LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Blbá cesta, blbá! Chyty tu nejsou, jištění je blbý. Nejsem přece nějakej blbej lezec abych jí lez.
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
The Push: příběh Tommyho Caldwella
Mastermind: nová kniha o mentálním tréninku pro lezce
Kniha Kamarád ze skal o Joskovi Smítkovi znovu vychází

Závody
LezeTop Cup 2017 (25.11)
Písecký pavouk (26.11)
Vánoční slánská pohoda (02.12)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13925
2.Pail 11650
3.Vejmolová 11275
Bouldry:
1.Ondra 11450
2.Stráník 11375
3.Stráník 10825
Hory:
1.Zaoral 6496
2.Coubal 6441
3.Šuraba 6358

Výsledky
ME mládeže (15.09)
Rockmaster (26.08)
SP Arco (25.08)

Deníčky
4379 lezců
662010 cest
Nové přelezy:
Odyn 8B
Bouře A Vz 8A+ tr
Vzdor 7C+ tr
Traverz 7C
Džezbalet 9
Polib Si Z 7C+/8A
Polib Si Z 7C+/8A
Real Madri 8A
Zkratka Ma 8A
Zkracovač 7C+

Stěny
Česká beseda - tělocvična TJ Sokol Bělá - Děčín X
Na Střelnici - Svitavy
ZŠ Bolatice - Bolatice

Prodejny
BIVAK SPORT - BERKNER - KRNOV
HUDYsport - Praha 2
HUDYsport - Olomouc

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Petrohradské PADání 2008

Velký článek

S vypětím všech sil držím myš a klepu do klávesnice. Sobotně-nedělní pařba s klukama v náručí a nedělní pokusy o lezení s těmi nejlepšími na žihelském Dědkovi a Bábě znemožnily moje ručičky.

Pár dní na hrazdu v kanclu nešáhnu. To ostatní zase zapříčinilo padající víčka. Přesto je mi jasné, že příští rok to bude zase.

Letos se PADání fakt povedlo. Po loňském ročníku jsem si řekl, že je na čase představit účastníkům všechny kouty Petrohradu a tak byl Josemit jasná volba. Je tomu už totiž skoro pětadvacet let, kdy se právě tady začala psát historie petrohradského PADání. Tehdy ještě lezci netušili, jakým směrem se lezení bude ubírat, a tak necitlivě použili v některých liniích nýty či kruhy, dnes člověka nesmí překvapit, když sem tam při boulderování nějaké to jištění potká. Poprvé se mi tak na PADání stalo, že si lidé nestěžovali na podkopané kraviny, ale naopak se ptali po nižších boulderech. I těch ale bylo dost.

Celá akce začala pro řadu lidí už v pátek, kdy se do kempu v Jesenici sjížděli lezci ze všech koutů Evropy, slušně rozjetý večer měla partička Němců, kterým snad ani moc nevadilo nucené převlékání jednoho z nich po pivní sprše od obsluhy. Takových už bylo. Sice se mě snad všichni postupně ptali, jestli bude zítra něco suché (zoceleni celozimním vysušováním frankejurských dírek), ale to byla pouze nezralost, protože kdo někdy na PADání byl ví, že tam nikdy neprší.


 

foto by © AzbestV sobotu jsme myslím docela obstojně zvládli prezentaci 244  účastníků, ani jsem letos nepřemlouval další desítky lidí, kteří se na akci přijeli jenom podívat. Zážitky měli určitě stejné, akorát holt přišli o parádní suvenýrek od firmy PAD. Po jedenácté se všichni rozutekli po kamenech - zkoušeli, lezli, padali, chytali, čistili…Z těžších věcí trochu k mému překvapení odolala „Hypotéza“ (8A), přece jenom bylo na ty malé chyty horko, nejvíce přelezů bylo z osmiček na „Klystýru“ (posouvám na 7C+/8A). Krásné bylo sledovat boj Mrázy a Martina Stráníka na „Činkách a nožích“ (8A), oba nakonec urvali. Radost mi udělal Rosťa krásným a  jediným přelezem „Krucistisku“ (8A+), Adam Rosťu udolal velice vyrovnanými výkony. Oba dva dali „Neue Mädchen“ (8A+), traverz pod legendární Ermitáží, na němž je krásné, že prozatímní tři přelezci řešili jednotlivé kroky úplně jinak. Dvojice Adam a Rosťa stejně jako vloni poměrně hodně utekla ostatním lezcům, možná škoda, že měl Mráza dost načaté prsty z boulderingu v Chřibech. Navíc by přece jenom potřeboval trochu víc převislých věcí po slušnějších chytech. V silovinkách typu „Klystýr“ a „Blue session“ se docela prošel. Za Mrázou byla ve výsledcích zase docela propast a následovala poměrně vyrovnaná trojice Jonas Junker (D), Martin Spilka (ten večer zjistil, že si nezapsal jeden boulder, s ním by byl čtvrtý) a Martin Stráník. Martina „Činky“ asi dost unavily, protože stihl dát pouze šest bodově výhodných věcí a jedno 6A+.

Nejtěžším dívčím přelezem byl boulder „Huevos revueltos“ (7B+) na Vejci, který zaznamenal hned čtyři dámské přelezy. První čtyři dívky měly nesmírně vyrovnané výkony, všechny mezi šesti a sedmi sty body, což znamenalo mít zapsané téměř jenom sedmičky. Klobouk dolů, ženský bouldering u nás nabírá na obrátkách (tak si uvědomuju, jakou tu píšu kravinu „u nás“, když z téhle čtyřky byla z ČR pouze Nelly). Každopádně to svědčí o vysoké úrovni ženské soutěže.


Také soutěž sběrač  nabírá na popularitě. Nový mužský rekord je 51 kousků, stejně tak mezi ženami jsem se dočkali rekordu s 28 přelezenými bouldery. Celkově jsem obdržel docela dost tabulek ze kterých bylo zjevné, že lidi jdou právě po co nejvyšším počtu.

Velmi příjemným zpestřením byly bonusové bouldery. Nejlehčí mužský „Mrtvice“ za 6B padl poměrně rychle, ačkoli i tady se muselo hodně dýchat. Hezkou tlamu tu hodil Vojta Vrzba, hned další pokusovač se zachránil z výlezu přepadem na strom. Nejlehčí ženský bonus „Frňák“ mě snad nejvíc potěšil, protože vítězka botiček se tu fakt dost dlouho kousala a její radost z přelezu byla hodně upřímná. Postupně došlo na téměř všechny bonusy, ten poslední ukořistil Adam Ondra, který chvíli před koncem závodu zopakoval po pěti letech parádní technickou oblou hranu „Chleba“ (původně jsem dával 7C, dnes 7C+). Nezopakován zůstal ženský bonus „Syndrom vyhoření“ za 6C+, který byl přece jenom hodně morálový. Trochu jsem sázel na Jitku Mázlovou, ale vlastně to nikdo ani pořádně nezkoušel. Zato v jediném nevylezeném mužském bonusu se pár lezců vystřídalo, ale nakonec zůstává „Blues o spolykaných chytech (prstech)“ bez přelezu. Moc velké horko.


 

foto by © Azbest


V lehčích boulderech jsme si dovolili poměrně značné úlety v klasifikacích. Některé čtyřky prostě nešly. Sorry, já rozdíl mezi čtyřkou a pětkou nepoznám. Snad to ale nekazilo radost z pěkného dne. 

foto by © Azbest


Každé odpoledne se přelomí do večera. Ten v jesenickém Autocampu byl ve znamení setkání hromady různě sedřených boulderistů. Spinkání to měli stanaři zadarmo, poněkud diskriminováni tak byli chataři, neboť se nám nepodařilo realizovat myšlenku s jídlem zadarmo (neskutečný organizační galimatijáš). Příští rok to budeme řešit nějakou slevou, nyní chatařům budiž satisfakcí, že normálně se v kempu platí auta. 

foto by © Azbest


A zase k těm příjemným věcem. Parádně večer nastartovala kapela MeGusta, dorazili ho kluci z Wan men sonku. Já už jsem v tu chvíli sbíral neskutečné množství gratulací, který nás určitě nakopnou na příští rok.

Situaci jsme si zkomplikovali sami, laťku jsme nasadil fakt hodně vysoko. Dlouho po půlnoci ještě zaznělo něco málo songů u ohně.

V neděli jsem ještě vyvětral Mrázu a Adama na žihelských megablocích Dědkovi a Bábě. Všichni jsme byli dost vyřízený, ale návštěva myslím splnila očekávání. Jsou tu možný parádní směry, včetně patnáctikrokovýho 8C. Ještě se uvidíme!

Speciální poděkování:
mé tělesné stránce a rodině,
bráchovi za skvělé bouldery (třeba psychotechnická Bublina za 7B je bez přelezu),
Karlovi za ledacos,
Pavlovi Mangovi za lanovku a počítačovou gramotnost a taky ledacos,
firmě PAD,
firmám Rock Pillars, Ocún, AIX,
ČHS
a spoustě dalším

Další foto bude ve foto galerii Azbestova fotogalerie

Zde jsou výsledky Výsledky

Tak ahoj za rok

Petr Resch   [úpravy] 07:58 29.04.2008Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

     
...nové příspěvkyNový komentář 

 Jedním dechem!08:24:10 29.04.2008
Díky Petře za super článeček v opravdu velmi krátké době po PADání! Skvělá akce a úžasné zážitky..i z toho zmiňovaného pádu, který mě stál bříško na prstu :(..Fotek bude určitě víc, neb mi přišlo, že fotografů bylo skoro stejně jako lezců;) TAK NAPŘESROK!
v:vodpovědět 
 Re: Jedním dechem!09:07:21 29.04.2008
No pěkný, ale hrubka hned v první větě a asi jich bude víc, sorry lingvisti, hrnu to tak trochu na úkor kvality.
Petr Reschodpovědět 

 Nadávky a vděčnost08:33:08 29.04.2008
Vždycky jedu s tím, jak to Petrovi pohaním. Vždycky nadávám na hnusný matroš s odpornými lištami. A vždycky jsem rád, že pár schopných lidí má tu energii (i přes různé rýpaly :-)) uspořádat takovouhle parádní akci. Nezbývá než se poklonit, poděkovat a doufat v příští rok. Takže dík!!!
Vencaodpovědět 

 Fotky09:15:33 29.04.2008
No co říci, vopravdu pěkný fotky, hlavně Mráza je prostě ..... (docházej mi superlativy)
Petr Reschodpovědět 
 Re: Fotky11:17:24 29.04.2008
Co mráza ale Edita ]:-)
Radasodpovědět 
  Re: Fotky11:27:22 29.04.2008
To je Momo.
Petr Reschodpovědět 
   Re: Fotky15:29:23 29.04.2008
tak to vypadá že Edita nám začíná tloustnout hh:-D
odpovědět 
    Re: Fotky15:42:12 29.04.2008
Na první foto je Monika Kuhn-Gáberová a ne Edita Vopatová
odpovědět 
     Re: Fotky10:31:55 30.04.2008
no proto:-D
odpovědět 
     Re: Fotky10:32:03 30.04.2008
no proto:-D
odpovědět 
    Re: Fotky13:17:53 30.04.2008
napadlo te nekdy, ze prave takove hloupe reci, i kdyz se smajlikem, maji za nasledek zvlast v tomhle veku anorekticky? puvodne jsem chtela byt vulgarnejsi
odpovědět 
     Re: Fotky13:50:58 30.04.2008
Já myslím, že to Momo moc slší! Je z ní kočka! Nenech se znechtit blbejma kecama.... Držím palce.
Radekodpovědět 
     Re: Fotky14:02:04 30.04.2008
napadlo tě když jsi to psala že je mi to uplně fuk? Reaguju na věci který vidím a říkam nebo píšu věci který si myslím...:-D
odpovědět 
      Re: Fotky09:52:33 02.05.2008
jasne, dyt ty ani nevis o kom pises (Edita? Monika? znas je vubec?). takze az zas budes neco slyset nebo videt, tak se zamysli nad tim, jestli svet skutecne nemuze postradat tvuj nazor.
odpovědět 

 ***** z *****10:55:57 29.04.2008
Parádní (nebo PADádní) akce jako vždy, ani jsem nevěřil, že se tam s těma matracema všichni vejdeme. Díky a za rok adiOS.
 Bejbsodpovědět 

 soutěžní invence12:25:04 29.04.2008
Co takhle udělat příští rok tipovací soutěž, kdo nasbírá více klíšťat, případně kolik?
Nebo tipy, o kolik bude více fotografů, než lezců..
 relicodpovědět 
 Re: soutěžní invence18:56:43 29.04.2008
Já měla 3 klíšťata, heč!
Bláňaodpovědět 
  Re: soutěžní invence22:40:05 29.04.2008
a já ani jedno, heč heč....a kdepak jsi je měla....muhehe
Vašek S.odpovědět 
   Re: soutěžní invence09:55:57 30.04.2008
a co na to tradiční neoficiální vítěz Petr R.? :-D
Mílaodpovědět 
    Re: soutěžní invence10:19:43 30.04.2008
Letos slabota, pohyboval jsem se dost mimo listí, takže jenom jedno, lepší byl Péťa, ten měl jedno ve vlasech a Jindra taky přispěl ke cti rodiny.
Petr Reschodpovědět 
   Re: soutěžní invence09:37:13 02.05.2008
No, jedno na stehně, jedno na břiše a co ti je vůbec do toho? :-))
Bláňaodpovědět 

 Editka12:28:23 29.04.2008
škoda že nemohla jet Editka s námi a říkala, že kdyby neměla ty závody, tak by jela hned.
Johny25odpovědět 

 Zaleze si opravdu každý15:34:10 29.04.2008
Tak musim říct, že akce opravdu parádní.Super lokalita, super lidi, ale těžký bouldery. Jsem začátečník a když jsem si četl upoutávku, spousty čtyřek a 5A, zaleze si opravdu každý, tak jsem se těšil. Po nastoupení do první čtyřky, mi ale bylo jasný, že toho moc nevylezu :). To mi trošku pokazilo, celkový dojem, ale PADání si příští rok určitě nenecham ujít.

Díky všem organizátorům. 
 Pisekodpovědět 
 Re: Zaleze si opravdu každý18:12:38 29.04.2008
Mas pravdu. Myslim si, ze si zalezl ten, kdo leze na skale tak sedmicky - osmicky anebo uz parkrat nekde bouldroval. Kazdopadne se nam vsem zdaly i ty lehky bouldry hodne tezky a hlavne bolavy. Holt je clovek zvyklej na neco jineho. Ale akce to byla super.
Milanomafianoodpovědět 

 Petrovo čtyřky19:05:07 29.04.2008
Musím souhlasit, že ty čtyrky nebyly čtyrky a že pro příště byste mě mohli použít jako indikátor čtyřek, bo, když to vylezu já, tak to nic těžšího než čtyrka nebude. A jinak bych polemizovala o tom přemlouvání k závodění (resp. o vyhrožování vyhozením z oddílu!) :-)), ale maglajzovník je libovej...
Bláňaodpovědět 
 Re: Petrovo čtyřky19:26:20 29.04.2008
Taky sem letos vylez kulový, ale to co jsem zkoušel podle mě plus mínus autobus sedělo. Je možné, že někde mohl Petr a spol. ustřelit, ale to byly výjimky.
Bouldrová čtyřka zkrátka nění to samé co čtyřka na skále. Bouldrová klasifikace je samozřejmě posunutá vůči skalní, to je třeba si uvědomit.
Čtyřka na Petráči mi dává stejnou práci jako čtyřka ve FB, Chironicu nebo Crescianu.
A vím o čem mluvím, letos byly čtyřky (díky mé momentální formě) preferované bouldry.
 hopodpovědět 
  Re: Petrovo čtyřky08:53:51 30.04.2008
Že je bouldrová klasifikace tvrdší,jsem věděla, ale předpokládala jsem, že čtyrky budou odpovídat tak pětkám na skále, což byl zřejmě hrubý omyl. Je ale pravda, že většina těch bouldrů vyžadovala aspoň trochu síly jako takové, nebo síly v prstech. Obojího nemaje a nechtíce si zničit čerstvě zahojené prsty, jsem prostě řadu z nich vzdala. Možná mít o těch 10cm víc, tak bych byla z obliga, ale holt my prďolové musíme mít větší sílu.
Kočkaodpovědět 
   Re: Petrovo čtyřky10:02:13 30.04.2008
zase mejch 186 mi dělá problém v některejch nástupech, kdy nejsem schopen pod sebe poskládat nohy... holt musíš hledat taový věci, který ti sedí... celkově myslim, že je vždycky z čeho vybírat... a k tomu hodnocení prostě jsou 6b který vylezu a 5b, který nenastoupim a asi to jsou opravdu 5b, jen mi nesedí a tak to má myslim každej... boulderu zdar
Mílaodpovědět 
    Re: Petrovo čtyřky10:50:48 30.04.2008
Jasný, to beru. Viděla už jsem spoustu dlouhánů, kteří se někam neposkládali. Jsem už celkem zvyklá, že do něčeho se ani nepodívám, ale ono v těch 158cm (a obávám se, že už ani to není pravda), máš ještě omezenější výběr než v těch 186cm. Zvlášť když seš slabej a neumíš to :-)
Kočkaodpovědět 
 Re: Petrovo čtyřky19:28:01 29.04.2008
Bereme Tě za slovo. Za pár dní začínáme nanovo. Připrav si kartáče, pilu, motyku a můžeš s námi vyrazit:-)
Zdeněk Resch
odpovědět 
 Re: Petrovo čtyřky19:29:43 29.04.2008
Bereme Tě za slovo. Za pár dní začínáme nanovo. Připrav si kartáče, pilu, motyku a můžeš s námi vyrazit:-)
Zdeněk Resch
odpovědět 
  Velikánský obdiv20:53:10 29.04.2008
Kluci vy jste nezmaři. Za tuhle neustálou práci Vás fakt obdivuju a to startovné na PADání dáv vždy rád, protože je za váma vidět spousta práce. Letošní PADání bylo super a už teď je jasné, že to příští bude taky:) Díky
Míraodpovědět 
  Re: Petrovo čtyřky21:54:06 30.04.2008
Tak jo Zdendo, když za mě uděláte zkoušky, tak se možná i vytrénuju na 5A :-))
Bláňaodpovědět 
   Re: Petrovo čtyřky20:27:18 01.05.2008
Já ty zkoušky musím udělat taky, ale jednou týdně se dá lézt i ve zkouškovém.
Zdenda
odpovědět 

 Fotky10:10:55 30.04.2008
Fotky se postupně objevují na www.boulderfoto.cz, zatím jsou tam pouze z neděle, protože těch ze soboty je moc a dá to Karlovi s Pavlem fušku, než to upraví naskládají na web.
Petr Reschodpovědět 
 Re: Fotky09:55:06 02.05.2008
Tak na www.boulderfoto.cz je nová galerie PADání 2008. Jsou tam řekl bych dost koukatelný fotky od Karla a Pavla.
Petr Reschodpovědět 

 Fenk jů11:19:03 30.04.2008
Díky za skvělou akci. Zatím nejlepší PADání co jsem zažil.
Klemiodpovědět 

 velké díky15:30:25 30.04.2008
Mám pocit, že nikdo nebyl nespokojený...Počas vyšel bezvadně a semotamo ustřelené číslo se dá taky pochopit. Byl jsem teprve podruhé, ale opakovaně jsem zaslechl, že tohle byl nejlepší ročník. Takže pánové: díky moc a příště asi zase nebudeme váhat a dorazíme (těch skoro 500km není málo, ale stojí to za to!-).
jíraodpovědět 

  10:34:06 01.05.2008
Pecka decka, see ya next year!!!
Solnaodpovědět 

 -11:02:12 01.05.2008
já jsem taky vylezla to Huevos...:(. Akce super, ještě že si kluci umí objednávat počasí...
 Veruodpovědět 
 Re: -08:42:19 02.05.2008
včetně pátečního deště. To bylo proto, aby se smazalo magnézium a mohly se lézt poctivé onsajty.
Petr Reschodpovědět 

 kdo smazal komentáře15:58:54 05.05.2008
bud se mi to jen zda ale jeste vcera tu bylo o pat komentářů vic ohledne repre???
šourekodpovědět 
 Re: kdo smazal komentáře16:08:03 05.05.2008
Nejspíš máš na mysli komentáře v tomhle článku, z posledního PADání jsou tu dva... http://www.lezec.cz/clanky.php?xtem=&key=6828
Zuzanaodpovědět 
  Re: kdo smazal komentáře16:11:33 05.05.2008
jo promin uz sem to nasel jen mne to zajimalo co se tam pise. pac je to nadraka co ta komise provadi. A momo za nic nemuze
šourekodpovědět 
   Re: kdo smazal komentáře18:47:08 05.05.2008
Čoveče, pořádně si to tam přečti. Komise přece nic neprovedla...
Zuzanaodpovědět 
    Re: kdo smazal komentáře18:54:33 05.05.2008
ale jo pac to mela vyvesit nebo nekde napsat ze jich postupuje 5 a ne 6 pak tam ta holka jen brecela
odpovědět 
     Re: kdo smazal komentáře20:22:51 14.05.2008
zuzana asi moc o komisi a tyhle situaci nevi...komise porusila celkem dost nominacnich pravidel...
odpovědět 

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

Fasádní Servis
Fasádní Servis® hledá spolupracovníky do týmu pro Čechy a Moravu.


 Foto dne:

Hafty, 9
 Databáze cest:
Všechny cesty (123692)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
Placebo 7a Chulilla
La Chelvana Siempre Falla 6b Chulilla
AMB Compte Amb La Pedra 6b Chulilla
La Babaresa Se Te Traga 6a Chulilla
No Cal Magnesi 5c Chulilla
Nově komentované:
Viaggi Stellari...extensione 8a+ Padaro
Viaggi Stellari...extensione 8a+ Padaro
Viaggi Stellari...extensione 8a+ Padaro
Viaggi Stellari...extensione 8a+ Padaro
Viaggi Stellari...extensione 8a+ Padaro

 Nově v diskusi:
Re: Horsky zebricek | Re: Horsky zebricek | Re: Horsky zebricek | Lezení Krnov | Lezení Krnov | Amerika 2018 | Re: Horsky zebricek | Re: Horsky zebricek | Re: Horsky zebricek | Re: Horsky zebricek |

 Nové komentáře:
Re: Řev | Re: Respekt | Re: Řev | Re: POSZERovatel versus BUUrun | Re: I kdyby... | Re: Ta Plzeň... | Re: Rozdíly a důvody | Re: sociální síťový lození | Re: Rozdíly a důvody | illuminati |

 Kde to vře:
Dětské závody v lezení na rychlost a obtížnost SAMBAR KIDS CUP (136)
Chceš něco vědět o ČHS? Odprejskni! (58)
Iva Vejmolová dala své třetí 8c (21)
Jižní Ušba (4710m) (17)
Moonboard – bouldrovka, která vás chytne (15)
Bor Bouldertopo 2018 (14)
Pivní bouldrové závody Ultra Ant 2017 (10)
Miro Peťo: prvosjezd Ušby na Kavkaze (6)
Skialpem to začalo III. (4)
Kuba Konečný: Sanskij Par 8c+ (3)

 Nově v inzerci:
La Sportiva JECKYL | Lezecky Rock Pillars Rebel | Lowa struktura Evo gtx | Damsky perovy kabat Canada Goose | Detska sedacka na kolo | lezení v teple na pár dní | Svátky - Alpy | Skialp Lyže | Dynafit TLT 6 performance | Dynafit Vertical FT12 |

 Anketa:
Děláte přeskoky na skalách?
 Ne 
 789 
 Občas 
 572 
 Ano 
 537 


Cestovní pojištění objednejte na Srovnejto.cz.
Mají přímo sekci cestovní pojištění na hory.
 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  cookies       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.