LEZEC  OBCHOD  DISKUSE  INZERCE  ANKETY  ODKAZY  PRŮVODCE  MAPY  FOTKY  VIDEO 

 jméno

 heslo 

 Registrace   |   Achtung seil!
Hledání cesty

Hledání na Lezci

Erto

Všechny průvodce  
Databáze cest  
Tisk  
 Stát 
Itálie
 Kraj 
Friuli
 Materiál 
vápenec
 Charakter 
tvrdě vytrvalostní cesty
 Jištění 
nýty, BH
 Klasifikace 
6b až 8c+
   
 Okolní oblasti
 Casso
 Související články
 Erto - Itálie není jen Arco

 Přístup 
Z jihu: od Vicenzy nebo Benátek přes Belluno do Longarone. Ze severu: Z Cortiny D´Ampezzo směrem na Benátky do Longarone (cca 50 km). Z Longarone doprav na Erto, směr Porderone. Po průjezdu tunelů nad údolím a vypuštěnou přehradou Diga del Vajont se po levé straně objeví převislá stěna z okrového vápence.
 Popis oblasti 
Oblast objevil Mauro Corona, který odjistil a přelezl většinu cest. Lezení v Ertu výrazně ovlivnil Maurizio Manolo, který zdvihl laťku obtížnosti a zůstala zde po něm velmi tvrdá klasifikace (i po úpravách v posledních letech). Dalším přínosem pro oblast byl Gerhard Hörhager, autor cesty Sogni di gloria, o jejíž obtížnosti se vedly polemiky 10 let, aby ji nakonec dali za 8b+. Asi dost tvrdých, protože vylézt 7c v ertu OS se pokládá za velice dobrý výkon. Proto nebuďte překvapeni "nelezitelným" 7b.
Zázemí: dříve se spalo na dřevěném podiu přímo pod stěnou a parkovalo na silnici u skal. Parkoviště byla posunuta a zvětšena. Podmínky nocování zjistit na místě. Stěna by mohla teoreticky zatéct jen při velmi silném větru v nejnevýhodnějším směru. Cesty jsou díky tomu velmi oklouzané. Oblast je velmi populární a její objevitel Mauro Corona se jí vyhýbá.

 


 Nová cesta 
Název
Klasifikace

Souhlasím se zpracováním osobních údajů.Reklama:
 lezec  diskuse  ankety  odkazy  průvodce  fotky  video  *rss*  ochrana osobních údajů       ceník reklamy Energy Cloud   NetPro systems, s.r.o.