LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   V pohodě, když jde skočit na věž, skočíme to i zpátky. Potom dáme další pivka!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Průvodce Hřebeny
Novou knížku pro horolezce: Horolezecké povídání
Adam Ondra vydává další knihu

Závody
Tříscup 2020 (13.03)
Pivní boulderové závody - souboj dvojic (14.03)
ODLOŽENO Mistrovství Evropy (20.03)

Žebříček
Cesty:
34.Zaoral 10112
35.Drbohlav 10100
36.Zedek 10094
Bouldry:
34.Rychtrmoc 8950
35.Grečnár 8853
36.Trojan 8834
Hory:
23. 2691
24.Zach 2660
25.Nehasil 2588

Výsledky
Kvalifikace na olympiádu (28.11)
SP v boulderingu Wujiang (CHN) (04.05)
SP v boulderingu Chongqing (CHN) (27.04)

Deníčky
4804 lezců
801240 cest
Nové přelezy:
Fake Blond 8+/9-
Zakázané U 8A+
The Power 7C
Medděd 8A
Refresh 7C
Krmení 7C+
Dlouhá Výz 10-
Legolas 8A
Přímá Úměr 9-/9
Zaječí Ste 7C

Stěny
BoulderClub Brno - Brno
Sokol Nymburk - Nymburk
LC Baldovec - Rozstání – Baldovec

Prodejny
HUDYsport - Liberec
LANEX eshop - Bolatice
ALPI SPORT CENTRUM - Příbor

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Canyony 2003

Tak jako už několikrát i letos se nám podařilo dohodnout se a vyrazili jsme zchladit svá rozpálená těla do ledových vod italských kanyonů, tentokrát nejen do okolí Arca ale měli jsme v plánu i jiné destinace.

deníček naší výpravy ;-)

pondělí 11. srpna


startujeme v šest hodin večer z Bíliny, od Richarda. ještě s námi jede jedno auto s Klábou , Herkou a Vořechem. Další mají dorazit později.

Po drobnějších pauzách a přestávkách (kauza Boháč a jeho servisní prohlídka) vyjíždíme podruhé z Bíliny, tentokrát o půlnoci. Takže výprava začíná naostro až v úterý v 0.00 ;-))

úterý 12. srpna


po noční jízdě kterou si moc nepamatuju (prý jsem i řídil ?!)


asi jo ;-*)

sjíždíme okolo desáté +/- z dálnice (Rovereto SUD) a přes Mori a ostatní lokality dorážíme na místo srazu. Rio Palvico. Už nás čekají, ovšem nikoliv naše první vozidlo (ti to nevydrželi a vyrazili do kanyonu na vlastní pěst), ale Miki from Prague a Šafránka from Sudety. No a my protože v tom vedru se dospávat nedá, vyrážíme tedy taky - KANYON No. 33 - Torrente PALVICO (Storo).
průvodce říká : "Stupenda fora, molto frequentata dalle guide con i clienti, che presenta, pur nella brevitá del percoso, una bella varietá di situazioni. Salti, toboga a belle calate si alterano in succesione, la corda viene usata per non piú di 6 o 7 salti. L´acqua é sempre molto pulita" .
a má pravdu, je to opravdu krásný (ikdyž krátší) kanyon, ale už ho známe, dáváme ho jen tak na rozcvičení a připomenutí jak to vlastně funguje, jsme tu kvůli dalším ;-))Palvico


závěrečné 50m slanění mezi bronzchytající turistky ;-))


večer volná zábava (THC, víno, pivo, spánek, mravenci v posteli, vedro.)

středa 13. srpna


ráno nás budí příjezd Sráče, vstáváme, snídáme, balíme, odjíždíme směr Rio NERO aneb JURASSIC (No. 32) taky červený (poněkud zmatek v průvodci - jednou je Palvico modré a podruhé červené !?) a s třema hvězdičkama (jako Palvico), ale už píšou že na čtyři hodiny, 26x slanění (max. 25 m), spousta možností skoku a na závěr má být jakási lahůdka ??  Nekecali !! překrásný kanyon, dlouhý - byli jsme tam šest hodin !! spousta skoků (a to bylo málo vody) a na závěr opravdu bomba - 12 metrů díra a hop!! dolů ;-)) to se nedá popsat to se musí zažít.
Jo a taky píšou že je tam pořád studená voda. (No, musím říci, že studená vypadá ještě trošku jinak ;-))
Ještě navečer valím do Rovereta a zpátky a pak pizza a trošku příjemnější spánek ve 1200 m.n.m.na startu Jurassicu


Herka skáče tak 6/7 m (?)


šťastný skokan/letec ;-))


Fejola


JN s Fejolou ;-))


čtvrtek 14. srpna


z jakéhosi mě neznámého důvodu, se část posádky rozhoduje dnes lízt (místo dalšího OS kanyonu) a zůstává v Ronzu. Zbytek balí a valí dolů do Rivy kde chvilku hledáme a v zápětí už stoupáme vstříc dalšímu dobrodružství. Torrente ALBOLA (JACUZZI)  No. 31 - Riva del Garda. První kanyon s delším nástupem (pokud je výšlap cca 20 min delší) - doposud se najíždělo autem skoro až do vody ;-) Bez problémů nacházíme a už se cákáme ve studené vodě (to je vždycky paráda první smočení, po tom vedru co normálně panuje). Canyon je to poněkud kratší, ale zase docela nadupanej ;-)) co se vodopádů a podobných věcí týče.


někteří do toho šli i po hlavě


tady ale čekali až jim zjistim hloubku ;-))


někdy to chtělo i zatnout zuby a zavřít ústa / jinak byla plná vody ;-) /


moje maličkost v jednom z posledních vodopádů


Dáváme ho (canyon) a po příchodu k autům začíná krápat (vyšlo to přesně !!). Chvatně balíme a ujíždíme bouřce údolím Sarcy do Pietramuraty - nákup všeho možného (nekupte LaSportivy za 15 EU) a pak začíná delší přesun a tím i druhé dějství našeho zájezdu - do hor !!

Bouřce jsme neujeli a silnici z Trenta do Belluna moc neznám protože nebyla vidět (jen voda a voda byla všude kolem nás ;-)) ale najednou konec, překrásná duha (doufám že fotky budou použitelné ?!), a za tmy dorážíme na místo určení. Protože je už tma a není nic vidět (kdo by to čekal co ?) a déšť stále hrozí, rozhodujeme se přespat v nepoužívaném tunelu (za závorou). Ráno sbíráme poslední v noci dorazivší auto a jeho posádku  a zjišťujeme, že spali (5 km od nás) asi 100 m od překrásného skalního amfiteátru, kde se i leze (Erto ?!) a taky tam neprší (spíme tam potom další dvě noci).

pátek 15. srpna


Jsme tu ale kvůli kanyonům a tak Rádovi & co. nezbývá než vstávat (asi po třech hodinách spánku) a jedeme. Val ZEMOLA No. 19 - Erto. Podle průvodce necháváme jedno auto na konci (doporučené místo) a dalšíma dvěma vyrážíme do kopce. Nacházíme parkoviště ze kterého se pravděpodobně nastupuje (chvilka nejasností), ale vrháme se do toho. Nástup od auta měl být 20 min. a asi i byl ovšem terénem skoro kolmým (dolů), plným šutrů (suťoviště) a poněkud nejasným. Ale i tohle jsme přežili a už jsme v kanyonu. Voda ale nikde (skoro ;-) přesto se soukáme do neoprenů a vyrážíme. Už po prvních krocích konstatujeme, že je to nějaké studené. Jestli za to mohla včerejší bouřka, nebo je to tady standart to nevím, ale zima byla pořádná a asi všem (podle namodralých končetin soudě). Ovšem kanyon byl bez konkurence (co se krásy a toho co už jsme předtím šli týká - skalní oblouky a meandry ve vápenci ).


Val Zemola v plné své kráse


hop dolů ;-))


no tady raději ne/hop!


Bylo vidět, že torrentismo v horách bude asi trošku jiná káva. A když jsme došli pod silnici v Ertu a byli 80m pod mostem po kterém jsme předtím jezdili (a o kanyonu pod ním netušili !!)... Ale i tenhle jednou končí a kolem chcíplého (utopeného ?) praste (smrad neuvěřitelný) do prudké stráně a jsme na silnici. Průvodčík opět nezklamal a po 100 metrech naše auto.
Večer pokus nakoupit víno (bláhový pokus, je totiž 15.8. - každý rok na to zapomenu), ale alespoň pizzerie otevřely o půl hodiny dřív tak trávíme večer u X l. bílého v picošce.

sobota 16. srpna


ráno na parkovišti z VW vedle nás lezou ty dva páry Italů co nás včera dohonili na nástupu (a pak už jsme je neviděli) a tak se dávám do řeči. Jsou z Verony a dneska chtějí jít stejně jako my Torrente CIOLESAN No. 16 - Claut. Potvrzují, že to včera bylo studené (ani oni to nečekali ;-) ale jsou z Val Zemoly taky nadšení. A tak vyrážíme Claut, Lesis a už jsme na nástupu (dalo by se tam pěkně bivakovat i hajzlíky tam mají). Ale nás čeká (podle popisu) ještě hodina pěšky do kopce a tak to moc neprotahujeme a dokud není takové vedro vyrážíme.Vedro samozřejmě je (jak po pár minutách zjišťujeme) a turistická 391 nás dlouho nenechá pořádně vydechnout (ani nadechnout). Pak začíná trošku traverzovat a tak nabíráme dech, abychom ho vzápětí zadržovali (opravdu zajímavá turistická cesta) v exponovaných vzdušných traverzech po chodníčcích ( via ferrata, ale bez toho ferra ;-)). Nástup jsme přežili, kanyon našli, neopreny oblíkli (pro někoho je to vždycky nejtěžší část dne - oblíct tu gumu na sebe - viď Kostra) a vyrážíme. Z kraje se zdá, že to bude nuda - tento je doporučovanej i pro začátečníky - ale i dnes to postupně nabírá na zajímavosti a poslední úsek je jedna dlouhá klouzačka ;-)) Ale hlavně voda byla dnes jak kafe (tak teplá, ne černá). Prostě pohodový poslední kousek. Dole se ještě někteří pedofilní jedinci baví skákáním v neoprenech z mostku mezi koupající se italskou omladinu a to je vážení přátelé letos vše.

Sráč & co. valí do Prahy, Klába s Herkou (ti vlastně dneska s náma ani nebyli) už jsou asi taky na cestě a tak se zdravé jádro přesouvá zpět do Erta (nákup asi 8l červeného) a poslední večer pod hvězdami může začít. Dojíždíme zbytky všech povolených ;-) drog co sebou máme a hluboko v noci kdosi vyhrává sázku (o tom kdo poslední usne).

Shrnutí:

Torrente PALVICO - Storo (No. 33.) ***
6/7 slanění (max. 50m), převýšení 120m / nástup 540 m.n.m., 2 hodiny

Rio NERO (JURASSIC) - Tiarno di Sopra (No. 32) ***
26 slanění (max. 25m), převýšení 380m / nástup 1120 m.n.m., 6 h.

Torrente ALBOLA (JACUZZI)  - Riva del Garda (No. 31) ***
8 slanění (max. 20m), převýšení 225m / nástup 315 m.n.m., 2 h.

Val ZEMOLA - Erto (No. 19) ****
14 slanění (max. 20m), převýšení 180m / 870 m.n.m., 5 h.

Torrente CIOLESAN - Claut (No. 16) ***
8 slanění (max. 27m), převýšení 265m / 905 m.n.m., 3 h.

Squadra :

Já, Ríša (Fidel Kostra), Karel K. - dodávka
Klaboch Klába, Herka, Vořech
JN Sráč, Fejola, Ríša doktor
Ráda, Ála, Axa


fotky Richard (zatím), další od JN a Rády snad budou ... ??
a tak zatím SKAJP Lukáš

SKAJP   [úpravy] 12:36 20.08.2003Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 supr15:46:33 20.08.2003
Supr, skvely fotky.
odpovědět 

 hmmm16:54:53 20.08.2003
...to je teda sileny sport :-)) ale urcite krasny
Pepaodpovědět 

 Pěkný20:22:11 20.08.2003
Když to tak čtu , hned bych to zkusil.
Pipasodpovědět 

 Ideální na červenec a srpen21:55:00 20.08.2003
Díky za hodnotnej článek s pěknejma fotkama. Roklování (jak říká jistý TF) je ideální zábava v Arcku když se tam pro vedro nedá lízt. Musím to taky někdy zkusit.
Petr Jandíkodpovědět 

 Asi hloupy dotaz05:34:21 21.08.2003
Vypada to moc pekne. Nikdy jsem se s timhle sportem nesetkala, tak se nezlobte, jestli je muj dotaz hloupej, ale: to se leze (skace, slanuje, postupuje...) jen dolu? Dik Hanka
Hankaodpovědět 
 Re: Asi hloupy dotaz15:06:04 21.08.2003
Presne tak, jenom dolu - alespon pokud jde vsechno dobre (jednou jsem mnel docela neprijemny pocit, kdyz mi neslo stahnout me jedine lano, ale nakonec povolilo).
Valinorodpovědět 
 Re: Asi hloupy dotaz13:29:01 09.09.2003
Zkus se podívat na http://www.raft.cz/serial.asp?ID_serialu=7 , kde je seriál právě o tomto sportu.
Petrodpovědět 

 Helma10:13:52 21.08.2003
Moc pěkný článek.
Proč někteří aktéři nemají helmu? Není to nebezpečné?
A jak moc se při tom ničí neopren?
 Hopodpovědět 
 neopren10:20:39 21.08.2003
neopren se při tom ničí docela fest. co znám chudé jezdce divoké vody, tak na málo vodnaté potoky nosí přes neoprén šusťáky, montérky nebo montérkové overaly.
Lukas B.odpovědět 
 Re: Helma15:05:25 09.09.2003
No, blembak se obvykle fakt nosi. Bez nej to muze bejt taky o ustra :-)
Tomáš F.odpovědět 

 Canyoningové triky11:48:33 21.08.2003
Tato kratochvíle se na první pohled zdá jen jako kompilace známých sportů a činností s tím, že kdo umí plavat, skákat do vody, lézt a slaňovat, může směle vyrazit. Ale tento sport má řadu svých vlastních postupů a triků.
Loni na Korzice jsme pororovali takový půl-canyonig. Půl proto, že jen skákali a plavali, lezecký vercajk neměli. Skupinka klientů se svým vůdcem procházela direkt roklí (kaňonem) potoka, kterou my šli pěšky (nikolv suchou nohou) s tím, že my stupně a vodopády obcházeli, oni skákali, sjížděli a podobně. Jako grupa byli mnohem pomalejší a tak jsem pozoroval jejich triky.

a) Sjíždění vodopádu po zadku. Když někde po ukloněné skále (skoro do kolma) tekl vodopád a skála byla bez stupňů a od vody ohlazená, sjížděli po ní jako na skluzavce. Ten jejich šéfik každého velmi bedlivě našteloval do "sjížděcí" polohy: Ruce zkřížené na prsou  (asi aby je nenapadlo se při jízdě chytat), natažené nohy, kolena k sobě, kolmo zvednuté špičky. Docela tvrdě je do této polohy dokopával - konečně ve vodopádu asi není příliš slyšet povely.
Důvod? Řekl bych, že brnknutí patama a následné kotouly ve vodopádu nemusí být příliš příjemný zážitek. Asi jako při sjezdu po firnovém svahu zavadit zadními hroty maček - zbytek života v kotrmelcích.

b) Přehrada. Tento trik mne nadchnul. Představte si tůňku a pod ní výše zmiňovaná skluzavka, ale ouha - teče po ní jen tenký pramínek vody. Dva statní borci na pokyn svého vůdce zalehají do výtoku, vytvoří hráz a čekají, až se tůňka naplní. Až je vody dost, vyskočí, začíná téct pořádný vodopád, který už tvoří dostatek vody na skluzavkování a při dobré organizaci tam stačí všichni naskákat dříve, než vodopád skončí.
mellounodpovědět 
 Re: Canyoningové triky14:04:08 25.08.2003
Dovolím si doplnit Martina Mellana (mimochodem, čerstvě šťastného otce, k čemuž mu ještě jednou gratuluju).
Těch roklařskej triků je fůra. Vybavení mnohem víc připomíná matroš speleoalpinistů než ten běžnej, horolezeckej, mnohé techniky jsou přebírány z této intedisciplíny, ovšem roklaři časem vyvinuli mnoho zcela vlastních postupů, mnohdy se zásadně lišících od těch "normálně" užívanejch.
V rokli to bejvá místama i vo hubu, je skutečně důležité, alespoň do těch težších roklí bejt slušně připravenej a ovládat ty svoje hejblátka zdobící sedáček.
Ne nadarmo je např. ve Frencii na trhu několik titulů věnujících se výhradně metodice v roklích.

Jo a taky o kousek dál se někdo zmiňuje o "převlečnících" na neopreny. Dobrá věc. Skvěle se osvědčily jeskyňářský kombinézy (neodpustím si reklamu: u nás na trhu fa Hysko, popř. slovenský Meander).

A dobrá rada: SLEDUJTE POČASÍ. Dlouhý rokle můžou bejt kurevsky vo hubu!

něco odkazů pro roklaře o roklování (chcete-li canyoningu)
http://www.geocities.com/Yosemite/Gorge/6358/welcome.html
http://perso.club-internet.fr/wallezj/sierrafinal.htm
http://www.canyoneering.net/canyoneering_home.html
http://www.petzl.com/FRENG/tech/canyonframe.html
http://www.creaweb.fr/canyoning/
http://www.expediciones-sc.es/
http://www.canyoneeringusa.com/group/swell.htm
http://www.sitesnature.com/~popeye/data/Alquezar.htm
http://www.members.tripod.com/alpman/html/canyon.htm
http://www.geocities.com/Colosseum/2970/speleo.html
http://www.canyoning-reunion.com/
Tomáš F.odpovědět 
 Re: Canyoningové triky23:36:49 03.09.2003
Jestli tě můžu doplnit: jak píšeš, že sjížděj tobogoš s rukama křížem atd., tak mi jezdíme do Julských Alp a je tam jeden vyloženě komerční kaňon (za vstup platíš asi 4 eura, když jdeš s místní agenturou tak cca 35 euro!!!), kterej se jenom skáče a na konci jsou dvě skluzavky. Ta delší má asi 12 metrů (chvíli skála, chvíli ve volně, pak zas skála a žuchneš do tůńky), drobet se stáčí a když budeš volnej, nenapneš se, můžeš schytat pěknou pecku do zad a v tom "sjezdu" se i votočit čelem ke skále (to se mi letos stalo, protože sem se na to vybodl a byl jsem volnej jak ...) Naše lidi proto vždycky pořádně připravíme: sednou si, překřížej nohy(ale pořádně, ne jako já :-), ruce taky a ještě se jimi chytnou za vestu na ramenech, zpevněj tělo, hlavu skrčej na hruď a pak je tam sami pošlem. Když se díváme ve městě na fotky agentur, nechápem, jak tam maj klienti rozcapený ruce a nohy a ještě se u toho smějou (nebo to jsou průvodci, protože jsme je tam párkrát viděli taky spouštět klienty).
Tu "přehradu" my děláme pro pobavení. Když někdo slaňuje, tak aby to pořádně schytal do kebule. Nevím, jestli pomůže, když ti dva udělaj přehradu, pustěj ji a rychle tam naskáče několik lidí. Vona ti tolik vody zase nepřidá. Pochybuji.
Co třeba jsem si hodně zvykl dělat při slanění je, že nejdu klasicky s nohama po skále a vlastně po ni sjíždím jako po skluzavce. Na některejch vodopádech máš řasy a podobný zelený svinstvo, na kterých lehce uklouzneš, takhle budeš mít nejvýš zelenou vestu. Když klasicky slaňuješ delší vodopád (30-50m), může na tvoje holeně působit velkej tlak a v půlce toho budeš mít plný zuby. Když to budeš sjíždět, tak to schytáš jen do helmy a hlavy :-) Budeš chytřejší. Ale musíš dát bacha, aby se ti něco nedostalo do osmy. zatím čus bus Olin
Olinodpovědět 

 dotaz10:29:32 22.08.2003
Ahoj,bylo by mozne zaslat o techto kanonech pro pripadnou navstevu nejake podrobnost? Spani,delky k nastupu, presnejsi misto kde se nachazeji? Diky Pavel
pavelodpovědět 
 poznámka autora ;-))19:26:26 22.08.2003
čau Pavle,
jestli chceš kokrétní a přesné údaje - to je spíš někde na posezení nad mapou a sklenkou něčeho dobrého ;-)

konkrétně v "okolí" Arca stojej za to asi tak tři kaňony (Palvico, Rio Nero a Albola) potom kousek pod Limone jsou dva co vtékají přímo do Gardy (Torrente Baes a San Michele) a potom ještě Vaio di Orsa a možná Aviana (ten jsme nešli). Ideální je koupit si průvodce (už má tři díly) na celou Itálii (Arco je ve dvojce), tam zjistíš všechno. Ovšem pokud umíš italsky ;-)) (trojka je i s německým a francouským překladem ). Letos jsme podle průvodce šli dva pod Cortinou a musím uznat že to sedí perfektně. Všechny tři vyjdou dohromady na 60 EU (minulý týden v Arcu jsem je kupoval). Jo a ještě se k nim samozřejmě hodí podrobná turistická mapa 1:50 000, nebo 1:25 000, ty koupíš všechny v Mapisu na Smíchově.

Co se spaní v okolí Arca týče to je poněkud horší, pokud tam jezdíš lízt tak to znáš, samozřejmě, že jsou místa kde se dá (dole u Gardy ale snad ani ne), ale ty si každej hlídá a nic ti o nich neřekne ;-)) Já pokud jsem tam na den dva, tak spím venku, pokud na díl, tak do kempu (teplá sprcha, klid a žádnej stres (doporučuji spíš ty u Lago di Ledro).

Stačí ;-)) ??!

klidně se ozvi jestli chceš ještě něco, teď tak do konce září se tam dá pořád jezdit, takže příjmnou zábavu.

Lukáš
L.Ch.odpovědět 

 Já chci takýýý....10:56:24 22.08.2003
To je super! Skvele fotky... ja chci takyyyy, vemte me s sebou ;o)
steepodpovědět 

 fotky23:10:30 22.08.2003
Fakt nádherný vobrázky. Chtěl bych se zeptat čim si to fotil - vypadá to že je tam všude poměrně dooost vody :-)) tak jestli máš vodotěsnej foták a nebo si fotil normálním, a v tom případě jak si ho chránil proti namočení. A jak proti nárazu? Díky
Kodlodpovědět 

 Jak je to s jistenim?09:19:17 24.08.2003
Zajimalo by me jak je to s jistenim na tech usecich, ktere se musi slanovat. Jestli tam jsou ve skale oka nebo jak...?
steepodpovědět 
 tak ještě autor ;-))20:08:10 24.08.2003
tak předně, nefotil jsem to já, ale Ríša z Bíliny (ty zveřejněný fotky), pak tam ještě fotili dva kluci, ale ti zatím ještě nic neukázali (??!). Foťáky byly všechny digitální, Ríša má Canona V3 (takovej malej automat) s podvodním pouzdrem, pak tam byl Olympus 4040 (tuším), taky v pouzdru a FUJI (snad 601? takovej malej na vejšku ?) ten bez pouzdra.
Avšak pozor !! do obou pouzder nateklo (!!??), pak jednomu praskulo zavírání (Canon) a to PROFI Olympus pouzdro se zase jednou po kontaktu se studenou vodou zevnitř orosilo - nepoužitelné. Honza to Fuji v pouzdru neměl, měl ho zabalenej v takovém rolovacím pytlíčku pro vodáky, do kterého neteče. A když chtěl fotit, tak ho musel vybalit, počkat až mu oschly ruce a pak fotit.
A ještě jedna technická - většina prezentovaných fotek je vystříhnutá z videa (AVI), které ten automat Canon dělá 640x480. Při normálním focení si totiž dělal s časem co chtěl (nemá manuální nastavení) a tak se ty fotky skoro nedají použít, je tam totiž málo světla.

Co se jištění týká, tak ty komerční kanyony (to jsou ty do kterých tahaj za bakšiš klienty, u Arca to jsou všechny výše jmenované) jsou vystrojený dobře. U každýho slanění (i toho které se dá bez problémů skočit) minimálně nýty (obvykleji i řetěz mezi nimi) a mailonka na provlíkutí lana. Většinou je to i zdvojený aby jsi si vybral jestli slaňovat vodou nebo mimo vodu ;-))
Zajímavější to začne být v dalších kanyonech, třeba v horách, kam se už tolik lidí nedostane. Tam se slaňuje třeba i za stromy (pokud tam teda nějký jsou ;-)) a nýty jsou viditelně staršího data. Ve zmiňovaném průvodci to i popisujou a u něterých je poznámka, že je to kompletně na přenýtování. Při našem posledním (popisovaném) výletu jsme už měli sebou i nejtovačky a nejty, ale nakonec jsme je sebou ani netáhli (protože jsme si vybrali kanyony - podle průvodčíka) vystrojené dobře. Teď s odstupem času a když jsem viděl jak to jištění dokáže voda orvat, si je příště vezmu sebou určitě.
Stačí ?

Lukáš
L.Ch.odpovědět 

 Slovinsko22:27:40 25.08.2003
Jo, docela pěkný fotky. Říká Vám něco Slovinsko - Julské Alpy. My tam jezdíme na kaňony už ňáký roky.
Olinodpovědět 
 Re: Slovinsko00:25:45 26.08.2003
Jestli můžeš tak napiš jména nebo polohu těch kaňonů co jsi šel za ta léta v Julských Alpách,popř.jestli existuje průvodce.Mockrát dík Ríša
Ríšaodpovědět 
  Re: Slovinsko22:26:09 02.09.2003
No, na kaňony v Julkách tištěného průvodce neseženeš (aspoň o něm nevíme) a informace se získávají blbě. Zkusím Ti něco poslat, ale chvilku to bude trvat, teď zrovna lítám jak blázen a na netu jsem jen občas. Do 14 dnů se to snad zlepší. Zatím čus Olin
Olinodpovědět 
   Re: Slovinsko17:35:52 26.05.2004
Ahoj, letos se chystam do Slovinska na hory a rad bych vyzkousel i canyoning. Poslete mi prosim nejake informace o mistech kde se canyoning provozuje. Diky.
Tomasodpovědět 

 pruvodce16:32:47 26.08.2003
BTW kde se da v Arcu ci okoli sehnat pruvodce na kanyoning a lezeni ?  Pokousel jsem se to tam hledat, ale neuspel jsem (ani v lezecke prodejne). Ono na hledani neni moc casu, u Gardy je porad co delat.
Valinorodpovědět 
 Re: pruvodce20:24:09 27.08.2003
V Arcu mají průvodce v "knize" po pravé straně takové té hlavní úzké uličky, co jsou tam i lezecké krámy.
L.
L.Ch.odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:

Plechý
 Databáze cest:
Všechny cesty (141860)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Otrhaný Zoltán 7B -
Otrhánek 7C -
Od Javoru K Buku 5B Ptačí Stěny
Bramborák 6A Sněžník
Supertravers Soft 7A Holštejn
Nově komentované:
Supertravers Soft 7A Holštejn
Supertravers Soft 7A Holštejn
Šmodrchal 5- Veveří
Langoš 6B Sněžník
Medděd 8A Loučovice

 Nově v diskusi:
Re: Lom Černotín - Hluzov: The END | Re: Saske Svycarsko | Re: Lom Černotín - Hluzov: The END | Re: Saske Svycarsko | Re: Saske Svycarsko | Lom Černotín - Hluzov: The END | Re: Saske Svycarsko | Re: software pro průvodce | Re: Saske Svycarsko | Re: Všem Vlko Davům Českého národa |

 Nové komentáře:
Re: My také | Re: průvodce | Re: v sobotu v poledne | Re: Penize | Re: Už zase ... | Re: Penize | Re: A co je špatně? | Re: Penize | Re: Penize | Re: A co je špatně? |

 Kde to vře:
Postarají se netrpěliví horolezci o rozšíření pandemie COVID-19? (221)
Vrtulník zachraňoval "nelegálního" skialpinistu v Krkonoších (57)
Film: 3 týdny po vlastním v Británii (7)
Chemické malty (3)
Horolezecký průvodce na skály na Slavíčku (3)
Průvodce Hřebeny (3)
Free on-line „biák“, do vašich domovů… (2)
Adam Ondra: Road to Tokyo #58 (1)

 Nově v inzerci:
Hledám spolulezce/spolulezkyni | skialp boty Arcteryx | Koupím dřevěnou posilovací desku | Sport and fun:) | Lana Millet | La Sportiva Katana | Koupim posilovaci desku | Dynafit Broad Peak | 1 600 Kč - OCÚN OZONE PLUS - nové!!! pouze nesedí :( | Friendy Black Diamond X4 |

 Anketa:
Jak dál s magnéziem?
 Magnézium uznat jako standard. Usilovat o povolení Mg ve všech oblastech. Vymáhání zákazu je čistě věcí ochrany přírody. 
 815 
 Mg povolit od určité obtížnosti. Definovat to a vyjednat to ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednaná pravidla, pokud možno striktně dodržovala. 
 423 
 Rozdělit oblasti na klasické a moderní. Klasické – úplný zákaz. Moderní – úplné povolení. Rozdělení vyjednat ku shodě mezi ČHS, místní lezeckou komunitou a místní ochranou přírody. Vymáhání případného zákazu je v zájmu všech třech složek a měly by navzájem spolupracovat tak, aby se dojednané rozdělení, pokud možno striktně dodržovalo. 
 4519 
 Mg zakázat ve všech pískovcových oblastech. Tradice je tradice. Spojit síly mezi ČHS, tradičními lezci a ochranou přírody a zavést to do praxe. 
 667 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.