatel získá více za reklamu. Ale určitě by nebylo v pořádku, kdyby někde někdo zveřejnil, kolik AO dostal za účast.

S nefinancováním současné repre souhlasím, jsou potřeba změny, podle mne by s takovými to výsledky neměla repre ani existovat :-)
odpovědět 
          Re: otázka pro hlasování16:51:01 27.03.2017
Jak se to rika? Pro hloupeho ... ;)
odpovědět 
      Re: otázka pro hlasování15:57:38 27.03.2017
Kdo "my"?
odpovědět 
       Re: otázka pro hlasování16:08:13 27.03.2017
16:05:59 27.03.2017
odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování14:17:30 27.03.2017
No pokud bude predseda znamy zlodej, a nebudes s nim kamarad, tak dostanes leda hovno. :-)
Geoodpovědět 
     Re: otázka pro hlasování14:33:54 27.03.2017
Mno, sice jsem napsal, že s ním nechci být kamarád, ale to neznamená, že nebudu :-) Ber to z hlediska diplomacie - tam se lidi také nechovají, jak to cítí nebo jak chtějí, ale jak je potřeba k dosažení cíle.
odpovědět 
      Dobrý příklad15:37:40 27.03.2017
A v tom se právě liší civilizované a necivilizované státy, zvláště ty socialistické. Každý solidní stát se sice v mezinárodních vztazích snaží urvat, co může, ale má nějaké limity, zodpovídá se svým občanům a vztahuje své kroky k demokracii, lidským právům a zájmům všech svých občanů. Ten nesolidní jedná čistě utilitaristicky v zájmu své věrchušky a z principu tedy utajeně. A k němu se vlísávají různé kreatury, které se na úkor ostatních občanů přiživují.
Kuba Turekodpovědět 
       Re: Dobrý příklad15:45:31 27.03.2017
To není pravda, stačí se rozhlédnout kolem sebe. Ano, zákony a lidská práva se dodržují, ale jen když se to hodí. Pokud se to nehodí nebo to nikdo nevidí, na podobné nesmysly se kašle. Je to právě dobroserství a lidská práva, co stojí za největšími průšvihy dnešní doby.
odpovědět 
        Re: Dobrý příklad15:55:53 27.03.2017
Vždyť jsem to psal výše, měl bys být spokojen: Socialismus se vrátil! Čest a sláva věčnému Stalinovi a Hitlerovi!
Kuba Turekodpovědět 
         Re: Dobrý příklad16:07:49 27.03.2017
Proč píšeš podmiňovací "měl bys být"? Já jsem.
odpovědět 
         Re: Dobrý příklad07:30:58 28.03.2017
Neomarxisticka levičácká svoloč z EU je větší nebezpečí než nejakej Putin. A pak jsou tady uzitecni idioti, říkají si novináři,, oni musejí také žrát, že ano.
odpovědět 
    Re: otázka pro hlasování16:00:55 27.03.2017
A kdo jsi, at si muzu vytvorit nazor, zda posilat prispevky jejich cast pujde tobe? Jsem pomerne kriticky, tak zavodniku, kteri si to podle me zaslouzi u nas zatim prilis neni.
odpovědět 
     Re: otázka pro hlasování16:05:59 27.03.2017
Promiň, ale podle mne ti po tom nic není.
odpovědět 
      Re: otázka pro hlasování16:35:00 27.03.2017
Tak prezentujes se tu jako velmi zasveceny odbornik, ktery jedinny vi, jak se veci skutecne maji. Dokonce si presel k pluralu a snazis se budit dojem, ze zastupujes vice lidi. I presto, ze jsem zastancem anonymni diskuze, jsou situace, kdy se podpis hodi. A tou je tato, kdy se tu ustavicne prezentujes jako "ten, kdo to presne vi, ten kdo s tim ma zkusenosti". Bez konkretni osoby to jaksi ztraci vahu a je to na rovine troleni. Vlastne me dost udivuje, ze lide venuji dost energie do diskuze s trolem, protoze to bohuzel zatim nic vic neni a ani moc nechapu, kam by to cele melo mirit v situaci, ze trol nejsi.
odpovědět 
       Re: otázka pro hlasování16:47:26 27.03.2017
Já tu jen tak tlachám a trolím, zeptej se Turka, ten ti to potvrdí.
odpovědět 
      Re: otázka pro hlasování21:40:44 27.03.2017
No vzhledem k tomu, ze AO urcite nejsi (jediny lezec, ktery by mel pravo takto o sobe mluvit) jsi zamindrakovany trumpeta.
VPodpovědět 
      Re: otázka pro hlasování21:47:06 27.03.2017
No vzhledem k tomu, ze AO urcite nejsi (jediny lezec, ktery by mel pravo takto o sobe mluvit) jsi zamindrakovany trumpeta.
VPodpovědět 

 ...21:09:04 27.03.2017
Bloudek začal vyvádět prachy z rozpočtu do "rezervy" už někdy kolem roku 2001-2003, když byl ekonomickym místopředsedou. Už tehdy bylo jasný, že něco není v pořádku. Tenkrát proti tomu zakročil Jirka Novák, kterej při "Vokovický rošádě" Hobla přehlasoval a stal se, bohužel jen na 1 rok, místo něj předsedou pro ekonomiku. Tehdy se rozhodl peníze z přebujelý rezervy vracet zpátky do rozpočtu, mimo jiné je dával do komise alpinismu. Jirka Novák byl  bohužel asi nadlouho, poslední vlivnej člověk ve Svazu, kterej svůj zájem o lezení dokázal často přenést nad osobní propěchářství (přestože tam bylo taky).

Jakmile se k moci dostal Z.Hrubý a Bloudek znovu začal kontrolovat rozpočet, převážily u těchto pánů jejich osobní zájmy nad zájmy členstva. Bloudek začal znovu vyvádět peníze do "rezervy" s takovým rozmachem, že finanční podpora pro jednotlivé komise šla prudce dolů. U komise alpinismu vpodstatě k nule.

Tehdy argumentovali výpadkem financování ze Sazky, ale přestože se později našly náhradní zdroje, toky peněz se už natrvalo stočily od sportu k administrativě. A pro jistotu do toho vlezla profesionalizace. Dnes u Bloudka jasně převažuje nezvladatelné nutkání vymýšlet různé projekty, které je možné pokrýt z dotací. Především proto, že pak má v ruce argument,  který mu pak na poslední chvíli na Valné hromadě pomůže k odhlasování dalšího navýšení rozpočtu pro administrativu.  A díky tomu, že nebyla a zřejmě nikdy nebude odhlasována směrnice o sobodném přístupu k informacím, tak si Hobl a jeho věrní budou vytahovat další a další  prachy z rozpočtu a odměňovat se jimi.
Opozice je veskrze anonymní, až na pár výjimek, takže naděje na odstranění škodné je téměř nulová.
Škodná v lezeckým revíruodpovědět 
 Re: ...22:15:44 27.03.2017
Svatá pravda.
Ale neboj, Bloudka dáme !
ttodpovědět 
 Re: ...15:14:45 28.03.2017
takze vlastne cely to halo se zalobama a smernicema je o tom ze bloudek krade... a ohani se soudama aby sam nemusel do teplaku, rozumim tomu dobre...
jakoby nechapu proc neexistuje neco jako transparetni ucetnictvi :)
teda chapu :)
nesmyslne projekty, v havu smyslnosti a mala domu pratelum bez vyberoveho rizeni...
vse za ucelem osobniho prospechu...

to je to co je ted CHS, jestli to dobre chapu?
odpovědět 
  Re: ...16:26:21 28.03.2017
A víš, co je na tom nejzajímavější? Že většina členů toto podporuje, souhlasí s tím a zvolila si Bloudka za předsedu i pro další období. Proti bylo jen pár lidí.

Takže? Jsou členové fakt tak hloupí? Teoreticky je tu ještě možnost, že členové tak blbí nejsou a že je to s Bloudekm trochu jinak, než popisuješ.

Co si vybereš?
odpovědět 
   Re: ...16:58:18 28.03.2017
Vyberu si matematický vzorec, kam dosadím celkový počet členů, počet členů v různých typech členství, počet hlasujících a vyjde mi, že ta podpora vůbec není tak velká, jak tu tvrdíš.
odpovědět 
    Re: ...18:04:08 28.03.2017
To je jen teorie. Praxe je taková, že předseda byl zvolen a může dělat svoji práci. A je úplně jedno, zda zvítězil o pouhý hlas, nebo zda byl zvolen jednomyslně. Prostě předseda byl zvolen. Tečka.
odpovědět 
     Můj předseda to není18:11:33 28.03.2017
Nevstoupím a osobně bych se rád v reálu co nejméně střetával s realizací vizí současného VV.
Bídaodpovědět 
      Re: Můj předseda to není08:34:52 29.03.2017
To jsme opravdu rádi že nevstoupíš. A doufáme, že se s tebou nebudeme muset střetávat ani na skalách ani jinde.
odpovědět 
       Rozdávání radosti09:01:47 29.03.2017
Také nevstoupím a navíc s dobrým pocitem, že tím potěším spokojené členy.
Trojkařodpovědět 
       Re: Můj předseda to není09:05:09 29.03.2017
Jen dodám vysvětlení proč mluvím za všechny členy - vlastně jsem takový jejich mluvčí z hlediska mé pozice.
odpovědět 
        Re: Můj předseda to není09:21:35 29.03.2017
To musí být členská základna štěstím bez sebe, když tu za ní mluví nějaký anonymní tragéd.
Bídaodpovědět 
         Re: Můj předseda to není14:12:33 29.03.2017
Tak to už je potěšena dvakrát...jen houšť!!!
Trojkařodpovědět 
  Re: ...09:21:42 30.03.2017
Kdo že je oděn v hávu smyslnosti? Snad někdo z VV?
honzaodpovědět 
 Re: ...01:25:55 31.03.2017
Zajímalo by mě to osobní prospěchářství Jirky Nováka. Já sám za sebe o ničem nevím, ale klidně se nechám přesvědčit o opaku. Dík!
Borekodpovědět 

 cesky HOROlezecky svaz11:54:41 28.03.2017
Muze mi nekdo z tech "CHS se ma soustredit na sportovce, na skalkare a horali mrda pes" vysvetlit, kde se naucili cist?

Ten spolek se panove nejenom jmenuje Cesky HOROlezecky svaz, ale take vzniknul pro zastupovani ceskych skalkaru a horolezcu.

Pokud chcete sportovne lezecky svaz, tak si ho bezte zalozit.

Vedeni CHS to jeste muze okecat (imho demagogicky), ze se soustredi na sportovkare protoze par vyjimek z nich pak prejde do hor a tam posouva horske lezeni. Vy nemate ani tuhle slusnost.
AdamPodpovědět 
 Re: cesky HOROlezecky svaz12:14:18 28.03.2017
Však to je to co tvrdím už od začátku, že je potřeba odtrhnout tu výnosnou a nadějnou část od té zatěžující. Tím co píšeš jen potvrzuješ to co říkám už od počátku, dokonce jsem věděl, že lidé jako ty ve své neznalosti a hlouposti sem budou takto přihlouple psát aniž by se pokusili o pochopení širokých a komplexních souvislostí, jako to dělám já. S takovými omezenci ale nemá diskuze smysl.
odpovědět 
  Re: cesky HOROlezecky svaz13:05:04 28.03.2017
Tak ten je dobrej.

Ja se prihlasim do HOROLEZECkyho svazu, abych tak nejak podporil cesky HOROLEZECtvi a podilel se na financovani te podpory, ktera se mi dostava (cvicne skalky a tak). Nemam problem s tim, ze by cast penez sla na podporu skutecne uspesnych zavodniku, teda za predpokladu ze to neni na ukor podpory HOROLEZECke spicky. A to se nedeje.

Ty se prihlasis do HOROLEZECkyho svazu, nevim presne proc, ale primarne ti jde o sportovni lezeni.

A ja sem ten omezenej a pritez?
AdamPodpovědět 
   Re: cesky HOROlezecky svaz13:09:27 28.03.2017
Adame nerozčiluj se, je to klasickej trol, jen se snaží provokovat..
odpovědět 
   Re: cesky HOROlezecky svaz13:10:48 28.03.2017
Nemohu za to, že máš problém chápat jednoduché texty a souvislosti.
odpovědět 
    Český ???????? svaz a zůstat v něm?14:14:42 28.03.2017
To, že se podle mě Čhs přetransformovalo na "neziskovou organizaci" soutěžního lezení je holý fakt. Vedou je lidé znalí čerpání z kdejakého fondu, grantu, Erasmu. Jak na VH řekl sám předseda, že ten Erasmus je těžké napasovat na to horolezectví, ale že to VV zvládl, tak jsem pochopil, že s horolezectvím ten současný Čhs má čím dál tím míň společného.Protože nejdůležitější je čerpat peníze, byť by se měli vyhodit za akce typu ( světový rekord v počtu lidí na pískovcové věži)
A protože založit svaz soutěžního lezení je doopravdy velice komplikované, navrhuji založit skutečně horolezecký svaz. Svaz kde budu moct být hrdý na to, že na mou oblíbenou činost nemusí doplácet daňový poplatníci.
Česká reprezentace v soutěžním lezení je zcela jiná věc než horolezectví a jejich spojení je nešťastné.

Skutečný svaz horolezců skalních a jiných nesoutěžních lezců je zcela jistě života schopný i bez dotací státu! Byl bych hrdý na to v něm být. Ale v tomhle současném Českém ?????? svazu, mám problém zůstat
LRHodpovědět 
     Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?14:35:36 28.03.2017
Ok, návrh se přijímá. Co dál?
odpovědět 
      Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?17:12:25 29.03.2017
Chápu, porozumění textu není dáno do vínku všem.
odpovědět 
     Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?14:38:47 28.03.2017
Už vidím ty davy lezců platicích příspěvky 1 - 2 tis. Kč ročně, aby se ulevilo dańovým poplatníkům :D. A i kdyby se tisícovka takových našla, tak z max. 2 mln. Kč údržbu skal neutahneš, nemluvě o podpoře úspěšných lezců a lezkyň :).
odpovědět 
      Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?14:47:39 28.03.2017
Kde jsi přišel na dva tisíce? A představ si, že když jsem před léty dostal uznání za horolezecký výstup, tak mě bylo úplně jedno, že jsem k tomu nedostal nějakou tu stokorunu.
Ty asi budeš patřit k těm co stojí u koryta?
LRHodpovědět 
       Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?15:00:44 28.03.2017
Libore, běž už do.... Zase budeš jen mlít a mlít a stěžovat si. Založ nový svaz. Ukaž, že nejsi jen tlučhuba. Co ti v tom teď brání??? Dal jsi tu návrh na založení nové organizace zaštiťující skalní lezce. Fajn, návrh se líbí, založ to. Dokážeš to??
odpovědět 
        Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?15:11:58 28.03.2017
Ja nerozumim tomu proc bychom meli, nebo Libor sam, zakladat novy horolezecky svaz kdyz uz jeden mame a ktery byl zalozeny na vyse uvedenych myslenkach.

Ze se to zvrhlo je vec jina.

Co me dorazi je ta vase drzost - tvarit se ze horolezectvi a klasicke skalkareni je na obtiz.

Rejpat do Libora, ze se proti tomu ohrazuje, uz je vrchol arogance.

Laskave si uvedomte, ze ma za sebou nejen uspesnou horolezeckou karieru, tak vybudovani jedne z prvnich modernich sten v CR, ale hlavne vetsi zasluhy na sportovnim lezeni nez kdokoliv jinej. Syn je svetova spicka v rychlosti, dcera svetova v drytoolu a ledu a pred zranenim i v normalu v ramci CR. To vse prosim s minimalni podporou od Svazu.
AdamPodpovědět 
         Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?16:12:08 28.03.2017
Napsal jsi snůšku blbostí a nedůležitých věcí. Hezké to je, to ano, ale bezvýznamné.

U skalkaři vs závodníci jsi nepochopil podstatu, u LRH jsou jeho zásluhy k ničemu. Není potřeba člověk, co něco dokázal, ale co něco dokáže. Libor i Lucka jsou historie, stěna v Holešovicích také. Jo, až napíšeš, že Hrozova stěna patří k nejlepším tréninkovým centrům a že tým závodníků, který vede LRH, stabilně vyhrává české závody a dosahuje nejméně semifinále na SP/MS, tak pak se můžeme bavit dále. Ale to, že x lety něco přelezl nebo že se setrvale ohražuje proti nespravedlnosti nebo že pod jeho vedením jeho dcera zalezla dobře na SP, to nedává žádné oprávnění k tomu, co poslední léta předvádí.

Možná ti to přijde jako neúcta, ale tady nejsme u táboráku. Toto je svaz zastřešující olympijský sport, jsou potřeba sponzoři, agenti, politika, ostré lokty... Pokud bych si měl vybrat, zda mne bude zastupovat férový chlap z hor s mnoha zkušenostmi, nebo úlistý právník, co ale dokáže sehnat podporu a odstranit problémisty, volba je jasná. S dobrosery se bude jen stagnace. Svaz potřebuje silného předsedu, který se "vyzná", ne dobráka, co se bude matlat s Turkem a účtenkama nebo zkoumat, zda náhodou někdo někde nepraštil do chytu více, než se má. Jestli tu chcete Rychlé šípy, založte si je. Svaz má jen jednu možnost jít dál a rozvíjet se, jinak zanikne.
odpovědět 
          Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?16:27:20 28.03.2017
A s tebou jsem v jednom spolku :-(
lodpovědět 
          Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?16:41:34 28.03.2017
No na uctu/neuctu a zasluhy si zrovna nehraju, ale predchozi oznaceni zrovna Libora za tluchubu uz mi prislo za hranu.

To samy Kuba, kolik horolezeckejch mladat uz mu proslo rukama ani on sam nespocita, atd...


Jinak ja rozumim tomu co pises, v zasade s tim nemam problem. Uprimne si ani nemyslim ze LRH nebo KT jsou vhodny matro do vedeni, spis ty posledni. Protoze zkusenost jak to v tehle kruzich mam, sice z hokeje, ale to vyjde podobne. Samozrejme umim si je predstavit a rad bych videl v komisich odpovidajicim jejich praktickym zkusenostem.

Ja budu jen rad kdyz svaz poroste, clenskou zakladnou i zdrojema z komerce (tedy sportovkareni) a ze se na to soustredi sily vedeni. Ovsem jen dokud z toho benefituje i horolezectvi. Tj. klidne a utrati 10mega za administrativu, kdyz to prinese 30mega do rozpoctu a z toho vetsinu nasypat zpatky do sportovkareni coz zase prinese vyhledove jeste vic penez, ale pak taky ocekavam adekvatni navyseni vydaju na alpinismus, ledy, drytool etc. Coz se nedeje, spis naopak. Navic se pak nekteri tvari, ze to je naprosto ok stav a ty discipliny na jejich zaklade to cely vzniklo jsou jen pritezi.

Ale na cem se neshodnem vubec je Reschovina, to je nevratnej zasah a jakozto clen vedeni by mel byt nejen potrestan, ale exemplarne. Dotycnej zase neni tak nadanej bafunar aby byl nenahraditelnej.
AdamPodpovědět 
          Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?16:53:25 28.03.2017
Utopie. Resch, na co sáhl, tak nějak posral, praxi v tom má víc jak 20 let, od Srbska po nákupák. Co je Bloudkovo sportem nevím, lezení to nebude, spíš jen shánění peněz na píčoviny a zvětšování počtu členů, čím víc děcek, tím líp - tím víc dotací a tím méně hlasujících členů. Binter dovede jen manipulovat, lhát a schovávat se za ty schopné, s jejichž tréninkem, či pořadatelstvím nemá vůbec nic společného. Slepá ulička, falešné vize. Až budeš vědět o nějakých skutečných lezeckých manažerech a trenérech, tak dej vědět. VH měla zase naděláno v kalhotech, řešením bylo tyhle klauny nezvolit a jmenovat dočasný úřednický VV do další předčasné volební VH. Současný VV se teď bude cítit silný v kramflecích, troufám si tvrdit, že dojde k jakýmsi čistkám, domluva bude čím dál nemožnější a konflikt, který tu je, i když se dělá, že není a háže se to na ty nejhlasitější kritiky, se bude jen vyostřovat. Nakonec se svaz stejně rozštěpí, protože tohle VV má neuvěřitelnost schopnost nasírat lidi.
odpovědět 
           Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?17:02:43 28.03.2017
Možná ti to bude připadat, jak když si odporuji, ale v zásadě s tebou souhlasím.

Problém vidím v tom, že nikdo jiný nemá zájem to dělat. To je například jedna z věcí, o kterých jsem teď psal v souvislosti s LRH. Tolik let kritiky. Ale aby řekl, že něco skutečně udělá a aby postavil tým, co mohl kandidovat proti, to ne. To samé další místní kritici. Plná huba férovosti a lezecké morálky, ale kdo co ve skutečnosti dělá? Bloudek to možná nedělá dobře, ale dělá alespoň něco.

Znáš odpověď na to, proč VH Bloudka a Resche opět zvolila? Proč je volíme stále kolem dokola? Proč lezecká komunita neřekla, když je to tak špatné, že už dále ne?

Fakt to teď nemyslím špatně nebo ironicky. Dovedeš odpovědět na to, proč si volíme Bloudka s Reschem opakovaně a proč členové vlastně podporují jimi nastavený kurz, když podle příspěvků to zde vypadá, že je vše špatně a neměli by dostat ani jeden hlas??
odpovědět 
            Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?17:09:40 28.03.2017
Rekni mi kolik realne hlasovalo lidi?

Myslim fyzicky..

Ono totiz presvedcit zastupce ty desitky, nebo kolik jich je, velkejch oddilu, mazanim medu kolem huby nebo zastrasenim, neni zas takovej problem...
AdamPodpovědět 
             Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?17:43:40 28.03.2017
Není to tak, že zástupce oddílu hlasuje podle toho, na čem se domluví se členy a k čemu má od nich oprávnění? Předseda oddílu by neměl hlasovat jen podle svého uvážení tak, jak se mu zachce, i hlasy ostatních.
odpovědět 
              Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?19:47:32 28.03.2017
Formalne ano.

V praxi se predseda zepta, zahlasuje podle sveho uvazeni a nikdo to neresi, protoze ma plnou duveru, respektive vetsinou jim je to burt stejne jak vetsine individualu. Mozna o tom pak u pivka pokeca s tema co se zna bliz.

A vo tom to je..
AdamPodpovědět 
               Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?16:01:17 29.03.2017
ne ne tak to není (pravím já, právní kutil, povoláním pačokář, uvítám názor právníka praktikujícího v této problematice):
zástupce oddílu (předseda nebo kdokoli jinej kdo tam za oddíl jde) je něco jako zplnomocněn hlasovat podle toho, jak byl oddílem zaúkolován, snad kromě věcí drobných, nezásadních a nedůležitých. proto by mělo platit:
- kandidatury a stejně tak třeba zprávy o hospodaření, návrh rozpočtu apod. by měly být zveřejněny předem s dostatečným předstihem a ohlášení kandidatury nebo zásadního návrhu přímo na VH není možné (tímto se tedy shoduji se staronovým vedením ohledně kandidatury JiBa, byť naše důvody a motivace proč by neměl se pravděpodobně rozcházejí)
- jestliže platí že o tom, co nebylo s dostatečným zveřejněno, není možno hlasovat, nejsou možné žádné úpravy či přílepky k návrhům a není možno si odhlasovat že se o něčem hlasovat nebude.
- jestliže předchozí bylo porušeno, je možno celou VH zpochybnit, tedy za předpokladu, že by bylo aspoň jedna zplnomocnění nedostatečného rozsahu.
Lukas B.odpovědět 
            Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?17:58:05 28.03.2017
Je to stejný mechanismus, jako proč jsme si zvolili současného prezidenta. Každý schopný politik o tom přečetl mnoho knih a řídí se podle toho.
Kuba Turekodpovědět 
            anonymům21:56:41 30.03.2017
Nepodepsané příspěvky jsou dílem jednoho jedince, nebo několika jedinců? Bylo by dobré užívat alespoň nějakou přezdívku, jinak totiž nevím, když čtu tuto diskuzi, jestli se jedná o jednoho a téhož "přisluhovače režimu", nebo je jich více anonymních zastánců současného stavu a nás - totiž těch, kterým jde o HOROLEZECtví je v ČHS menšina.
V prvním případě by stálo za to obnovit principy ve svazu, v druhým případě je na zvážení členství ukončit. Anketa na lezci by mohla napovědět více než valná hromada hlasujících zástupců členů oddílů.
petrodpovědět 
       Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?00:58:27 29.03.2017
Libore, co to meleš? Já o koze, ty o voze!!! Já hovořím o tom, že, kdybys nový svaz chtěl dělat bez podpory státu (potažmo dańových poplatníků), tak i když se jich najde tisícovka, která přispěje 2000 Kč ročně, finančně to nedáš. A Ty mě na to píšeš nějaký blabol o svých přímech z roku 3-4 :-(.
odpovědět 
       Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?01:08:46 29.03.2017
Libore, co to meleš? Já o koze, ty o voze!!! Já hovořím o tom, že, kdybys nový svaz chtěl dělat bez podpory státu (potažmo dańových poplatníků), tak i když se jich najde tisícovka, která přispěje 2000 Kč ročně, finančně to nedáš. A Ty mě na to píšeš nějaký blabol o svých přímech z roku 3-4 :-(.
odpovědět 
        Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?09:08:15 29.03.2017
Když si nebudeš chtít vyplácet padesátitisícový plat, administrovat evropské projekty a platit kancelář v Praze (a to ne někde na sídlišti), bez problému to dáš.
odpovědět 
      Re: Český ???????? svaz a zůstat v něm?15:33:01 28.03.2017
Nevim proc by takovy svaz mel platit udrzbu skal.

Mozna tak tech nekolika malo oblasti - klasickych terenu, ktere uz jsou stejne z velke casti resene na naklady mistnich oddilu a nadsencu.

Ja bych ten litr, mozna i dva, rocne s radosti dal, pokud to pomuze zrealizovat zajimavy podniky na horach. Co zbyde poslat Adamovi a dalsim z lezecke spicky, co do budoucna zvazuji lezeni v horach.
AdamPodpovědět 
    Re: cesky HOROlezecky svaz15:23:29 28.03.2017
Tak mi to prosim polopate vysvetli, proc jsou v horolezeckem svazu vydaje na horske lezeni polozkou v radu jednotek procent a na soutezni lezeni v radu desitek procent...

Anebo jen umis neurcite utocit na ostatni a psat prazdny proklamace?
AdamPodpovědět 
     Re: cesky HOROlezecky svaz16:13:17 28.03.2017
Protože je svaz povinnen toto podporovat a protože tato podpora je mnohem finančně náročnější?
odpovědět 
      Re: cesky HOROlezecky svaz18:05:44 28.03.2017
Teoretická úvaha - svaz podpoří několika sty tisíci výpravu do Himálaje. Chtěl bych vidět tu diskusi tady ohledně nominace, cílů výpravy, jejího zabezpečení a výsledku.
odpovědět 
       Re: cesky HOROlezecky svaz09:05:46 29.03.2017
A v čem spočívá ta úvaha?
odpovědět 
   Re: cesky HOROlezecky svaz13:59:07 28.03.2017
Ano.
odpovědět 
    Re: cesky HOROlezecky svaz09:39:28 29.03.2017
Pár lidí tady pořád brečí, jeden z nich(Kuba Turek) v diskuzí kde musí mít vždy pravdu vyhrožuje diskutérům soudy, udáním jen aby mu uznali jeho pravdu, jeho pohled na svět.A teď mu přišel dopis, kde mu naznačují jestli se neomluví tak ho dají k soudu (takto jak jsem psal KT vyhrožoval monohokrát)a najednou podle KT je to nepřiměřená obrana (to je k smíchu).Tak ať KT jde proti ČHS a soud uzná kdo má pravdu.
Další LRH byl usvědčen ze lži, když se pořád navážel do ČHS kvůli penězům a když přišlo na lámání chleba, tak kdo lhal byl LRH (ohledně financovíní Lucky).
Tím neříkám, že ČHS funguje dobře jen upozorňuji na lidi co furt řvou a taky používají praktiky ČHS mlží, vyhrožují a lžou.
Mártyodpovědět 
     Re: cesky HOROlezecky svaz09:44:50 29.03.2017
Chvíli počkej, ať Liborovi nekřivdíš. Teď navrhl založení nového svazu, tak mu dej pár týdnů, než se vytasí s konkrétním návrhem a než to zvládne zprocesovat a opravdu ten nový svaz založit. Tedy pokud si nemyslíš, že to bylo jen další plácnutí a prázdné řeči a skutek jako obvykle uteče. Ale přesto bych Libora chvíli nechal, ať má šanci opět něco opravdu dokázat.
odpovědět 
      Re: cesky HOROlezecky svaz17:05:32 29.03.2017
Boha jeho, ty jsi dobry traged :D
odpovědět 
       Re: cesky HOROlezecky svaz18:13:50 29.03.2017
Zcela souhlasím. A i kdyby se mu náhodou podařilo něco zprocesovat, tak bych asi bych do toho nešel... . :). To už radší tahle sestava - se všemi kroky sice neouhlasím, ale svaz posouvají kupředu.
odpovědět 
        Re: cesky HOROlezecky svaz00:21:58 30.03.2017
Je fajn, že sis zcela odsouhlasil své tragédství. Ale můžeš ho začít eliminovat tím, že se začneš učit lepšímu porozumění jednoduchých textů.
odpovědět 
     Re: cesky HOROlezecky svaz10:42:33 29.03.2017
Nikdy jsem nemluvil o nepřiměřené obraně a zvláště ne své osoby. To si právě vymýšlíš. Naopak nechávám na Lezci i HD a jinde diskusní příspěvky, které by měly být podle zákona smazány (např. kvůli evidentním lžím, kvůli osobním urážkám a pod.)

Jednou nebo dvakrát jsem zdejšího diskutéra požádal o omluvu a on uznal, že přestřelil a omluvil se (což mi přijde ve slušné společnosti normální) a párkrát upozornil, že diskutér je za hranou zákona (netýkalo se to mě osobně). Fakt je, že za podobné věci rozdávají soudci podmínky diskutérům (i když si myslí, že je anonymita zachrání) a pokuty provozovatelům webů (protože jsou za obsah diskusních příspěvků částečně zodpovědní).

Průšvih je, jak neustále zdůrazňuji, že předseda ČHS místo aby diskutoval a přinášel návrhy či řešení záležitostí, se kterými není členstvo spokojeno, vyhrožuje oddílům za jejich názory soudem. Nějak mu asi nedochází, že jsou to lidé, které zastupuje, kteří ho zvolili a z jejichž peněz dostává plat.
Kuba Turekodpovědět 
      Re: cesky HOROlezecky svaz16:39:36 29.03.2017
Clovek aby se bal něco říci, udavači se už připravují...až nás budou miliony tak to půjde. Bolsevickej mráz ze západu - musíme informovat o té správně pravdě....
odpovědět 
       Re: cesky HOROlezecky svaz17:53:07 29.03.2017
Co to meleš?
Kuba Turekodpovědět 
     Re: cesky HOROlezecky svaz11:11:28 29.03.2017
Márty můžeš mi dát nějaký odkaz na to usvědčení z mé lži? Jak píšeš. Prrostě jen kecáš!
LRHodpovědět 
      Re: cesky HOROlezecky svaz11:37:30 29.03.2017
Jeden z příkladů je třeba tady: https://tinyurl.com/kbtumhe
odpovědět 
       Re: cesky HOROlezecky svaz11:47:06 29.03.2017
TB přece lezec.cz nečte...
odpovědět 
       Re: cesky HOROlezecky svaz12:13:03 29.03.2017
No, tohle usnesení DK je fakt zajímavej, a dobrej příklad. Binter v roce 2012 poslal Hrozu před DK za osm výroků, ve kterých měl lhát. DK (Tomáš Kublák, Tomáš Frank a Marek Holeček) došla k závěru, že v jednom případě Hroza skutečně napsal něco, co nebyla pravda, v ostatních to tak není. Ten poměr (12,5%) je celkem vypovídající. Byl bych celkem rád, když by to tak bylo i u stávajícího vedení ČHS.
A nikoliv na okraj, LRH tehdy dostal za jedno nepravdivé vyjádření na webu přesně stejný trest, jako nyní Resch za sekání do kamene. Byla DK k Hrozovi tak krutě přísná, nebo k Reschovi tak benevolentní?
odpovědět 
        Re: cesky HOROlezecky svaz12:18:27 29.03.2017
Nevím, ale jedno nepravdivé mezi několika pravdivými je možná horší, než jen samá nepravdivá. Právě konstrukce postavené na pololžích a polopravdách jsou nejhorší.
odpovědět 
         Re: cesky HOROlezecky svaz12:45:21 29.03.2017
Já jsem se byl na to jednání podívat. Pokud si dobře vzpomínám, tak šlo o to, že LRH nebyl schopen jedno údajně nepravdivé tvrzení doložit. Což je v případě vzrušených diskutérů a právních amatérů celkem pochopitelné. Proto také existuje disciplinární komise, aby takové blbosti rozsekla A oběma stranám řekla, že to jsou blbosti a nechala případně, aby se vzájemně omluvili, nebo toho neposlušného napomenula.

Je samozřejmě blbé, že si Tomáš Binter sedmkrát vymýšlel a jen jednou se mu podařilo prokázat, že Libor Hroza neměl pravdu. Očekával bych tedy vzájemnou omluvu mezi oběma pány v poměru 7:1, což se ale nestalo.
Kuba Turekodpovědět 
          Konečně LRH dostali13:13:22 29.03.2017
Márty já jsem dostal disciplinární trest stejný jako teď Petr Resch za tohle.Cituji:

Libor Hroza st. uvedl výrok: "Libor třeba i Adam za první místo MS dospělých max. 14 000,- za poslední nic".

Abych nedostal ten trest měl tenhle výrok znít takhle:

Libor Hroza st. uvedl výrok: "Libor třeba i Adam za první místo SP dospělých max. 14 000,- za poslední nic".

Jestli jsi ten rozdíl Márty nenašel, tak spočívá v tom, že jsem napsal MS místo SP. Tím jsem podle komise uvedl členy Čhs v omyl a za to jsem dostal disciplinární trest.

Dovoluji si podotknout, že teď stejně vysoký trest dostal Petr Resch za poškozování přírody a hrubé nedodržení pravidel skalního lezení. Mám takový pocit, že kdybych já udělal něco takového jko Resch, už bych byl v hrobě na kterém by Bloudek, Resch, Binter, Dichtlová a Zoban tančili vítězný tanec :-)
LRHodpovědět 
           Re: Konečně LRH dostali13:51:38 29.03.2017
A ted do toho este ten ban na FB CHS...
Solidni cenzurka, uz chapu, proc takovej vodpor proti infosmernici...
Papoušodpovědět 
            Re: Konečně LRH dostali14:13:13 29.03.2017
Už jsem se bál, že se ke starým křivdám a tomu, co kdo kdy Hrozovi udělal, nedostaneme.
odpovědět 
             Re: Konečně LRH dostali14:42:19 29.03.2017
Tohle je jen další střípek do skládačky - debaty jen pro registrované, web ČHS bez fóra, bannování kritiků na FB ČHS, vodpálkování infosměrnice... Mně to přijde směšný nebo spíš trapný.
Papoušodpovědět 
              Re: Konečně LRH dostali15:52:25 29.03.2017
A nejvetší fór je, že na FB samo ČHS postuje anonymně a skrývá to za to, že příspěvky vyjadřují jednoznačné stanovisko celého ČHS :).
odpovědět 
              Re: Konečně LRH dostali17:50:01 29.03.2017
Vtipné taky je, jak Honza Bloudek prohlašoval, že nemá rád anonymní diskuse na webu, třeba na Lezci, a proto dává přednost diskusi na Facebooku. Teď se ukazuje proč: Tady na Lezci ani jinde na webu nemá moc, aby diskutéry zakázal. Na Facebooku zakazovat klidně může.Protože jsme mu dovolili být předsedou.
Kuba Turekodpovědět 
               Re: Konečně LRH dostali19:00:46 29.03.2017
Kdybyste si nepletli diskuzi s neustálým omíláním jednoho a toho samého stále kolem dokola, vypadalo by to jinak. Ale to, co předvádíte, není diskuze, takže po nějaké době přichází oprávněné zaříznutí.
odpovědět 
                Re: Konečně LRH dostali19:32:59 29.03.2017
Nojono, když furt meleš to svoje, tak Ti to holt musíme furt vyvracet. Jinak by to mohlo vypadat, že máš aspoň v něčem pravdu, potažmo Tvoji chlebodárci z Donské..
Kuba Turekodpovědět 
                 Re: Konečně LRH dostali20:47:59 29.03.2017
Nápodobně :-)
odpovědět 
                Re: Konečně LRH dostali00:25:43 30.03.2017
Říká člověk co všude systematicky donekonečna mele to samé :D
odpovědět 
            FB Čhs jen pro vyvolené?14:42:41 29.03.2017
No a teď mi kdosi z vedení Čhs zakázal psát komentáře na FB Čhs. Ani RK mi nedokázala říct kdo ten zákaz vydal,a kdy a jak jsem byl údajně upozorňován na to,že píšu urážlivé komentáře, ale přesto psát komentáře nemohu.

A jak to začalo?
Ahoj Boženko

zaregistroval jsem, že mi nejdou vkládat komentáře na FB stránky Čhs .
Ze začátku mi to normálně šlo a teď už ne. Nevíš kde by mohla být chyba?
Když přitom vidím pod články komentáře jiných lidí. tak mám dojem , že
někde bude chyba.Měj se pěkně Libor


Dostal jsem odpověď
Ahoj Libore,
tvůj přístup byl, po opakovaném upozornění, kvůli tvým urážlivým
komentářům zablokován.
zdravím
B


Pak jsem napsal RK a ani od ní jsem se nedověděl kdo kdy a jak mě upozorňoval.Ale dozvěděl jsem se od RK mimo jiné třeba, že cituji.

Facebookový účet (dále „FB“) ČHS slouží na rozdíl od oficiálního webu ČHS primárně jako marketingový nástroj, tj. spíše jako prostředek marketingové komunikace (vytváření pozitivního vztahu) pro mnohem širší skupinu lidí se zájmem o horolezectví než jsou členové svazu, jeho účel není primárně jako nástroj pro komunikaci s členskou základnou. ii

Tak jsem paní Valentové napsal znova

Ahoj Boženko

Ani revizní komise mi nedokázala sdělit kdy a jak jsem byl "opakovaně
upozorněn", že píšu urážlivé komentáře. Mohla bys mi prosím sdělit kdy a jak
to "opakované upozornění" proběhlo?


Díky za info. Libor

No a teď jsem dostal další odpověď


Ahoj Libore,
žádné informace ti sdělit nemohu, protože je nemám. Facebook na starosti
nemám, to, co jsem ti psala, jsou informace, které mně byly sděleny. Myslím
si, že vše k této věci bylo ve stanovisku RK, já k tomu opravdu nic dalšího
nevím.
zdravím
B

Božena Valentová

Tak jsem znova odepsal

Ahoj Boženko

Díky za odpověď. Je mi to hloupé, ale i ten kdo ti tyhle informace sdělil má jistě jméno. Prosil bych abys mi jej sdělila. Jinak bych si musel myslet, že jsi si tu informaci vymyslela.

S pozdravem Libor


No a teď čekám na odpověď. Mám zablokovanou možnost psát komentáře na FB Čhs jehož jsem členem. Kdo dal pokyn k zablokování a kdo mě údajně několikrát upozorňoval, že píšu nevhodné komentáře neví RK a podle mě ani nikdo jiný v Čhs. :-)
LRHodpovědět 
             Re: FB Čhs jen pro vyvolené?14:53:41 29.03.2017
A on existuje nějaký nárok nebo právo na to, že tam musíš mít možnost psát? A proč by ti měli sdělovat, kdo zákaz vydal? Existuje tu nějaká oficiální linie, web má nějaký účel, tak buď se tím budeš řídit, nebo běž jinam. Já bych tě zablokoval už dávno. A že ti nechtějí sdělit, kdo tu blokaci inicioval? A proč by měli? Podle mne je rozhodnutí ČHS správné. Kdo má tu špínu pořád číst??Buď to řeš soudně, nebo se na to vykašli. Ale číst pořád tvé stížnosti je opravdu unavující, je dobře, že FB tím zaplevelný nebude.
odpovědět 
              Re: FB Čhs jen pro vyvolené?15:03:05 29.03.2017
No asi máš pravdu, že přístup na FB je nevymahatelný. Ale tys nepochopil proč to píšu. V tomto je podstatné sdělení paní Valentové, která mi píše, že jsem byl opakovaně upozorňován. A já tvrdím, že ne. Jeden z nás dvou lže! A že by lhala paní Valentová se mi nechce věřit. Tak si myslím, že lhal ten kdo jí pověřil napsat mi, že jsem byl opakovaně upozorňován. A pověřit jí mohl jen někdo z vedení Čhs.
LRHodpovědět 
              Re: FB Čhs jen pro vyvolené?15:12:27 29.03.2017
Dyk to tam Mašát ve stanovisku revizorů z RK taky píše: "...revizní komise by rovněž nic
nenamítala, pokud by u příspěvků nebyla možnost komentovat vůbec." Taková podoba FB ale je tak asi trochu na hovno :-) Takže radši cenzura...
Papoušodpovědět 
               Re: FB Čhs jen pro vyvolené?15:24:40 29.03.2017
Dobře ty.
LRHodpovědět 
              Re: FB Čhs jen pro vyvolené?15:54:01 29.03.2017
Správně soudruhu! Jakýkoliv náznak kritiky je důležité potlačit již v zárodku!
odpovědět 
             Re: FB Čhs jen pro vyvolené?15:00:02 29.03.2017
Jo koukám na to: goo.gl/6d97pW
By mi zajímalo, co teda slouží jako nástroj pro komunikaci s členskou základnou, když ne FB a když na webu ČHS není fórum? Diskuze na Lezci?

A taky by mi zajímalo jméno toho cenzora...

Vsadil bych 10 litrů nevimčeho, že v tom má prsty Bloudek... :-)
Papoušodpovědět 
              Rozšíření seznamu15:25:57 29.03.2017
Po přečetní této trapné a nic neříkající diskuse rozšiřuji seznam nežádoucích osob. Ten nyní zní: LHR, Kuba Turek, Bída, Vlk, Papouš
Bludišťákodpovědět 
               Re: Rozšíření seznamu15:36:35 29.03.2017
Bludišťáku takovým tempem zůstaneš jen ty a Bloudek a Resch. :-)
LRHodpovědět 
                Re: Rozšíření seznamu15:55:50 29.03.2017
Zapomněl jsi na ty tisíce dalších, co je volili a nebo umožnili, aby zvoleni byli.
odpovědět 
                 Re: Rozšíření seznamu16:08:21 29.03.2017
Komouše za totáče volilo cca 99,8% voličů.
LRHodpovědět 
                  Re: Rozšíření seznamu16:11:03 29.03.2017
Ovšem tam se tak nějak vědělo, že volby nebyly demokratické, ačkoliv tak názývány byly. Pokud vím, na VH žádná manipulace s hlasy nebyla hlášena, o nedemokratičnosti se také nemluvilo. Takže opravdu chceš připodobňovat volby na proběhlé VH k volbám KSČ?
odpovědět 
                   Re: Rozšíření seznamu16:17:53 29.03.2017
Před touto valnou hromadou se taky tak nějak vědělo, že Bloudek vyhrožuje soudem....
LRHodpovědět 
                    Re: Rozšíření seznamu16:25:57 29.03.2017
Jak to souvisí s tím, kolik členů Bloudka volilo? On někdo hlasujícím kontroloval, jak hlasovali? Jinak souvislost nechápu. Můžeš to nějak objastit? Byly volby dle regulí, nebo byly zmanipulované?
odpovědět 
                    Re: Rozšíření seznamu16:26:16 29.03.2017
Nejřív nás na VH bylo 7781 členů ČHS, tedy 51 % veškerého členstva.
Pak nějací členové asi vysublimovali a bylo nás pouze 6360 členů.

A teď se dovídám že tam bylo jen 4437 zastoupených členů, tedy 29 % členské základny.

Celkový počet členů Českého horolezecké svazu s hlasovacím právem je 15 126.

Takže bych řekl, že je víc těch tisíců co je nevolili.
LRHodpovědět 
                     Re: Rozšíření seznamu16:32:44 29.03.2017
Nevím jestli někdo někoho kontroloval jak hlasoval. Ale jsem přesvědčen, že asi někdo nekontroloval kolik vlastně členů je zastoupeno na VH. Jestli to bylo schválně? Nevím, ale je to ostuda jako z praku. Jedinné možné a logické vysvětlení by bylo v tom, že za to může LRH. :-)
odpovědět 
                     Re: Rozšíření seznamu16:38:53 29.03.2017
Není důležité, že je nevolili, důležité je, že umožnili jejich zvolení.
odpovědět 
                      Re: Rozšíření seznamu16:59:38 29.03.2017
Že by stejně jako za totáče? Kdo veřejně nebyl proti komoušům, byl s nima? Nebo se třeba jen bál být veřejně proti nim? Protože by s ním zatočili.
LRHodpovědět 
                       Re: Rozšíření seznamu17:38:45 29.03.2017
Teď se omlouvám, jsem zmaten. Volba předsedy nebyla tajná? On někdo musel ukazovat, jak volí? Nebo to někdo kontroloval nějak jinak? Jak by se tedy mohl řadovému členovi někdo z VV mstít? Chtěl bych ti věřit, můžeš to vysvětlit?
odpovědět 
                        Re: Rozšíření seznamu19:09:13 29.03.2017
Takže LRH, ČHS je vlastně Ksč a ty jsi novodobý Palach,Havel,....
odpovědět 
                        Re: Rozšíření seznamu22:02:20 30.03.2017
Čistě technická ... volba za komoušů byla taky tajná ... kdo měl na to koule, a nebo toužil fakt po nemalé popularitě:-))), tak za tu plentu jít mohl. A měl to i se spisem:-).
MModpovědět 
               Re: Rozšíření seznamu15:57:33 29.03.2017
A nezapomněl si na toho typa (na sebe ;) ), který vyplodil tak třetinu příspěvků v této "trapné a nic neříkající" diskuzi? Dokonce takových příspěvků, které v celku navzájem popírají samy sebe :)
odpovědět 
               Re: Rozšíření seznamu16:18:42 29.03.2017
Pošli nějaký nacionále, anonymní Bludišťáku, ať si Tě můžu taky zařadit :-)
Papoušodpovědět 
               Re: Rozšíření seznamu19:59:43 29.03.2017
Hlásím se také do clubu odpůrců establishmentu a jsem na to začně hrdý, V několika předchozích diskuzích jsem kritizoval praktiky CHS a nekdo z VV nebo jeho loajálních přívrženců použil můj nick, aby mě dehonestoval. Což znamenalo, že jsem se dotkl pro svaz nepříjemných faktů.
Choseodpovědět 
               Re: Rozšíření seznamu11:54:10 30.03.2017
Zapomněl jsi na Babaču.
odpovědět 
             Re: ČHS dělá mnoho věcí anonymně ...16:02:32 29.03.2017
Škoda, že se ČHS za tato svá divná rozhodnutí neumí chlapsky postavit a dělá je anonymně a bez vysvětlení..
odpovědět 
           Re: Konečně LRH dostali15:01:28 29.03.2017
LRH odkaz jsem tam nepodával já....jen jsem poukazoval např. vyučtování závodníků, kdo byl proti zveřejnění vyučtování, když jsi avizoval Zobana, tak kdo byl proti tak byla např.Lucka a pak to šlo z tvé strany do kopru.
Mártyodpovědět 
            Re: Konečně LRH dostali15:05:22 29.03.2017
Márty bohužel jsi mimo mísu.
LRHodpovědět 
             Re: Konečně LRH dostali16:25:13 29.03.2017
To je přece úplně každej kromě tebe a těch, co s tebou bezvýhradně souhlasej.
odpovědět 
            Re: Konečně LRH dostali16:26:42 29.03.2017
V téhle diskusi je odkaz na článek, jistě víš kde, ve kterém je jasné vyúčtování mj. Lucky. Jedno vyúčtování psal LRH a druhé Zoban. Díky jim oběma, i když jim to vedení ČHS zakazovalo ve velmi podobném obsazení jako dnes.
Kuba Turekodpovědět 
             Re: Konečně LRH dostali16:49:42 29.03.2017
Já Vím, takže to vyučtování vlastně dopadlo dobře a LRH se vlastně rozčiloval zbytečně...
odpovědět 
              Re: Konečně LRH dostali16:56:20 29.03.2017
Zase jsi mimo mísu...
LRHodpovědět 
     Re: cesky HOROlezecky svaz17:10:29 29.03.2017
To mas Marty dost pomotane. Soudy tu vyhrozuje uplne nekdo jiny..
odpovědět 
      Re: cesky HOROlezecky svaz18:18:15 29.03.2017
Takže závěrem, kdy LRH založí nový svaz ? Kdy KT dokáže ČHS, že má pravdu (u soudu)? Kdo z těch dvou např. budou kandidovat na funkce ve vedení ČHS, aby nám už konečně dokázali, jak se to má dělat(pořád to zůstává jen u slov, převážně zde na lezci) ? Jestli nebudou kandidovat a jen kritizovat z pozice člena, jaký to má vlastně smysl, zviditelnit se ?
Dále jsem rád, že mohu lozit po skalách, jsem rád, že někdo (asi ne LRH,KT), domlouvá podmínky pro lezení v našich českých lokalitách.Jsem rád, že se přejišťují cesty v rámci peněz ČHS.Jsem rád, že v oblastech působí zprávci skal, oblastí a ne že jen kecají zde na lezci a pod...zese se tolik křivdy neděje ?
odpovědět 
       Re: cesky HOROlezecky svaz18:25:59 29.03.2017
Může tě ujistit, že jestli si založí nový spolek, tak určitě nebudou kandidovat do ČHS. Chápeš ne?
ttodpovědět 
        Re: cesky HOROlezecky svaz18:46:46 29.03.2017
Chápu, ale k tomu nikdy nedojde...neboj.Jak se říká pes, který štěká nekouše..
odpovědět 
         Re: cesky HOROlezecky svaz00:34:46 30.03.2017
To ohlášení, že chce kandidovat nebo zakládat nový spolek, se zatím odehrálo jen v tvé prazvláštní hlavě. Ale je zábavné sledovat, jak na té umělé konstrukci stavíš desítky komentářů :)
odpovědět 
          Re: cesky HOROlezecky svaz10:16:45 30.03.2017
Máš naprostou pravdu. Jak už to mnohokrát dokázal, tak výkřik (cituji) "navrhuji založit skutečně horolezecký svaz" ve skutečnosti znamená, že neudělá vůbec nic a že každý, kdo by to považoval za výzvu nebo náznak toho, že by se mohlo něco opravdu stát, je bláhový pošetilec a naivka.
odpovědět 
           Re: cesky HOROlezecky svaz10:39:53 30.03.2017
Ta citace včtně kontextu v kterém byla vznesena znamená přesně to co je v ní psáno, nic víc, nic míň... :)
odpovědět 
            Re: cesky HOROlezecky svaz10:48:36 30.03.2017
Aha. Škoda, že to nechápu. Co tedy znamená, když někdo napíše, že navrhuje založit nový svaz? Tak myslel to vážně, nebo to bylo jen takové tlachání? Nic mezi neexistuje. Buď to skutečně navrhuje, nebo je to jen takový nicneříkající zbytečný řečnický obrat, který vážně myšlen nebyl. Co to tedy od LRH bylo?
odpovědět 
             Re: cesky HOROlezecky svaz11:32:44 30.03.2017
Tak pokud to chceš brát takto úplně doslovně bez ohledu na kontext diskuze (což je samo o sobě velmi směšné), tak "navrhuji založit" neznamená "já zakládám". I v tento případ mimo kontext to neznamená ani to ani ono.
Ale chápu, že si ve své hlavě vytvoříš konstrukce takové, že vše vyznívá jednoznačně dle tvého přání ;). Proto tu děláš tolik obratů kdy některá tvá logická linie příspěvků naprosto popírá linie ostatní.
odpovědět 
              Re: cesky HOROlezecky svaz11:41:27 30.03.2017
Přesně to je jeden z důvodů, že to vypadá tak, jak to vypadá. Pokud LRH a další podobní používají ve svých kritikách, výpadech a argumentech obraty, které neznamenají "ani to ani ono", tak je to pak těžké. Když místo věcné diskuze dotyční píší zbytečná slova, co nic neznamenají, případně navrhují věci, které nemyslí vážně a vlastně je vůbec nenavrhují (dle tvého výkladu), je domluva těžká až nemožná.
odpovědět 
               Re: cesky HOROlezecky svaz12:23:50 30.03.2017
Že zrovna ty si bereš do úst "zbytečná slova" a chceš zakládat na slovíčkaření :DDD. Dobrý úlet.
odpovědět 
                Re: cesky HOROlezecky svaz12:50:53 30.03.2017
Takže opět samé bla bla a výrok "navrhuji založit skutečně horolezecký svaz" jsi nevysvětlil...
odpovědět 
                 Re: cesky HOROlezecky svaz13:17:30 30.03.2017
Vysvětlil :). A to už výše. Nemohu za to, že jediné vysvětlení je pro tebe to, které se shoduje s interpretacemi tvořenými v tvé hlavě. Tímto končím, na pročítání budoucích nekonečných výplodů tohoto chrliče slov nemám čas :).
odpovědět 
                  Re: cesky HOROlezecky svaz13:29:19 30.03.2017
Aha, pokud je tedy vysvětlením, že to nemyslel ani vážně, ani nevážně, tak to pak jo, pak jsi to vysvětlil. Už je mi to jasné.
odpovědět 
       Re: cesky HOROlezecky svaz19:30:43 29.03.2017
1) No, letos mě k tomu pár lidí tlačilo :-) Jsem ale soudný.

2) Doplnil bych Tvé otázky ještě o jednu: Kdy přestane trolit ten maník z vedení ČHS? Anebo kdy už vyjeví svoji identitu? Aby jeho slova měla aspoň takovou váhu jako moje?
Kuba Turekodpovědět 
        Re: cesky HOROlezecky svaz20:14:20 29.03.2017
Je mě naprosto jasné, že u Vás vždy "činy" zůstanou na papíře a u mluveného slova.To Vám vyhovuje a proč to měnit ? Vždy když někdo něco dělá a druhý kritizuje (např. na banálních věcech a dělá z komáre velblouda) tak výjde v očích pár "jedinců" jako hrdina.Z Vašeho příspěvku je cítít tzn."narcis" což potvrzhje Vaše ujištění od Vás, že Vaše slova mají váhu(někdo by řekl váhu hnoje, ale to je úhel pohledu).
Dále kdo na leci nejvíce trolí ? Kdo na lezci rozumí všemu ? Kdo musí mít vždy pravu ? Jste to vy p.Turku. stačí se podívat pod články a skoro vždy se tam objevíte, je to normální ? Je jste přece tzv.novinář.(odpovídám za Vás..).
Jen mě příjde, že ČHS taky dělá věci dobře, pro širokou základnu lezců je důležité mít kde lozit, aby Vás nevyháněli ochranáři.To myslím, že funguje velice dobře.
V mém lezeckém okolí lidé nezdílejí tolik negativ jako Vy.Asi byste měl místo psaní a diskutování něco dokázat a úkázat, že jste opravdu ten vyjímečný za kterého se vydáváte.
Mártyodpovědět 
         Re: cesky HOROlezecky svaz21:04:45 29.03.2017
Teď jsem se Turkovi výše omluvil. Ačkoliv to v poslední době poněkud graduje, on za to asi nemůže, podle mne to nedělá vědomě.
odpovědět 
         Re: cesky HOROlezecky svaz23:46:53 29.03.2017
Milý Marty, tady je pár poznámek, ke Tvé dedukci. Jistě si je rád přečteš a popřemýšlíš sám o sobě:

Je mě naprosto jasné, že u Vás vždy "činy" zůstanou na papíře a u mluveného slova.

* ANO Spolu s dalšími lidmi pracujeme pro ČHS v našem oddíle. Vědomě nebojujeme o posty ve vedení svazu.

Vždy když někdo něco dělá a druhý kritizuje, tak výjde v očích pár "jedinců" jako hrdina.

* NE To je pěkná blbost.

Z Vašeho příspěvku je cítít tzn."narcis" což potvrzhje Vaše ujištění od Vás, že Vaše slova mají váhu(někdo by řekl váhu hnoje, ale to je úhel pohledu).

* NE Váha vyřčených slov na vlastní ksicht je vždy vyšší než anonymních plácalů. Chápu, že někdy to jinak než bez jména nejde, ale to opravdu není případ čehokoliv v horolezectví.

Dále kdo na leci nejvíce trolí ? Kdo na lezci rozumí všemu ? Kdo musí mít vždy pravu ? Jste to vy p.Turku.

* NE Největší trol je zdejší nepodepsaný diskutér blízký lidem z Donské, nebo spíš bych řekl, že je to člověk přímo z Donské. Stačí se podívat na obsah i počet jeho příspěvků.

stačí se podívat pod články a skoro vždy se tam objevíte, je to normální ?

* NE Diskutuji pouze tam, kde mám co říci a kde mám o tématu nějaké povědomí. Takže jsou to obvykle věci organizační, historické a ochrany přírody. Přičiním občas také poznámky k lezení na horách, skialpu a k lezení lehkých cest.

Jen mě příjde, že ČHS taky dělá věci dobře

* ANO Jistě dělá ČHS mnoho věcí dobře. Proto také jsem jeho členem, a proto se také snažím občas něco zlepšit.

Asi byste měl místo psaní a diskutování něco dokázat a úkázat, že jste opravdu ten vyjímečný za kterého se vydáváte.

* NE Nevydávám se za někoho výjimečného už proto, že prostě výjimečný nejsem.
Kuba Turekodpovědět 
          Re: cesky HOROlezecky svaz10:21:29 30.03.2017
No jo, nebojujete o posty. Ono také co byste si s nimi počali. Je s tím spojená odpovědnost a práce. Rýpat do všecho a do každého hezky z tepla, bez odpovědnosti, bez závazků, to je jiné kafe, viď? Jak v tom vtipu o tom protestujícm nezaměstnaném, co náhodou dostane práci a ptá se proč zrovna on, když ostatní protestovali také...
odpovědět 
           Re: cesky HOROlezecky svaz11:12:44 30.03.2017
A ty jsi zase jako kdo?
Kuba Turekodpovědět 
            Re: cesky HOROlezecky svaz12:19:43 30.03.2017
Pořád ten samej.
odpovědět 
       Re: cesky HOROlezecky svaz00:31:10 30.03.2017
Máš to krásně pomotané :). Snad komplet všechno. Až člověk přemýšlí, zda tvé příspěvky jsou výplodem nějaké mentálně dysfunkce či je to fakt jen trochu zoufalý pokus o ohýbání světa podle svého pochroumaného vnímání souvislostí.
odpovědět 
        Re: cesky HOROlezecky svaz09:16:12 30.03.2017
Tak v tomhle vláknu se vás sešla opravdu silná skvadra trollů; myslím, že je zde slušná naděje na cca 500 postů aniž by se diškurs kamkoliv pohnul. Na druhou stranu si však nemá cenu lhát do kapsy. Litr nedáte ani kdybyste se rozkrájeli.
honzaodpovědět 
         Re: cesky HOROlezecky svaz09:51:51 30.03.2017
A další trol se ozval! Tentokrát se stylem já nejsem trol, ale vy, kterými pohrdám, ano :)
odpovědět 
          Re: cesky HOROlezecky svaz09:58:10 30.03.2017
Akorát že v tomhle vláknu jsem mimořádně zdrženlivej, takže se domnívám, že na zmíněnej povýšeneckej pohled mám morální právo. Howgh.
honzaodpovědět 
           Re: cesky HOROlezecky svaz10:41:20 30.03.2017
"mám morální právo na povýšeneckej pohled" - no to je počteníčko ... hooodně hustej týpek!
odpovědět 
           Re: cesky HOROlezecky svaz10:42:09 30.03.2017
Rekl bych, ze neco podobneho si o sobe mysli kazdy. Kazdy si najde nejaky ten svuj duvod proc zrovna on je ten lepsi :)
odpovědět 
         Re: cesky HOROlezecky svaz22:18:34 30.03.2017
Ale jo, dám, třeba dva tisíce Kč, pokud bude s příspěvkem naloženo tak, jak bych si přál a ve vedení nebudou "zlo-činci" se kterými se prostě nehodlám smířit. ČHS přece není politika.
petrodpovědět 
          Re: cesky HOROlezecky svaz13:58:01 01.04.2017
Kdy se bude zakládet nový spolek pod vedením LRH.Prosím o nějaké info.Děkuji PS:jestli to zase není nějaká kachna...??
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Petr Bok
13A
 Databáze cest:
Všechny cesty (153936)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dámská Záležitost Xb Údolí Loubenského Potoka
Kořenová IXa Čížkovy Kameny
Po Schodoch 2 Tišina A Smrk
Z Hádky Do Pohádky VII Prachov
The Double Twins 5b Kalymnos
Nově komentované:
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Jan Kareš Climbing Team 9/9+ Tetínské Skály
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Dratnik | Re: Porfyr je vulkanického původu | Re: Dratnik | Re: Dratnik | Re: Lezeckých materialu je spousta | Dratnik | Dratnik | Re: Lezeckých materiálů je spousta | Re: Lezeckých materiálů je spousta | Porfyr je vulkanického původu |

 Nové komentáře:
Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: hezkej duchod po olympiade | Začínající |

 Kde to vře:
Horská služba v Tatrách zachraňovala včera českého horolezce (65)
Nový automat pro umělé stěny na jištění prvolezce (31)
MZV ČR: Čeští horolezci, uvízlí v Pákistánu, se vrací domů (28)
Uniqa: záchranu českých horolezců z Rakapoši neuhradíme (25)
Video: Laura Rogora leze cestu Erebor 9b/+ (20)
Mistrovství ČR mládeže v lezení na obtížnost: výsledky (14)
MČR v boulderingu ve Slaném (12)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost Brno (11)
Horolezci Jakub Vlček a Petr Macek jsou z Pákistánu doma (10)
Jakob Schubert: 1. opakování DWS Alasha 9a(+) od Chrise Sharmy (8)

 Nově v inzerci:
Silvretta 300 + láhve outdoor | Péřový spacák | Dětské boty La Sportiva | trekingové boty Columbia peakfreak x2,vel.43 | Deuter Aircontact 55+10 | Zimní Sir Joseph Erratic 850 | gumy | lezení Olomouc a okolí | Praha pondělí 25.10. | Petrohrad |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 386 
 Jen na písku  
 177 
 Ne 
 466 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.