LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Brr to je zima. Tak na tohle, na tohle jsme se těšili, kvůli tomu jsme trénovali, strádali a šetřili, kvůli týhle cestě jsme tady!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

 Metodika
 Trénink
 Oblasti
 Reportáže
Knihy
Vychází nové kniha Máry Holečka o horolezeckých výpravách 2019
Frankenjura nové průvodce
Průvodce Hřebeny

Závody
Zrušeno ČP U14 v lezení na obtížnost (28.11)
MČR v lezení na rychlost (05.12)
MMČR v drytoolingu (12.12)

Žebříček
Cesty:
1.Ondra 13156
2."Fido" 11900
3.Trojan 11794
Bouldry:
1.Ondra 11634
2.Stráník 11625
3.Stráník 10950
Hory:
1.Novák 7454
2.Ženíšek 6451
3.Mrklovský 6301

Výsledky
Mezinárodní MČR a ČP v boulderingu (18.09)
ČP a MČR U14 (12.09)
ČP v boulderingu Teplice nad Metují (28.08)

Deníčky
5062 lezců
870948 cest
Nové přelezy:
Žížala 1? 7C
Velitel Na 8A
Evoluce 10
Mind Boggl 7b+
Falešný Rá 9
Dívčí Válk 7C
Temný Rití 7C+
The Call O 7b+
Ruce Plné 7C+/8A
Krteček 8A+

Stěny
Cakle - Ústí nad Orlicí
Hotel Impuls - Havířov
Eset Centrum - Praha 2

Prodejny
Outdoor Centrum Rock Point Futurum - Ostrava 1
Rock Point Hradec Králové - Hradec Králové
Keen Concept Store - Palác Flóra - Praha 3

Kontakt
REDAKCE:
standalezec.cz
ŠÉFREDAKTOR:
jirkaslezec.cz
INZERCE:
standalezec.cz
IT:
hoplezec.cz

Lezení v Sasku

XXV.díl

Nejrozsáhlejší věží Schmilky je Rauschenstein s údolní stěnou vysokoudobrých 70 metrů. Z Hřenska se jeví jako velký masív poskládaný z malých bochánků. Najdete ho hned vedle turistické cesty "Elbleitenweg" vedoucí ze Schmilky na Schrammsteiny zhruba nad místem, kde dole u Labe končí obec Schmilka.

Na Rauschenstein vedou desítky cest všech stupňů obtížnosti. Šestkaři a sedmaři si mohou dát cokoliv, co si vyberou v obrovské údolní stěně. Musí ale počítat s tím, že se hlavně ve vyšších partiích nevyhnou nějakému tomu škrabání v žlábcích a komínech. Za trochu té námahy určitě stojí Stollepfeiler za VIIa ( bez post. VIIc) a Schwarze Rampe za VIIc. Příjemná a neexponovaná je pak Ostkante za VIIa (b.p. VIIb) ze sedla mezi věží a Winklerturmem.

Ti trochu zdatnější si pak mohou dát cestu ze zlatého saského fondu. Gondakante za VIIIa byla poprvé přelezena v roce 1948 kým jiným než Karlheinzem Gondou. V místě, kde je údolní stěna nejvyšší, nejhladší a nejblíže u cesty, se vine středem stěny přes kruh až na polici ke kruhu na krásném štandu na hraně, kde si člověk trochu spraví lehce pocuchané nervy.

Odtud se přehoupne šikmo doprava přes hranu a u ní a stěnou přes kruh a smyčky na vrchol. Je to exponovaná, krásná, dlouhá a často lezená cesta. Tedy na zdejší poměry. Ne jako na vápně deset přelezů za den.

V této obtížnosti by bylo škoda minout Schöne Wand VIIIa, RP VIIIc asi 25 metrů vpravo od Gondakanty přes 4 kruhy na polici, odkud se dá slanit od kruhu, který je trochu vpravo od linie cesty.


Stirnkante

Ti ještě trochu zdatnější si pak mohou dopřát hned sousední Stirnkante za IXa, nejlépe s přímou nástupovou variantou rovněž za IXa. Také klasická cesta, tentokrát od Arnolda. Nástup přes převis u hrany přes kruh ke druhému a od něj vtipné lezení po hraně a později stěnou s pár éterickými smyčkami až na štand Gondakanty. Odtud přímo k dalšímu kruhu, zajímavým rajbáskem do závěrečné vrcholové stěny s dvěma kruhy, kde u posledního a nad ním čekají nejtěžší partie. Je dobré vědět, že při nátahu přes obzorovou hranu se nahmátne dobrý hrot. Nádherná cesta.


Stirnkante


Stirnkante - Jarda a Jarda Maršíkovi


No a nelze nezmínit dva proslulé extrémy.

Hexentanz za Xa od Arnolda, RP za Xb. Jde o narovnání starší desítky Walpurgisnacht od téhož autora a výsledkem je dlouhá supercesta s šesti kruhy. Dosti nepříjemný je dolez ke druhému, který je asi o 20 centimetrů výše než by se hodilo.

Ende einer Legende za Xb, RP Xc je od Hudyho a kdo ji nezná, ať otevře Rock Stars Heinze Zaka a najde si fotografii. Břízolit s kruhy. Svůdný a nebezpečný. Kruhy jsou dále od sebe a většinou se leze šikmo nad nimi. Jsou celkem čtyři a poté se cesta spojuje s Walpurgisnacht u jejího druhého kruhu. Stěna s těmito cestami je ve stínu. Po delší době jsem se právě v těchto cestách setkal v Sasku se stopami maglajzu.


Hned vedle Rauschensteinu z jihovýchodní strany stojí již menší, ale také významná věž Winklerturm. Plac pod ní dosahuje takové míry romantičnosti, že odsud člověk odchází coby poloviční Karel Hynek Mácha. Za všechny cesty jmenuji alespoň dvě. Südwand za VIIa zářezem od pravé údolní hrany přes kruh a Aurora za VIIIc přes dva kruhy ve stěně vpravo od této hrany a později po ní. Aurora má též direkt variantu stále stěnou přes další dva kruhy za IXa. Dolez k 1. i ke 2. je trochu odvážnější. Mezi nimi jde tutový uzlík za smyčky o průměru 6-7 mm. Nejtěžší místa jsou od 2. a od 4.

A pro pohodářské lezce tu mám ještě jeden tip. Pár desítek metrů na severozápad od Rauschensteinu je skupina věží (Schützelkopf, Nachbar, Rauschentorwächter aj. ), kde vedou opravdu pěkně vyhlížející šestky a sedmy. Jsou to věže menší, s okolím krásným a sluncem osvícené. Buďtež osvícení i Vy.

Tschüs Jarda Maršík

P.S.: JirkoSi, k Tvému dotazu. Odhaduji, že cest může být v Sasku přes 17 000. Z toho může být možná 20% těch, co stojí za přelezení. Zdaleka nemám přelezené všechny, které bych přelézt chtěl. A protože mám občas i zvrácenou chuť na nějakou odpudivou z těch zbylých 80%, nezbývá, než přísně vybírat. Myslím, že člověk zaměstnaný to tady všechno nemůže stihnout ani při všech víkendech, svátcích a dovolených, co jich vůbec má. Ono taky není jednoduché vylézt deset cest za den, protože v průběhu dne dochází k jisté duševní opotřebovanosti. Člověku se prostě nějak nechce prožívat perné chvilky až tolikrát najednou mezi jedním probuzením a usnutím. Dáš si jednu pořádnou stěnu, pěkně se vyklepeš, pak si dáš možná druhou a pak už vyklepán až do večera jen nějaké kvaky nebo spokojené nic. Nevím jestli to vysvětluji dost jasně, ale takhle nějak to působí na mě.

Jarda Maršík   [úpravy] 11:09 25.07.2002Tisk 

Reklama:


Související články:

Komentáře

Nový komentář 

 Pěknej článek
Pěknej článek, dobrý fotky. Díky. U Gondakante stojí ještě za to zmínit výlezový žlábek s dost zajímavým krokem ne zrovna hned u kruhu.

Jo, koukam na fotky z Hexentanzu - Čert není jedinej, kdo hodil pod druhým kruhem a ani šáhlo nepomohlo. :-)

Teď mne napadá, že jsem lezl nějaké pěkné VIIb zezadu úplně vlevo, ale už si nepamatuju jak se to jmenuje. Takový rajbásky. Vedle toho je něco od Hudyho.

Těším se, až zas něco napíšeš o Sasku.
Zapsal: Petr Jandík, 19:28:31 25.07.2002
 
To jsi asi lezl právě tu Ostkantu za VIIb. Vedle od Hudyho vede Hurrikan za VIIIc, RP IXa.
Zapsal: Jarda Maršík, 05:55:14 26.07.2002
 JO!!!
Krome vyborneho serialu clanku a zatim nejlepsi "propagace" a "osvety" lezeni na pisku co jsem videl se Ti podarilo presne popsat proc je kazda pekna cesta na pisku a vlastne asi i kazdy lezecky den aspon polovicni orgac.

Holt to proste neni posilovna aby se tam clovek mohl ridit tim znamym Arnostovym heslem ze pokud pri odchodu svede udelat este jeden klik, vyhodil prachy za fitko, anabolika, treningovy plan, dpolnky vyzivy atd zbytecne !

A kvuli te pohode tam taky jezdime, ne? Vykony jsou taky fajn, ale bez spravne nalady je to jak sex bez partnera - cosi tomu chybi..

Zapsal: Indian, 23:13:43 28.07.2002
 Hohe Wand 8a/RP 8b/
Jedná se o zajímavou alternativu Gondakanty a o smělý výstup přímo středem údolní stěny přes 5 kruhů.Cesta je posána jako hvězdičková v nejnovějším německém průvodci.Leze se k 1. kruhu Gondy ale pak již přímo nahoru ke 2. kruhu asi jen 3-4 metry výše. Dále stěnou a mírně doleva pod poruchu kde je 3.kruh, který je zároveň 3.kruhem Barthwegu. Tento kruh je na polici v údolní stěně asi 5 metrú vpravo od druhého kruhu Gondy.Zde se dobírá. Pak cesta vede přes převis zprava/Jako Barthweg, ale bez stavění/a zde jsou dvě tutové smyce, které nutno dát abychom si mohli vychutnat lehce vlevo kolmou až převislou stěnu po dobrých chytech, ale nejištěnou, a protože se jedná o relativně novou cestu, nedá se zde věřit zdaleka všemu...Po jejím překonání cesta vede téměř přímo stěnou stále vpravo od Gondakanty ke 4./vlevo níže vidíme 3.kruh Gondy/ a 5.kruhu. Nad ním je již lehčí rajbunk k vrcholku/ lehčí se mi zdál proto, že ten předchozí nad 6.kruhem Schwarze rampe mi přišel tak za 8b.../.Ona taky tato cesta je v novém průvodci již za 8a/prý,že se jedná jen o jeden krok, to je pravda, asi jsem neměl ten správný morál.../.
Dolez ke 3.t.j.štandovacímu kruhu mi /vzhledem ke 2. kruhu, který u Gondakanty chybí/, přijde lehčí/psychicky/ než právě u Gondy/jak jsem si ji pracovně překrtil/.
Zapsal: Martin Štěrba, 14:58:53 11.08.2002
 NaSzStqzJTe
Wow, great article.Thanks Again. Cool.
Zapsal: EmEMesIotX, 13:18:50 28.07.2014
 UFWSxsZeIQyBeuJfkX
Thanks-a-mundo for the post.Really looking forward to read more.
Zapsal: BTxByouolGJaHpETn, 14:32:28 28.07.2014
 FXvWTvyjwtTmAYVjBE
Fantastic article.Much thanks again. Want more.
Zapsal: ahQKKcuqbx, 15:46:04 28.07.2014
 PAexAlCExvbIXht
Say, you got a nice article post.Thanks Again.
Zapsal: QrXxoGFPg, 17:03:51 28.07.2014
 jIUEAamSHO
Thanks-a-mundo for the article post. Cool.
Zapsal: QoggiqvIjdjosFk, 18:16:25 28.07.2014
 AVmUmqxDosb
Very good article post.Much thanks again. Fantastic.
Zapsal: qZNrVUMYFAsSp, 19:29:58 28.07.2014
 cWFVMKwxaFPKrObHJg
Thanks for the blog post.Really thank you! Great.
Zapsal: aCqwroXJp, 20:48:06 28.07.2014
 jBjiJWmJwPG
Really appreciate you sharing this post.Much thanks again. Want more.
Zapsal: AVoOGlnUqMRBAaCZuWY, 10:06:11 31.07.2014
 hVDBTVjVr
I really enjoy the post.Really looking forward to read more. Want more.
Zapsal: DAhNgBrNJ, 10:32:37 31.07.2014
 JPPpXJtWgbLu
A big thank you for your blog.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: eShIKZvLHOiGLhwaAiH, 11:17:14 31.07.2014
 UZpFkQZxfBAqufXQmwC
I cannot thank you enough for the blog.Really looking forward to read more. Much obliged.
Zapsal: HRQGOTAPqFSiVTNWMKw, 12:38:10 31.07.2014
 lzXkYEiho
I value the blog article.Really looking forward to read more.
Zapsal: NcYcOmAfg, 13:33:09 31.07.2014
 SUiQrGWpUzLx
Thanks so much for the blog article.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: RjJVeJeFYui, 13:59:04 31.07.2014
 vBhFeIRstwmV
Really appreciate you sharing this post.Thanks Again. Cool.
Zapsal: bKqsnqHPLAByuaYkrRG, 15:16:17 31.07.2014
 sYjrQGtOgzf
Great article post.Really looking forward to read more. Fantastic.
Zapsal: bamemTno, 16:38:31 31.07.2014
 PxsGwtFSQaIYzxrRgBJ
Very informative article.Really looking forward to read more. Great.
Zapsal: CbGXLdOXmDYPhgdI, 17:59:45 31.07.2014
 WxaJWSQgU
Thanks again for the article.Really looking forward to read more.
Zapsal: JxAMzJESDs, 18:05:52 31.07.2014
 PXZBfmsw
Very good blog article.Really thank you! Keep writing.
Zapsal: GMyhVlhleWCHE, 19:18:45 31.07.2014
 AcndaJzoXRyCHBmyclD
Thank you for your blog post.Thanks Again. Great.
Zapsal: wRRlnvaU, 20:34:49 31.07.2014
 ylKEPjELaqIrLD
I really enjoy the post.Really looking forward to read more. Will read on...
Zapsal: kTLQVPJHvOwfPYWFn, 23:48:16 31.07.2014
 HnZRGJnXAHflzw
Very informative article post.Much thanks again. Want more.
Zapsal: aYlnEoNhINiGRgnJgXA, 00:22:08 01.08.2014
 qCcoFPjXUWjiCi
A round of applause for your blog post.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: vmqweuDjtOnL, 09:03:15 01.08.2014
 hWBWtjsCqIILXFxW
Enjoyed every bit of your post.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: TZmDDKDhHxHK, 12:09:15 01.08.2014
 eZNCtSAnavRXvSjiwf
Thanks for the article post.Really thank you! Want more.
Zapsal: NMPixAPHHbw, 15:12:14 01.08.2014
 FpRLpQkjJLyCJVZro
Awesome post.Thanks Again. Want more.
Zapsal: soxNBhzxUbhhgqF, 18:16:03 01.08.2014
 PDdkAYONTLP
Very informative blog article.Really thank you! Really Cool.
Zapsal: oysAkUibGHqE, 21:23:03 01.08.2014
 XnqUOBaNQsBnHRBSUGP
I loved your article post.Much thanks again. Cool.
Zapsal: aiuSYLQQyGfTmtjVI, 00:37:31 02.08.2014
 pbjyRgPqiGNF
Thanks for the blog post. Want more.
Zapsal: FPATOFjf, 03:38:21 02.08.2014
 BCZUaGpQEdXrZ
Great blog article.Really looking forward to read more. Really Cool.
Zapsal: QPpBYyJNtoiULnWZHmm, 06:40:41 02.08.2014
 iXFYVCVo
Fantastic post.Much thanks again. Keep writing.
Zapsal: eUASTRxoXrSOndcHj, 09:43:22 02.08.2014
 naLLElKQPKTuWVCoYh
Thanks a lot for the blog article.Thanks Again. Keep writing.
Zapsal: uaoymkTxxPWWsdWEfqa, 12:50:38 02.08.2014
 PiwbVrGINJdh
Muchos Gracias for your article post.Really thank you! Great.
Zapsal: UmQUhddrDcwZiXdcbOH, 19:36:40 02.08.2014
 sfbfJmKjMfM
Enjoyed every bit of your article. Great.
Zapsal: AqyQsevBKVXvT, 22:39:17 02.08.2014
 hROSokCeWFOfiZ
A round of applause for your blog.Really thank you! Much obliged.
Zapsal: kVsOknPvaaqFSR, 01:43:31 03.08.2014
 QwdJcmTtPTzgjvB
Very good blog.Thanks Again. Great.
Zapsal: JlFxAKCllxAKltDXLB, 04:47:22 03.08.2014
 naUxaueAjCRrDZI
Really informative article post.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: vTmqmwqovEkfLd, 07:51:19 03.08.2014
 qmegURBghjg
Im thankful for the blog article.Really looking forward to read more. Really Great.
Zapsal: uBJmSyiZhTICZSoTr, 09:19:07 03.08.2014
 JOJsOdnWyVsleJJWdZr
I really liked your article post.Much thanks again. Great.
Zapsal: NJTsNlNRXnSYDVKlW, 10:43:28 03.08.2014
 MDmvercbKEhFgxRnsO
Major thanks for the article. Fantastic.
Zapsal: AFwQuZwDChKbLwTdrKa, 10:58:24 03.08.2014
 ZhzOxLBhYlJ
Awesome article post.Thanks Again. Keep writing.
Zapsal: EuVwjzMMmASt, 12:08:40 03.08.2014
 NCpBuLqv
I think this is a real great article. Want more.
Zapsal: TFzsKwwfAPvAcxJli, 13:36:00 03.08.2014
 XWwiyGZJnPyRrBeQGo
Really enjoyed this article post.Thanks Again. Cool.
Zapsal: UYvJbsvfxLpmpfiq, 14:06:58 03.08.2014
 MjwSLEyrYN
Im thankful for the article post.Thanks Again. Keep writing.
Zapsal: WYOsKhpfDqKmJ, 14:55:29 03.08.2014
 maROwYgHn
A big thank you for your article.Thanks Again. Great.
Zapsal: KCxQWiDfVUSfAeqkuB, 17:12:46 03.08.2014
 tiaeEIcnYlmBeatQkoY
I appreciate you sharing this post.Thanks Again. Will read on...
Zapsal: HbBqDnkfad, 20:18:48 03.08.2014
 yFajOafbkSJJVZUYJ
I really liked your post. Really Cool.
Zapsal: oQRTwrouCdLyBglq, 23:23:49 03.08.2014
 JVeRaXahIo
Great blog post. Much obliged.
Zapsal: QyTpdBcFllydrKOCiF, 04:04:57 04.08.2014
 JBHdTEZr
Great article.Really thank you! Want more.
Zapsal: qxOxnVIgTqypYiRWLmR, 04:25:06 04.08.2014
 CsqSDfgylwJ
Enjoyed every bit of your blog article.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: VygdEIaKDxhDJHhy, 12:38:09 04.08.2014
 vJzYQzfn
Major thanks for the blog post.Much thanks again. Will read on...
Zapsal: bMhxiQylxlCcBTphey, 15:35:43 04.08.2014
 MUQFHywKhJvhIOOagJ
Really informative article.Much thanks again. Really Cool.
Zapsal: wWUYJEXU, 09:55:18 06.08.2014
 PehzLFPtWuqtoJmdR
Wow, great post.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: yjNqGCPDy, 12:55:00 06.08.2014
 dmmCVYIlz
Really appreciate you sharing this blog post.Much thanks again. Great.
Zapsal: kgAUQlmaTNA, 08:48:18 07.08.2014
 QghOYNbIemHjRY
A round of applause for your blog article.Much thanks again. Much obliged.
Zapsal: WvfvOuQNSZAOxj, 11:52:44 07.08.2014
 mhgOljHMcG
Thanks-a-mundo for the blog post.Thanks Again. Really Cool.
Zapsal: VRXQlFjXrcLRad, 14:46:21 07.08.2014
 ixVMUwTC
I truly appreciate this blog.Really looking forward to read more. Keep writing.
Zapsal: SaxnqMSxjdEcwcByism, 18:01:43 07.08.2014
 alBcSbvBQSO
I truly appreciate this post.Really thank you! Really Great.
Zapsal: cGXCAZzs, 21:19:29 07.08.2014
 UKMsARYlKCz
it0pJT very nice post, i actually love this website, keep on it
Zapsal: SoUarZMPeFKUCAMHo, 19:15:27 04.02.2015
 xSChZwkSUvA
UY5LOU Really enjoyed this article post.Really looking forward to read more. Awesome.
Zapsal: BqKFbduB, 17:09:22 08.06.2015
 LHVGuixEoEr
tsN5ND Great article post.Thanks Again. Fantastic.
Zapsal: YCSwtMZbrVr, 14:53:57 01.07.2015
 VNyduiudlJRJyuCfdg
zJwmom Major thankies for the article.Really thank you! Keep writing.
Zapsal: gWcJAgdLnN, 17:39:52 04.08.2015
 tCDBuFyKVEZRFk
KKJE4J It as hard to find educated people about this subject, however, you seem like you know what you are talking about! Thanks
Zapsal: iCncZzNguBQ, 08:41:44 03.09.2015
 bracciale cartier prezzo
Heya i am for the first time here. I found this board and I find It really useful & it helped me out much. I hope to give something back and help others like you helped me.
bracciale cartier prezzo http://www.bestcalove.com/it/
Zapsal: qyqcdalry@aol.com, 11:49:45 21.09.2015
 CjFGDFryVuVLsECTic
Tfktff I truly appreciate this blog post.Much thanks again. Great.
Zapsal: WrqigQrnjfZFCGyEdaL, 03:14:27 16.10.2015
 PxhpDGSeFDLWrxhidkz
mUnqgG WoW decent article. Can I hire you to guest write for my blog? If so send me an email!
Zapsal: IfiXYylfdvasAhmztHN, 03:43:42 17.10.2015
 SvkbUATstZRJbMiWG
W0plN1 of writing? I have a presentation subsequent week,
Zapsal: IqvqCwrgbfM, 04:51:16 10.11.2015
 AeFukEpuWR
u7B7eR usually posts some incredibly fascinating stuff like this. If you
Zapsal: rgoyalUdy, 07:24:15 28.11.2015
 UfmTnAAoWqBw
W6dRhv
Zapsal: VLlpxynWtmh, 19:46:08 31.12.2015
 qVEvlmsR
jV8auC Really informative blog article. Really Cool.
Zapsal: PYozwcKsUfWb, 12:21:07 01.03.2016
 pJulqywXIcZv
yn8N0T internet slowing down How can I drive more traffic to my railroad blog?
Zapsal: pTBuTrPOnFmj, 16:50:29 31.03.2016
 cxBPFQYYwxHVH
TzMEO3 Your style is so unique compared to other people I have read stuff from. Thanks for posting when you have the opportunity, Guess I all just book mark this web site.
Zapsal: OvDwjJYn, 10:38:20 06.04.2016
 qQkvzcuOGTS
This is a super great love here you blog i contents to come.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: jszQVshqJvgUgI, 03:23:38 14.05.2016
 IYFsWRNiC
utmkdI we came across a cool website that you just may possibly delight in. Take a search when you want
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: VrhCdlRmB, 16:34:33 16.05.2016
 hHGqCpqBVQGa
n1VUbY So why you dont have your website viewable in mobile format? Won at view anything in my own netbook.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: VnZqcgsPeHCYfC, 02:09:28 06.07.2016
 dzNaoSYeRjHgzHwN
XPcU6J We hope you will understand our position and look forward to your cooperation.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: YUpPsddCJ, 21:43:18 03.08.2016
 SQQquZaAzhwEsjgLIP
SWgQer It as exhausting to search out educated folks on this subject, however you sound like you recognize what you are speaking about! Thanks
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: nHxsMfYiNyveA, 10:27:09 11.10.2016
 THySOCpPACP
3lIMZF Very nice info and right to the point. I am not sure if this is truly the best place to ask but do you guys have any ideea where to hire some professional writers? Thank you
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: iDivXbOSebuI, 06:44:37 27.11.2016
 IAKMDPISuWpEVAuINva
EkBeex Precisely what I was looking for, thankyou for putting up.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: xApEDiotugr, 11:28:00 01.02.2017
 TDugEDGviy
tRAx5d Some really superb blog posts on this website , thankyou for contribution.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: fAAeSBKJnvNlEo, 01:55:00 11.07.2017
 nyBWLSHDH
dGkHJG Introduction anal films sexuel Here is my site film x
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: wAkWNhjUlhQQa, 12:58:19 20.09.2017
 judi poker
Hello
this is my first visit to your site

Great your site. When i view your article and view your site have good.
I like your site.I have feel good in your content the best.
Article have good on cyber world.

Thank for sharing article
<!-- 103.11.218.82/ -->
Zapsal: http://www.sinidomino.com/, 05:37:24 25.10.2017
 rGiKAAqNVJZeu
GQAMMm It as nice to come across a blog every once in a while that isn at the
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: eZKttfecBNedgNLBU, 11:08:59 08.11.2017
 lfQlOXZqZYSsBpWicWy
ABZwlI Im thankful for the article post.Really looking forward to read more. Keep writing.
<!-- 37.233.27.142/ -->
Zapsal: cpMWhFxwE, 09:14:31 29.01.2018
 BxxFiqCKcroK
8zFmEc Wow, great article post.Thanks Again. Much obliged.
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: CZAAIiWtLm, 01:16:58 17.12.2018
 pvqDGonXBfhnkGMVpxO
5vW3IO more attention. I all probably be back again to see more, thanks for the info!
<!-- 89.28.10.242/ -->
Zapsal: TlYRrKnIUBwwLABWU, 16:44:57 19.12.2018


 Vložení nového komentáře 
Název
Jméno
Email
Text

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.

Lezec.cz je hlavním mediálním partnerem ČHS na internetu

MFOF

 Foto dne:

, 7C
 Databáze cest:
Všechny cesty (147860)
Top cesty v ČR
Top bouldery v ČR
Nejnovější cesty:
??? 6A+ Ostaš
Central Park 7a Celva
Trento Disgaggi 6a+ Celva
A Mol 7A Rohanovský Vrch
Dé Mon 6B+ Rohanovský Vrch
Nově komentované:
Pretty Girl 9+ Frankenjura
Lucifer 5.14c Red River Gorge
Hadí Stisk 7C Malinské Skály
Mí Mínění Změní 7A+ Radotínské Údolí
Rub 8+/9- Lom Kobyla

 Nově v diskusi:
Re: La sportiva TRANGO ICE CUBE GTX | Re: La sportiva TRANGO ICE CUBE GTX | Nedělejte hrdiny, je to trapný | Re: Oči čučí | Re: Oči čučí | Re: Oči pučím na Kubu Turka | Re: Oči čučí | La sportiva TRANGO ICE CUBE GTX | Re: Oči čučí | Re: Oči čučí |

 Nové komentáře:
Re: dotaz na pravidla | . | Re: Historicky úspěch | Re: dotaz na pravidla | Re: dotaz na pravidla | Historicky úspěch | Re: Do toho | Re: dotaz na pravidla | Re: Pekne, diky! | Re: dotaz na pravidla |

 Kde to vře:
Adam Ondra: 5. den nácviku Perfecto Mundo 9b+ (60)
Kolem Skal! - 7. Kozelka s Honzou "Trávou" Trávníčkem (54)
Video: Překonávání hranice - ze 7a do 7b (41)
Jak se dělá klasa…. (27)
Kolem Skal! - 8. Srbsko a Jan Kreisinger (25)
Julia Chanourdie vylezla jako 3. žena na světě obtížnost 9b (13)
Mistrovství Evropy v lezení: bouldering (12)
Lucka Hrozová: druhý boulder za 8A+ (7)
Na ČT Sport odstartovala 6. řada seriálu Na skialpech přes hory (6)
Matterhorn (6)

 Nově v inzerci:
Shanim koupim jistitko Trango Cinch | Horolezecké boty Asolo 6b+ | Nález helmy na Rovišti | Pouzdro Deuter Camera Case III | Kšiltovka La Sportiva Shade Cap žlutá - NOVÁ | Karabina GRIVEL Carryabiner - NOVÁ | Rukavice Grivel Summit XL - NOVÉ | Drytool Brno | Suunto Ambit Peak | TECNICA ZERO G GUIDE PRO (2017) 27,5 |

 Anketa:
Jaký je váš BMI index?
 <18 
 624 
 18 - 23 
 516 
 23 - 25 
 458 
 25 - 28 
 427 
 > 28 
 488 

 Návody:
Jak psát na lezce ...
Lezecké mapy

 Partneři:
Treking.cz

 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.