LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Lepší starej horolezec, než mrtvej hrdina.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vyšel nový průvodce na Škrovád
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce

Závody
SP boulder, USA (21.05)
SP Innsbruck (23.06)
SP Villars (01.07)

Žebříček
Cesty:
48.Audes 9899
49.Štalmach 9844
50.Šimek 9821
Bouldry:
48.Štalmach 8603
49.Hronek 8578
50.Šlapák 8506
Hory:
24.Kočvara 2248
25.Příjmení 2226
26.Brzobohatý 2210

Výsledky
SP Meiringen (16.04)
2. nominační závod v boulderingu (10.04)
1. kolo ČP na obtížnost Zlín (27.03)

Deníčky
5126 lezců
897037 cest
Nové přelezy:
40+ Vrací 8A
Líc 9
Loacher 7b+
Angry Bird 7c+
Nicola La 7c
Neolitic L 7c
Andromeda 7c+
Chilli 9
Kdyby Pras 9
Limpieza M 7C

Stěny
Lezecké centrum Mammut - Praha 7 - Holešovice
Fitpark - Uhříněves
Le Blok - Ostrava 1

Prodejny
HUDYsport - Liberec
HUDYsport - Strakonice
Mapis - mapové informační středisko - Praha 5

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku - Kleiner Halben

LI. díl

Škoda, že věž, o níž bude dnes řeč, nestojí někde úplně osamoceně v lese, ale uprostřed Saska a Brandu obklopena stovkami jiných věží.

Kdyby totiž Kleiner Halben vyrostl kupříkladu někde v lese, třeba pod Řípem, stal by se dozajista oblíbeným a významným lezeckým cílem. Při jeho nynější poloze, a ta se pravděpodobně nezmění, se volba jeho výběru pro lezecký den musí nutně střetnout s odvržením mnoha jiných zrovna tak pěkných cílů.

Brand není tou nejčastěji navštěvovanou oblastí ze strany českých lezců. Není to ale proto, že by nabízel jen mizerné lezení. To spíše naopak. Problém vězí v tom, že přednost dostanou věhlasnější oblasti, a na Brand se tak nějak nedostává. Přiznám se ale, že patří mezi mé nejoblíbenější. Pro zkoušku toho, zda lezení v Brandu člověku sedne, je Kleiner Halben ideální.

Kleiner Halben, neboli Malá půlka má v průvodci číslo 6 a od Velké půlky, neboli Grosser Halbenu je oddělen malým údolíčkem. Zatímco Velký Halbeňák má spíše vzhled velkého masivu, je Malý Halbeňák věž jako víno o stejné výši stěn kolem svého dokola. Náhorní stěnu lze poznat jen podle toho, kterým směrem se nejblíže nachází nejbližší skalní masív. Pro úplnost se jedná o stěnu jihovýchodní. Orientace je vůbec jednoduchá. Stěna jihovýchodní a jihozápadní, severovýchodní a severozápadní. Ta poslední je navíc tupou hranou rozdělena na severozápadozápadní a severoseverozápadní. Jestli ale rozpoznávání světových stran v terénu neovládáte, nevadí, i tak se snadno dopátráte svého vyvoleného směru.

Aby byl výlet na Malého Halbeňáka smysluplný, měla by mít grupa ve svém středu lezce schopného vylézt kloudně VIIb, ještě lépe však VIIc. Spolu se stoupající klasifikací se obzory možností rozšiřují. Cest IXc a těžších je na této zdánlivě malé věži více než patnáct. Cest pěkných je více než dost. Rychle za nimi.

Aehligweg VIIa, bez postavení na nástupu VIIb. Krásná cesta s rajbáskovým nástupem v JV stěně. Plackovitá struktura skály nad prvním kruhem vyvolává při jejich uchopení slastné prožitky. Asi nejpříjemnější přístup k vrcholu.

Südwestpfeiler VIIc, bez postavení pod vrcholovou hlavou VIIIa. Již název napoví popis cesty. Pro mě nejklasičtější cesta na vrchol. Pilířkem 2 kr. na balkon se slaňákem, koutkem na balkonek a přes převísek a stěnkou na vrchol. Na balkonek pod převískem se hodí svázat na obhození tři až čtyři smyčky. Kdo se nebojí, nemusí. Tuhle cestu lezu skoro vždy, když se sem dostanu.

Nordwestwand VIIc, dolez a obtížnost společné s předchozí cestou. Milovníci spár neodolají této vysoustružené puklině, které se mnozí raději vyhýbají.


Addition VIIIc

Addition VIIIc. Parádní cesta charakteru hokejového utkání. První třetina žilkovaná plotna vlevo od jižní hrany přes kruh na polici ke druhému kruhu. Ten se vyplatí prodloužit smycí. Následující druhá třetina je překrásná, vzdušná po pevných kraflatých madlech. Poslední třetina s kruhem a výrazným úhybem vlevo na vrchol má také něco do sebe.


Thriller


Thriller VIIIc

Thriller VIIIc. Pikantní rajbásek. Nejtěžší je odlez doleva vzhůru od druhého kruhu do plackovité struktury Aehligwegu. Ještě přímější odlez přes třetí kruh je podle mě nadhodnocená Endstation RP Xa.

Eingebung IXa, RP IXb. Cesta, která se v tomto výběru ocitá jen proto, že se chci podělit též o negativní zážitky. Dolez ke druhému kruhu je poněkud vražedný, ale dají se obmotat hroty vpravo. Po dobytí druhého už to jde. Těžký je i oblez třetího na vrchol. První kruh je společný s Aehligweg.

Pappnase IXc. Dvouhvězdičková téměř kolmá plotna přes tři kruhy napravo od SWpfeiler. Lahůdka od Schönlebeho (autor Pferdefusse) a Weierta (autor Inflation).

Osterei IXc. Impozantní SV stěnka, lze-li to tak říct. Tři kruhy v pásu rozrušené, ale pevné skály. Její linie svádí k přelezu. Těžký hlavně nástup a dolez.

Bunter Drachen IXc, RP Xa. Další z krasavic. A neprodává se lacino. V zájmu zachování zdraví to chce rozvahu při dolezu k prvnímu kruhu. Ovšem plazení po tupé položené severní hrance za to stojí. Pak je pohoda až ke třetímu. A zde dochází ke kolapsu sebevědomí, protože to prostě nejde vylézt. Až po dlouhém průzkumu se člověk dopachtí rukama do římsičky kus nad kruhem, aby zjistil, že i z ní je to peklo. Původně jsem chtěl prozradit klíč k řešení, ale zbytečně bych tak překazil zájemcům to kouzlo tápání. Na přímý dotaz odpovím.


Heimatland RP Xa


Heimatland

Heimatland IXc, RP Xa. Pěkná stěna v levé části SZZ stěny s tvrdým bouldrem od prvního kruhu. Zbytek už jde. Hodí se silný prst.

Heimatlos Xa, RP Xb. Tupá hrana vlevo od předchozí cesty. Zatím na ni mám jen políčeno, tak nevím, v čem vězí. Zdá se, že bude nepříjemná ke druhému kruhu.


Direkter Sportplatz RP Xc


Direkter Sportplatz


Direkter Sportplatz


Direkter Sportplatz


Direkter Sportplatz


Direkter Sportplatz

Direkter Sportplatz Xa, RP Xc. Halbeňácký diamant. Tvrdý a nesmlouvavý. Udržíš, dobrá. Smekáš, zmiz ze scény. Trochu nervy k prvnímu kruhu, ale při správném prstokladu v trhlince to jde. Obtížný dolez do velké díry uprostřed stěny. Díra velká, kraje oblé. Dost oblé nato, aby si člověk nestihl pořádně promyslet způsob, kterým v ní smění ruce za nohy. Až pak se cvakne druhý kruh. A tady to je. Malé poličky (hodně malé), ve kterých o úspěchu rozhoduje i vlhkost vzduchu. Těžké místo. Ovšem spadnout se dá i při dolezu od třetího kruhu na vrchol.

Na Halbeňáka vede i XIb, XIc a XIIb. Vše od Thomase Willenberga. Vznikly těsně před vydáním průvodce a nezaznamenal jsem žádné přelezy nebo potvrzení těchto obtížností.

Na závěr již jen přístup k věži. Nejjednodušší a bez nároků na placení parkovného je sjet po silnici mezi Hohnsteinem a Rathewalde až na dno údolí Polenztal a odbočit při směru na Hohnstein doprava na úzkou silničku. Po ní asi půl kilometru na parkoviště u restaurace s fasádním výjevem idylického života na saském venkově. Za hospodou přes mostek do vlhkého údolí a stoupáním až na pěknou vodorovnou širokou cestu. Po ní doprava asi deset až patnáct minut k Halbeňákům. Při lezeké nechuti dodá samotná procházka po této pěkné vrstevnicové pěšině novou chuť do života. Přispěje k tomu i krásný les vůkol a pohled na tyčící se pevnost Hohnsteinu.

Tschüs

Jarda Maršík   [úpravy] 23:28 04.10.2006Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 super10:18:06 05.10.2006
opět parádní článek...super popisy a fotky. Jo a XIIb ??sakra to sou Sasíci zas nejak napred,ne?
mmodpovědět 
 Re: super11:10:28 05.10.2006
opet paradni poctenicko a fotky od Jardy. A kouknete nema na zadku maglajz!
tomasodpovědět 
  Re: super11:13:33 05.10.2006
maglajzuje kazdej. a kdo tvrdi, ze ne, maglajzuje do ted.
jjodpovědět 
   Re: super18:54:03 05.10.2006
Dost se divím, že ho to smekání bez maglajzu baví,no asi je Jarda vyjímka. Pravdou je že Malý Halben je pěkná věž z pevného, tvrdého písku. Já asobně jsem tam vylezl famozní Pappnase za 9c, pak jedno 10a a nádherné asi 8c přes květáky, dnes již s neboštíkem Vendyšem. Lezli jsme tam s maglajzem a ne že ne ale ve všední dny. O víkendu jsem tam kdysi zažil tu jejich jaksi... agresivitu a nerad na tu pranici vzpomínám. Nebrali si servitky ani vůči holkám. Byl to rok 1988.... A taky ve vrcholovce byli zapsaná zvučná jména, tenkrát od západních sousedů
Zdendyšodpovědět 
    Re: super00:54:20 06.10.2006
Tuhle agresi bych cas od casu zaved i u nas...
v.jesterodpovědět 
    Re: super02:18:12 06.10.2006
Oni se na vas sesypali a dali vam na budku protoze jste jim tam maglajzovali? (ptam se protoze to z tveho popisu presne nevysvita).
Nicmene souhlas, at uz tema bylo jakekoli, fackovat devcata je nesportovni.
Duraodpovědět 
     Re: super09:24:56 06.10.2006
Byli jsme tam jen ve třech a z toho jedna holčina co jistila. Najednou se tiše objevila skupina deseti mladejch fracků ale řvali jako... no víš jak. Vendyš sletěl do lana jak se lek a něco na ně taky německy houknul. Pak jeden sasík nakopnul jistící Moniku do zadku a další vzal ibíčka /v té době za měsíční plat /a hodil je do údolí. Byli v přesile ale dostali na hubu teda my taky. Celý to ukončilo jejich guru, starší chlapík který se zjevil posléze a jen zavelel. Poslouchali ho na slovo. Jinak to celé bylo kvůli maglajzu. Na východ jsme ještě jeli parkrát ve všední dny, pak jsme spíš jezdili do Tisé a pod.
Zdendyšodpovědět 
      Re: super13:24:32 06.10.2006
Od ted sejmu kazdyho nemce, kterej v labaku leze s maglajzem, ac sam ho mam na prdeli taky
vzteklounodpovědět 
       Re: super14:11:02 06.10.2006
Jo, to je chytrej závěr. Gratuluju.
Taky všichni homosexuálové by potřebovali do držky, protože to není normální a kazí to morálku, a potkal jsem tuhle pěknýho blbce z Ostravy. Ostravaci jsou piči! Když ne přímo, tak proto, že si to doma neuměj vohlídat!
Piškotodpovědět 
        Re: super14:29:05 06.10.2006
Do koho se tu navážíš ty jedna BUZNO?
Jose prasečí hlavaodpovědět 
         labsky sarkasmus versus pighead14:51:41 06.10.2006
Kde ste se potkali?:)) ...no nic... jestli von to Piskot spis nemyslel nejak jinak. A kurva chlape nepis mi pod clanky Jardy sprosty slova! Ctou to i moje deti!
 lacoodpovědět 
          Re: labsky sarkasmus versus pighead14:59:55 06.10.2006
S kratkim to neni sprostý. To je krotky.
Buznaodpovědět 
        Re: suPer15:51:18 06.10.2006
NAMOČÍM SI TĚ PIŠKOTE DO MLÉKA A PAK SEŽERU TAKOVÉ PIŠKOTY, JAKO TY SI DÁVÁM NA SNÍDANÍ V OV.
Jose prasečí hlavaodpovědět 
         Re: suPer17:19:41 06.10.2006
Tož tak dobrou chuť, v Ostravě. Ostrava jede!
P.odpovědět 
       Re: super17:22:38 06.10.2006

Jen žádnou agresivitu, proto jsem ten článek nepsal.Také vzpomínám na Adlera jak za komančů chodil trénovat do tzv. Hudyho lomu a samozřejmě s maglajzem. Tenkrát jsem mu říkal švec z Pyšné princezny. Pokud dnes sasíci jezdí do našeho Labáku a používají normální umělou, lezeckou pomůcku z mnoha, tedy magnézium, tak naopak smekám a ještě bych je pozval na pivko.Jak je cítit, tak ne každý je ochoten a zejména schopen se probudit... byla to dlouhá doba. Nicméně neo... byli, jsou a budou v každé době. Ámen :)
zdendyšodpovědět 
      Re: super14:10:52 06.10.2006
co jsou "ibíčka"?? sem asi přihlouplej,ale nejak me nedochází co to může bejt:-)dík za odpověď
mmodpovědět 
       Re: super14:24:38 06.10.2006
Kdysi označení pro lepší, drahé a nedostatkové lezačky (lezečky) západní provenience. Jedna z firem, co je dělala, asi anglická, se jmenuje (jmenovala?) "EB", tak se označení "íbíčka" pak na nějakou dobu ujalo pro všechny takové podobné speciální lezačky. (Normální polézající Čech měl většinou jen několik párů kopaček s uřezanejma špuntama a bačkůrky pro důchodce s mechovkou.)
P.odpovědět 
        Re: super15:02:41 06.10.2006
Francouzská.
pbla4024odpovědět 
         Re: super15:07:32 06.10.2006
Aha, mátlo mě, že se to čte anglicky. To asi tenkrát do Čech ještě nedospělo.
P.odpovědět 
          Re: super15:17:37 06.10.2006
o ibíčkých slyšim taky prvně, hold už jsem jinej ročník. Dneska to je samej fünf.zehn. Pěkný článěk.
Mikiodpovědět 
           Re: super11:09:32 11.10.2006
V chamonix v krámě měli letos ibíček celou sadu, takže pořád existujou..
Šp.odpovědět 
       Re: super14:24:58 06.10.2006
Lezečky věhlasné značky E.B.
odpovědět 
      Naduti Češi versus agresivní Němci.14:51:31 06.10.2006
Ach jo. V Německu se určitě najde někdo, kdo porušuje pravidla, ale vesměs jsou ukázněnější a tím pádem i pořádnější, než my. No a pak tam přijede Zdendyš, Vendyš a Kdokolyš Jinýš a označí je za agresivní nácky, protože oni si to chtějí i vynucovat na NÁS: Jenže to se přece jinak dělat nedá, neboť na Čechýše nějaká domluva přece vůbec neplatí. Tak co měli dělat? A povedlo se, teď už prasíte jenom v Tisé, a tam to třeba jednou taky kvůli vám zavřou. V Sasku žádné větší zákazy nejsou a ani nejsou potřeba, protože to jde i bez nich . Já nejsem proti maglajzu, ale vždy bych doporučoval respektovat místní zvyky a pravidla.
Martinodpovědět 
       Kdo nepráší, není Čech !14:58:08 06.10.2006
Kdo nepráší, není Čech ! Ukažte svůj pytlíček !
Miki, prášilodpovědět 
       Re: Naduti Češi versus agresivní Němci.15:14:49 06.10.2006
..psal se rok 1988 doba magneziova se teprve zacala psat... A skutecnost roku 2006? Ze Saska je skanzen kde kde je za mago pokuta az 1000E ( to je k tem zkazum v nemecku) nasledkem nejen cehoz zaznamenalo velky odliv klimberu a to vcetne nemciku. Ti ted jezdi lizt (temet vyhradne s pytliky) napr. na ceskou stranu labaku. (ostatnim sorry za prispevek nosnemu tematu)
odpovědět 
        Re: Naduti Češi versus agresivní Němci.16:11:31 06.10.2006
No nazvi me jak chces, ale ti co si vzpomenou na doby kdy nebylo tolik lezco a mohli si nechat veci kde chteli bez velkych obav, ze se s nima uz neshledaji. Co pozitivniho prinesly ty davy lezcu nove doby? Budu rad kdyz mi nekdo odpovi jen se omlouvam, ze si to budu moci precist az za deset dni.
Stepan Ptacekodpovědět 
        Re: Naduti Češi versus agresivní Němci.16:33:44 06.10.2006
Jsou zeme kde lze dostat pokutu v radu 50 -100 tisic CZK za vyhozeni odpadku z auta (tj jedouciho, do prikopu). Jako skanzen bych je neoznacil.. a lidi kvuli tomu autem jezdit neprestali. Proste to kolem silnic nevypada jak na smetisti a dokonce bylo zaznamenano oziveni v recyklacnich programech ..;-))
Duraodpovědět 
         Re: Naduti Češi versus agresivní Němci.18:18:48 06.10.2006
To myslis ty recyklacni programy kde lidi roztridi jejich odpad jiz v domacnosti a firma ktera za to zodpovida to potom nahaze vsechno do stejneho kontejneru a exportuje napr. do Malajzie kde se to potom vyhodi do zavazky.(viz Velka Britanie)
Stepan Ptacekodpovědět 
          Re: Naduti Češi versus agresivní Němci.18:49:14 06.10.2006
jo malajzie.. ty problemy s cernejma skladkama jsou tam fakt hrozny. a kdybys videl jakej je bordel v ekonomice .. korupce.. a klientelismus ..a nepotismus.. a ten tlak ze zahranici .. kapitalismus... a imperialismus.. a kolonialismus... a rasismus..
Duraodpovědět 
         Re: Naduti Češi versus agresivní Němci.07:33:51 09.10.2006
Zato u nas to vypada jako u popelnice, hlavne v prihranici, protoze nam to sem skopcaci vozej (viz. pytle s nemeckejma vodpadkama na rozvadove)
exodpovědět 
    Re: super15:32:34 06.10.2006
Historka poucna,kdyz uz ne prilis pekna. Krasnej priklad pouziti maga jako zastupnyho problemu.. 10 spratku akort v tom spravnym veku vyrazi do sveta s touhou predvest nekde svou neporazitelnost.. no a maj stesti, narazej na cechy kteri zjevne porusuji pravidla. Jestli ti hosi vubec lezli nebo jestli byli jen na vejlete s vedoucim, to z prispevku prilis nevyplyva, ale je to asi dost jedno. Vse receno tim nakopnutim te jistici divciny, at uz padla ze steny i do steny slova jakakoli, "do devcat se nekope". Jsou Sasici agresivni a Sasici s nadhledem.. Kdyz jsem byl v Nemecku obcas pristizen pri necem co jim nesedelo (chytnout za kruh, hodit si lano shora), nejvejs mi nekdo vlidne vysvetlil ze je to unsportlich a ze tim padem ztracim narok na zapis do vrcholove knizky. Na rvacky dochazelo spise na nadrazich a v hospodach, kde se roztahovala uplne jina sorta ktere cesi jaksi bytostne vadili (kdyz uz se zrovna neprali mezi sebou..)
Duraodpovědět 
     Re: super15:54:00 06.10.2006
PS
Jinac teda dik Jardovi za dalsi krasnej clanek ;-))
Duraodpovědět 
  Re: super16:11:44 05.10.2006
asi leze s tekutým
Ghoblajzodpovědět 
   Re: super06:51:52 06.10.2006
Ne. V Sasku ani se suchým ani s tekutým. A jak ty se jmenuješ?
Jarda Maršíkodpovědět 
    Re: super13:25:07 06.10.2006
Nakej agresivni, ne?
jiraodpovědět 
    Re: super15:23:33 06.10.2006
Jardo zdravím a dík za prima typy,nedávno jsem byl v Sasku a přijel jsem nadšen.Jen tak dál.A k mágu,je to pravda,nikdo tam s tím neleze,nic není označkované,a pěkně si všechny chyty musíš najít,to je požitek z lezení.Připadalo mi,že místní s pravidy nemají problém a respektují co je dáno.Skutečně mám obavy,aby jednoho dne u nás nedošla ochranářům trpělivost.Ať se Ti daří.
Radekodpovědět 
     Re: super19:12:49 06.10.2006
Přesně tak, jak píše Radek. A všichni maglajzníci zapomínají na to, že ty malé chyty již po maglajznících nelzou chytit,kloužou, když ho))mágo sám nemáš. A to je problém, ne to, že máme dnes lepší lezky nebo úvazky.
Martinodpovědět 

 Světové strany13:37:43 05.10.2006
Severozápadozápadní? Radši západoseverozápadní. Malá šmouha na jinak perfektním článku. Gratuluju:o)
ustav pro jazyk cesky AVCRodpovědět 
 Re: Světové strany13:50:57 05.10.2006
se světovejma stranama je veselo. obvykle s sebou na pískovec netahám koňpas, a nesvítí-li slunec, je docela legrace hledat v topograficky problematickém terénu u skal bez schémátek volišejníkvané stromy a mravenišťata. no a to všechno proto, abych nakonec zjistil že a) prvovýstupce, který cestu pojmenoval nordostwand se seknul ve světových stranách až o 110 stupňů a b) lezeme na jinou věž, než si myslíme.

jinak aehlingweg je nádhera, ale pro sedmaře je trošičku zádrhel výlez z nástupové stěnky do žlabu.
Lukas B.odpovědět 

 Paráda08:59:11 06.10.2006
Jako vždy naprosto žůžo počteníčko, což poznám podle toho, že si musím během čtení otírat zpocené ruce o kalhoty. Obzvláště Direkter Sportplatz a zmínka o správném prstokladu v té škvíře. Snad dobrá škvorům pro nocleh, ale pro lezení... Jardo díky.
Hypaodpovědět 

 Moc pekny22:51:44 06.10.2006
hlavne ty fotky. Me to tak nejak, jak se rika hreje u srdce, kdyz vidim nekoho nafocenyho v RP Xc bez maga, ze ty kecy - bez toho to nejde - jsou proste jen kecy.
v.jesterodpovědět 
 Re: Moc pekny09:21:05 09.10.2006
To vize to jde, Jarda by vsak mel na XIc RP. Ovsem to uz by musel pouzivat maglajz.
Mladej Varanodpovědět 
  Re: Moc pekny16:14:09 09.10.2006
On kdyby lezl a jen lezl za penize jak Hudy team, tak by se treba dostal na ty XIcecka i bez maglajzu. Jenze pokud jses zamestnanej ... A v tom Sasku jsou i ty jedenactky prelezeny bez Mg. Kdo umi, umi, kdo neumi, leze v Labaku s magneziem.
odpovědět 
   Re: Moc pekny17:39:31 09.10.2006
A pročpak se, pane kolego, nepodepíšete? Názor je pěkný, ale nemá-li člověka, který ho zastává, jakou má cenu?
Luboš Benešodpovědět 
   to je zajímavý17:45:57 09.10.2006
To je zajímavý jak si někdo pozorně čte články a příspěvky na lezci, pak se zapojuje ,,sofistikovaně´´(???)do diskuse s tvrzením, že to vyčetl u autora (nebo že to vyplívá s fotek atd.) např.poslední příspěvek od Ještěra. Všem kdo chtějí např.bojovat proti Mg.na písku a opírat se o články J.Maršíka doporučuji si pořádně přečíst jeho předchozí díl článku (Lezení v Sasku - L. díl). Toť vše co jsem chtěl.
 Gulasodpovědět 
    to je zajímavý18:01:32 09.10.2006
Pro líné tvory citace(ctrl.c,ctrl.v)- V celém seriálu jsem se tomuto tématu záměrně vyhýbal, a bohužel nyní očekávám, že tento díl zanikne v tupé diskusi o magnéziu. Můj postoj k Mg je pozitivní. I na písku. Jenže v Sasku jsem na návštěvě a jako host respektuji místní pravidla. I přes české pověsti o magnezium v Sasku nezavadíte. A těžké cesty se lezou.
 Gulasodpovědět 
     Re: to je zajímavý00:45:10 10.10.2006
To nic nemeni na tom, ze to de i bez toho. Nevim, me to proste mrzi kdyz vidim jak na to lidi kaslou. Myslim ze nase skaly jsou uzasne a meli bysme(te) si jich vic vazit. A ze me bude mrzet (a budu desne nasranej) az se zase vratim domu a zjistim, ze skaly jsou zavreny.
v.jesterodpovědět 
      Re: to je zajímavý14:55:36 11.10.2006
Vyjmenuj tady své výkony na skalách. Ať víme jaký borec nám jde příkladem a bez maglajzu. Jo a Af si strc za klibuk.
Zdendysodpovědět 
       Re: to je zajímavý00:27:08 12.10.2006
Jestli te to zajima, tak se podivej do myho denicku.
v.jesterodpovědět 
       Re: to je zajímavý11:20:57 12.10.2006
Další zajímavý pohled na věc, když lezeš málo těžké cesty tak se nevyjadřuj ??? Tomu docela nerozumím !!! Někde na garáži lezce.cz byl nápis ,,úklid mrtvejch negrů´´ :-) ??? nebo spolek: krásy, mladosti, výkonnosti a árijskosti ??? Proč nemůže být diskuse věcná a slušná ???
Gulasodpovědět 
    Re: to je zajímavý10:07:30 10.10.2006
Pouze jsem napsal, že kdyby se věnoval jen lezení, že věřím, že mu to poleze i v jedenáctkách bez Mg. Jenže existujou taky lidé s plným pracovním úvazkem!
Láďaodpovědět 
     Re: to je zajímavý16:00:43 10.10.2006
Jo v pohodě nebylo to myšleno jako útok, ale bráno jako prostředek k dosažení věcnosti debaty, příliš často (jak jsem si všiml)se na lezci stane, že lidi čtou ,,nepozorně´´(nebo se nepochopí) a pak reagují na něco jiného a neadekvátně. PS: můj názor na Mg.na písku je ve vývoji a neuzavřen.
gulasodpovědět 

 oh03:46:14 15.10.2006
Moc pěkne počteníčko.Dík
klabaodpovědět 

 Libi00:54:00 22.10.2006
Moc peknej clanek doplnenej moc peknyma fotkama......takze...asi dokonaly...??;-)
silesiusodpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu
 Foto dne:
Stáj
Líc, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (150329)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Mega Piko IXa Adršpach
Angry Bird 7c+ Kalymnos
Mother Earth 7a Kalymnos
Skřipec SD 7B Na Hřebenech
Umělý Spánek Xa Labské Údolí - Pravý Břeh
Nově komentované:
Canadair 6a+ Omiš
Traverz 6- Radyně
Marťan Style 8+/9- Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
Re: Lana Simmond | Re: Lana Simmond | Re: Lana Simmond | Re: Lana Simmond | Re: Lana Simmond | Re: Lana Simmond | Re: Lana Simmond | Re: Lezeni praha | Lana Simmond | Re: to admin.. |

 Nové komentáře:
Re: Me 2?! | Re: Me 2?! | Re: štand | Re: Me 2?! | Me 2?! | Re: Liza lizalka | +++ | Re: Tvrdé lezky na měkký písek | Re: Dobírání | Re: Liza lizalka |

 Kde to vře:
Video: Začínáme na písku: 4 díl (54)
Video: Začínáme na písku: 5 díl (45)
Dej si campu v campu (41)
Na Štandu 7: Petr Mocek (27)
Video: Začínáme na písku: 3. díl (21)
Video: Začínáme na písku: 1. díl (17)
Prvovýstup Kangchung Shar (14)
Čistá jedenáctka v Srbsku (13)
Jihočeská žula (12)
Video: Začínáme na písku: 2. díl (11)

 Nově v inzerci:
VYBAVENÍ PRO PRÁCE VE VÝŠKÁCH | LaS Nepal trek evo | NOVÉ - kabainy CT | High Point Excellent Pants | La Sportiva TX5 GTX MEN | Hledám paťáka | kalhoty Montura | Průvodce Dubské skály | Dámská bunda JackWolfskin 3 v 1, vel. M | dětský celotělový sedák |

 Anketa:
Necháte se pro lezení v cizině naočkovat?
 Ano 
 230 
 Nevím 
 53 
 Ne 
 114 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz
Hledáte ubytování pro Vaši dovolenou? Doporučujeme Vám vybrat si ubytování a kouzelné chaty a chalupy na partnerském portálu Hauzi. Dovolená na Slovensku nabízí mnoho aktivit v letním i zimním období pro rodiny s dětmi, přátele i turisty.

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.