LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Dobrej horolezec udělá s kruhem 4 metry. Skočí, přitáhne, sedne, stoupne a odrazí se.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Slovinsko
Frankenjura Band 1 a Band 2
Vyšel nový průvodce na Škrovád

Závody
MMČR v lezení na obtížnost (23.10)
Akademické MČR lezení na obtížnost (11.11)
Dry Tool Cup 2021 (04.12)

Žebříček
Cesty:
36.Mlejnek 10096
37.Hronek 10068
38.Šifra 10054
Bouldry:
36.Čech 9125
37.Chovanová 9078
38.Bureš 9075
Hory:
21.Sejbal 2654
22.Čáp 2566
23.Neuwirth 2546

Výsledky
MMČR v lezení na rychlost (17.10)
MMČR v boulderingu (24.09)
MS v lezení (16.09)

Deníčky
5187 lezců
932123 cest
Nové přelezy:
Panychida 9+/10-
Yanap 7b+
Broken Sou 7c
Amores Per 7c+
La Looz 8a
Sevasti 7b
Aurora Ext 8a
Aurora 7b
Brutus 8B
Desperado 9+

Stěny
Lezecká stěna Polička - Polička
Prostor Letňany - Praha 9
Olympia - Brno - Modřice

Prodejny
Rock Point - Palác Flóra - Praha 3
Lezec-shop.cz - Štěchovice
HUDYsport - Brno

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Valná hromada ČHS - program

28.3.2004

Na nadcházející neděli 28.3. 2004 je svolána Valná hromada Českého horolezeckého svazu. Podívejte se, co všechno bude na programu, jaká je zpráva předsedy, komisí, jaký je rozpočet atd.

Více viz plné znění oficiální informace ČHS pro oddíly a delegáty.

Lezec.cz   [úpravy] 08:24 22.03.2004Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 VH13:43:24 22.03.2004
Už jsem se díval před časem. Vznesl jsem  k nějakým věcem, které mi nejsou jasné dotaz jak písemně tak v diskusi na stránkách ČHS ( http://www.horosvaz.cz/forum/f.phtml?rb=forum ) a to již minulé pondělí. Dosud jsem neobdržel sebemenší reakci či odpověď, tak vyčkávám. Není mi moc jasné jak hlasovat o rozpočtu, ke kterému mám jisté výhrady či ve mne budí nedůvěru stejně jako jisté položky uvnitř. Doporučuju všem, kteří máte před sebou buletin či přístup na NET, aby si porovnali loňský schválený rozpočet a skutečně čerpané finanční prostředky. Asi jsem natvrdlej, ale nebyly mi jasné i některé zprávy komisí....no více v diskusi na ČHS. Na tomto webu, ale i jinde zaznívá velice často hlas, že jste s činností ČHS nespokojeni a neposkytuje Vám to, co by jste si představovali.  Pravda je že bez větší aktivní účasti členské základny a jistého tlaku a aktivního přístupu k věcem lezeckým -veřejným se těžko něco změní. Za týden je vrcholné shromáždění spolku, kterého jsme členy a nikde žádné návrhy na změnu, požadavky, nápady, konstruktivní kritika.....prostě ticho po pěšině jako by se nic nedělo. Těžko potom můžeme naříkat, že něco nefunguje, pokud jasně nespecifukejeme sami, či přes své zástupce, jaké máme představy o ČHS, o jeho fungování, o čerpání rozpočtu, o prioritách atd.. Pokud se nepletu, tak se vstupem do EU, vznikem parků NATURA a sladěním našeho práva na ochranu přírody s Evropským by měl zaniknout onen elitářský klub členů UIAA, kteří jediní mohli lézt v CHKO a NP. Poté by se měla všechna omezení a pravidla vztahovat na všechny občany a nemělo by cokoliv být podmíněno členstvím v nějaké organizaci. Jsem zvědav na reakce těch všech, kteří jsou v ČHS pouze proto, aby si mohli legálně zalézt. Minulý týden mi  jeden kamarád řekl, že mezi těmi 20 lety co lezl 500 cest ročně bez členství v CHS a tím rokem kdy členem je,  nevidí žádný rozdíl ( mimo to, že ho to stálo 300 ). Z mého pohledu je ČHS jistě potřeba.....i když má bohužel do bezchybné, fungující, uživatelsky příjemné, k členské základně vstřícné organizaci opravdu hodně, ale hodně daleko. Cosi se daří, ale řada věcí zase ne....stačí mrknout na web www.horosvaz.cz a příspěvky v komisích atd.....každý si udělá obrázek sám - a to nejen z podoby webu.
Jistě mi MM napíše, ať si uvědomím, že dělá VV práci bezplatně. Jasně dělá, ale nikdo nenutil nikoho do VV kandidovat a z toho, že bylo více kandidátů než židlí je patrné, že je o funkce ve VV zájem. Já jsem taky předsedou HO bezplatně, vyměňujeme desítky kruhů bezplatně, pořádáme závody bezplatně....a nikoho s tím neotravuju, protože je to moje svobodná volba....
Každý si má možnost vybrat zda se mu chce či nechce být dobrovolným aktivistou bezplatně s tím, že časem třeba využije kontakty, vědomosti či mu někdo na VV poklepe na rameno a řekne...Dík děláš to fakt dobře.
Radim Bzuraodpovědět 
 Re: VH16:00:46 23.03.2004
Někdy to vypadá, že málokteré dvě skupiny se tak okázale ignorují, jako ČHS a její členové. Jímá mi pochybnost, má-li ta hromada nějakou cenu. Něc tam plácnout a dát do zápisu?
Honza Pušodpovědět 
  Re: VH20:37:22 23.03.2004
Hmmm....už mě jímá beznaděj.....ověřil jsem dokonce telefonicky zda mail na svaz dorazil - dorazil a byl přeposlán místopředsedovi. Připomenul jsem se i v diskusi ( 3X ) na webu ČHS a stále nic žádná reakce od VV....lépe řečeno povzbuzení ze strany Aleny Č. a několikero mailů typu...´že se na to nevy.....tak nevím zda je to věc náhody či záměr....nechci šířit paniku....ale jakmile se diskutovalo třeba o maglajzu byl tady na lezci i na webu ČHS snad každý činovník ČHS, ale jakmile se jedná o čerpání loňského rozpočtu a vysvětlení položek v rozpočtu letošním pro fundované hlasování je ticjho po pěšině.....( to je samozřejmě spekulace, ale co jiného si může pouhý pěšák v ČHS myslet když je systematicky ignorován )
Radim Bzuraodpovědět 
   Re: VH21:29:51 23.03.2004
Třeba ten maglajz je dobrej, aby pozornost byla odvedena jinam? Vrtěti psem. To byl vtip!!!...Byl? Nicméně takhle, v tomhle stavu, na VH vzneseš dotaz. Ten bude zanesen, a za rok Ti bude odpovězeno. Další rok můžeš žádat upřesnění...
Honza Pušodpovědět 
    Re: VH14:40:29 24.03.2004
Hoši, pláčete dobře ale na špatných prsou. Pokud máte dojem, že by valná hromada měla vypadat jinak,že je něco špatný, nejdřív se podívejte, koho jste na na VH vyslali a jestli tam ob Vás vůbec někdo jede. Především je ale na to pracovat včas, protože se za těch pár hodin už nemůže nic podstatnýho vyřešit, snad jen odhlasovat. Ještě jedno upozornění: Podle kusých informací mají někteří navrhnout, aby na VH jezdili jen zástupci krajských svazů. Osobně to považuju za hodně nebezpečný, za okleštění práv oddílů (klubů) vznést svůj názor.
Ťéšaodpovědět 
     Re: VH15:41:10 24.03.2004
"Především je ale na to pracovat včas, protože se za těch pár hodin už nemůže nic podstatnýho vyřešit, snad jen odhlasovat" Pravíš. "Si, Padre!" Souhlasím já. Mám pocit, že o tohle se právě R.B. snaží, když v předstihu chce něco vysvětlit a obesílá tím Svaz a urguje odpověď. Není první, a není první ani v tom, že mu nikdo neodpoví. Takže nakonec může jenom něco na VH odhlasovat, nebo ne. Právě o tu možnost spolupracovat celoročně se svým vlastním Svazem jde. Ale pracovat s někým, kdo tě ignoruje jde dost blbě. A je to docela specialita. Potřeboval jsem jednou informaci a tak jsem opatrně napsal do DAV. Jen tak to zkusit. Za čtrnáct dní mi přišla odpověď s omluvou, že to tak dlouho trvalo. A to jsem nebyl ani jejich členem.
Zdravím j
Honza Pušodpovědět 
      Re: VH14:09:05 25.03.2004
Děkuji za zastání...tím zástupcem oddílu jsem já...a jak jsi správně Těšovi odpověděl...opravdu jsem se s několika týdenním předstihem domáhal vysvětlení ...viz web ČHS...leč marně
Radim Bzuraodpovědět 

 Předsedové a zástupci...15:47:49 24.03.2004
...přijeďte všichni dostanete bagetu a knížku.
 jirousodpovědět 
 Zásadní otázky!16:26:16 24.03.2004
1) Šunková, kuřecí, nebo vegetoš? 2) Budou v té knížce obrázky? Nahoře bez? A dole? 3) vodpovítekurvafixužtomuradimovibzurovinebo? ne?
Honza Pušodpovědět 
 Re: Předsedové a zástupci...16:46:56 24.03.2004
Seš jeden z těch, co by měli rychle odpovídat na pokusy o kontakt. Pozdravuj mámu!
Ťéšaodpovědět 
  Re: Předsedové a zástupci...17:18:15 24.03.2004
Popravdě řečeno jsem Radimův příspěvek nečetl a ani nebudu. Pravděpodobně to je stejně směrovaný na VV a já jsem kancelářská krysa co přesto že se bude vedle monitoru stvět na hlavu tak mu nepomůžu protože ručičky v hlasování zvedá někdo jinej. veškerý kontakty na VV jsou na webu horosvazu tak je použijte a piště těm "nahoře", a že neodpovídaj??? a co já s tím???

Jaký budou bagety ještě nevím. Fotek v knize je hafo.

Čugo Jirous
 jirousodpovědět 
   Re: Předsedové a zástupci...17:28:02 24.03.2004
Dotaz přespolního: Kdy se budou rozdávat ty bagety a knihy? Nemohlo by to bejt už na začátku, abychom stihli jestě zajet do IKEY a večer ještě zmákli Prodanku v Národním? Když jezdíme s odborářema pískat na Staromák, tak se to dycky v poho stihne.
Papoušodpovědět 
    Re: Předsedové a zástupci...17:48:49 24.03.2004
V nejhorším to prohodíme! Nejdřív to Národní, pak bageta a Ikea jako šlusakord. Jo! Národní? To je něco novýho na Zličíně? A co že tam prodávaj? Nevěsty? Co ftý prase dneska fšechno ale nemaj!
Honza Pušodpovědět 
   Re: Předsedové a zástupci...07:15:07 25.03.2004
Čugo Jirousi! Je to možná lapálie, ale třeba to o něčem také svědčí. Když jsem letos jel k Vám pro kartičky, nejprve jsem dohadoval termín (emajlem). Bylo to s tebou, to si pamatuji, neboť s osobou stejného jména (ale jiné generace a zálib) jsem se stýkával a tak mi to utkvělo. Tázal jsem se, kdy mám přijet, aby tam někdo byl, neb mám své zkušenosti. Odpověděl jsi mi (emajlem), trochu podrážděně, že máte přeci úřední hodiny a v dobu mnou navrhovanou tam budeš "samozřejmě také". Samozřejmě nebyl a ani to nepřipravil, naštěstí tam byla Aleena a ta to vzhledem k malému počtu a asi vedená mateřským soucitem při pohledu na mé smutné oči udělala. Pro mne jsou to čtyři hodiny, ale někdo může jet zdaleka. Emajl na mne i telefon jsi samozřejmě měl. Je to ptákovina? Na...iritoval jsem Tě teď? je mi fakt líto, ale... když už říkáš, co ty jako ta kancelářská krysa musíš, a co ne.
Honza pušodpovědět 
    Re: Předsedové a zástupci...11:22:47 25.03.2004
: ) pozor jsem vznětlivej... No, asi jsi měl přijet v ty úřední hodiny, i když kdo má peška tak mě tu ani v tyto hodiny nezastihl.( většinou tu ale jsem, nebo někdo jinej) Nebudu se rozspisovat jak to tu letos perobíhalo a že jsem tu byl vlastně sám na 10 000 členů.

K tomu mailování si neodpustim to sem nedat s poznámkou že jestli ti tohle příjde podražděný tak nevim nevim co by řekli lidi co jsem jim dal fakt kotel. Stručnej ten mail byl, to uznávám, ale nebyl čas na cukrování po mailu.

Zdar,
tak čti
Úřední hodiny
Pondělí 9 - 12
Úterý 12 - 15.30
Středa *****
Čtvrtek 14 - 17
Pátek 9 - 12

když zavoláš, můžeš po dohodě přijít i jinak.

zdravím Jirous.
----- Original Message -----
From: "Jan Puš"
To: "CHSinf" <info@horosvaz.cz>
Sent: Monday, November 24, 2003 6:51 PM
Subject: Kartičky


Hoj!
Rád bych došel vlastníma nohama k Vám pro kartičky na budoucí rok
(tuším 2004). Posílám seznam a ptám se kdy tam někdo vhodný k tomuhle
úřadování bývá?
Díky! A zdar!

Jan Puš

Jirous

 jirousodpovědět 
     Re: Předsedové a zástupci...11:27:46 25.03.2004
A ještě něco: kartičky vystavuju na místě na počkání protože se tu jede z ručky do ručky prachy za kartičky a pět minut někdy i dýl si na kartičky počkat můžeš.
Nevim jestli se nepleteš tou Alenou? (
 jirousodpovědět 
      Re: Předsedové a zástupci...12:01:39 25.03.2004
Chybí Ti tam jeden následný mejl. Ale já si mejly neschovávám, takže je to na nic. V tom jsem Ti říkal, kdy tam dojedu - V úředních hodinách). Mám silný pocit, že jsi mi na to i odpověděl, ale v tom se mohu mýlit. Byl jsem tam pak 27.11. ve čtvrtek v úředních hodinách. Neb jest třeba být přesný, připouštím že můj emajl nedošel a s tvou odpovědí se mýlím. (?). V tom případě soráč a hanba elektronické poště! Hlavně že to dobře dopadlo! Katičky mi vydávala paní, která tam byla. Obličeje si nepamatuji (události ale velmi dobře), takže to mohl být kdokoliv!
Čus! Popudlivý zůstaň, pokud lezeš krátké silové věci, je takové popuzení dobré! Závodíš-li, můžu vždycky přijít, dáme řeč, a budeš vítěz!!!
Honza Pušodpovědět 
       Re: Předsedové a zástupci...12:23:12 25.03.2004
Jo Jo,tady je ten další mail:

Dík! Nejspíš ve čtvrtek a v nejhorším v pátek tam dorazím!
Pro usnadnění ještě jednou přikládám seznam:

na tento mail jsem neodpovídal...proč taky?

Ta paní byla Jarmila, a když tu nejsem v úředních hodinách já, je tu ona nebo Jindra. prostě tu někdo je. Já tu za tejden končim takže už si pískám, byla to dobrá civilka ale...škoda roku a půl.

Jo jo klidně pokecám, jsem typ co musí mít poslední slovo : )

ještě jeden arogantní mail co jsem tu jménem ČHS splodil:

Sorry
ale myslíš že jsi jedinej kdo chce za oddíl průkazky v lednu???
Je 475 oddílů a 1000 individuálů a kdyby mě měl každej ještě otravovat mailem kde jsou po tejdu jejich průkazky tak se z toho poseru a průkazky budete dostávat po dvou měsících.

čugo trochu podrážděnej Jirous "mier" :)

PS průkazky jsem nesl včera na poštu...možná předvčírem.


 jirousodpovědět 
        Re: Předsedové a zástupci...12:51:50 25.03.2004
Nojo! Na ten mejl věru odpovídat nebylo třeba. Ta paní jenom říkala, že neví, zda ty kartičky stihne, když tam ten Jirous není a nepřipravil to! Tak jsem to v duší své spojoval s Tebou. Věř! Byly to hrozné chvíle čekání, zda-li do Prahy nebudu muset znova!!! Jinak pět minut počkám klidně. I deset! Z toho, co jsi dodal jako dokument své dráždivosti vonkoncom vyvozuji, jak jsem na civilkáře hodnej (kdo mi pochválí, když né já!?). Zajišťuji kartičky v předstihu, v listopadu a ještě se pěkně ohlásím.

Hlavně zdraví, starcům klid a mládí rozhněvanost! Honza.

p.s.Bagetku bych prosil bez masa a majonéza nechť jest čerstvou:)))
Honza Pušodpovědět 

 Ad rozpočet17:45:08 24.03.2004
Co takhle nalejt trochu víc peněz na přejišťování skal? Co třeba zrušit příspěvky na dámskej mejdan, na vejlety repre a podivné dotování dovolených na chatách v Tatrách? 
Papoušodpovědět 
 Re: Ad rozpočet18:02:45 24.03.2004
Na tento prispevek se neda odpovedet jinak, nez ze potom zrusme repre, ale jsem zvedav na co nam pak da sazka vetsinu penez, ktere do svazu plynou. Takze papousi tady neni prilis prostor pro popichovani, ale tyto populisticke vykriky nikam nevedou. radeji si skutecne precti rozpocet a hlavne kryti zdroju u jednotlivych komisi.
Radek
zobanodpovědět 
  Re: Ad rozpočet21:58:45 24.03.2004
Asi jsem zbytečně zvídavý, ale v konečném vyúčtování roku 2003 je položka "převedeno do úspor" cca 940 tis.Kč. Neměla by VH dostat i informaci o výši úspor?
Johnodpovědět 
  Re: Ad rozpočet23:04:40 24.03.2004
No, positivně: Je fajn, že peníze od řadových členů se +- kryjí z investicemi do komisí pracujících pro řadové členy (samozřejmě teď říkám jen svůj názor na financování) a nedotují přímo reprezentanty. Nicméně ty položky moc konkretizované nejsou.
Sazka. Platí za výkony, nebo za velikost organizace, tedy členy? Já to slyšel pokaždé jinak. To tedy není rejpanec, ale dotaz.
Honza Pušodpovědět 
   Re: Ad rozpočet00:28:49 25.03.2004
Na každé Valné hromadě to Honza Bloudek opakuje: část peněz od Sazky jde podle počtu členů a část podle reprezentace. Stát si tak od ČHS vlastně kupuje reklamu.
Kuba Turekodpovědět 
 Re: Ad rozpočet14:18:30 25.03.2004
ČAO Papouši....peněz na údržbu oblastí je dost...každý rok přebývají. Není lidí, kteří by ale kruhy vyměňovali. Je to práce dobrovolná, bez nároku na honorář...obdržíš matroš a tluč. Že má ČHS placené udržovače skal? Ano má. Že ti není jasné co za celkový plat 550 000 Kč vyměnili? Hmm to mě není jasné také ( viz. mé dotazy na webu ČHS ). Proč nejsou využiti i v jiných lokalitách než v Č. Ráji....? Tak to taky nevim....ptej se stejně jako já VV a doufej že ti bude odpovězeno.
Radim Bzuraodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Petr Bok
13A
 Databáze cest:
Všechny cesty (153936)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Dámská Záležitost Xb Údolí Loubenského Potoka
Kořenová IXa Čížkovy Kameny
Po Schodoch 2 Tišina A Smrk
Z Hádky Do Pohádky VII Prachov
The Double Twins 5b Kalymnos
Nově komentované:
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh
Jan Kareš Climbing Team 9/9+ Tetínské Skály
Underground IXb Labské Údolí - Pravý Břeh

 Nově v diskusi:
Re: Dratnik | Re: Porfyr je vulkanického původu | Re: Dratnik | Re: Dratnik | Re: Lezeckých materialu je spousta | Dratnik | Dratnik | Re: Lezeckých materiálů je spousta | Re: Lezeckých materiálů je spousta | Porfyr je vulkanického původu |

 Nové komentáře:
Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: Diskriminace od CHS | Re: hezkej duchod po olympiade | Re: hezkej duchod po olympiade | Začínající |

 Kde to vře:
Horská služba v Tatrách zachraňovala včera českého horolezce (65)
Nový automat pro umělé stěny na jištění prvolezce (31)
MZV ČR: Čeští horolezci, uvízlí v Pákistánu, se vrací domů (28)
Uniqa: záchranu českých horolezců z Rakapoši neuhradíme (25)
Video: Laura Rogora leze cestu Erebor 9b/+ (20)
Mistrovství ČR mládeže v lezení na obtížnost: výsledky (14)
MČR v boulderingu ve Slaném (12)
Mistrovství ČR v lezení na rychlost Brno (11)
Horolezci Jakub Vlček a Petr Macek jsou z Pákistánu doma (10)
Jakob Schubert: 1. opakování DWS Alasha 9a(+) od Chrise Sharmy (8)

 Nově v inzerci:
Silvretta 300 + láhve outdoor | Péřový spacák | Dětské boty La Sportiva | trekingové boty Columbia peakfreak x2,vel.43 | Deuter Aircontact 55+10 | Zimní Sir Joseph Erratic 850 | gumy | lezení Olomouc a okolí | Praha pondělí 25.10. | Petrohrad |

 Anketa:
Používáte nástupový kobereček?
 Ano 
 386 
 Jen na písku  
 177 
 Ne 
 466 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.
Hledáte si pěkné ubytování v ČR na Váš výlet či dovolenou? Vyberte si na webu MegaUbytko.cz v sekci chaty a chalupy pronájem. Pokud plánujete cestovat na Slovensko a potřebujete ubytovanie na Slovensku, ty nejlepší ubytovací zařízení, chaty, chalupy, roubenky naleznete na stránce chaty na prenájom.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.