LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Volný kámen, to je sviňa, proto máš lano na (s)račku!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Brseč

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Chorvatsko
 Kraj 
Istria
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
sport, 5c až 8a (⌀ 8-)
 Jištění 
nt. + sl.
 Klasifikace 
50 cest
   
 Okolní oblasti
 Belove stene
 Medveja
 Moščenička draga
 Osorščica - Lošinj
 Portafortuna

 Popis oblasti 


Kvalita oblasti:


Pod idylickou malou osadou Brseč, která se nachází na východním pobřeží Istrijského poloostrova, se nachází jedny z nedávno objevených skal. Vzhledem k tomu, že pobřeží v okolí Brseče je strmé a nepřístupné, nepřilákalo nikdy příliš mnoho turistů, jen občas nějaké potápěče.
Při velkém potápění v podmořské oblasti Brseč, aby se stal pozdějšími autory skalní oblasti.
Je třeba poznamenat, že v tomto případě i přes dobře odjištěné cesty se jedná spíše o náročné lezení. Skála je ostrá, přístupy nejsou jednoduché a jištění je těžké najít. Také během slanění na začátku trasy je potřeba hodně šikovnosti, aby se zabránilo namočení lana do moře.

Všechny tyto "obtíže" jsou ale zanedbatelné ve srovnání s pocity radosti, kterou nabízí lezení v tomto divokém prostředí, zvláště pokud jde o trasy v sektoru Šíp, které začínají na samotné hladině moře.

Na rozdíl sektorů pod městem je sektor Nad Križem na cestě z Brseče do Moščeničny Dragy. Přístup k tomuto sektoru je z parkoviště ve velké silniční záročině, asi 1 km od Brseče. Ve srovnání s ostatními sektory v této oblasti je tato lépe vybavena (menší vzdálenost mezi nýty). Vzhledem k délce a převislé skále je však potřeba znát postupy pro bezpečné slaňování, je zapotřebí delší lano a slaňovací pomůcky. Cesty jsou většinou převislé, v červené skále s tufy, převážně bohaté na dobré chyty.
Poznámka: Skalní útvar je vybaven rakouskými horolezci. U tras bez středního kotevního bodu se doporučují 14-16 nájezdy z důvodu délky trasy. Některé cesty by měly být připraveny na vzdálenost 4-5 m mezi šrouby.

Ubytování: Kemp v Moščeničha Draga. Pokoje a apartmány v Brseči.

Přístup: Přístup ke všem skalám je z Brseče.

Průvodce, mapy navigace:
Nově vydaný (2016) průvodce od známého chorvatského lezce Borise Čujiče.


 

Podgrad Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.